Трябва ли жените първи да подаряват подаръци?

  • 3 411
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Слабост ли е жената първа да подарява подарък на своята половинка за Коледа, Нова година, Св. Валентин или други празници? Вие подарявате ли или мъжът е този, който трябва да прояви първи жест на внимание?
Нямам предвид за скъпи подаръци, а за жестове.

Аз подарявам подаръци, но нещо ме провокира да пусна темата и бих се радвала на мнения.

Последна редакция: сб, 15 фев 2025, 12:58 от anna_barboranna

# 1
  • Мнения: 25 768
Не се ли разменят подаръците по такива празници?

# 2
  • Мнения: 26 105
Слабост?
Да зарадваш някого, без значение мъж или жена е, с жест, няма как да е слабост.

# 3
  • Мнения: 7 499
Хората си разменят подаръци за празниците.
Жените са хора.
Това по принцип, аз не одобрявам ненужни покупки ,,за жеста,,, за да не се стимулира излишно потребление. Вещите и без друго ни задръстват в буквален и преносен смисъл, а вредата  за планетата е огромна.

# 4
  • Мнения: 4 858
Разбира се, че е слабост. Аз очаквам на рождения ден на мъжа ми той да ми подари подарък, а не аз на него. На годишнината на родителите му също подаръкът да е за мен. Че иначе какъв мъж е... За коледа да не говорим, че то това си е мой личен праздник, подаръкът трябва да е само за мен, не разбирам как така и други хора го празнуват...

# 5
  • Мнения: 2 017
Разбира се, че трябва. Що за тема?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 394
Разбира се, че нищо не “трябва”.

В реалността обаче, хората обичат да радват близките си и любими хора- било то с жест, изненада, подарък.

# 7
  • Мнения: 6 583
Боже що за безумна тема!
Нищо не им подарявайте на мъжете си - пък после пускайте теми с оплаквания за тях.

# 8
  • Мнения: 46
Много глупава тема, ама много.
Авторке, тоест вие никога не сте правили подаръци@
Значи сте от онези кифлички сладки, които само смучете, нали Mr. Green

Хубаво е да не се вадят изводи, без да се познава човека. Аз подарявам подаръци. Нещо ме провокира да пусна темата и исках мнения. Simple Smile
Смятам, че трябва взаимност, но как мъжът приема това, ми е интересно.

# 9
  • София
  • Мнения: 20 475
но как мъжът приема това, ми е интересно.

Попитай го. Тук няма как да гадаем.

# 10
  • Мнения: 43 603
Много глупава тема, ама много.
Авторке, тоест вие никога не сте правили подаръци@
Значи сте от онези кифлички сладки, които само смучете, нали Mr. Green

Хубаво е да не се вадят изводи, без да се познава човека. Аз подарявам подаръци. Нещо ме провокира да пусна темата и исках мнения. Simple Smile
Смятам, че трябва взаимност, но как мъжът приема това, ми е интересно.

Изводи е нормално да се правят. Всякакви.
Те са на база вашите коментари.
Ако виждате проблем, изразявайте се правилно.
Кой мъж?
Поставянето под общ знаменател не говори добре.
Един ще подари, друг няма.

# 11
  • Мнения: 46
но как мъжът приема това, ми е интересно.

Попитай го. Тук няма как да гадаем.

Кого да питам? Мнението беше на жена, че мъжът трябва да подарява подаръци, а жената не е задължително да го прави. Това ме провокира да пусна темата.

# 12
  • София
  • Мнения: 20 475
Пишеш страшно неразбираемо.
За коя жена става дума, за кой мъж? За теб ли? За твоя мъж ли се чудиш?

Написали с го по-горе. На празници хората, независимо от пол и възраст, си разменят подаръци, защото най-нормалното нещо на света е да искаш да зарадваш този, когото обичаш. Той съответно би следвало да оцени жеста, когато също те обича.
Иначе има разни държанки, за които материалната цел е с приоритет във връзката и си чакат подаръците, но на свой ред не обичат достатъчно партньора си и не им пука за него. И мъже има такива.
А има и разни простаци, пак от двата пола, които се правят на интересни и не приемат подаръци или ги критикуват след това.
Подаряването обичайно е егоистичен жест и носи повече удоволствие на подаряващия, когато е искрен.

# 13
  • Мнения: 7 499
Безсмислена тема и нали не сме в периода на предизвикателство и темата няма да носи точки.

Последна редакция: сб, 15 фев 2025, 20:04 от Джа̀нъм

# 14
  • София
  • Мнения: 7 206
Това са поводи, за които се разменят подаръци, а не състезание по надцакване.
А и както жените мразят стиснати мъже, така и мъжете мразят стиснати жени.

Общи условия

Активация на акаунт