За Юнско бебе стягаме се всички,обсъждаме и пазаруваме дрешки, легълца, колички

  • 19 352
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 516
А, ми то не се знае, Мая. Щом така пише на входа на АГ-то, значи е така. Явно зависи от болницата, защото на мен в Бургас ми искаха декларация и то в деня на раждането, защото веднага оформят документите за общината. При вас дано да е по-олекотено. Сега не знам в болницата, в която ще раждам, какво е изискването, но аз за всеки случай ще си ида с декларацийката, така или иначе нищо не губя.

# 16
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Еоо  Hug, без да се паникьосвате за записването на бебчетата, мооооолим Whistling.
Моя милост и милоста на мъжа ми нямаме сключен граждански брак, но припознахме Огчо по следния начин Blush, или как става работата у Тинчето (Киркова):
 - в болницата за раждане една жена преседява минимум 72 (при нормално раждане и здрави и мама и бебе) или при секцио - повече;
 - за това време има служебно лице във всяко родилно, което отговаря за записването на бебешорите. Служебното лице ходи по стаите и първият ден уточнява "ДА СИ РЕШИМ КАК ДА СЕ КАЗВА БЕБЕТО и ПРАВИ ПОЯСНЕНИЯ КАКВИ ДОКУМЕНТИ СА НЕОБХОДИМИ";
 - втори и трети ден същото служебно лице ИДВА И ПИШЕ В ЕДНА КНИГА, ЗАПИСВА БЕБЕТО С ВСИЧКИ ДАННИ И ТОЛКОЗ (като за целта му трябват личните карти на мамата и таткото + декларация от таткото ако няма граждански брак).

При нас се искаше една проста декларация, направена  след раждане на бебето! Проста, до толкова, че ясно припознава определено дете с определена майка пред Нотариус, нищо повече.

Скъпият ми беше написал следната декларация, която просто бе подписал пред Нотариуса и бе платил 3 лв.


Деккларация
от Л..............................................

Декларирам, че припознавам за свой син бебе от мъжки пол с № 62 40, родено на 20.07.2005 г. в 02:10 ч. от майка : Г.................*.....................*.................., ЕГН:********

Декларатор : трите имена, ЕГН
ПОДПИС

и толкоз.

ТАзи смешна декларацийка + личната му карта за 4 часа в мен оправиха нещата нашият син гордо да носи името и фамилията на ТАТЕТО  bowuu. Така, че недейте се паникьосва. Просто изчакайте раждането да протече и мине успешно и пратете пияният от радост татко да напише 3 реда и да иде на Нотариус да ги завери. Да се раздели с личната си карта за малко и толкоз Naughty


За срещата утре - там съм, вероятно около или малко преди 11 ч.
Гледката - палав малчуган + голям тумбак е не толкова често срещана. Моля, другите да не се свенят, а да се обаждат  Flutter.
Аз лично няма да чакам на спирката, а вероятно нейде около Езерото, въртележката или стрелбището  Crazy

# 17
  • Мнения: 4 516
Ето че във всяко родилно е различно за тези декларации. Абе те сигурно и в бургаското щяха да ме изчакат един-два дни, ама аз нали млада мама-първескиня, всички документи си бях приготвила прилежно в една папка Joy за разлика от цигането, което раждаше заедно с мен и беше дошло само с бележка за платен ток! hahaha Пък и в общината и без това се бавят 3-4 дни (минимум - в Бургас даже 2 седмици), така че няма страшно. Ама аз пак ще съм подготвена, че после само до това ще ми е.
Ама никой не каза за тази пуста бележка от НОИ, за която питах - требе или не? Че ако трябва, чакането пред тукашното НОИ е просто отврат - навън е #Crazy  smile3516, добре, че идва пролет! И аз както "обичам" да се редя на опашки... smile3515
Хайде приятна срещичка утре, не забравяйте да вземете фотоапарати и да пуснете в снимката после! Hug

# 18
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте,да се впиша и аз че току виж стане като с предните теми-по веднъж или даже без да се вясна.
... за разлика от цигането, което раждаше заедно с мен и беше дошло само с бележка за платен ток! hahaha
ох това ме умори просто  hahaha може пък да не е имала време да приготви всичко,ако бебето я е изненедало преждевременно.
при мен нищо ново.а правих изследванията за диабет.това с пиенето на една сладка джаджа и после пак да ти вземат кръв.утре дано стигна до докито да и представя резултатите,че нищо не им разбирам на тези стойности.надявам се да не ме изненада неприятно  Praynig иначе май не ми остана време да ви се оплача-на последният преглед ми съобщи че съм напълняла прекомерно и да внимавам,понеже ще ме сложи на диета. да ви кажа,лично аз не виждам да съм фиданка,но чак пък прекомерно... според нея излиза че съм качила 10 кг.,но нещо явно ни се разминават теглилките или тя не е писала като хората когато и казвах колко тежа.сега съм 63-64 кг.,а тръгнах от около 55-56.пиша приблизително,понеже последно преди да забременнея ми варираха доста килограмите,така че и аз самата не съм сигурна с колко кг. стартирах  Thinking и да ви кажа не си го слагам на сърце много,понеже се движа достатъчно и не се прехранвам(как да стане,като след две хапки се чувствам преяла).
единствено все още не успявам да намеря време за така желанния басейн,но този месец са много нагъсто лекциите ми,надявам се другия...
приятен уикенд ви желая.

# 19
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Честита ни нова темичка, майчета! Пожелавам само положителни емоции да споделяме!
Хайде, софиянки, чакам ви да разказвате за срещата - аз бях мислено с вас!

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте,как мина срещата?Имаше ли емоции-много мами с тумбаци на едно място! Twisted EvilСигурно сте били интересна гледка Simple Smile Я да питам как е при вас (малко ми е неудобно) - имате ли течение и как да разпозная нормалното за бременни и ако е някакво лощо нещо? newsm78 Много ми е неприятно като факт. Sick
Хубава нова седмица и леко бременеене.   bouquet

# 21
Здравейте аз съм Людмила на 33 съм и очаквам второто си дете на 12юни.

# 22
  • Мнения: 546
Здравейте и от мен! Само седмица ме нямаше и вие вече сте започнали нова темичка.  Simple Smile Ама пък е страхотна и много актуална. Аз с такова нетърпение чаках отпуската и да започнем вече с това пазаруване, а и с дългоочаквания ремонт, но каката ни пак е болна – не знам за кой пореден път....  #2gunfire Та като оздравее, ще махнем третата сливица и ще се гледаме. Да не говорим, че по яслите и градините са плъзнали шарки и скарлатини, та умирам от ужас.  Praynig Така и така ще си бъда в къщи, ще си я гледам. Дългоочакваната почивка и скиторене по магазини ще се отложи още.  Sad Ама да е здраво детето, обеждавам се, че има време и ще се опитам да съм по-търпелива. Нямам търпение да разкажете за срещата. И да пуснете някоя снимчица, ей...  Добре дошла Людмила и леко бременеене  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 516
 wavey
Първо, добре дошла на black poison! welcome
piccola, и аз съм като теб - стартирах от 55, сега съм към 64, обаче моите две наблюдаващи ме лекарки не го отчитат като тревожно, при теб защо е така? newsm78
Хайде, нищо не казвате за срещата?
Това е засега от мен, лека вечер ви желая! Grinning

# 24
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Добре дошла на black_poison_ , вече официално си в списъка на юнските мами! ПОжелавам ти активна отчетност относно една безпроблемнна бременност и бързо и леко раждане  Peace.


Здравейте,как мина срещата?Имаше ли емоции-много мами с тумбаци на едно място! Twisted EvilСигурно сте били интересна гледка Simple Smile Я да питам как е при вас (малко ми е неудобно) - имате ли течение и как да разпозная нормалното за бременни и ако е някакво лощо нещо? newsm78 Много ми е неприятно като факт. Sick

Да, права си, имаше много мами с тумбации и бяхме определено интересна гледка  Twisted Evil.
Е, естествено, с тази подробност, че повечето мами с тумбаци не ги познавахме, но важното е, че бяхме много. Всъщност, то и няма как да не сме - все пак говорим за ЮЖЕН парк + събота/неделя + хубаво време. Flutter
Иначе бяхме нещо като 3те мускетарки и Огнян, демек имахме си малък кавалер за разходката  Hug. НЕ можахме да се набърборим, сигурно е, че отново и отново ще се виждаме  Hug. Дано следващият път съставът да е по-разширен Blush със закръглени коремчета Hug.
Относно течението,  Thinking ще ми бъде много интересно как да ти споделя кое е нормално и кое не  Whistling. Имам желанието да те успокоя, но нали се сещаш, че само и единствено гинеколог е редно да го види, евентуално изследва и чак тогава да се произнесе "ВРЕДНО- БЕЗВРЕДНО".
Така, че  - виж се с гинеколога си и обърни внимание на този проблем. Важно е да го направиш своевременно, защото ако се развиват бактерии, то това може да бъде изключително опасно за бебето. При самото раждане влагалището трябва е абсолютно със здрава флора, тъй че ...трябва да се повторя, ама потърси мнението на доктор  Flutter. Стискам палци всичко да е в норма  Hug.

# 25
  • Мнения: 22
Здравейте юнски мамета!
Добре дошла и на black poison[/color]Лека полека се увеличават юнските човечета  - това е супер!!!

Picolla
, относно килограмите - няма за какво да се "връзваш" на тези, които ти казват, че си наддала повечко килограми. Всичко е толкова индивидуално - още повече, казваш че не ядеш много, а и се движиш. След като ти се чувстваш добре значи всичко е наред!  Аз например за моите 27 седмици бременеене съм качила също колкото теб - стартирах от 57-58, а сега съм 66, сигурно и повече.... don't worry  Sunglasses- това са както казват бели кахъри.
Mom an - lioness e права, че трябва мнение на гинеколог. Може да не е нещо тревожно - по принцип тези неща се увеличават при бременните жени, но след като се чувстваш некомфортно направи си микробиологични изследвания. Всичко ще е наред.

Относно срещата и на мен ми е любопитно как е минала - ще чакам следващата дата с нетърпение. Simple Smile
Пожелавам ви приятна вечер.
Утре пак съм на работа та ще се ориентирам по-раничко да си лягам.
И аз не знам докога ще продължавам с тази работа, ама не остана много....
 

# 26
  • Мнения: 2 567
abi7v, по правило за течението важи-ако е с по-особен мирис, цвят, консистенция от обичайното досега или ако щипе, то е наложително да го види д-р. Аз бих отишла!

Lioness, направо ме разби за миенето на салатата!  Laughing И аз се старая, но твоето е за възхищение...А на кръчма как смееш да ядеш?  Wink

# 27
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А на кръчма как смееш да ядеш?  Wink
На кръчма зелена салата не ям  Naughty. И на гости като отида - пак не ям  Crossing Arms... И при майка ми да ида - пак нямам вяра.  eat само ако АЗ   ideauu съм си я "измила"  Mr. Green

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте

и аз за съжаление не можах да се включа за разходчицата в ЮП, първо и най-важно все още съм болнава, второ имах разни задачки и гости в допълнение. Ще чакам следващата и ще се надявам да съм здрава, а време все ще намеря. За килограмите като пишете изобщо няма да ви чета, само ще прескачам, че ще ме комплексирате, ама като съм лакомия кво да правя, ще се мъча после по сериозно, а сега уж внимавам, и по междудругото съм в някоя издънка за компенсация и съответно резултата от внимаването =0

 Embarassed

# 29
Добро утро на всички мами и техните тумбачета newsm51
И аз да се разпиша в новата тема newsm10
Браво Lioness, както винаги си избрала най-актуалното заглавие. smile3501
Добре дошла на новата мама black poison!   bouquet
Много се радвам на срещата на софийските мами и тайно даже завиждам, че и аз не мога да присъствам(много съм далече newsm17)
С пожелания за много весела седмица, пълна само с положителни емоции.

Целувки по тумбаците  love001

Общи условия

Активация на акаунт