Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13

  • 23 131
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 327
Девойки ДжТиЕй-ки,

какво ще кажете за посещение на Скуеър 1 в петък?

# 46
  • Мнения: 636
Девойки ДжТиЕй-ки,

какво ще кажете за посещение на Скуеър 1 в петък?

Винаги готов  Peace

Писанке, твоята кукла пак изби рибата  Joy  Joy  Joy
А и Виктория Гаргамелчова  hahaha

Аз открих, че моето "цигане" най-много обича да рови в кофата  Joy Имаме едно кошче под бюрото с отпадъчни хартии. Все не й давам достъп, но снощи се нервирах от непрестанното хленчене и я оставих да прави каквото ще. И о, чудо! Един час тишина и спокойствие, госпожицата - щастлива, мама - доволна! Само поглеждах дали биберона е в устата, за да не захапе нещо. Но... кардинална грешка - днес сутринта се разчистих и изхвърлих кошчетата... и сега горкото няма в какво да се рови  Cry

Аз така и не разбрах какво е ''Cabane a sucre". Ние защо си нямаме  newsm78 Не е честно  Sad

# 47
  • Мнения: X
Здравейте момичета  Heart Eyes Беше ми много приятно да се чувствам част от вашата група и да си призная все още влизам да ви чета. Не пишех, защото не бях наясно със себе си и желанията си, но пък виждам че съм включена в списъка на тези, които ще се присъединят към вас и затова реших че ще е честно да пиша след като ми отделихте толкова внимание и време;  при всичките си колебания и липса на ентусиазъм реших, че засега оставам тук, може би след време Канада ще е за мен несбъдната мечта, но да се надяваме, че някога ще е по-лесно в административен аспект и по-евтино човек да може да прави преценки и да опита живота в чужбина. Та вече можете да ме махнете от списъка с бъдещите канадски мами  Tired
За msbilt - не препоръчвам федералната процедура - толкова беше бавна и тромава за мен, не знам дали нещата са се променили, но ако не са - докато ти мине процедурата може да си намерила своето месетенце в БГ или да се чувстваш и мислиш толкова различно че да си изпълнена с колебания, а това може да обезмисли цялото чакане и средства. Ако си решена опитай по тази за Квебек, чувам че тя минава бързо и докато човек е мобилизиран и зает да учи езици и т.н. и някак не остава време да се прокрадват съмнения;
прегръщам ви момичета и много късмет и щастие на всички   bouquet

# 48
  • Canada
  • Мнения: 272
shemet - Пълномощното не ти трябва на излизане от тук, а на излизане от България, ако пътуваш сама. Ако таткото на връщане пътува с теб, нямаш нужда от пълномощно. Ако само се засичате в България, може да си го оправите там.
hesitant - няма нищо лошо, че си избрала България. Наши приятели, с които кандидатствахме по процедурата, направиха същото и не съжаляват. По-важно е да откриеш навреме мястото, което те прави доволна, отколкото да похарчиш куп пари за нищо.
Много късмет ти желая!
Rosemontia - честито ти и на теб момченце!
И аз тази година си оставам с корема и желанието за България Laughing
МИНЕрВАта - срам за мен също, че пет пъти съм ходила на Cabane à sucre и не знам къде съм била:oops: . Все някои приятели ни влачат като торба с картофи Wink . Ще видя да поразпитам малко.
dimple - докъде я докара с докторите?
desie111 - как са те пуснали сама с толкова деца? Ама и ти смело решение си взела. Аз се чудя, дали тази година ще мога да скокна с двете до Испания, ама още не ми стиска да взема решение...
Гаргамелчо,Gery R. и Писанката - сега е времето да снимате мъниците с камера. После има да се смеят на себе си. Laughing

# 49
  • Мнения: 327
Но... кардинална грешка - днес сутринта се разчистих и изхвърлих кошчетата... и сега горкото няма в какво да се рови  Cry

Гери,
аз на моето съкровище съм му сложила разни мънички играчки в един голям пластмасов буркан и е забавно да ги вади и слага оттам. Незнам подобно решение дали би заменило вашето кошче, за да се радва детенце.

# 50
  • Мнения: 369

За msbilt - не препоръчвам федералната процедура - толкова беше бавна и тромава за мен, .....

Да така е. Но за спонсориране пък, федералната е много по-бърза.  Peace

# 51
  • Мнения: X
Аз бях останала с впечатление, че msbilt няма статут на постоянен резидент, а само е била студентка в Канада; сега за да стане резидент ще трябва да кандидатства оттук със семейството си по общя ред, ако е така, не препоръчвам федералната процедура; друг вариент за който се сещам е, че може да си намери работа от БГ и да замине с работна виза, за това ще й помогне канадското образование, връзки и стаж, така пак могат да заминат всички и оттам да кандидатсват за ПР. И от мен успех  Peace

# 52
  • Мнения: 449


Честита Първа Пролет!
Много жизнерадостни мигове, топло време и скорошни срещи и разходки из парковете!


dimple, честити ти две чертички. Лека и безпроблемна бременност ти желая.
Rosemontia, честито ти  stork-boy
Писанке, много смешно ми стана какви ги върши Ивет.  Joy
Gery R., направо си я представих как твойта мишка чопли ли, чопли и разглежда хартийките. Ама ти как можа да й изхвърлиш новата занимавка.
Я отивай бързо пак да правиш боклуци.  Heart Eyes
hesitant, радвам се, че си взела решение. Мисля, че човек ако се чувства добре там където е не е нужно да ходи на другия край на света за да търси щастието. А за личната реализация работа има навсякаде стига на човек да му се работи.

Ве4е пълномощното трябва да е заверено в консулството, а не само от агенцията както беше минали години. Добавям, 4е май месец ще има консулски дни в Монтреал и аз смятам тогава да си заверя моето пълномощно.

Йони, това за дете родено в Канада ли важи или за българче? Аз си мислех, че е напълно достатъчно тази декларация за съгласие или както му казваш още пълномощно да се завери само от нотариус. Добре, че утре ще ходя по работа до нашето Консулство и ще питам специялно за този документ как стои въпроса.

shemet - Пълномощното не ти трябва на излизане от тук, а на излизане от България, ако пътуваш сама...

rosist, ти пък съвсем ме обърка. Добре де, този документ не ти ли го искат тук като напускаш страната сама с детето. Нали това е идеята на документа, че бащата е съгласен детето да пътува в чужбина с майката. Ние навръщане ще сме с таткото, така че ще си спестим тия проверки. 

# 53
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За пълномощните:
За деца, родени в Канада, излизащи от Канада без единия родител, се изисква пълномощно от другия родител, че детето може да напусне Канада, заверено при канадски нотариус.
За деца родени в БГ, имащи само българско гражданство, излизащи от България само с единия родител, се изисква пълномощно от другия родител, заверено в БГ-консулството. Ако и двамата родители са си били в БГ, преди да си замине таткото, тичате при нотариус и срещу 2лв. заверявате пълномощното.
За деца с двойно гражданство, пълномощно за извеждане от България не се изисква!!!

# 54
  • Мнения: 676
За деца с двойно гражданство, пълномощно за извеждане от България не се изисква!!!

Снежи, само искам да кажа, 4е на мен ми искаха пълномощно за Раян когато излизахме от БГ въпреки двойното му гражданство  newsm78

# 55
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За деца с двойно гражданство, пълномощно за извеждане от България не се изисква!!!

Снежи, само искам да кажа, 4е на мен ми искаха пълномощно за Раян когато излизахме от БГ въпреки двойното му гражданство  newsm78
Те и на мен ми искаха, но аз си знам правата и им направих забележка. Подсмихнаха ми се и ми казаха "Браво", почти никой не знаел, че е така и за това се пробвали.

# 56
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря за всички пояснения за пълномощните явно ни трябва пълномощно от тукашен нотариус - сега остава да добарам от някъде и текста на пълномощното за тукашния нотариус и всичко ще е на шест. Така че ако някой го има да свирка пък ние понеже днес правим четвърт годинка ще почерпим Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 216


При нотариусите има готова стандартна бланка. Отивате с таткото и готово.
В България бяхме направили пълномощно на малката, прибирахме се двете.
Не са ми го искали. Как стои точно въпроса- не знам.

# 58
  • Мнения: 1 216

някои може ли да ми каже пращат ли за детските обобщително писмо в началото на годината колко пари си получил за цялата год,че трябвя да правим таксите а аз такова писмо не съм получила?

Доколкото знам само тези допълнителни 100 на месец подлежат на облагане. Получих писмо за тях, всъщност 2 писма за всяко шестмесечие.

# 59
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Първият пролетен ден се оказа много дъждовен, тоне тук в Торонто. Моята госпожица спинка сладко на дъжда и аз реших да се разпиша, че отдавна не сам се включвала.
Писанке, ти с тая малка палавница за още много целувки ще има да чуващ...тя е много контактна и от малка се закача с момченцата Grinning
Шеметке, аз патувах сама с Маги миналата година, когато тя беше на 5,5 месеца и всичко мина доста добре. колкото до места, дори да имаш някакво резарвирано от агента, те на летището винаги могат да го променят. Моят съвет е да отидаш да се чекираш по-раничко и да си искаш място отпред, ако не ти дадат. На мен парво ми дадоха назад, но аз се разправях и после ми дадоха наи-отпред и бях сама на две седалки. Кошчето за спане, като излети самолета, трябва сама да си го поискаш и те ше ти го сложат, удобно е. Маги спа през цялото време в него.
За палномошните Снежи е написала много подробно, моята информациа е съшата.
Ще има ли среща утре, аз почивам, току виж съм се навива да се домакнем до там, ако не запука някоя снежна виелица Laughing
Приятен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт