Крем за зърната на гърдите?

  • 3 811
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
Аз  ползвах  различни  кремчета,но  накрая  си  реших  проблема  с  изкуствените  зърна  на  Avent.И  до  днес  се  кърмим  с  тях.Много  са  удобни  Heart Eyes Heart Eyes

# 31
  • Станимака
  • Мнения: 123
 И аз ползвах Лансинох, много съм доволна, може да се мажат зърната още от деветия месец на бременноста. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 043
Виждам,че пишете за кремчета различни но те могат ли да се използват преди раждане? newsm78

Може, ама май няма смисъл.
На мен за раните ми помогнаха две хомеопатични кремчета Дар и Календула плюс зехтин с някакви билки в него. Сега чат-пат мажа с Лансинох профилактично.

# 33
Иначе по време на цялото кърмене ползвах силиконови предпазители - от тия, простичките - от аптеката. Вдигам две ръце ЗА тях!

Тези предпазители как се закрепват да не паднат - с ръка ли се придържат или бебето като засуче, те сами залепват за зърното и гърдата.
  Просто  си  го слагаш и когато бебо засуче,става вакуум .така няма начин да падне

# 34
  • Мнения: 210
Гармастан използвах аз първия месец след като родих.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 742
Виждам че много мами при постъпване в болницата си носят Гармастан!

# 36
  • Мнения: 1 559
Най-добрият вариант за крем за зърна е Лансинох - той е ултрапречистен ланолин, специално за кърмачки.
Същественото му предимство пред Гармастан е, че не е нужно да се отмива преди кърмене (честото миене на зърната и ареолата премахва естествният им защитен слой и ги изсушава, достатъчно е миенето веднъж дневно).
Обикновено не е нужна специална подготовка на гърдите за кърмене преди раждането. Прегледай статиите в библиотеката за успешното начало на кърменето - според мен това е най-полезното, което би могла да направиш на този етап:  да се подковеш с информация, за да може да си обясниш нещата в началото и да не се шашкаш.

Общи условия

Активация на акаунт