Деца с аутизъм

  • 60 402
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: luboznatelna
Здравейте
Моето дете е на 2г. и 9м. с диагноза ДЦП и съмнения за аутизъм.Искам да споделя с вас ефекта от приложението на една хранителна добавка,а именно eskimo kids Омега-3 и Омега-6 мастни киселини.Още на втората седмица детето промени поведението си в много отношения.Преди се будеше 3 до 5 пъти нощем и често будуваше с часове,докато сега се случва 1-2 пъти и заспиването е по-лесно.Подобри се апетита и прояви апетит към храни,които преди упорито отказваше.Спря истеричния рев и писъци,автоагресията,а агресията значително намаля.Детето стана гальовно и вече позволява да го гушкам.Все по-често ме удостоява с поглед.Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.Жалко че не открих тема ДЦП в този форум.

Здравей !
Клубът е съвсем нов,дори името му е временно за сега.Така че все още го разработваме.А тема за ДЦП определено ще има,защото много от децата тук са именно с такава диагноза,включително и моето(при него има и съмнения за аутизъм ).
Би било полезно за всички майки да споделиш повече подробности за eskimo kids Омега-3 и Омега-6 мастни киселини.
Препоръчвам ти да се регистрираш,защото така ще можеш да пишеш и получаваш бележки.
Ако ти имаш още някаква информация,също можеш да я пуснеш тук.

Бъди добре дошла!
  friendship

# 31
luboznatelna, присъединявам се към Искрица Надежда с предложението да се регистрираш.
Може ли малко повече информация за тази добавка? Дали може да се намери в България?

# 32
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МАЙКИ

ESKIMOkids се различава от другите рибени масла по това,че съдържа стабилно рибено масло с Puranox.което е един патентован метод за смесване на естествени антиоксиданти,който окончателно осигурява стабилността на маслото и намалява вредните свободни радикали като засилва ефекта от важните мастни киселини.Създаден е по естествен начин от тъкани на дълбоководни риби,за да се отстрани възможността от попадане на пестицидии други химически отрови в състава му.За разлика от химически модифицираното рибно масло,Ескимо за деца съдържа висока концентрация (38%)естествени Омега-3 мастни киселини.
Лично аз си го купувам от една аптека до здравната каса в Пловдив,но предполагам,че може да бъде намерено и другаде.Разбрах обаче че има майки с отзиви противоположни на моите,така че се налага и консултация с лекар.
Аз давам ESKIMO вече 2 месеца и съм възхитена от ефекта му.Преди още да ни бъде изписано майка ми ми разказа за един документален филм на ВВС ако не се лъжа,в който се проследява живота на различни деца за продължителен период и там се споменава за ефекта от рибеното масло ,давано на деца с поведенчески проблеми,като промените се забелязват дори след една седмица.
Регистрирах се още преди първото ми влизане в сайта,но нещо оплетох конците и не мога да вляза като регистриран потребител,а само като махнах една буква от името

# 33
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само по предписание ли се дава или може и профилактично. Аз гледах същия филм по ВВС и бях много впечатлена.

# 34
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не би трябвало да е само по предписание,защото е хранителна добавка.Спомням си,че като дете ми даваха едни червени капсулки,пълни с вонящо рибено масло.А майка ми е трябвало да си го сърба от лъжичка.Вчера на контролния преглед увеличихме дозата от 3 на 4мл.Може би е редно да кажа ,че вече пети месец даваме ТАНАКАН,който представлявя екстракт от гинко билоба и според един руски сайт е едно от лечебните средства при аутизъм(споменато е и омега-3).От него видим ефект не съм забелязала,но продължавам да го давам,защото със сигурност не е навредил.При ТАНАКАН вече дозата се определя от лекар.

# 35
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
синът ми е доста буен и емоционален - преживява всичко което му се случи и спи неспокойно, та си мислех дали да не му давам, но ще се консултирам с педиатъра. Между другото давам следобед чай от липа и на двете деца и от него са доста спокойни и спят по- спокойно.

# 36
Yosarian, лайката също успокоява, но е и много силен диуретик, затова не може да се дава преди лягане Grinning .

Оказва се, че в някои риби (най-вече сьомга) се съдържат омега... мастни киселини. А моето дете риба не яде  Sad

# 37
Аутистите са много критични към храната - за нас например е много важен цветът (не понасяме зелено). Не обичаме крем-супи и зеленчукови пюрета, както и плодове, преминали през някаква преработка, различна от миене и евентуално обелване. Освен това рядко ядем прясно приготвена храна, докато за претоплена синът ми умира (при условие, че у дома готвим всеки ден в количества за едно ядене, изхранването му става сложно Grinning ).
Другият ни проблем е апетитът му - той се храни изключително лакомо и в големи количества.

