ортопед кога?

  • 2 470
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 827
И аз мисля че колкото по-рано , по-добре!

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Колкото по-рано, толкова по-добре!

Направлението от личен лекар покрива прегледа без ехограф.

Ако лекаря на детето е регистриран не като джипи, а като педиатър, тогава трябва да издаде талон 3 А (три А), който покрива и стойността на ехографския преглед. Обаче повечето педиатри са регистрирани като общопрактикуващи.

# 32
  • Мнения: 114
Ивка още в родилното я прегледа ортопед.А после като беше на 10 месеца пак я водих.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Ние ходихме миналата седмица, джи пи то ми даде направление без да съм я питала.Бъди настоятелна и си поискай.Колкото по-навреме толкова по-добре ако има нещо / дано няма  Praynig/
При нас се наложи да носим ортопедични гащички профилактично и затова съм доволна че поне навреме отидохме и дано бързо отшуми проблема. Praynig

# 34
  • Мнения: 639
ние отидохме към третия месец

# 35
  • Мнения: 295
Нашият педиатър не ни изпрати на ортопед, но аз си записах час и го заведох въпреки това. Мисля че до 3 месец трябва да се направи първият преглед.

# 36
  • Мнения: 649
До третия месец на бебчо е хубаво да отидете на ортопед и си вземи талон от педито. ние ходихме при Алексиев в Горна Баня, но той не работи с касата.

[/q И ние бяхме при него, но на 6 месеца. Не каза, че сме закъснели. Добре, че всичко беше нормално. Каза на 2години да отидем пак, за да проверим за дюстабан.uote]

# 37
  • Мнения: 6 461
Педито трябва да ти даде направление още първия месец за преглед при ортопед.Задължително.

Но явно нещо не им изнася ,понеже и на моите деца нашата педиатърка също не ми е давала направление за ортопед ,но всеки месец на консултациите им оглеждаше крачетата.

# 38
# 39
  • Мнения: 819
На 1 месец,на 1 година и на 3 години

# 40
  • Мнения: 8 505
Водила съм дъщеря си 3 пъти на профилактичен преглед,и трите-с направление.
Поискай си направление от педиатъра,ако не ти даде (макар да трябва),заведи детето си без направление.

# 41
  • Мнения: 5 362
Нашето педи ни прати чак на 5 месеца.

# 42
  • Мнения: 439
Нашето педи ни даде без да я подсещам,ЗК го отпуска.Поискай си сама.
Драганов е много добър,въпреки че направлението ни  беше с изтекла вече дата(защото при него наплива е голям и нямаше свободни часове)не ни е взел и стотинка,а ни прегледа много обстойно Peace

# 43
  • Мнения: 38
Аз разбрах , че трябва да се ходи от една приятелка с детенце, а тя съответно от други мами.... пълно мълчание от страна на педиатрите.
Препоръчаха ни Д-р Драганов във ВМА, каб.11 и реших да отидем без направление, платих по 20лева за 1дете Grinning, но може и с направление,
ние отидохме на 40-тия ден . доволни сме от прегледа при него. ако някой си записва час при него да знае , че трябва мин. две седмици по-рано да се обади....мн му е натоварен график.
Гледат се на ехограф тазобедрените стави / проверява се дали няма локсация/ , след което се преглеждат всички ставички на крачетата.  Peace

# 44
  • Мнения: 490
Водих сина си на 1.5м и сега когато навърши 5 ще го водя пак, но тук в П-в нашата педиатърка казва и напомня, но "за съжаление не се дават направления" и така си плащаме прегледите.

Общи условия

Активация на акаунт