Деца с аутизъм

  • 60 401
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 565
Здравейте и от мен.
Аз също се включвам с желание да помогна , ако има с какво. Завършила съм специална педагогика и я избрах имаенно заради интереса си към аутизма. Писах и дипломна работа на тази тема. Видях , че някъде по-горе споменавате Покров Богородичен-там карах практика, а също и в групата за деца с аутизъм в детската градина за деца с увреждания в Бояна.Не претендирам , че съм специалист защото след това работих с деца в норма, но мисля , че ми се отдава. След една седмица работа в Бояна ми предложиха работа-казаха , че за първи път децата откликват толкова бързо към някой чпвек.
Мечтата ми от 18 годишна е да направя малка детска градина за деца с аутизъм. Все още не съм се отказала, предполагам , че просто не съм намерила достатъчно ентусиазирани съмишленици.Мислех да започна с няколко дечица в апартамент, после да се разширим. Финансиране-опитах се да изготвя проект за кандидатстване по някоя програма.
Ще следя с интерес темата, ако има нещо , което бихме могли да направим заедно-слушам ви:)

# 46
  • Мнения: 565
Ако искате ще кача и дипломната си работа , за да можете да я погледнете. Не я помня вече в подробности, но съм събирала за нея доста материали, предимно от интернет, защото тук все още няма адекватна литература по въпроса Imp Всъщност ще се наложи някой да ми обясни как да я кача защото аз не знам Embarassed
тази тема сякаш ми събуди един позабравен стремеж. Не зная защо толкова ме вълнуват децата с аутизъм, но наистина е така. Спомените ми от детската градина в Бояна са едни от най-силните в живота ми:)

# 47
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравей Fighty, благодаря че се включваш. Стремежа ти и ентусиазмът ти ме впечатляват. Добре дошла. Grinning

# 48
  • Мнения: 565
Благодаря ти. Моля те ми кажи как да кача материала в нет, така че да може , който се интересува да го прегледа.

# 49
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Fighty
Благодаря ти. Моля те ми кажи как да кача материала в нет, така че да може , който се интересува да го прегледа.
колко е голям? Изпрати ми го на yosarian@mail.bg

# 50
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей мила Fighty!
Добре дошла в нашето форумче и благодаря за предлаганата помощ.С теб мисля,че се познаваме от дир.бг Simple Smile или бъркам Embarassed

# 51
  • Мнения: 565
Да:) Там имаше един линк-препратка към твоята история описана в бг-мама, тогава срещнах ника ти за първи път. После беше писала в някаква тема и видях снимка на малкия -стори ми се като ангелче и ти го написах:)

# 52
Здравей, Fighty!
Извинявай, че се появявам чак сега.
Цитат на: Fighty
...Мечтата ми от 18 годишна е да направя малка детска градина за деца с аутизъм...

Мисля, че ще е много трудно да се направи такава детска градина. Тъй като ще влизаме в Европейския съюз, заеденията от този род се смятат вече за проява на дискриминиция.
Затова по-добре е усилията да се насочват към интегриране на аутистите (а и на всички останали деца с проблеми) в 'нормални' групи. Това разбира се, не изключва индивидуалната работа с тях.
Радвам се, че има хора като теб, които приемат с разбиране аутистите.

# 53
  • Мнения: 565
Ами аз като казвам детска градина имам предвид заведение , в което децата се подготвят за интегриране в масово училище. Така се работеше в Покров Богородичен- започваха работа по училищната програма за масовите училища и когато децата понапреднат започват да ги водят в масово училище.В началото с тях ходи специалния педагог. След училище работят отново в това специално заведение.
В Бояна имаше едно момченце на 4 години с много тежък аутизъм , което 4 години беше ходило в масова детска градина, никой не го беше диагностицирал, седял си е по цял ден в някой ъгъл на стаята и никой не се  е занимавал с него. Беше научил за 4 години , броенето от утринната им гимнастика:( Това не е работа:( Смятам всички ще се съгласим , че е дно детенце с аутизъм не може да бъде пуснат само в масово заведение без допуълнителна работа и подготовка. За това междинно звено говоря всъщност:)

# 54
  • Мнения: 1 710
Всъщност проблемът е в това, че все още в масовите градини "няма такава практика" както се изразяват те самите. В Америка няма специални заведения за деца с увреждания - това би се считало за дискриминация. Скоро говорих с една жена, която е логопед и е американка. Тя каза, че децата с проблеми веднага се интегрират, но просто има много специалисти в масовите училища, които работят с тях. А аз колкото и да се сърдя на масовите градини истината е, че трудно бих си пуснала детето в група от 30 деца с една леля и една госпожа. Просто тепърва предстоят промените, но и ние трябва да се включим в тях, за да им дадем тласък.

# 55
Да, знам и това. В Покров Богородичен имаха огромен проблем с това да намерят училище, което да се съгласи да работи с тях. А доколкото знам са длъжни по закон Close
И за детските градини по-става , но кажете ми децата с тежък аутизъм посещават ли масови училища? Как действат там нещата?

# 56
  • Мнения: 565
Госта бях аз:)

# 57
  • Мнения: 1 710
не знам за деца с тежък аутизъм - ама и с леко ДЦП е трудно да влезеш. Аз вчера пак обикалях и отговорите са все от сорта - не можем да поемем отговорност за него, много са големи групите, ами ако някое дете го удари, нямаме обучен персонал....

# 58
Аз съм логопед и американка.  Искам да знам дали е добре да пиша на английски език?

# 59
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Anonymous
Аз съм логопед и американка.  Искам да зная дали е добре да пиша на англиски?

Здравей и добре дошла в нашия форум! Simple Smile   friendship
По принцип форумът е български и доста от майките не боравят свободно с английския език:blahblah:.Ако ти е възможно да пишеш на български,това е за предпочитане.Ако не-пак си добре дошла,надявам се някоя мама,която се справя добре с английския да се наеме да превежда smile3523     .А ти четеш ли на български:2book:?
Освен това,по-удобно и за теб,и за нас ще бъде ако се регистрираш,за да може да пращаш и получаваш бележки  typeuu .
Благодаря ти,че искаш да помогнеш! newsm51
С поздрав
Дани

Общи условия

Активация на акаунт