Deutschland kocht ( Немска кухня)

  • 57 882
  • 193
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 880
Рапс не съм виждала....


Няма начин да не си виждала, жълтите полета се набиват на очи, а жълтия прах от него на пролет, който посипва всичко- вън и вътре - направо няма как да се пропусне Wink. Ето тук да го разгледаш отблизо

# 166
  • Мнения: 592
Еврикааа, отрих рапицата  Embarassed
да, Биба, права си, виждала сам и дори съм ги брала като малка.

линк на Биба в български вариант

# 167
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

някой може ли да ми каже еквивалент на Quark i Schmand ? Т.е. какво бих мoгла да иzполzвам при български условия?


Николета, питай Сердика за еквивалент на quarka, тя скоро каза, че е намерила в БГ...

днес смятам да се опитам да направя онези гъби със сметанов сос, дето ги има на всеки Fest.   chef

# 168
  • Мнения: 592

днес смятам да се опитам да направя онези гъби със сметанов сос, дето ги има на всеки Fest.   chef

Пусни снимка, ако не сте ги ве4е иzяли

# 169
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Пусни снимка, ако не сте ги ве4е иzяли

aмии хапнахме, ама останаха, съжалявам, но са в тенджерата  Blush

ето ги

ядахме ги с Kräuterbaguette, аз ги харесвам, но от тези по Fest-овете ме боли после стомах и си ги правя в нас  Peace

# 170
  • Мнения: 1 610
Йегерсосе ли е това? Има ги на всеки неделен обяд, не само на фест.
Приготвя се много лесно - гъбите от буркана /предлагам на летече/ се отцеждат мятат се в тигана с маслото, поливаш със сметаната. И мяташ някакъв гевюрц. После консумираш върху всякакъв шницел задължително със шпецле или кльосе. Накрая се чудиш защо си надебелял

# 171
  • Мнения: 3 880
Йегерсосе ли е това? Има ги на всеки неделен обяд, не само на фест.
Приготвя се много лесно - гъбите от буркана /предлагам на летече/ се отцеждат мятат се в тигана с маслото, поливаш със сметаната. И мяташ някакъв гевюрц. После консумираш върху всякакъв шницел задължително със шпецле или кльосе. Накрая се чудиш защо си надебелял

Риен, Ася има предвид онези гъби, които ги правят в едни голееееми, кръгли тави и се хапват само те с биричка(може и с хляб), но без шницел Wink
Асе, само дето ги видях на снимката сигурно качих едно кило Wink Laughing Много блажничко изглежда, няма ли някоя по-диетична рецепта? Hug

# 172
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Риен, обиди ме  Crossing Arms нито ям гъби от буркан, нито шницел, хеле гевюрц фертиг мишунг  Naughty, за тютхен да не чувам...

Биба е напълно права!!! точно за тез гъбки думам. Sunglasses
та Бибе, не е толкова страшно. аз мазно не ям често, ама сега захладня и хапвам по-блажко...

та слагам шманд, но доливам и прясно мляко, ако правя 50:50 шманд и прясно мляко до добавям и малко нишесте, да се сгъсти.

за подправки: Thymian (все забравям какво е на бг), Kräuter de Provance, малко розмарин и накрая малко индийско орехче. става супер  Peace

# 173
  • Мнения: 1 610
Поднасям извинения,не съм те засегнала с намерение. Аз само споделям впечатления от това, което свекървата нарича "Кухня"
Тези гъби нямам идея какви са

# 174
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз само споделям впечатления от това, което свекървата нарича "Кухня"
Тези гъби нямам идея какви са

явно и твоята готви колкото моята...  hahaha
аз от 1 година като й ида на гости ям разварени картофи със сол.  Shocked
понякога и салата.  Wink

за сметка на това ме тъпче с мазни и несладки сладкиши. не че ги ям де... Sick

тези гъби дето сам ги снимала ги има на всеки Fest или Weihnachtsmarkt. продават ги в тарелка с Brötchen. не е сос, поне при нас се яде като отделно ястие.
прави се или с Schmand, или Creme fraiche, понякога слагат чесън или Schnittlauch.
аз нямах дребни гъби и ги рязах, но по принцип се слагат цели дребни печурки.

Jägersoße мисля, че е по-тъмен, или се лъжа... newsm78

# 175
  • Мнения: 592
Ася, всусни иzглеждат.  Аz отдавана съм те приzнала теб.  PeaceИ аz така ги приготвям с Шманд и раzреждам с прясно мляко, но освен сол и 4ер пипер друог не им слагам.  Ще пробвам с тйуман.
По наШия край  по Fest или Weihnachtsmarkt ги пиготвят само пържени с лук, мисля, 4е не слгат сметанка.

# 176
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, всусни иzглеждат. 


мерси.

днес си купих Belugalinsen. надявам се ВЕ да имам време и да направя нещо, ако е успешно ще пусна рецептата.  Peace

иначе Mittelhessenküche  е ужасна  Sick, с дни мога да се оплаквам какви гадости ядат. опитвам се да ги ограмотя малко, ама не е толкова лесно!  ooooh!

# 177
  • Мнения: 707
За любителите на мака:

Кухен с мак и кайсии (немска рецепта)
Продукти за тестото:
100 гр. извара;
    2 с.л. прясно мляко;
    4 с.л. растителна мазнина;
    2 жълтъка;
  50 гр. захар;
250 гр. брашно;
    2 ч.л. бакпулвер.

Продукти за пълнежа:
500 гр. кайсии или плодовете от един/два компота (изцедени);
    2 белтъка; 50 гр. захар;
200 гр. мак.

Продукти за ронливото тесто:
100 гр. брашно;
100 гр. масло;
150 гр. захар;
  50 гр. мак.

Начин на приготвяне:
Разбиваме жълтъците със захарта, прибавяме млякото, мазнината и изварата. Смесваме брашното с бакпулвера и омесваме тестото. Оставяме да почине.

Ако са пресни кайсиите ги измиваме, почистваме от костилките и нарязваме на четвъртинки, а ако са от компот ги оставяме добре да се отцедят. Разбиваме белтъците на сняг, добавяме захарта и продължаваме да бъркаме. Добавяме мака и кайсиите.

Стопяваме маслото, смесваме брашното, мака и захарта и омесваме добре. Става ронливо тесто.

Загряваме фурната до 180°С. Намасляваме тава (или форма за печене) с диаметър 26 см. Разточваме кора с по-голям диаметър от тавата, така че да се образува ръб 3 см. Изсипваме мака с кайсиите и белтъка, а отгоре като трохи поръсваме ронливото тесто.
Печем на средната скара на фурната около 45 - 50 мин. Оставяме да изстине.
Приятен апетит!



 


 

# 178
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Съседката прави супер цвечкенкухен, даде ми рецепта, но аз нали съм супер прибрана , я изгубих... Sick

Риен
, аз съм пускала една...някъде по-напред е или погледни в любимите ми рецепти...

# 179
  • Мнения: 592

[/quote]
аз искам това да направя...

в момент на чуденка сам как да го направя...  newsm78
иначе само пандишпан му се пече...  Simple Smile
[/quote]

 Ooo, това неЩо е много иzдокарано, аz я двам по_джаста праста. Ако само пандиШпана се пе4е, то другото готови кремове ли са? И в кави форми4ки?  Аха, или тиЩе го правиШ в една голяма форма?

За прасковите _ от буркан. Но като нямаШ, не е беда, все някаде и някога Ще иzляzат такива раzепти.

Общи условия

Активация на акаунт