Спестявате или си правите всекидневието по-уютно?

  • 3 855
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 916
Ако трябва да избирам между пералня и екскурзия, ще избера екскурзията.

 Shocked

Прала ли си чаршафи на ръка? (защото ако не си прала, не можеш да осъзнаеш тъжната мечта по най-евтината пералня.)

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно това исках да кажа. И не си купувам превръзки от левче, и сапун от левче не си купувам. Нямам и намерение да давам три лева за билетчета за да стигна до някъде, където ябълките ще са 20 стотинки по евтини.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не умея да спестявам аз. Обаче в дилемата пералня/екскурзия избирам пералнята. Едното е основна, другото- квази потребност. Трудно ми е лично на мен да прескоча базисните потребности, за да се отдам на другите.  Макар че точно хората, които го умеят, си гледат кефа.

# 33
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
Ако трябва да избирам между пералня и екскурзия, ще избера екскурзията.
хм, ако трябва да пера на ръка дрехи на трима-четири човека, екскурзията ще я пропусна  Confused Rolling Eyes

# 34
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Предпо4итам уЮта пред спестяванията...и май заради това дължа на банката/малко/ Mr. Green

# 35
  • Мнения: 9 094
По принцип живеем нормално - не прахосваме, не се глезим прекалено, но не се лишаваме от дребни удоволствия и нужди.
Когато нещо трябва да се купи - купува се.
Ако може и без него - не се купува.
Опитваме се да спестяваме и да заделяме, но в последните месеци винаги излизат непредвидени разходи Tired

# 36
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
"Спестяването" не е противоположността на "правене на всекидневието по-уютно". Стремя се и към двете.

# 37
  • БГ
  • Мнения: 352
Ако трябва да избирам между пералня и екскурзия, ще избера екскурзията.
Предпочитам удобството в ежедневието.Не мога да си представя да пера на ръка за четиричленно семейство #CrazyВремето което ще ми отнеме мога да го прекарам с децата си или да изгледам хубав филм.Това не може да ми го замени няколко дневна екскурзия.
 Но на който не му пречи да пере на ръка и от това да спести за екскурзия защо пък не, всеки според разбиранията си Peace

# 38
  • Мнения: 5 877
Ако и двамата изкарваме по толкова пари, дори по 1000 на човек да е пак ще може и да пътуваме и да живеем уютно. В момента, в който вече имаш необходимите мебели и си си създал уют какво? Увеличават ти се разходите за разнообразно меню ли? Можеш спокйно да си готвиш и да не караш на банички и пак да пътуваш. Честно казано мен повече ме дразнят хора, които видимо могат да си позволят да пътуват или да разнообразяват живота си дори в рамките на града и не го правят, ами седят и се тъпчат с всевъзможни неща, които са глезотийка за повечето хора, зяпат телевизия и не гледат по-далеч от семейния уют. Тия с баничките по могат да ме зарадват, поне си следват мечтите. И не вярвам да карат само на банички, всеки знае колко струва да си сготвиш една леща да речем.
Ахъм. Впрочем темата е зададена странно, сякаш има ред, по който следва да си харчиш парите.  Вероятно би се обидила, ако някой нарече "скотски" живот, вгледан в наличието на кола, пералня, миялна и т.н.
Не пътувам колкото бих искала, но и малкото ме радва (а миялната - ми не).

# 39
  • Мнения: 4 555
Ако и двамата изкарваме по толкова пари, дори по 1000 на човек да е пак ще може и да пътуваме и да живеем уютно. В момента, в който вече имаш необходимите мебели и си си създал уют какво? Увеличават ти се разходите за разнообразно меню ли? Можеш спокйно да си готвиш и да не караш на банички и пак да пътуваш. Честно казано мен повече ме дразнят хора, които видимо могат да си позволят да пътуват или да разнообразяват живота си дори в рамките на града и не го правят, ами седят и се тъпчат с всевъзможни неща, които са глезотийка за повечето хора, зяпат телевизия и не гледат по-далеч от семейния уют. Тия с баничките по могат да ме зарадват, поне си следват мечтите. И не вярвам да карат само на банички, всеки знае колко струва да си сготвиш една леща да речем.
Аз май не съм нито от едните нито от другите.
Номер едно си ти, винаги съм го знаела   bouquet

# 40
  • Мнения: X
а какво ще кажете за зълва ми?

коментарът на приятелка беше: "работила съм с много психично болни, такова чудо не съм видяла"

та: мацката и мъжът и имат горе-долу добри доходи, тя има музей - на втория етаж на къщата е перфектно обзаведено, има и модерна кухня - с микровълнова, пералня, миялня, кафе машина, миксер, кристали, сервизи от аркопал и каквото се сетите още - всичко в кашони или подредено по шкафчета, за да се вижда, още с етикетите

те живеят скотски на долния етаж, тя пере и мие на ръка, готви на допотопен котлон
купува дрехи на детето, които то не носи, а ходи като цигане

виждаме се веднъж на година - ами не се сяда на диваните, те се пазят, не, седи се в старата кухня, яде се от поне 30-годишни чинии, с ръждасали прибори, готви се в стари тенджери, докато новите са в музея

единствено фризера се използва - прасе има все пак

почти е невъзможно и да се чуем - телефонният им апарат е на поне 40 години, с ужасно качество

и да не забравя - банята и тоалетната са на двора, въпреки наличието на канализация



аз каквото съм купила, влиза в употреба моментално и за никого и никога не пазя

# 41
  • Мнения: 7 474
Не пестя, предпочитам ежедневното удобство , да си нося новите дрехи, да си карам колата , веднъж годишно на море ми стига, ако изпадне  нещо бонус добре дошло  Laughing

# 42
  • Мнения: 4 555
Мамица, гледам, че много си се развълнувала от моето ежедневие  Joy
Ти май не можа да разбереш, че аз не спестявам. Просто си харча парите за неща, които ми трябват повече от други.
Пералня, печка и др. такива имам отдавна. И аз бих предпочела пералня пред екскурзия, макар че никога не е стоял въпросът да избирам, понеже мога да си позволя и двете.
Не виждам защо за да ми е уютно, трява да си купувам пералня всеки месец.
Иначе каквото ни трябва си го купуваме.
Например имаме няколко компютъра, 2 от които преносими. Просто сме преценили, че ни трябват и сме си ги купили. Някои хора вместо това си купуват цигари или пък телевизори. Въпрос на приоритети и необходимости.
Виж, за последен модел gsm пари не мога да дам, това за мен е от особено излишните неща. За бижута също не бих могла да дам.
И като казвам излишни, имам предвид, че на мен са ми излишни. На някой може да са му много необходими, а пък нещо, което аз имам да не му трябва.

Гледам, че и въпросът за храната много те вълнува.  Laughing Веднага ще хвърля светлина, да не се чудиш повече. Ако не излизаме навън, си поръчваме нещо от ресторантите, които фигурират в сайта на пица Виктория. Има доста прилични неща.
Може би трябва да уточня, че съм вегетарианка, та да се ориентираш по-точно. Тежа около 50 кг и трудно изяждам на едно ядене порция над 400 грама. Явно е важно да се знае.

За сметката на телефона ти казах вече, че сме на Глобул Смарт и с хората, с които говоря най-много са ми в безплатната група. Предлага се такава услуга, защо да не я използвам? Защо да си взема тарифа за 1 лв на минута, че да мога да се хваля с голяма сметка за телефон после? То за някои и това си е емоция сигурно  Laughing
За всички не спешни разговори имам скайп.  Е, така също се лишавам от възможността да се тупам в гърдите с голяма сметка, ама какво да се прави, все нещо трябва да жертваме Simple Smile

За тока. Живеем в малко жилище с благоприятно изложение. Била съм у други хора, където е много студено и не може без отопление. При нас обаче може. Така се е получило просто. Като наемахме апартамента беше лято и не сме мислили за това. Въпрос на късмет.

Остават ми пари не защото неистово се стискам да спестявам, само и само да ида на екскурзия, а просто защото материалните неща, от които имам нужда не са чак толкова много.
Сега отокато съм бременна гледам да се храня максимално здравословно, да не изключвам никакви храни, да ям много сурови плодове и зеленчуци и пак не виждам колко килограма трябва да съм, че да погълна 10 пъти повече храна. А и защо е необходимо?
Не ходя по евтините пазари, защото нямам нерви, купувам от близките супермаркети.
Просто не понасям да купувам неща, които не ми трябват и после да трябва да ги хвърлям или да се чудя къде да ги слагам.

Тук е много важно да се спомене, че ние все още нямаме деца. Човек с деца има съвсем други разходи, така че изобщо не може да се прави сравние. Нямам представа колко ще харчим за детето.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всеки си има различни приоритети ...едни се борят да добре обзаведен дом, други- за екскурзурзии и пътешествия ..... ако може от двете по малко, ще е най- добре

# 44
  • Мнения: 4 916
Сетих се за една колежка - два месеца лишаваше себе си и дъщеря си от елементарни неща, за да си купи телефон за 900 лв. От една страна - ОК, имала си жената мечта за скъп телефон, купила си. От друга страна - дъщеря й беше лишавана от дневни два месеца.
Въпрос на приоритети  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт