Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13

  • 23 148
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мацки аз имам питане за пътуване със самолет с бебе - пред всички предни седалки ли може да се закачи тази кошница за бебе, която дават от авиокомпанията и как и е името на въпросната кошница на английски? Мисълта ми е че май пред някои седалки има аварийни врати на самолетите и не знам дали ще сложат точно там бебе.  И още нещо - агента, който продава билетите ли я ангажира или аз трябва да се обадя някъде за да си я ангажирам? Ако аз си я ангажирам колко време предварително трябва да се направи това и получавам ли някакво потвърждение, че е запазена, с което да си я искам на място?

# 31
  • Мнения: 327
Шеметке,

моята агентка ми обясни следното: когато се запазват местата за самолета се избира първия ред. Самите стюардеси после слагали кошницата, но тази кошница била за бебета до 10 кг. А пък като се връщахме от Куба и ни бяха сложили на първия ред, но кошница нямало в самолета, нищо че имало предвидено място за нея. Mr. Green Така, че по-добре говори с агента си. А аз доколкото знам името на това чудо е bassinet.

# 32
  • Мнения: 1 216
Агентът има грижата да ангажира място за детето. Обикновено салоните са разделени на сектори от тоалетните и разни сервизни помещения, които ползва персонала. На всеки нов ред отпред са децата. Кошницата се закача на стената отпред. Grinning
Друг е въпросът, че понякога децата са повече от местата и някои сядат назад. Компанията осигурява някакъв комфорт в случая, според възможностите си и натовареността на полета.
Например аз като пътувах миналата година, зад нас имаше майка с дете на 12 месеца, за което нямаше легълце, но пък до майката не бях настанили никой, за да може детето да спи на седалката.
Добре е да се буква по-рано.

# 33
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря Ви - дано да се наредят добре нещата с местата, че малкото диване, за сега поне, хич не ще да седи в мен - освен за папане естествено.

# 34
  • Мнения: 1 216
Благодаря Ви - дано да се наредят добре нещата с местата, че малкото диване, за сега поне, хич не ще да седи в мен - освен за папане естествено.
Сега видях, че е много малко детенцето. Задължително трябва да имате легълце, защото бебето ще иска да спи през повечето време. Дори сигурно по- лесно ще мине попетът.
Като говориш с агента, искай да потвърди, че имате запазено място отпред и кошче.
Кроко ти е написала как се казва - bassinet.
С кои мислиш да летите?

# 35
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Предпочитанията ми са за Французите ама да видим какви ще са цените Simple Smile
А и бебока ще е малко по-голям на около 5 месеца - което значи че ще е по-тежък и по-немирен  Mr. Green Удоволствието е изцяло за майка му  Rolling Eyes

# 36
  • Canada
  • Мнения: 277
Шемет-4е, както са те посъветвали ве4е това се прави от травел агент-а. Много е удобно за детето, защото наистина по4ти през цялото време спи унесено от шума на самолета.
Аз се вклю4вам да те подсетя за пълномощно от бащата, в слу4ай 4е пътувате поотделно. Ве4е пълномощното трябва да е заверено в консулството, а не само от агенцията както беше минали години. Добавям, 4е май месец ще има консулски дни в Монтреал и аз смятам тогава да си заверя моето пълномощно.
Приятна и спокойна ве4ер на вси4ки!

Пролетта идваааааа! Party

# 37
  • Мнения: 2 093
Да ви попитам, знаете ли дали тук се продава подобно нещо на витамин Б комплекс, който имаше в Бьлгария.

# 38
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ве4е пълномощното трябва да е заверено в консулството, а не само от агенцията както беше минали години. Добавям, 4е май месец ще има консулски дни в Монтреал и аз смятам тогава да си заверя моето пълномощно.
Благодаря че ми каза - нямах представа за тази промяна Sad А кога са консулските дни?

# 39
  • Canada
  • Мнения: 272
shemet-че не се притеснявай за пътуването, колкото са по-малки, толкова по-леко минава. Аз пътувах с Благи, когато беше на 7 месеца и много се притеснявах, защото бях сама, но много леко ми мина. Ще ти дадат басинет, предполагам, няма да имаш проблем. Само при излитане и кацане му давай да суче. Нали сте с таткото, той ще ти помага, ако се наложи. Промяната за пълномощните е от миналата година. Обади се на телефон 514 835-3638 - Ива Белишка, да си запазиш час, защото после може и да свършат. Но ако си ходите двамата с таткото, а се връщаш сама, може да го направите и в България - по евтино и бързо е.
Миленче, тук в Монреал доколкото имам инфо, държавните училища започват от около 8ч и свършват в 15ч. Таксите за "занималните" са 7 долара на ден. Това са извънредните занимания от 7ч сутринта до 18ч.
msbilt - сама трябва да решиш къде е по-доброто място за вас. Тук големия плюс е цената на държавните детски градини -  7 долара на ден, големия минус - трябва да се учи френски. За процедурата съм чувала че тукашната минава по-бързо, а минеш ли я можеш да отидеш и в другите провинции.
Chrisimommy - има витамин Б комплекс, поне тук съм виждала във фармациите. Аз също пия такъв в момента, но на натурална основа - в магазините за натурални продукти го има.

# 40
  • Мнения: 74
Мацки аз имам питане за пътуване със самолет с бебе - пред всички предни седалки ли може да се закачи тази кошница за бебе, която дават от авиокомпанията и как и е името на въпросната кошница на английски? Мисълта ми е че май пред някои седалки има аварийни врати на самолетите и не знам дали ще сложат точно там бебе.  И още нещо - агента, който продава билетите ли я ангажира или аз трябва да се обадя някъде за да си я ангажирам? Ако аз си я ангажирам колко време предварително трябва да се направи това и получавам ли някакво потвърждение, че е запазена, с което да си я искам на място?
не се притесняваи за пътуването аз миналото лято си ходих сама с бебенце(тои беше на 9 месеца) и още две деца на 5 и на 11 год агента от които купихме билета не ми беше резервирал кошче за бебето защото ми каза,че било само за бебета до 6 месеца и като се качвахме вече на самолета и видяха,че съм с бебе веднага ми смениха местата ,настаниха ни наи-отпред и ми дадтоха кошче като ме питаха дали бебето тежи по-малко от 10кг, тои и секунда не стоя в него ама това е друг въпрос

някои може ли да ми каже пращат ли за детските обобщително писмо в началото на годината колко пари си получил за цялата год,че трябвя да правим таксите а аз такова писмо не съм получила?

# 41
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
desie111 Детските са необлагаем доход който не се декларира с изключение на новите 100 доларови добавки за деца до 6 години. За тях трябва да получиш документ и да ги декларираш.
Надявам се да сме под 10 килца след 2 месеца Simple Smile но на връщане как ще е не е ясно.
rosist   аз ще пътувам с дребното сама - татито ще дойде в последствие. Ще се обадя на Ива при първа възможност.

# 42
  • Мнения: 3 932
Привет на всички,
трябва ми съдействие за готина ''Cabane a sucre", да има програма, танци-манци, песни на народите (традиционни би било силно казано), идеално детска площадка или нещо подобно за дивеене и да не е много далече от Монреалско.
10х предварително на идейните съгражданки...аз вече втора година съм тук и още не съм имала честта, резил, резил Embarassed....

# 43
  • Мнения: 369
msbilt , не казваш какви документи точно ще подаваш, но ако е спонсориране, както си мисля, бих те посъветвала през федералната програма. По-бързо е. Ако е цялостната процедура с точковата система и прочие, тогава през Квебек. Въпреки че, мойте мнение, изградено и от други твои постинги е, по добре не предприемай такива стъпки самостоятелно и си оправете живота в Бг. Ти вярвам си много добре с английският, може да си намериш много по-добра и платена работа в частната сфера, където това ще бъде по-добре оценено. Ще имаш възможност да си вземеш детето при вас и лека полека ще потръгнат нещата. Някой път и на мен като ми е трудно си мисля, ако си бях в Бг....... На всеки къщата на другият баир му се струва, че е със златни прозорци, пък когато отиде, вижда, че е само отражение от слънцето. Най-важното е, семейството като еденица и всеки поотделно да се чувства щастлив. Пък при вас няма да стане, ако дойдете тук, защото стимула е различен. Извини ме, ако съм по-пряма  Embarassed

 Шеметке, непременно си искай кошчето, поне да го пробваш дали ще му хареса. Аз на отиване не си го поисках и Ивет не можа да се отпусне и да заспи по време на големият полет. На връщане се отспа в кошчето. Ами удобно си е. Поне, гръбчето му е изправено.

 Днес да Ви разправям, трябваше да ида аз да взема Ивет от детската. Отивам и другите деца ми разправят въодушевено, че Ивет и едно друго момченце Томас, което е на нейната възраст се целунали  Crazy. Поглеждам учителката и тя вика да така е  Crazy Аз знаех, че много добре си играят заедно  Embarassed, ама чак до целувки    Crazy Какво ли още ни чака  ooooh!, щом отсега почнахме с целувките.  Laughing

# 44
  • Canada
  • Мнения: 231
Доре, как си? Бъди силна! Прегръщам те и ти желая бързо възстановяване!

Kalida, радвам се, че се завърна в тази тема. Simple Smile Ами под ограничаване на сладкото разбирам ограничаване на сладкото  Mr. Green, ама не виждам как ще стане, никога не съм успявала в такова начинание.  Laughing Всеки ден си хапвам нещо сладичко, понякога умерено, друг път - не толкова умерено...  Embarassed
p4eli4ka, как си? Сигурно с нетърпение чакаш вече, а ние наоколо.  Simple Smile Пожелавам ти леко раждане! Е, зодия овен ще е, те са много хубави хора - овните!  Grinning
rosist, вие сте били на специалнa Cabane à sucre, леко ви завидях (дето му казват уж благородно  Wink ) Сигурно е супер някой специално да прави за вас и пред вас нещата, дано и ние някой път да посетим такава! И честита очаквана госпожица!   bouquet
thesara, мерси за телефоните за йога-курсове, ще ги прозвъня тази седмица. А чак сега, защото нещо доста се бях притеснила за бебчето и не ми се предприемаше нищо. Бях спряла да го усещам.
Но важното е, че всичко е наред, най после го видяхме тази седмица /в 21 г.с./, по всяка вероятност е момче  Grinning и сме много щастливи!
Yoni bonboni и shemet neveroiaten, браво на вас! Планирате дълги престои в БГ! Аз ще си стоя тук с нарастващия корем.  Crazy
dimple, честити две чертички! Бременността да върви гладко и неусетно!  bouquet
Гаргамелчо, това с кърменето на куклата и мен ме разби .  Laughing
МИНЕрВАта, като попаднеш на интересна Cabane à sucre, свиркай, ще се радваме да отидем на хубаво място.
О, Pisanka, представям си колко са били сладки мъниците!  Heart Eyes

Честита Първа Пролет! Здраве и много добро настроение ви желая!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт