Разделно Хранене- част 7

  • 19 399
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 573
Здравейте ,вече съм със сутрешното кафе и пред компютъра .Има ли други кафеджийки  food010
На Диди П честита кола -леко и безаварийно шьофиране.
Исайкова ,не бива да се тревожиш че спамиш темата ,нали за това сме тук -да се подкрепяме  bouquetПожелавам ти от сърце да ти се оправи детенцето. Praynig
Калида ,майка ми ще бъде една седмица на гости и ще бъде строго наблюдавана какво ги яде Twisted EvilПричинителя вече си заминава,което ме подсеща че пак трябва да ходя на гинеколог и да продължавам да се лекувам.....
 ReGe_31 браво за добрите постижения newsm39,аз повече от 30мин  не мога да изтърпя там и задължително трябва да има нещо интересно по тв-то или за четене .
успешен ден на всички  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 986
  Добро утро и от мен HugDani_djenkova,има,има кафеджийки Laughing-и аз се възползвам докато шушонка спи,да си изпия кафето и да се включа в любимата ми тема Hug
  Калида,никога досега не съм използвала сметана-нито растителна,нито животинска Rolling EyesИзползам растително олио,краве масло,понякога зехтин-за готвене;а млечните сосове към зеленчуците съм правила с различни видове сирена.Но снощи си задуших зеленчуци и ги полях със сос от 1 лъж.заквасена сметана/много калорична,бе ooooh!/  и 2-3 лъж.кисело мляко Grinning
  И аз имам велоергометър вкъщи,но напоследък,особено като е хубаво времето,съм по разходки със София,и не ми остава много време за гиманстика вкъщи Confused
   Хубав ден на всички ви желая  bouquetДо после Peace
   П.П.Отивам да пусна още някоя рецепта в Готварския Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 3 787
Добрютро и от мен LaughingВремето е чудесно Grinning

Диди,честита ви нова кола.Леко и безаварийно ползване Laughing
Софи,калорична е сметаната,да.Но когато е в малки количества,не е проблем WinkАз съм на мнение,че човек трябва да консумира разнообразни продукти/без боклуци като готови сандвичи,банички и подобни Sick/,пък и вкусовите качества не са лоши.У дома много обичаме всичко,направено със сметана Wink

# 33
  • Мнения: 861
Калида, не търся разхлабващо действие (слава богу!!!), имах предвид, че с плодовете не отслабвам. И изобщо какъв човек съм, от Нова година насам изобщо не отслабвам. Колко добре си бях цяла година с този режим, какво ми стана напоследък незнам.

А за снега - права си. Тази зима беше необичайно топла за моя радост, че ужасно много мразя зимата. Но сняг намерихме  Simple Smile Миналият месец ходехме до едно селце, не много далеч от Бургас - Медвен и там заваля сняг, за радост на децата, че те в Бургас рядко могат да висят. Бяхме с две приятелски семейства с техните дечковци и добре си поиграха.

Дани Дженкова, аз съм заклета кафеджийка. Споко, кафето никога не ми е пречило на РХ. Зная, че в книгите за разделно го отричат, но аз сутрин задължително изпивам по две кафета, а общо за деня са 3-4. Все пак трябва да си доставяме и малко удоволствие. Да си призная и алкохол доста често пия, ама като излизаме вечер мога ли да пия в 8-9 часа кафе или да си карам на водичка. Ако е диета с ограничен срок-може да се издържи, ама ако ще си живееем така...

А и да ви кажа, лятото, когато редовно си пиех джин с тоник (който е абсолютно недиетичен (хем газиран, хем със захар),- е ами никога не съм била по-слаба 48-49 кг. А и пия ли кафе или питие по не ми се яде.

# 34
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, Hug
Калида-ребърцата станаха фантазия,както и всичко което съм правила досега от вашите рецепти-за което съм ви много благодарна.  chef  bouquet
Маги-и моята 1/2 не е на РХ,но аз си готвя,а пък те както искат тъй до го ядът с хляб,без хляб както им душа сака.Онази вечер 1/2 ми казва,че доста е напълнял,а аз само подхвърлих,че е можел да вечеря и без хляб,избора е негов. Naughty
Дидип-   bouquetЧестита нова кола да я ползвате безаварийно и много хубави емоции с нея.
Софи- 1strollerтова е много добър спорт заяква ръцете и краката каква друга гимнастика?
Реге 31-Аз също съм страстна кафеджийка плюса ми е,че го пия чисто,употребявам и алкохол не мисля,че са чак толкова лоши навици. Rolling Eyes
Исайкова-  Praynigмоля се за вас  Praynig

Желая ви хубав и слънчев ден   love001

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте на всички, приемате ли нови членове в отбора? Реших от днес да започна да спазвам този режим на хранене. Попаднах на темата с рецепти във готварския и от там по линковете в тази. Поизчетох горе-долу това което сте писали назад и реших. Аз отдавна си мисля за този режим, но нещо все се обърква, липса на воля ли или на търпение не знам. От години се опитвам да се преборя с килограмите, но за жалост резултатът е даста плачевен. Както повечето дебели хора съм изпробвала де що диета се е появила, изпила съм един куп лекарства за отслабване в резултат на което килограмите ми станаха отчайващо много, открих, че имам нарушена функция на щитовидната жлеза, докарах си хронична хипертония, проблеми със сърцето и гастрит. Звуча като баба на 100 години нали, а не съм. Надявам се със ваша помощ и съвети да постигна някакви по-трайни резултати в здравословно отношение. Отдавна спрях да се стремя към перфектните форми, но поне що годе нормален вид и по-здравословен начин на живот ми е целта.

# 36
  • Мнения: 861
Аз също съм страстна кафеджийка плюса ми е,че го пия чисто,употребявам и алкохол не мисля,че са чак толкова лоши навици. Rolling Eyes
newsm10 newsm10

Кафето и аз го пия чисто, добре че така свикнах още като ученичка. Не се насилвам заради диети да не слагам захар, просто така го обичам. За съжаление така и не се научих по студентските купони да пия и алкохола чист, че сега се мъча да отказвам сока, с който смесвам водката  Laughing

А колкото до  1stroller, Софи, това наистина е най-добрия спорт. Така най-неусетно и приятно си свалих кг-те след раждането на малкия. Живея на около 4-5 км от центъра на града и добре, че тогава нямах кола и всеки ден отивах дотам и се връщах пеша + разходката ми из центъра... Събираха ми се 5-6, понякога и много повече часове навън, прекарани във вървене. По този повод отивам в магазин за обувки и разглеждам. Продавачката любезно ме пита какви обувки си търся. Аз" "Ами, обувки за дълъг път" И тя : Shocked
 Joy

# 37
  • Мнения: 190
Дано наистина успоиш на изкушението.

Ами... какво да кажа - снощи изядох не един, а цели два шоколада. Никога не ми се беше случвало  Laughing Направо не мога да повярвам още. Сега поне със сигурност няма да си купувам вече нищо сладко, защото явно волята ми още не е чак толкова калена.  Crazy

Дано при вас нещата да вървят по-гладко

# 38
  • Мнения: 231
sharli-Добре дошла при нас  welcomeаз съм от тези дето ходят вечно гладни и дебели,е бях от тях.Това е най-доброто решение РХ.
Реге 31-аз "фиркам"чисто със салатка. Wine Glass
Ками-въпрос че към теб за фурмите как ги хапваш,предполагам на гладно,но колко време след тях не ядеш друго?И още нещо печена тиква може ли да се хапва след яденето?
Сега отивам в готварския да измисля вечерята.  chef

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 14:49 от ani33

# 39
  • София
  • Мнения: 570
Привет разделнички!
Добре дошла sharli!
Успокоих се - явно не съм единствената, която обича си пийва по нещо на вечеря. Ами то с хубава салатка как да не пийнеш една ракийка или с хубаво месце как да не изпиеш чаша хубаво вино. Особено в петък или събота вечер с 1/2 -ката си ни е като ритуал - салатка с ракийка, после месце с винце.

 Аз повечето пъти готвя смесено и си избирам какво да ям, а друг път мятам във фурната двете половини на йената с две манджи да се пекат едновременно. Например нормална мусака и в др. тава зеленчукова разделна със зеленчуци и маслини. На едната правя нормална заливка, а на другата само с жълтък или само с бешамелов сос, или само с малко сметана. Така за същото време готвя 2 манджи, вместо една огромна тава с мусака. Може и с други гозби да го направиш, това е само пример. Айде успех.
И аз готвя смесено и после си избирам какво да ям. Трудно е, но  няма начин. Мъжът ми уж ще спазва с мен РХ, ама нещо все не почва. А това с двете половини на йената е много добра идея - ще я пробвам.
PS: DidiP, честита ви нова кола - безаварийно каране и возене. Аз още се боря с шоф. курсове. Два пъти ме късат вече. Дано третия път вече всичко мине успешно, че сякаш няма край - проточи се 6 месеца този курс.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 147
Здравейте и от мен,
 
ками и аз искам, като ани 33 да те питам за фурмите
Ками-въпрос че към теб за фурмите как ги хапваш,предполагам на гладно,но колко време след тях не ядеш друго?
Имам тук едно пакетче фурми и се чудя как да го хапвам  newsm78

Иначе мисля утре да спретна един тиквеник с готови кори, да ви питам само той дали става да се хапва разделно  Thinking

Лек ден и приятен уикенд на всички !

# 41
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками-въпрос че към теб за фурмите как ги хапваш,предполагам на гладно,но колко време след тях не ядеш друго?И още нещо печена тиква може ли да се хапва след яденето?

Ани,фурмите ги хапвам на гладно около 3 часа преди следващото хранене.И стафидите така Wink
След ядене не е хубаво да ядеш тиква.Аз печената тиква я третирам както плодовете-2-3 часа след хранене Wink

И аз обичам да пийвам ракийка със салатка от време на време,но не ми се е случвало от месеци.Милото не пие вече и аз покрай него Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 3 787
sharli,добре дошла в нашите редички Hug.Сигурна съм,че ще ти хареса тук Laughing

Верче,успех на изпита HugИ на мен ми беше мноооого трудно,да не говорим колко ме е страх да карам Sick

# 43
  • Мнения: 861
Иначе мисля утре да спретна един тиквеник с готови кори, да ви питам само той дали става да се хапва разделно  Thinking

Ако приемем, че тиквата е плод, някак не ми изглежда разделна комбинацията м/у кори и тиква. Някои смятат тиквата за зеленчук, т.е погледнато така би могла да се комбинира с въглехидрати, ама няма ли да има захар в този тиквеник и орехи  newsm78 и какво друго му се слага. Не съм от тези, които приготват десерти, но ми се струва, че не е никак диетичен.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Благодаря ви за топлия прием. Имам едно такова въпросче - плодовете нали можеше да се ядат 1/2 час преди хранене, в смисъл, ако в 18:00 съм изяла една ябълка мога да ям месо със зелена салата в 19:30 нали? Още сандвич, който се състои от пълнозърнест хляб, масло и краставица или зелена салата също спада към разделните рецепти?

Общи условия

Активация на акаунт