Мнения за количка Quinny Speedy

  • 14 924
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
Ех, като почнете да се засягате, че не ви харесват всички количките...
Тук се пита кой какво мисли за количката. Аз казах какво мисля. Това, че ти имаш две деца, а аз едно, не мисля че е някакъв критерии за качествата на една количка  Stop

Не се засягам, ако я харесваш или не, ядосвам се на мнения неподплътени с логични доводи и добити само с наблюдение или четене. Ами смешно ми е, най-малкото, когато някой теоретично седне да ме убеждава за силни и слаби страни на една стока, която съм ползвала повече от година всеки божи ден.

А това, че имам 2  деца е критерий, че съм запозната в детайли с екстрите на бебешките колички и имам доста богат опит с проба-грешка.

# 16
  • Мнения: 4 428
Не се засягам, ако я харесваш или не, ядосвам се на мнения неподплътени с логични доводи и добити само с наблюдение или четене. Ами смешно ми е, най-малкото, когато някой теоретично седне да ме убеждава за силни и слаби страни на една стока, която съм ползвала повече от година всеки божи ден.

А това, че имам 2  деца е критерий, че съм запозната в детайли с екстрите на бебешките колички и имам доста богат опит с проба-грешка.

Мисля, че посочих достатъчно логични /поне за мен/ доводи защо тази количка има недостатък, който не е за пренебрегване. Но не видях от теб такива за обратното освен, че имаш количката, което стана много ясно...
С двете ти деца дефакто си ползвала 3 колички, което не е кой знае каква бройка. Пък дори да беше ползвала 10 колички, пак не можеш да твърдиш на 100% нищо. Все пак марки и модели има милиони. Да не говорим, че всяка година се сменят и подобряват. Едни повече, други по-малко. И в крайна сметка ПЕРФЕКТНИ КОЛИЧКИ НЯМА Въпроса е да прецениш с коя правиш по-малък компромис  Peace
Но няма смисъл да продължаваме да пишем едно и също. Както казах, тук се иска мнение за количката. Стана ясно, че ти я имаш, а аз не и "говоря на теория". Авторката сама ще си прецени в крайна сметка кое мнение й звучи по-добре  Peace
Аз не бих си купила тази количка с тези характеристики на летния кош. Това е. Все пак всички в началото четем, нали  Peace

# 17
  • Мнения: 11 004
Хей, не се карайте  smile3503
Нормално е всеки да харесва това, с което е свикнал и което му е било удобно.
А идеална количка няма и няма да има, нали Wink

# 18
  • Мнения: 2 768
Ами в момента имам 4-та количка, пак на Quinny модел ZAPP. 

Гигилче, ще останеш доволна! И да спи може спокойно детето и да седи! Гаранция! Peace

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 19:11 от eta

# 19
  • Мнения: 4 428
А идеална количка няма и няма да има, нали Wink

Ей, недей така  Mr. Green Надеждата умира последна  Mr. Green Аз с всеки нов моден от тази година си викам - Докато дойде време аз да си търся нова, това ще е оправено и ще е ИДЕАЛНА  Mr. Green
Защо не вземат да ни питат нас, всичко ще си кажем без бой  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 527
Аз посъбрах доста мнения и не ми харесват определено някои неща в Спийди PeaceМисля че много по-добър вариант е Лола на Бебе Конфрот,или Плико 3 на Пег перего или Чико Трио S 3,това са си мои мнения.Ако греша за тези трите колички,моля да изкажете мнение,то е ясно че идеална няма Peace

# 21
  • Мнения: 2 936
аз съм със Speedi ето още една снимка как седи Алекс на 1.6 г.
http://www.bgphoto.net/photos/16424/o633094147892115149.JPG

Чико-то е същите кг.като Speedi  newsm78 ,но ти си решаваш!

п.п.за тази пречка отпред..мисля че не е от първа необходимост..нали все ще сложиш коланите на детето?!

# 22
  • Мнения: 2 829
Ами, аз да си кажа-аз си намерих идеалната количка!
Пег Перего GT3- единственото, което няма е обръщащ се кош.
Ето какво ми харесва:
-има пълно легнало, пълно седнало и 2 междинни положения.
-коша е един от най-широките и тапицерията е много мекичка и удобна на бебето ми
-поставката за краката се регулира
-има термочувалче, което се закача с цип за поставката за крачетата
-сенника е дълбок и може да се накланя напред на 180 градуса, така, че може и без чадърче
-коша за багаж е един от най-големите, които съм виждала, а е висок и не закача в бордюрите. Когато количката е в легнало положение коша може да се отваря надолу-така че да не притеснявам бебето. А когато бебето седи коша се "затваря" нагоре.
-има специална чантичка с поставка за чаша за кафе-дреболия, но на мен ми е много удобно да си нося чаша за кола.
-количката е невероятно стабилна-няма начин да се обърне
-в седнало положение има възможност да се вози детенце отзад-пробвах с едно детенце-върви си все толкова леко количката
-5-точковите колани са така направени, че на гърба се откачат и бебето може да се наклони напред, т.е. ограничават го само да не може нагоре да се надигне
-има си борд, ръчна спирачка, въртящо се предно колело, със завъртането на едно бутонче предното колело се блокира, помпата се закрепя под седеалката, дъждобрана е страхотен, слага се с цип, има мрежа, праз която може да се вижда бебето.
И т.н. аз съм влюбена в тази количка.

# 23
  • Мнения: 2 829
И по темата-за Спиди-това би ми бил втория избор-доста по-евтина, само тя, триколката на Чико и Мак Ингланд са широки над 33 см., а моето бебе е едричко и не му е удобно да спи в по-тясна количка. Наистина липсата на седнало положение и борд са недостатъци, но пък е удобна за спане-поставката на крачетата се регулира и е широка (на чико това не ми харесва че крачетата трябва да висят надолу) А ако детето иска да седи-може да не му слагате коланите през раменете...
Виждала съм майки със Спиди и ми изглежда удобна количката (е, не чак като моята  Wink Rolling Eyes )

# 24
  • Мнения: 2 768
Разбира се, че има идеална количка! За теб това е този модел, за мен е Спиди (и Зап след определена възраст).

Просто има свръх критични хора, които на всичко намират кусур, особено по картинка   Mr. Green

# 25
  • Мнения: 11 004
Гигилче, ще останеш доволна! И да спи може спокойно детето и да седи! Гаранция! Peace

Е, новородено няма как да лежи, освен ако не е в коша или кошницата newsm78 Нали няма напълно легнало положение.

# 26
  • Мнения: 2 768
За новородено ползването на кош е задължително. В другия вариант, т.н. летен, се ползва след 6м. Което всъщност е относително, всяко дете расте с различни темпове, за моето - на 4м.

# 27
  • Мнения: 5 500
Гигилче, ще останеш доволна! И да спи може спокойно детето и да седи! Гаранция! Peace

Е, новородено няма как да лежи, освен ако не е в коша или кошницата newsm78 Нали няма напълно легнало положение.
Ми нали за това е коша за новородено!

# 28
  • Мнения: 3 457
Тъкмо и аз щях да кажа ,че така и така гледате триколки да погледнете и на Пег Перего GT3  Peace и на мен много ми харесва Hug

# 29
  • Мнения: 4 428
Просто има свръх критични хора, които на всичко намират кусур, особено по картинка   Mr. Green

Да, свръхкиритична съм и дори перфектционистка  Mr. Green Особено, когато се отнася за удобството на детето ми. Лошото, е че при мен стана малко след дъжд, качулка. За това искам да помогна максимално на други млади майчета да не правят моите грешки и да гледат това, което аз тогава не знаех, че трябва да се греда  Peace
А идеална коичка ще има, когато в поста няма да има повод да се пише "само еди какво си няма или е недостатък"  Peace
А, както казах, в началото всички четем и гледаме картинки  Peace Все още, за жалост, няма кой да ти предложи да пробваш нещото една седмица и тогава да прецениш дали искаш да го купиш
Ако обичаш не дълбай повече...Няма смисъл...Кой каквото имаше да каже, го каза. Ако продължим, ще си е чисто заяждане и ще дойде някой всевиждащ мод да ни се кара  Joy

Общи условия

Активация на акаунт