ортопед кога?

  • 2 456
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 271
На 1 месец, като стана сама го заведох на ортопед - без да искам направление и т.н - оказва се че така или инацхе ехографския преглед се плаща, не се поемал по касата, та няма нужда от направлението.
Ортопеда ми обясни ( в Горна баня), че по каса можел само с опипване да го прегледа и да му разгледа краката, а то какъв е смисъла тогава - то е важно да се види на ехограф ставата как е и има ли проблеми, та затова си платих 20 лв - ехографския преглед.

# 16
  • Мнения: 3 500
Да, ходи се, когато бебето е на около 1,5 месеца на профилактичен преглед при отртопед, за който педиатъра трябва да те уведоми и да ти даде направление.

# 17
  • Мнения: 508
Питай педиатъра си и да ти даде направление. Не сте закъсняли, но по-добре отиди по-рано за твое спокойствие Peace

# 18
  • Мнения: 2 159
на нас ни даде направление след 3-тия месец, тогава ходихме

# 19
  • Мнения: 7 474
Когато ходихме при Драганов той каза, че до 1,5 м. трябва да се отиде Peace

# 20
  • Мнения: 1 427
Колкото по-рано, по-добре! Не отлагайте, питайте педиатърката! Peace

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ходихме на 2 месеца,не ни се е налагало сами да искаме направление,лекарката ни подсети,че е време. Peace

# 22
Просто нямам думи за повечето педиатри като чета какво са ти отговорили.Задължително е те сами да те информират и да ти дадат направление за ортопед.Прегледа е безплатен и с ехограф.Просто явно някои от мамите са ги изпратили в болница,която неработи със здравната каса или самите ортопеди там са решили да изкарат някои лев.Ние ходихме във Воена болница и го прегледаха и с ехограф,но не съм плащала нищо.Ако си прави оглушки ти сама ; я попитай няма нищо срамно в това.Успех Wink!  

# 23
  • Мнения: 1 216
между 1вия и 3тия месец е задължително посещението при  добър педиатър.
Д-р Драганов е малко изтрещял, но е професионалист (клиника Пантелеймон).
 Joy Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
Ние отидохме когато Светльо беше на 4 месеца,малко късно,но слава богу детето няма проблеми

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Тя трябва да ти даде. Аз не знаех тогава. Мойта педиатърка ми даде Андреа като беше на 1м. и ние отидохме. Хубаво е да се отиде до 40-60ден. Ако има нещо е по - лесно поправимо. Искай си щом не ти дава
За Д-р Драганов определено ЗА! Добър е! Ако почне да ти обяснява нещо за обувки ала бала (въпреки, че още е рано) не му обръщаш внимание, но е добър и приема с направление!

# 26
  • Мнения: 950
Аз я заведох като стана на 4 месеца и ортопеда каза, че е съвсем на време, т.е. и тогава не е късно да се заведе. Когато попитах нашата педиатърка за ортопед, тя ми беше казала, че праща бебетата, когато навършат 4 месеца. Но имам познати майки, на които децата им са на 6 месеца, а техните педиатърки още нищо не са казали.

# 27
  • Мнения: 5 026
При първото ни посещение при педиатъра, ни даде направление. Заведохме го ,като беше на 1,5 месец

# 28
  • Мнения: 230
благодаря ви мами,
сигурно сте прави, 4е и на 3 месеца да я заведа пак няма да е късно,просто немога да ги разбера тези педиатри, които нестига 4е не ти казват за този преглед,ами дори не са виждали бебенцето голо,какъвто е нашият слу4ай.
Хайде аз от форума сам що годе информирана и за това което незнам питам,но има мами които не знаят 4е изоб6то има такива форуми,ако им се падне такъв педиатър като нашия.....
Благодаря отново на вси4ки,в понеделник отивам да искам направление и ще пиша за отговора й.....

# 29
  • София
  • Мнения: 4 294
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО педиатърът трябва да даде направление до навършване на 1 месец на бебето. Има го в клиничната пътека. Да не си прави оглушки, задължен е да даде. Искай си направлението и заведи бебенцето на ортопед.

Абсолютно е така  Peace

благодаря ви мами,
сигурно сте прави, 4е и на 3 месеца да я заведа пак няма да е късно,просто немога да ги разбера тези педиатри, които нестига 4е не ти казват за този преглед,ами дори не са виждали бебенцето голо,какъвто е нашият слу4ай.Хайде аз от форума сам що годе информирана и за това което незнам питам,но има мами които не знаят 4е изоб6то има такива форуми,ако им се падне такъв педиатър като нашия.....
Благодаря отново на вси4ки,в понеделник отивам да искам направление и ще пиша за отговора й.....

Моят съвет е да си смениш педиатъра при първа възможност  Peace

Общи условия

Активация на акаунт