Разделно Хранене- част 7

  • 19 362
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Да се пренесем в новата тема за РХ- да го превърнем в нов начин на живот, а не диета и свързаните с нея ограничения и лишения. Да го съчетаем с повече усмивки, повече приятелства, повече течности, повече движение и повече вяра в успеха!

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите.

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!


А ето и една от Валя, на Демис Русо:



Алексче, къде си днес?
Мълчаливке/ под прикритие/, оздравяхте ли с Теа?
Декси, поздрваления за кълновата рецептичка- пролетна и полезна!
Юзерче, Ти няма да се спреш докато не постигнеш идеалната фигура, пожелавам Ти скоро да кажеш сбогом и на последните 7кг.
Ками, а ти каква мазнина ползваш в готвенето? Транс- мазнините наистина са много коварни и доста трябва да се внимава с тях, но като се замислиш че вероятно навсякъде в купените неща използват неподходящи олия.
РеГе31, много са Ти хубави децата, и Грета и Дени, макар и не синеоки, а щерката много мъжки погледи ще събере, внимавай Майче. А и тортата с таз принцеса е разкошна.
Пинкито, Ти хубаво мислиш за 1/2, ами щерката-  нали май тийнейджърка беше, на каква вълна е?
Тедъ, успех Ти желая с последните 3кг, и се радвам че реши да ги сваляш именно с нас.
Дани Дженкова, доведе ли Майчето, как мина в Добрич пътуването? И я по- ведро, Ти с тез настроения не позволявай на външни фактори така да Ти влият, усмихни се, моля, въпреки всичко.
Илияна на Вава, да оздравявате с Твоята чаровница, вирус ли е нещо?
Ани33, голяма слудурка си с тоз "месечен глад за сладко". Дано да успееш да го потушиш в началото.
...А сега да ви питам яйца могат ли да се хапват с хляб, например омлет с хляб или пържени филийки...
Мария, аз не комбинирам яйца с хляб, за пържените филийки не ги ям защото пърженото сме го изключили. Ако ям яйца ги комбинирам с зеленчуци. Дано и занапред 1/2 да бъде доволен от разделните манджи, то така се започва.
Уондърфул, на какъв режим си сега? Опита ли зеленият чай?
ДидиП, какво те притесняват в овесените соленки, на мен комбинацията на малко сметана и брашно ми изглежда по- приемлива от таз на кашкавала, сиренето с въглехидрат?!
Софи, как сте с малката кукличка? Честит Ти нов аватар, красива Търновке!
Данчето549, успех с велоергометъра и Тае Бото и разбира се с РХ!
Гери.пл, успех Ти желая и занапред и дано скоро достигнеш заветната цел с желаните кг.
Верче, а Ти защо си се замислила така сериозно за спиране на карбсовете, няма ли да стане с едно леко ограничаване?
Лорис, как си, доволна ли си от книжките, как са мъжете ти, как са се справили без своята дама?
Стели Мели, как върви четенето на книгата, допада ли Ти?
НелиВБ, къде се изгуби? Вили одобри ли банановата торта?
Надинка, къде се загуби, как върви новата работа?
Мади, успех с по- доброто преразпределяне на храната за деня, ще успееш, Ти го можеш това!
Лилиет, Палачинке, Таша, Снежи Съни, успехи Ви желая и на Вас, Момичета, въпреки че сигурно сега сте доста далеч от РХ.
Исайкова, как сте с Кристи? Пооправя ли се малчугана?
Джоя, успех в разтоварващият режим. Целувки за Никол!
1st, успех Ти желая в разделното кулинарстване.
Сиска79, как върви разделното кърмене, практикуваш ли я още таз комбинация?
Вики75, докъде го докара с отслабването?
Рудио, Печовска, лесно ли успявате да задържите достигнатите кг?


Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и  и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, 1ст, Декси.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 21:54 от Kalida

# 1
  • Мнения: 573
Kalida,въведох я аз майка ми ама тя все я оплесква.И книга съм и дала и таблица,но няма кой да погледне.Иначе всеки ден я изпитвам и после има конско #Cussing out
Сега съм запалила една позната и съпругът и на рх,но им трябва време докато свикнат и научат нещата.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 903
Айде честита ни нова тема.
Пожелавам на всички много успех и свалени килца и най вече здраве, а за себе си да съм по сериозна, че напоследък..... Embarassed
Нищо не ме притеснява Калида, ама нали Юзарчето иска стриктно разделно, та затова Peace За мен са ми супер, а и на децата също.

# 3
  • Мнения: 190
...въведох я аз майка ми...И книга съм и дала и таблица

Е та и аз точно тва направих! Явно който мине на РХ и започва да зарибява всички наоколо  Laughing Ама има логика - като видиш колко добре се чувстваш и колко проблеми (и здравословни, и излишнокилограмени  Wink) се решават, ти се иска и другите да го усетят.

Аз засега съм яко разделна. Един единствен път прегреших, ама пекох пусти бисквити с шоколадови парченца, че и три вида пекох, и уж аз нямаше да ям... ама...  Whistling

Ама тва ми е за пет дена. Днес си взех на Milka LOVE с крем от малини, любимият ми, но си седи в чекмеджето неразпечатан. Абе, нямам си друга работа, ми си пробвам волята и аз  Shocked Ама нали е Limited edition, страх ме е да не го изкупят  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Калида,нямаме подобрение.Днес му спрях антибиотика-то ефект няма.Утре нов лекар...Sad

# 5
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета   Grinning.Вчера имах много напрегнат ден и не ми остана време да пиша .Днес се очертава още един такъв ,но първо ще си изпия кафенцето с вас и тогава хуквам. Kами ,като прочетох за растителната сметана ,чак ми приседна, не знаех че съдърже основно транс мазнини ,май ще се откажа от нея и ще си хапвам от животинската .Доста сте изписали, но ви прочетох всичките постове и се радвам на усърдието ви   Peace.Ние продължаваме с дъщерята ,да видим тя докога ще издържи .Калида, аз също мисля ,че тези безвъглехидратни диети, както и всички диети, не са за предпочитане ,защото водят до бързо и нетрайно отслабване, а не това е целта  Naughty. Поздрави на всички и приятен и успешен ден   Heart Eyes.

# 6
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, Hug
Ками аз все пак ще запиша рецептата за този сладкиш-прави го една балерина при Иван Звездев и каза,че е диетичен.То май няма разделен сладкиш,защото не може без захар.
Вчера направих сладкиша КУК-Белгия стана изненадващо вкусен,а най-хубавото е,че и щерката го хареса имам чувството,че скоро ще се заинтересува от повече разделни вкусотий,а за ребърцата ще кажа утре,защото 1/2 замина вчера в командировка и аз отложих направата им за днес.
желая много успехи и добри постижения в новата тема

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Честита нова тема,момичета HugДано да е пълна с хубави резултати Laughing

Диди,хляба и тестените продукти се комбинират със сметана,да.Животинската сметана е тежък продукт и не бива да се прекалява с нея,все пак PeaceСпада към групата на мазнините и колкото по-малко,толкова по-добре Wink
 
Юзърче,ще ти ги напиша,да.Тук ще ги пусна дори Mr. Green:
Сутрин използвам това:
А вечер,след масажите с кафето:това

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 09:16 от ками

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Ох,Исайкова,дано детенцето да се оправя по-бързо Praynig

Калида,аз готвя основно със зехтин,краве масло и олио/и него искам да го махна,но не става Rolling Eyes/

Ани,давай сладкиша да го видим Laughing.То,наистина,изцяло разделни сладкиши няма newsm78.Но пък на който му се хапва много сладко,тези са по-добрия вариант Wink

Алекс,много негативни неща прочетох за растителната сметана из разни сайтове за здраве и красота CrazyИ за себе си реших,че естественото е за предпочитане Peace

# 9
  • Мнения: 194
Исайкова, молим се за вас! По-скоро да намерите лекарят, който да излекува мъничето.

Калида, наложи ми се да пия антибиотик 5 дни и сега като хапна нещо и след половин час съм в тоалетната. И тъй като храните, които ям са пълнозърнести, ефектът е още по-голям. Така, че разчитам на киселото мляко и ябълките. Както и на преварена вода с лимон. Ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви благодарна.
Зеленият чай ще изчака по-добри времена.

# 10
  • Мнения: 1 986
  Честита ни нова темичка  bouquetДано само с хубави новини я пълним,очакваме и още "съмишленици" Hug
   Ками,бях чела,че използваш заквасена сметана-вчера си купих за 1-ви път Grinning-мисля да я употребявам за млечни сосове към задушени зеленчуци newsm78Към какво я прибавяш още,и самостоятелно или я смесваш с друг продукт?!?
  Калида,ние сме добре с мъничето-много ми е послушно детето-пу-пу Heart Eyes-от ден на ден ме радва с нови "номера",и непрекъснато се удивлявам колко бързо растат децата.... Grinning
  Исайкова,дано бързо се оправите PraynigПостоянно влизам в темата,за да следя за новини от теб!

# 11
  • Мнения: 861
Привет и от мен! Как сте днес?

На мен ми едно такова пролетно вече, макар че сутрин като тръгвам за работа е доста студено. Нормално, в Бургас пролетта идва най-късно, а и този вятър държи хладно до май-юни. Ама, карай, свикнали сме вече. И така, пролетта идва, а кг-те не мърдат. Хайде те не са чак толкова много, ама много са ми тесни дрехите  Cry Вчера си промих стомаха с марули и таратор, а днес нито грам надолу. Похвалете се, момичета, та да се мотивирам!

И да ви се оплача. То това мляко много въглехидрати съдържало, че каква белтъчна храна е! Ужас. И понеже винаги купувам 0,1 %, реших за вечерта да взема необезмаслено (уж по препоръки на НВД, защото обязмасляването ставало за сметка на повече въглехидрати). Хм, същата работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Ками,бях чела,че използваш заквасена сметана-вчера си купих за 1-ви път Grinning-мисля да я употребявам за млечни сосове към задушени зеленчуци newsm78Към какво я прибавяш още,и самостоятелно или я смесваш с друг продукт?!?

Сметаната е в групата на мазнините.В една група са с маслото.Комбинирам я както комбинирм него.С гъби,със зеленчуци,с кисело мляко,с домати,с горчица,с кисели плодове,със скорбялни зеленчуци,с картофи и с тестени продукти.
В никакъв случай не трябва да се смесва с прясно мляко и със сладки плодове PeaceНе може също с мед и захар,със всякакви видове месо,със сирене и извара,със зърнени и ядки,с боб,леща,булгур и т.н.

За сосове я използвам самостоятелно,разреждам с малко вода/до консистенция на сос/,прибавям нещо зелено-магданоз,копър,зелен лук и сол.

Много често правя едни задушени зеленчуци-карфиол,броколи,моркови,гъби и всякакви такива,залети със сос бешамел/без мляко/,разбит с една сметана и след това ги запичам.Дечко и татко му много ги уважават Laughing

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 14:08 от ками

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
И да ви се оплача. То това мляко много въглехидрати съдържало, че каква белтъчна храна е! Ужас. И понеже винаги купувам 0,1 %, реших за вечерта да взема необезмаслено (уж по препоръки на НВД, защото обязмасляването ставало за сметка на повече въглехидрати). Хм, същата работа.

Ох,Реге,ужасно е направо SickАз се вглеждам във състава на всеки продукт и,да ти кажа,излизат доста интересни неща.И много несъответствия newsm78
За сведение:Състав и енергийно съдържание на най-често използваните българск …  продукти и ястия

Да не говорим,че според тези таблици,млякото си е направо въглехидрат.За другите да не коментираме Thinking.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 14:07 от ками

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
А,сега,като гледам тези таблици,се сетих за Мартеа/Мълчаливката hahaha/.

Мартеа,овесените ядки по състав се доближават повече до хляба и тестените,отколкото до ядките. 100 гр .овесени ядки съдържат 13 гр.белтъчини,8 гр.мазнини и 66 гр.въглехидрати.Следователно,можеш спокойно да ги комбинираш със сметана Hug

Не се бях интересувала преди за тях.Аз ги ям с вода Mr. Green
 

Общи условия

Активация на акаунт