Защо все с умалителни?!?

  • 4 015
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 423
Абе аз като ви казвам, че тия
умалителни са навсякъде, вие
не ме вземате насериозно. Е,
видя ли, etomira, на свой гръб.

# 61
  • Мнения: 1 364
На мен също не ми допадат умалителните и не ги използвам често.

# 62
  • Мнения: 7 132
Много обичам умалителни на умалителните.
Кафенценцето си го сръбнах.  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 3 099
Как ли би изглеждала една псувня в умалителни??? Идейки некви да имате?

# 64
  • Мнения: 8 999
А знаете ли, че в испанския език има 3 или 4 /не съм съвсем сигурна/ наставки за умаляване, които често се използват едновременно за една дума. Ами мили са ни разни неща и си ги умаляваме. Това е характеристика на езика ни, а не лигавщина и превземка.

# 65
  • Мнения: 8 999
Как ли би изглеждала една псувня в умалителни??? Идейки некви да имате?

Маменцето ти да ....! Мамка му!

# 66
  • Мнения: 8 769
Обичам умалителните, употребени на място и точно.
Не съм срещала до сега сервитьор със "сметчицата", нито пък около мен някой говори за изпиване на "кафенцето"/"чайчето". Ама не е късно да го чуя.
Предавания, подобни на "Такъв е животът" не гледам-преливат от лиготия, и там е нормална употребата на умалителни, казването на "уъ" вместо "л", както и прекомерната употреба на чуждици.  Sick
Хейтъри. Sick  Sick Sick
Лисо, прекалено много тв гледаш. Бегай на раСотка!
П.С. Дъщеря ми мрази хлебарките и ги нарича хлебари/хлебара.  Crazy Салфетката е салфета...и прочие...не ги люби детето някои "умалителни". Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 203
  Отвратително ми е  - особено има хора дето направо прекаляват Joy

# 68
  • Мнения: 437
А.. поголовната употреба на тез шитни ме дразнят бая.. особено преди време като се бях объркала да гледам Ути.. с неговото магданозче, пиперче и прочие мерудийки! Да ти призлее!

Обаче,... има си моменти когато си трЕбе... много ми хареса изказването за биричката.. то направо си струи любов ... обичам ценители! То е същото и с кафенцето.. с цигарката.. сутрешно.. следобедно.. направо ти сладни думата на езика.. Кафенцето е ароматно, горещо черно... То е чакано, изконсумирано бавно и с мерак.. глътка по глътка.. обвит в цигарен дим... с приятна компания, приятни помисли и споделени усещания...

А кафето.. кафето си е направо просташко - някаква мътилка в чаша, гадна утайка и изпито на един дъх сред бумащината... нещо такова...

Лирично отклонение. И детето ме разнежва. Детенцето. Simple Smile На мама. Бебенцето малко. Така...

Мисля, че е време за второ кафенце... чака ме тайфата... Приятелчетата...  bowuu

# 69
  • Мнения: 3 447
Ъххх... сега ще ме накарате на всички да ви проверя първите публикации и да видя дали не се намира някое и друго "бебчо"... така, както сте много хард  Mr. Green

# 70
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Без многоточията, Дон/ч/е Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 1 482
Умалителни не харесвам и избягвам да употребявам. Даже навремето ми писаха 2 по биология, защото казах "попова лъжиЦАhahaha

# 72
  • Мнения: 3 423
Да се разберем, каки,
аз също съм за умалителните.
Но в определени ситуации само.
Явно други хора си разширяват
ситуациите. Кафеджийките.
Не се усмихват, но те питат за
кафенцето и захарченцето.
Това им е начинът да са любезни.

# 73
  • Мнения: 8 769
Не се усмихват, но те питат за
кафенцето и захарченцето.
Това им е начинът да са любезни.
Жалко за тях. Ни моът мъ разнежат, ама никак. Усещам струята любезност и живот по друг начин. Flutter

# 74
  • Мнения: 534
Стига да се използват на място нямам нищо против,но
прекалената лигавщина ме дразни:
"-Айде мами отвори устичката да папкаме!"      и
"-На мама детенцето...."-а "детенцето" е на 30 години  Sick    Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт