СЪВЕТ ЗА ДОБРО ЧАСТНО ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ

  • 141 747
  • 645
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Виж, не се заяждам. Явно не съм те разбрала правилно. Сега ми е ясно какво имаш предвид

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз се извинявам Peace Хормони Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 1 724
Синът ми е в Увекинд, 1 клас, преместих го октомври от държавно училище, където влязохме с триста зора. Не съжалявам. Дисциплината е по-добра, знанията - също, поправи си дори краснописа.Единственият ни проблем, е, че сме по-назад с немския, надявам се да навакса до края на годината.Впрочем, взех решението си и след съвети на майки от форума, една от които е Лекси.Лекси, благодаря, макар със закъснение.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 196
Кажете нещо за таксите в тези училища, в повечето сайтове не намирам информация newsm78

# 19
  • Мнения: 3 271
Записвам се да следя темата, защото от няколко месеца проучвам, но нямам особен успех.

# 20
  • Мнения: 1 180
"Света София". Нямам впечатления отдругите училища, но мога да каж само добри неща за това. Детето ми учи там от предучилищна, сега е първи клас. Дисциплината е на доста високо ниво, изискванията са големи, поддържа се обратна връзка с родителите. Таксата е 2850 евро от първи до четвърти клас. След това май става 3000. За предучилищната беше по -ниска таксата, но не знам в момента колко.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Таксата на Увекинд, в зависимост от броя на вноските и "екстрите" /ползване на транспорт, доп. занимания/, варира приблизително около 5400 - 3500 лв/год. Ако някой се интересува по-конкретно, нека попита в самото училище.

# 22
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
За разлика от Св София, където ми казаха, че не толерират индивидуалността, тъй като пречела на колективната работа

Мария, ако дадеш малко повече разяснения в какъв контекст и по какъв повод са ти го казали, ще е полезно. Така звучи странно.

Лекси, за таксата - 5, или 3 е първата цифра?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинки, 5 е. Голямата разлика идва от това, дали детето ползва транспорт /който бива от/до спирка и на адрес/ или изобщо не ползва, от това дали е записано на допълнителни занимания, както и от броя на вноските. До колкото си спомням, имаше и опция да не се заявява храна /т.е. да се носи ядене от вкъщи/.

Таня, цената, която даваш, какво включва? Предполагам, че не е само такса обучение, а и транспорт, доп. занимания, храна...

# 24
  • Мнения: 1 180
Цената включва всичко - обучение, транспорт, спорт /тенис ракета ние купихме/, всеки ден се учи английски по два часа, посещение на театър, храна - плодова закуска, обяд, следобедна закуска. Мисля, че няма вариант да не се ползва транспорт. Всяка седмица се правят поне по два теста  - оценяват се и ми се изпращат. През седмицата в къщи нищо не се учи, само за събота и неделя имат домашни.

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Таня, кажи си твоето мнение за написаното от Мария. На мен ми звучи много странно точно това да са казали.

Оff: Лекси, колажът на Цвети е страхотен

# 26
  • Мнения: 1 180
Ами, не мога да коментирам, нещата са доста субективни - зависи какво точно са имали пред вид под "индивидуалност" и майката, и психоложката /или който там е бил/. Аз съм доволна за себе си, детето се чувства добре, справя се чудесно, въпреки голямото натоварване /не съм го усетила/, има доста приятели.

# 27
  • Мнения: 60
Не исках да засегна никого, знам че Св.София е едно от най-хвалените училища, затова и се насочих първо към него. Но след разговора с психоложката се разколебах. Това, което съм написала са точните думи, които ми бяха казани. Знам, че някой от учителите са перфектни педагози ( от приятели, на които децата им учат там ).
Точно затова пуснах тази тема, за да може всеки да сподели впечатленията си и да си бъдем полезни.
  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Тинки, мерси Grinning Аз, честно казано, не бих искала да толерират индивидуалността на детето ми, освен ако няма някъкви изкл. заложби. Смятам, че индивидуалността не е предпоставка към щастлив живот Embarassed Толерирането на различните индивидуалности в един клас също така не предполага дисциплина и създаване на добър и сплотен колектив.

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Да, Лекси, съгласна съм с това, което си написала.
Аз някак веднага го свързах с индивидуален подход при обучението. и ми навя разни соц. мисли как децата трябва да имат еднакви възможности и познания, което ме притесни. Едва ли точно моето дете ще се окаже необикновено умно, или надарено в някоя област, но ако случайно се окаже, ще ми се училището да го развие по най-добрия за него начин.
Например на мен математиката винаги ми се е отдавала. Задачите от учебника бяха фасулска работа. И винаги ще съм благодарна на моя учител в гимназията, който ни събра 4 човека и каза - Вие в моя час няма какво да научите, от вас не искам да ми слушате уроците, ей ви тука интересни сборници, четете си, решавайте си, обсъждайте си. Добре направи човека, дано да е жив и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт