За Юнско бебе стягаме се всички,обсъждаме и пазаруваме дрешки, легълца, колички

  • 19 413
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 539
Всъщност, то няма значение за кои шишета говорим - всички марки и рекламни трикове са за заблуда на бъдещите майки. Шишетата нямат общо с коликите на бебетата, въпреки, че текат разни смешни реклами по този повод  Shocked.
Ако някой се е "зарибил" покрай тези реклами - ще го помоля да ми отговори на въпроса: "защо кърмените бебета също имат колики  Shocked"
А така! Добре си го рекла! Моят син например имаше колики САМО по време на кърменето, но за мнооого малко време. С АМ не е имал колики, но те бяха спрели и без това вече. Иначе за шишетата, Стефан беше с най-простите, на CAMERA (аз тогава не знаех, че марката има чак такова значение, че и за коликите даже Joy), обаче те не ми харесват, защото от биберона много тече и детето се олива цялото. Щом препоръчвате Авент, сега ще си взема от тях.
Уси, а колко струваше това комплектче, ако си спомняш? Аз лично не искам чак такъв комплект, защото си имам термочанта (опаааа, и тя на CAMERA, така че май ще ми трябва нова?! Thinking)
Краси, и аз благодаря за инфото за яйчицата. Тъкмо се бях размислила тези дни кога точно да взема да купя. А знаеш ли откога не съм виждала бели яйца по магазините? Дано да пуснат сега за Великден, ще взема една кора, дори и да са по-скъпи от другите. То на нас и една кора ще ни е много, защото ще сме си само тримцата, а Стефан абсурд да хапне яйце, така че оставаме само двама.
Танита, добре дошла! wavey  welcome Дано да ти се сбъднат мечтите за общ рожден ден, но както сама си казала - божа работа!
Да ви се похваля - снощи си спахме спокийно, Стефан не вдигна температура!  newsm44 Е, сутринта вече беше с 38.5, но бързо я смъкнах и сега няма. Ай дано да оздравява вече, че не ща да го гледам такъв... Sad
Хайде стига от мен, че фъстъка много пречи, все натиска някакви копчета. Wink

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Краси, снощи тъкмо се чудех къде зачезнахте ти и Кики. Е, в твоя случай съм спокойна, че си добре - явно сте в кампания сега преди Великден. Непременно ще си взема от вашите яйца, защото миналата година станаха страхотни цветове, наистина да е удоволствие да ги боядисваш и да ги гледаш, а чупенето ставаше с огромно съжаление.  Simple Smile

Моят синковец, за разлика от твоя, Лъвичке, яде яйца като полудял, че нали ходи на фитнес и има да прави мускули... Тази седмица ми е болен от гнойна ангина и горкият едва гризва по някое бананче или лимон, но вече е на оправяне. В къщи още не се живее, заради ремонта, но не остана много.

Поздрави на всички!   bouquet

# 77
  • Мнения: 2 336
Здравейте и от мен. Да се разпиша в новата тема. Аз редовно Ви четана, но покрай ремонта нямам време да пиша, но нищо ще си наваксам след две три седмици.
Искам да Ви питам на Вас схваща ли Ви се прасеца. Напоследък много често взе да ми се случва и малко ме притеснява. Докторкъта каза че е от липса на магнезии в организма, но аз пия магнерот и пак ми се схваща.
Много усмивки.  Grinning Grinning Grinning
Преди няколко дни ми бяха схванати и двата пръсеца, ходех като пате из вкъщи, но след няколко масажа на третия ден вече си ходех като хората. Но по принцип пръсците са ми камък в момента, но пък нямам болки. Това може да е и от качените килограми, поне така си мисля. Дано и твоите се оправят скоро време.  Peace

# 78
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Привет, мамчета!
И аз съм от клуба на работещите мами. Да си призная това понякога страшно ме изморява, на моменти изнервя, но от друга страна предпочитам да съм сред хора и да се чувствам полезна. Защото от опит знам, че остана ли си в къщи започвам да си мисля само глупости. виж, ако си имах още едно детенце, с най- голяма радост бих си стояла в къщи и бих се занимавала с него. Живот и здраве за второто ще е така newsm63 feeding
Скъпа Лъвичке, отново голямо БЛАГОДАРЯ за инфото и препоръките за шишетата- признавам си, че нямаше да се сетя Simple Smile
Иначе аз лично всяка седмица си меря обиколката на корема със шивашки метър и вече съм 96см. Не знам много ли е, малко ли е... май идва много newsm78 Но какъвто такъв- важното е Бебчо да е добре вътре newsm17
Изчетох внимателно статията за нитратите- много полезна, но се сещам, че имам приятелка в Холандия, която ми разказваше, че там буквално имало информационна кампания за бременността и марулите. Според тамошните доктори марулите съдържали някаква бактерия, с която можело да се роди бебето и после да се наложи да се лекува. Същото важало за меките и сини сирена. Не било нещо кой знае колко опасно, но там му обръщали внимание. Другите мами в чужбина чували ли сте нещо такова???
Аз лично много обичам и си хапвам, особено с репички, мммм, но реших да споделя- знам ли, може да има нещо вярно newsm78

Лек ден, дано лошото време не попречи на доброто ви настоение!

# 79
  • Мнения: 50
Здравейте момичета! Добре дошли и на новите мамита! Днес бях на ЖК и много се надявах да разбера с какви атрибути ще е бебока, но и при нас имаше игра на криеница, само дупе ни показа.
Иначе ми направи впечатление, че доста от чакащите бремелинки пред кабинета  кашлят, бършат носове. Незнам, като ви чета и вас да няма нова вълна вирусни заб-я. На всички пожелавам бързо да оздравявате.
Довечера пък сме на тържество на каката в ДГ. Ще празнуваме Деня на мама и посрещането на пролетта едновременно. Всъщност в нашата ДГ Деня на майката го отбелязват на Благовещение- 25.03, а не на 08.03, та затова днес. Момичета/ тези от вас, които за пръв път ще бъдат мами/ ако знаете какво изживяване са тези празници... Чак аз се вълнувам май повече и от детето. Ще документирам събитието и ще кача после някоя снимка.
За работата аз също смятам да работя до края на април ако не и май, ако се чуствам добре, че после какво стоене в къщи се очертава.

# 80
  • Мнения: 245
Да, и аз забелязвам нова вълна от някакви гадни вируси.
Синът ми от няколко дни киха, подсмърча и подкашля лекичко, без да вдига температура (слава богу), но не е във форма.
Лошото е, че и на мен ми текна вчера носът и бях като елена Рудолф на Дядо Мраз (с червения нос), имах и лека темп., и ми беше едно криво, схванато, абе ужас.
Пих осцилококцинум, дне съм горе-долу добре, ще си тръгна малко по-рано от работа, а после ще ми връчат тиквен медал за самоотверженост и лоялност Close
Колежката ми отсъства по сериозни причини и отдавна трябваше да ми намери заместник, но уви това няма да стане преди началото на април, а може и по-късно.
Иде ми да си вдигна чукалата и да ме няма.
Изобщо не съм очаквала да попадна в такава ситуация (много по-сложно е отколкото ви го пиша), мислех, че ще махам гащи на работа и обратно и така, а сега #Cussing out
Краси, мерси за инфо-то за яйцата - непременно ще сикупим от тях, боя вече купих няколко различни вида. За козунаци разчитам на мама Embarassed, честно казано изобщо нямам желание да правя.
На всичкото отгоре днес сутринта в 4.00 часа синчето ми се изсипа в нашето легло, понеже сънувал кошмар и на мен ми беше жал да го върна обратно и спа при нас, в резултат на което спах на ръба на кревата с бебето в корема, изобщо не знам как ще е когато се роди.
Най се плаша от недоспиването.

# 81
  • Мнения: 8
Привет мамчета!

И аз да се запиша в новата темичка. Бих искала да се включвам по често, но и аз за съжаление съм от работещите и нямам много време. Да ви се оплача - хич не ми се работи вече  Sad Искам и аз като някои от вас да се разхождам по парковете и магазините и да си набелязвам бъдещите покупки за бебчо \понеже съм суеверна, няма да купувам нищо предварително - нашият татко ще купи всичко докато сме в болницата\ Naughty. Мисля от средата на април вече да излизам в болничен. Wink
Относно нитратите в салатите - колкото и да ми се хапва - не ям зелена салата. Така ми се подува коремът и такива стомашни болки имам след това, че не мога да спя по цяла нощ!
Относно схващането - и на мен ми се схваща често бедрото и прасеца на десния крак, но това е защото спя повече на дясната страна и по гръб.
Незнам вие как спите повече наляво, но мен започва да ме боли коремът в момента в който легна на лявата си страна. Cry
Искам да ви предложа, а и виждам че някои мамчета вече загатват коя как мисли да ражда - да си поговорим малко за това как предпочитате или ви се налага да родите. Дали предпочитате нормално раждане с упойка или секцио?
Знам, че има много такива теми във форума, но ми се искаше да чуя вашето мнение - все пак нали сме едно голямо юнско семейство.  Hug
Аз лично първото си дете го родих нормално, без никакви упойки. Но имах много разкъсвания, правиха ми и епизотомия. Затова сега доста ме е страх. Ако проблема на секциото е само във възтановяването - то при предишното ми раждане с тези шевове се възтановявах почти месец така че ако може да се избегне болката мисля че няма нужда от излишни геройства, което мисля че не ме прави по-малко майка. Вие майчета какво мислите по този въпрос? Thinking
Лъвичке, ако искате можем в началото на темичката при имената да добавим и коя мама в коя болница ще ражда. Тази идея я откраднах от априлските мами. Мисля, че е добре да се знае, не да раждаме и да седим в стая една до друга, и да не знаем че сме си писали във форума.
Накрая да не забравя - Добре дошли на новите мами и от мен. Леко и безпроблемно раждане! Grinning
 welcome
Ами това е . Ако имам време пак ще пиша!
Целувки  newsm51[/i][/b][/i]

# 82
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
princesska, темата за раждането - секцио или нормално я чоплихме вече и то доста... Разтърси се в предната тема да прочетеш. Там даже си спомням, че писах плюсовете и минусите на нормалното раждане.
А иначе, само се замисли - епизиотомията е само кожен разрез, който не засяга никакви органи Whistling (е, кожата също е орган, де). А при секциото говорим за коремна операция и рязане на 5 слоя.... Naughty.Ако искаш - прочети (пак в предишната тема) разказа ми за моето раждане. Незная за теб, но аз имах разкъсана шийка + огромна епизиотомиа, подготовка за форцепс (после докторът ме ши близо 1 час!). И пак възстановяването от епизиотомията и шевовете вътре мина бързо и без никакви последствия  Peace. А коремната операция, както и да я гледаме си е коремна операция...опасност от възпаления, сраствания и никога рязаното не се възстановява напълно Crossing Arms. Рязано за операция, а не за епизиотомия.   bouquet
Относно информация за раждането - коя мама къде ще ражда - аз нямам против да добавя, но особен смисъл от това не виждам  Embarassed. Раждането започва ненадейно понякога  Flutter, неочаквано друг път... та надали ще си планираме среща по болниците Blush. Ако се намерим - супер   bouquet, но затова са и снимките в албумчето  Heart Eyes, както и ходенето по срещи  Peace
Кики29 къде ли е  newsm78


относно шишетата, искам само да добавя, че АВЕНТ имат 1 предимство пред останалите и то е, че ако ще ползвате помпата за кърма на АВЕНТ, която се води най-добрата и качествена, то си заслужават и АВЕНТ-ските шишета, защото те директно се навиват на помпата, т.е. съвместими са  Peace

# 83
  • Мнения: 118
Lioness, kiki29 си е тук, стига я мисли!! последно вчера е отговорила на 5 теми във форума - отиди на профил - последни публикации. Може просто в момента да е на друга вълна и затова да не пише тук  newsm78 ...И нали знаеш: 'No news, good news'  Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 8
Благодаря ти Лъвичке за поясненията. Аз уж чета всичко подробно в нашата темичка, но съм толкова разсеяна и така забравям напоследък, че чак се притеснявам  Embarassed Но мисля, че в нашето състояние е нормално. А и толкова изчетох по въпроса за раждането из нета и форумите, че май вече се обърках къде какво съм чела ooooh!
Май наистина имам нужда да изляза в болничен вече. Така или иначе за пет пари работа не мога да свърша.  Embarassed
Още веднъж целувки по  preggo

# 85
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Освен Кики и Силвадж ми се губи, момичета?

# 86
  • Мнения: 270
 wavey на новите майчета радвам се че ставаме все повече и повече.Днес прегледах снимките много са ви големи коремчетата чак ви завиждам  Hug.Моето бебе в последно време е молко марзеливо вчера даже мъничко се уплаших,но затова пък днес не спира да ме рита  rotfImbo .Да ви се похваля онзи ден харесах легълце на бебето и мисля тези дни да идем да го купим малко е раничко ,но пък много ми хареса и мисля да го вземем,от масивно дърво е става на люлка и даже има колелца.Пожелавам на болните бързо оздравявяне и много   love001 на  preggo

# 87
  • Мнения: 2 529
Привет и от мен  Sunglasses Тук съм си, просто напоследък нещо не смогвам да се включа, а и нищо интересно около мен няма  Grinning

Кетка, ако не се лъжа от всичко, което прочетох нещо за превръзките след секцио питаш  newsm78 В тази връзка мисля, че е полезно да спомена за тези, които ще раждат по този начин, че кръвотечението след това в никакъв случай не може да се нарече силно. Бях се запасила с лигнин, който въобще не ползвах, стигаха ми спокойно превръзки, дори не и нощни и ползвах едни малко по-дълбоки гащи 1-2 дни, докато свикна с белега (макар че на другия ден след операцията ми замениха превръзката с плоска лепенка) и после нормално бельо и превръзки. По време на самата операция се губи доста кръв, защото матката е много добре кръвоснабдена и плацентата се изчиства също така много добре, затова и кръвотечението не е така силно.

# 88
  • Мнения: 724
Здравейте на всички коремчета   bouquet
Добре дошли на новите тумбачета и по често да се включвате Hug
Аз също съм от работещите все още но мисля до края на този месец да ходя толкова често на работа и после вече никакъв зор стига вече Sad 
Аз мисля че е хубаво да добавим кой,къде и как ще ражда заставам изцяло зад мнението на princesska.
Lioness стига си ни наплашвала с това секцио всичко е Божа работа.Двете раждания си имат всоя риск както princesska казва това че ще се ражда секцио не ни прави по малко майки.Относно въстановяването след това има много неща изписани и изказани мнения да искаш по този въпрос.
Аз съм сигурна че още доста ще се дъвче тази тема и винаги ще има различни мнения.
Хайде от мен приятна вечер на всички  bouquet

# 89
  • Мнения: 42
Здравейте момичета.
Първо да поздравя с добре дошли на новите мами.Пожелавам ви леко бременеене.
Да ви призная че вече нямам проблеми със заспиването.Само когато ходя до WC-то бебчо веднага почва да рита но си се унасям.За тези крампи(нали така се казваше схващането на крака)ми се случва само сутринта като ставам или се протягам.
Дайте ми съвет.Ето каква е ситуацията.Направих справка в НОИ и ми казаха че болнични на моето ЕГН няма внесени до момента,а съм в болнични от февруари.Или много избързвам?Защото чета че има мами които сега са си получили парите за януари.
Момичета обиколката на моето коремче е 113см.Да ви призная че май всичко не се трупа на бебо се трупа на дупето и бедрата.
 Лека ви вечер момичета.

Общи условия

Активация на акаунт