Кои пломби са за предпочитане ?

  • 6 463
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 950
Когато се сложи фотополимер първо не си личи, че има пломба, което е много важно за зъбите които се виждат. От амалгамата може да се получи алергия и поади това, че съдържа желязо не може да се слага злато в устата (например златна коронка).

# 16
  • varna
  • Мнения: 1 012
за златната коронка не съм съгласна-мой познат е с такава и с такъв мост от близо 30години-злато определено се е използвало в стоматологичните услуги,по повод амалгама или фотополимер-аз съм за фотополимера-изцяло приема и възвръща естествената форма на зъба - така се подобрява дъвкателната му функция-докато при амалгамата това не може да се получи

# 17
  • Мнения: 4 150
Амалгамата е токсична.Не се полzва в Швеция от години,и в целия ЕС е zапочнало тоталното й елиминиране и zаместване с други материали.
Научна литература има по вьпроса,не ми се спори. Peace

# 18
  • Мнения: 5 539
Кажете нещо за другия вид бели пломби, химични или нещо подобно Rolling Eyes
Иначе между амалгама и фотополимер - естествено полимерът Peace

# 19
  • Мнения: 9 481
В амалгамата има живак! Сами решете колко е безвредна!
Иначе-амалгамата се свива, при което се получава вторичен кариес м/у нея и зъба или под нея, което е още по-кофти вариант-уж е пломбиран зъба а станало пулпит примерно Sick
При фотополимерите-зависи какъв е кариеса, на кой зъб, колко е кадърен стоматолога /аз съм на нмение че тази професия е в голяма степен занаят, нямаш ли ръце, колкото и знания да имаш-нема да се получи/...а като цяло фотополимерите са крехки-зависи под какъв ъгъл е натиска..
При всички положения фотополимерите са за предпочитане и естетически и функционално!

# 20
  • Мнения: 8 462
Амалгамата е токсична.Не се полzва в Швеция от години,и в целия ЕС е zапочнало тоталното й елиминиране и zаместване с други материали.
Научна литература има по вьпроса,не ми се спори. Peace
Ами това мнение решава въпроса. HugТо беше ясно от самото начало. Grinning

# 21
  • Мнения: 4 700
амалгамата е токси4на, но моята zъболеркарка я предпо4ита zа дълбоките кариеси, zа6тото било много плътна. Но ина4е раzбира се фотополимера  Peace

# 22
  • Мнения: 3 146
Изобщо се чуда как може да има спор по въпроса. Фотополимерът, разбира се!

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Доколкото знам сегашната амалгама е безвредна! Тя не е едновремешната... ако погледнем рееално амалгамата е по-добра по отношение на здравина и запечатване на зъба. Това го твърдя и аз от опит и зъболекарката ми. Аз имам в устата си пломби правени ми в 10-ти клас, които не давам да пипат и да сменят с бели... нямам проблеми с въпросните зъби. Белите пломби разбира се са по-естетични и си се слагат на по-предните зъби. Тогава няма да искам амалгама разбира се...

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Според моя зъболекар амалгамата не са пломби, метала правил поляризация идори работел като мини батерия, не знам но той започна да ми сменя амалгамените пломби, естествено с бели котито са почти 2 пъти по скъпи. не знам какво да мисля ......днес няма ясна граница между здравето и бизнеса за зъболекарите и лекарите...допускам че е възможно някой да ти подмени здрави пломби с бели просто заради бизнеса..

Хихи.. минибатерия... ама за неговия джоб май... Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Амалгамата наистина е по-здрава, но не е естетична, а освен това съдържа живак и сериозно бих се замислила, особено ако ми предстои тепърва майчинство.

Според мен фотополимерните са достатъчно добър вариант.

На мен по време на бременността ми е слагана амалгама на мъдрец... зъболекарката знаеше, че съм бременна  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 09:57 от Vache

# 26
  • Мнения: 9 481
Доколкото знам сегашната амалгама е безвредна! Тя не е едновремешната... ако погледнем рееално амалгамата е по-добра по отношение на здравина и запечатване на зъба. Това го твърдя и аз от опит и зъболекарката ми. Аз имам в устата си пломби правени ми в 10-ти клас, които не давам да пипат и да сменят с бели... нямам проблеми с въпросните зъби. Белите пломби разбира се са по-естетични и си се слагат на по-предните зъби. Тогава няма да искам амалгама разбира се...
Няма "стара" и "нова" амалгама-една и съща  си е Naughty
А това за запечатването изобщо не е така..не споря, просто е факт.
Ако някой "стоматолог" твърди подобно нещо-да си хвърля дипломата моментално. hahaha

# 27
  • Мнения: 4 150
В zьболекарските кабинети,амалгамата се иzхвьрля по определен ред като силно токси4ен материал.Приготвя се по подобен на4ин.

ХУбава алтернатива са керами4ните инлеи,които са доста скьпи.Но пьк дьржат около 20 години.

# 28
  • Мнения: 112
Амалгамата не е ли живак ?!
Грехота е да се слагат баш в устата токсични материали, когато има къде къде по-нови и естетични пломби като фотополимера например

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според моя зъболекар амалгамата не са пломби, метала правил поляризация идори работел като мини батерия, не знам но той започна да ми сменя амалгамените пломби, естествено с бели котито са почти 2 пъти по скъпи. не знам какво да мисля ......днес няма ясна граница между здравето и бизнеса за зъболекарите и лекарите...допускам че е възможно някой да ти подмени здрави пломби с бели просто заради бизнеса..

Прав е ...някои хора дори ги хваща ток от зъбите ..така съм чувала .... иначе какво съдържаше амалгамата живак ли беше ?

Общи условия

Активация на акаунт