СНБМ - инициативи - VІ част

  • 20 145
  • 290
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 177
Абе хора шашнахте ме...
Така написано изглежда много зле положението, ама се справяме честна дума. Просто бях задала въпрос къде да се регистрирам е по-изгодно от парична гледна точка в Бюрото по труда или към Социалните.
За детска градина и ясли шанс нямам никакъв. Има сигурно някъде специализирана такава, но даже в кухнята която се води за деца с алергии готвят с продукти, които моето дете не може да консумира, като моркови (има ги да не кажа във всяка манджа, ама си е направо във всяка манджа), продукти от брашно с изключение на оризово и т.н. и т.н. Пие мляко Фризопеп което за мое най-голямо съжаление продължава да си му е една от основните храни (една кутия в най-евтин вариант е 17.20лв.) а той я "пресушава" за 3 дни.
Вижте, не искам да ви занимавам с моите проблеми, дадох тези обяснения за да не приемате нещата като крайно отчайващи просто търся начин да е малко по-лесно. А иначе справяме се с хлапето малко ни е трудно, но той ще я израсте алергията просто става по-бавно при него, но трябва сега да го пазя за да няма проблеми за в бъдеще.
Така че спокойно не се занимавайте с нас действайте с организацията и аз, ако мога да бъда полезна насреща съм.
Благодаря ви за всичко много сте мили чак неочаквано ми дойде  newsm51

# 91
  • Мнения: 1 671
Деби, възхищавам се на куража ти!  bouquet

# 92
  • Мнения: 2 070
Деби, имаш право на помощи за родител отглеждащ сам детето си и неработещ, с дете до три години - по около 90лв на месец от социалните, освен това помощи за отопление. Възползвай се. Мисля, че това не пречи и да си регистрирана в бюрото по труда. Ако от там се отпускат някакви пари просто сравни кои са повече, де да знам. Няма нищо срамно. Успех и дано детето надрасне алергията! Стискам палци.

П.С. - упс, сега прочетох по-внимателно и предположих, че може и да не си самотен родител, а аз говорех за такива помощи.  ooooh!

# 93
  • София
  • Мнения: 12 291
   Момичета спомням си че се споменаваше някой да изготви списък на хората които 100% са потвърдили че ще присъстват. Има ли подобен списък?
   Притесняваме, че в Близнашкия реално в темата "Пролетна приказка" никой не влиза и да си призная честно и аз ако незнаех за какво става въпрос може би щях да я прескоча. Доста мами ако прочетат сигурно биха се заинтересовали, все пак това се прави заради тях!
   Предлагам поне в Близнашкия да пуснем нова тема с по- привличащо вниманието заглавие, където отново да обясним целта на инициативата, а и да може всяка майка да предложи какво би искала да се промени, като например излизане по-рано в болничен и т.н.

# 94
  • Мнения: 2 070
Momicheta, v dneshniqt broi na 24chasa ima dve celi stranici za maichinstvoto i bolnichnite. Ima i nova informaciq ot Maslarova, che tatkovci shte poluchavat dve sedmici otpusk pri rajdane na dete ot dogodina.

# 95
  • Мнения: 2 070
   Момичета спомням си че се споменаваше някой да изготви списък на хората които 100% са потвърдили че ще присъстват. Има ли подобен списък?
   Притесняваме, че в Близнашкия реално в темата "Пролетна приказка" никой не влиза и да си призная честно и аз ако незнаех за какво става въпрос може би щях да я прескоча. Доста мами ако прочетат сигурно биха се заинтересовали, все пак това се прави заради тях!
   Предлагам поне в Близнашкия да пуснем нова тема с по- привличащо вниманието заглавие, където отново да обясним целта на инициативата, а и да може всяка майка да предложи какво би искала да се промени, като например излизане по-рано в болничен и т.н.

Ami promeni temata na zaglavieto,moje da slojish tire sled prikazka i da napishesh Vajno za bliznaci ili izcqlo da promenish zaglavieto, momicheta kak mislite?

# 96
  • Мнения: 4 181
Момичета, ето ме и мен  Hug
2 дни бях заета а освен това нямах и нет.
Днес ми го пуснаха.
Ще се включвам малко трудно, че татито замина за цяла седмица командировка  Cry

Деби, добре дошла, знаеш ли колко пъти питам за теб   bouquet

Ине, относно отпуска за близнаци да си кажа полупрофесионалното мнение  Mr. Green
Няма смисъл от подобно нещо, тя и Айла ви е казала, както знаете още от началото на бременността ако има проблеми може майката да си излезе в болнични. При близнаците почти винаги се излиза по-рано. Просто си излизат в болнични за общо заболяване, а не за бременност и раждане. В парите няма разлика, защото въпреки че едните са 80 % , а другите 90 % реално си получавате нетното възнаграждение, което е по-малко. Знаете още преди го коментирахме този въпрос защо са 90 % процента като всъщност никой не взима толкова.
Така че няма абсолютно никакъв смисъл от подобна мярка, с нищо няма да подобри ситуацията.

За другите неща ще се включа довечера в обичайното време, че сега ми е трудно.

Гери, дай моля те малко повече информация за наградите , които може да осигури това момиче - какво представляват тези курсове, къде намира въпросния център? За какви дървени играчки става въпрос, подходящи ли са и за трите възрастови групи?

# 97
Здравейте момичета,
Бих искала да ви благодаря за чудесния подарък, който получих от вас вчера. Много съм горда, че синът ми е първото СНБМ бебе и благодаря за оказаната ми чест.
Поздрави и целувки от мен, Дани и щастливита леля Насинда! Laughing Heart Eyes

# 98
  • Мнения: 4 181
Евче, на мен ми харесаха цветята и пеперудите, най-цветни и свежи са  Heart Eyes
Домината не са скъпи, трябва да решим дали да купуваме и ако да колко?
Те като са по 12 в какви цветове са ? Преподлагам, че тези 12 са в различни цветове а не само в един, така ли е?

Aila кажи ни моля те къде още си пуснала темата за празника?
Относно близнашкия тук си права, трябва друга тема. Аз си мислех още преди да пуснем такава, за да видим какви са идеите на момичетата, които можем да ползваме за кръглата маса. Само, че може би е по-добре да се съчетаят нещата. Да се пусне една тема, която хем да анонсира инициативата, хем да пита за предложения. Мислех си за някое заглавие, което да провокира майките да отоворят темата. Например - Дискириминирани ли са близнаците ?
Какво ще кажете?
Ти ще можеш ли да се заемеш да изготвиш текст на темата, ще го пуснеш първо тук да го доизчистим и после ще пуснеш темата, а ще я следим всички. Става ли?

Деси, не съм чула, за какво става въпрос? Напоследък и новини вече не мога да гледам  ooooh!

mishellinna - няма защо, надявам се подаръка да ти е харесал  Hug целувки на бебо от нас   bouquet

# 99
  • Мнения: 1 828
Момичета, мислех си чи вече е хубаво да спретна бюджета.
Мога ли да помоля, момичетата, които имат предвид някакви разходи вече да ми ги пратят на лични, скайп или майл. Който както му е удобно. Мими, украса, награди (ако планираме някакви разходи); Ине нещо при теб с кетъринга. Аз още нямам цени за печат на материали, но ще натисна днес.

Ине докъде сме с НУК, уточнихме ли договор и крайна  сума, която ще ни преведат. newsm78

Момичета, тази седмица как сме за среща - аз честно казано предпочитам преди уикенда (може би ще пътувам), но ще гледам да се съобразя с общото мнение.
Предлагам четвъртък или петък към 18,30-19... може да го дискутираме  Simple Smile

# 100
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 417
Mими няма интернт и  е болна, но ще  проверим тези дни кое-как и ще кажем.
 От гирляндите и на мен ми харесаха цветята и пеперудите. Последно ще има ли и гирлянди?

Ам, работите ли по шаблоните, има ли някакъв напредък, че лека полека трябва да започваме да правим нещата.

mishellinna, няма защо, да целунеш мъничето от нас!

трябваше да пиша още нещо, но забравих какво, защото се звънна на вратата, ако се сетя пак ще пиша

# 101
  • Мнения: 4 978
Здравейте сладурки!

Току-що говорих с Крум Савов - наш е!
Ще бъде лице и почетен гост на 2-те събития!

Сега нямам време, ще ви чета довечера.

# 102
  • Мнения: 1 828
Здравейте сладурки!

Току-що говорих с Крум Савов - наш е!
Ще бъде лице и почетен гост на 2-те събития!

Сега нямам време, ще ви чета довечера.

Много хубава новина Ина, бравос   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 6 238
Току-що говорих с Крум Савов - наш е!
Ще бъде лице и почетен гост на 2-те събития!

Браво, Ине!  newsm44



Домината не са скъпи, трябва да решим дали да купуваме и ако да колко?
Те като са по 12 в какви цветове са ? Преподлагам, че тези 12 са в различни цветове а не само в един, така ли е?

Не. Пакет от 12 броя едноцветни.
Но все пак ако се вземе и домино, то ще бъдат повече, така че можем да купим пакети в различен цвят.

# 104

Общи условия

Активация на акаунт