Пишете, какво обичат вашите деца.

# 38
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ето нещо на което попаднах.
  Кръвен тест може да предскаже развитието на аутизъм в детска възраст

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Цитат на: karamel
Аутистите са много критични към храната - за нас например е много важен цветът (не понасяме зелено). Не обичаме крем-супи и зеленчукови пюрета, както и плодове, преминали през някаква преработка, различна от миене и евентуално обелване. Освен това рядко ядем прясно приготвена храна, докато за претоплена синът ми умира (при условие, че у дома готвим всеки ден в количества за едно ядене, изхранването му става сложно Grinning ).
Другият ни проблем е апетитът му - той се храни изключително лакомо и в големи количества.

Пишете, какво обичат вашите деца.


Не зная до колко ще съм от полза,тъй като при нас водещата диагноза е ДЦП,а аутистичните прояви са нещо допълнително.При Наталийка апетита зависи от емоционалното й състояние.Откакто даваме мастните киселини,дори и на мен ми изглежда невероятно,но нещата се промениха в положителна посока.Преди беше адски злояда и капризна.Случвало се е по цял ден да не хапне нищо,от което изпадаше в нервна криза.Никога не знаех кога какво ще поиска да хапне.Предпочитанията й се меняха непрекъснато.Много зле й се отразяваше Ноотропила.От него става много раздразнителна и агресивна.Нощния сън стана кошмарен и разви някаква непоносимост към дрехи-непрестанно пищеше и се опитваше да ги сваля.Спряхме го и проведохме два курса на лечение с Peritol-това е сиропче за алергия,но се изписва и при анорексия,а страничния му ефект е,че приспива.След около 3 месеца горе долу овладяхме положението.Иначе храните,които никога не отказва са мариновани краставички,шоколад и сладолед.Ядем много често картофена супа.Напоследък се престрашава да опитва неща,които преди упорито отказваше.Сега се е пристрастила към кивито и изяжда почти по килограм но ден.
Това е един руски сайт,където можеш да получиш много информация,ако се справяш добре с руския:http://www.autist.narod.ru/

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539


Статията е много интересна,но дали има кой да го направи?

# 41
ljuboznatelna, много ти благодаря за линка. Аз чета основно във форума http://ru.autismlina.com/, тук също има доста информация. От руските сайтове съм попадала и на http://www.lechenieautizma.org. В интернет има толкова много информация, че човек не може да прочете всичко.
Относно лекарствата - някои от тях, безобидни за другите хора, при аутистите могат да причинят сериозни увреждания. Затова на моето дете много рядко му изписват лекарства, когато няма друг изход.
За хранителната добавка, за която пишеш, ще питаме нашия психиатър, когато се върне от отпуска. Молбата ми към теб е, да ми кажеш, къде може да се купи и някакви ориентировъчни цени.
Благодаря още веднъж!

# 42
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Цитат на: karamel
ljuboznatelna, много ти благодаря за линка. Аз чета основно във форума http://ru.autismlina.com/, тук също има доста информация. От руските сайтове съм попадала и на http://www.lechenieautizma.org. В интернет има толкова много информация, че човек не може да прочете всичко.
Относно лекарствата - някои от тях, безобидни за другите хора, при аутистите могат да причинят сериозни увреждания. Затова на моето дете много рядко му изписват лекарства, когато няма друг изход.
За хранителната добавка, за която пишеш, ще питаме нашия психиатър, когато се върне от отпуска. Молбата ми към теб е, да ми кажеш, къде може да се купи и някакви ориентировъчни цени.
Благодаря още веднъж!



Според нашата невроложка хранителната добавка я зарежда само аптека"ТОНУС",която се намира до здравната каса в Пловдив на ул."Хр.Чернопеев"20Б,а телефона е 032/64 46 18.Разбира се,аз не мога да го твърдя,но ако не успеете да я намерите,пиши на лични,ще измислим нещо.

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Забравих за цената - 14,70лв.Количеството е 105мл и в упътването пише да се дават по 5мл на ден.Значи в този случай - за 20 дни.Ние засега даваме по по-малко.

# 44
juboznatelna, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт