Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13

  • 23 101
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 272
Момичета, благодаря за поздравленията!  bouquet
За госпожичката не е 100% сигурно обаче. Ама ние ще се радваме дори и да излезе момченце, само живо и здраво да е Laughing

dimple - честити ти две чертички. Едно красиво бебче ти желая след девет месеца. Ти къде си точно в Монреал и имаш ли предпочитания в коя болница да раждаш. Аз имам едно списъче от гинеколози, любезно предоставено ми от шеметчето   bouquet ( мисля че тя няма да има нищо против да ти го предоставя) и обогатено малко от мен Laughing
Само искам да ти кажа, че добър лекар за една, не означава непременно добър за друга. Аз например раждах първия път при един, който ми беше горещо препоръчан от една приятелка, но аз никак не бях доволна. Сега ще раждам, при непрепоръчана ми от никой гинеколожка, но се чувствам много комфортно до момента с нея. Така че виж ти самата как чувстваш лекаря ( води се от интуицията си). Ако нямаш доверие на гинеколога при който ще ходиш, пиши ми на лични, ще ти  препратя няколко телефона.
Другия вариант е, избирайки болница, да се обадиш там и да искаш среща с OBSTETRICIAN. Но това е на късмет. Аз направих така, избирайки най-близката до нас болница
мамо на Раян - да ти е жив и здрав малкия порастнал хубавец!
Прическата му наистина е много сладка Heart Eyes
Гаргамелчо - браво на вас! Ние още си ходим с пампита Embarassed, но напоследък имаме малко прогрес, благодарение на детската градина.
p4eli4ka - най-трудно май е чакането последните седмици. Да минават по-бързо!
Poupon - успешно си завършила мисията на кърмеща майка. Честито!  bouquet Как е работата?
thesara - много съм се затъжила за пролетта. Sad Май ще почакаме още малко обаче...

Liska - честито ти злато до момента! Кога свършва гласуването?

Весела нова седмичка на всички! Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 00:40 от rosist

# 16
  • Мнения: 919
dimple, щастлива и лека бременност ти желая!  bouquet

Лиске, имаш и моят глас. Кога да очакваме цицорестата госпожа с бирата, пита мъжът ми?

За гърнето, може би наистина е по-лесно към 2 годинки, но аз смятам да почна работа юли и много ми се иска до тогава да сме приключили с това. До колкото знам в детските градини не ги учат на това! А и ако знаете как мрази памперсите, тя осъзнава че това са "бебешки гащи" и не ги иска. Аз не си давам много зор де ,а може би трябва. За сега имаме добри и не дотам добри дни, но съм доволна от прогреса като цяло.

Вчера и днес ходихме с госпожицата на парка в нашият мол, голям кеф за нея, почивка за мен  Mr. Green имаше страшно много хлапета на 1-2 годинки.
Виктория имаше навика да прегръща и целува и в следващият момент захапва здраво или почва да скубе, някой от вас знаят... Embarassed Вчера обаче едно детенце я охапа така жестоко, че щеше да и отгризе пръстчетата, чак кръв потече.. днес я гледам много внимателно ходи и само гали и прегръща, дори не се опита да дърпа коси или да хапе Crazy Дали заради вечните ми обяснения или нагледният пример колко е неприятно да те охапят, резултат има.. да видим до кога  Wink
А и да ви разкажа един майтап от днес. От няколко седмици ми носи разни неща да кърмя и на мен взе да ми писва и и ги бутам да си ги кърми тя като има желание, та днес я гледам как си играе с едно по-малко бебче и в един момент си надига блузката и прави звука за ам ам ам..  hahaha щях да умра от смях Joy

# 17
  • Мнения: 33
Благодаря  за отговорите ви ,много сте мили!!
p4eli4ka-много късмет и стискам палци раждането да мине много леко! Praynig Hug Praynig
rosist  имам час при Dr.Korcaz Yves на boul.Rene -Levesque,но ще звънна утре и ще се опитам да си взема час при Dr.Lapensee,поне знам че тя е добър специалист.Ще пиша утре пак.

# 18
  • Мнения: 1 199
Димпъл, добре дошла в отбора Hug
Пчеличка, кураж на финалната права! За мен най-трудната част си е бременността, след това си е една чиста радост. Ще чакаме скоро хубави новини от теб Peace
Да, като гледам колко напред е Лиска в класацията, виждам че интернационалните дружби са в крепко здраве Mr. Green Честито на Лиска Grinning

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 03:53 от heureuse

# 19
  • Мнения: 676
Здравейте мили мами:)Поздравления за чудесните теми! Simple SmileДнес е един от най-щастливия ни ден ,имаме си  EFPМного сме щастливии от доста време чакахме този резултат Hug Praynig HugМоля ви да ми препоръчате гинеколог в Монреал.Аз имам час за следващият месец,но още не бях бремена  като го записах и нямам представа дали този гинеколог е добър.Желая много здраве на всички!
4естито мила за 4ерти4ките, аз не съм в Монтрел и нем
ога да ти помогна, но мога да ти пожелая само успех Peace

Благодаря ви, ценителки на прекрасното,
за доверието и подкрепата!!! Специален
Еърбус А380 ще бъде пратен във вашата
посока, за да ви ощастливи с благодарствена бира!!!
Пък след време може и самата Тризначка да ви
посети, барабар със съпружието си, и да ви
изпее "Хубава си, моя горо". Който не пие бира,
ще бъде обгрижен с боза! Благодаря ви от сърце!
Ето на това му се вика новина Peace
Ако може и "Ггггггррррррадил Илия килия" да пее тази Тризна4ка грешка няма да има Peace

Poupon да така е, старшно много развле4ения имат. Екипа постояно измисля по-нещо ново. Аз малко не харесвам, 4е нямат много 4истота и ред, но вси4ко друго е на ниво. У4ат ги на много неща и ги занимават с разли4ни игри.

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 03:50 от Ryan's Mom

# 20
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Каролина, страхотно си я започнала темата newsm10
И аз гласувах за Лиска, като гледам води убедително
Р4eli4ka, лесно и бързо раждане ти желая- то съвсем малко ти е останало вече
Dimple, честото  Simple Smile
Гаргемалчо, това с кърменето на куклата ме разби  Grinning
Крисмами, ние наскоро купихме обувки от Sears
мамо на Раян, направо му завиждам на Раян за вълнуващата седмица
thesara, пролетта е почти тук, аз поне от климата в Калгари не се оплаквам, доста топло ми се вижда дори

# 21
  • Торонто
  • Мнения: 837
Crisimommy, благодаря ти за идеята, отидох в Еатон Centre и си купих обувки:))
Каролина, радвам се че се запознахме лично, нямам търпение да се стопли времето и да се присъединя към някоя ваша среща по парковете

# 22
  • Мнения: 74
  може ли някои да ми препоръча добър фризьор в мисисага и на сравнително приемливи цени?

# 23
  • Мнения: 33
heureuse ,Ryan's Mom ,mamamia Благодаря ви!:) Simple Smile
Днес не пожелаха да ми сменят датата и гинеколога ..нямала съм досие....Продължавам с търсенето,дано имам успех.

# 24
  • Мнения: 327
  може ли някои да ми препоръча добър фризьор в мисисага и на сравнително приемливи цени?

Аз съм доволна от моята фризьорка - близо до Дъндас+Хюронтарио - за подстригване взема 15 долара. Ако искаш да ти дам телефон

# 25
  • Мнения: 3 271
Здравейте всички!

Отдавна не съм писала и ме е срам  Embarassed но все не остава време (аман!)
Надявам се всички сте добре и бремелинките мътят успешно и леко Simple Smile

Исках да ви попитам за някои неща с училищата, които вече ми се губят, пък правя едни сметки напоследък...
На 6 г. по колко време на ден е безплатното училище и какво правите с децата през остатъка от деня? Съответно колко ви струва това? А с летни ваканции какъв беше случая? Забравила съм...  Embarassed А и силви ми спомена, че има повишение на таксите за градини, това предполагам влияе и на "занималните". Спомените ми са за Онтарио, знам, че в Кебек са други, как стоят неща във Ванкувър?

Много благодаря за инфото!

Поздрави на всички!

# 26
  • Мнения: 74
  може ли някои да ми препоръча добър фризьор в мисисага и на сравнително приемливи цени?

Аз съм доволна от моята фризьорка - близо до Дъндас+Хюронтарио - за подстригване взема 15 долара. Ако искаш да ти дам телефон
идеално аз точно там живея напиши ми телефна  Hug благодаря

# 27
  • Canada
  • Мнения: 1 773
идеално аз точно там живея напиши ми телефна  Hug благодаря
Я виж ти, ми тя Кроко живее  почти там Grinning
Моята фризьорка е българка и съм много доволна - живее на Дъндас и Куин Фредерика, също не е далече.
Миленче, в държавните училища в Онтарио започват училище около 9:00 часа и свършват 15:30 часа (дъщеря ми почва в (9:10 и свършва в 15:40). Към училищата има специална програма за деца, чиито родители започват по-рано или свършват по-късно работа. Обхваща часовете от 7:00 до 9:00 сутринта и след училище до 5 - 5:30 след обяд. Тази услуга се заплаща, но не съм сигурна колко. Имам приятелка, която работи в тази програма и мога да я питам за повече подробности, ако те интересува.
Dimple, честити чертички! Лека и безпроблемна да е бременността ти!
Пчеличка, желая ти леко раждане! Чакаме хубавата новина Hug
Краси, Раян е станал още по-сладък. Докато го видя пак, сигурно ще е станал мъж за женене. Хвърлила съм му око за зет, да знаеш Mr. Green
thesara, затъжила съм се за пролетта и още как. И тя май се задава - за сряда обещават 10 градуса. А пък за лятото как съм се затъжила, само зелени поляни и барбекюта ми се въртят в главата Crazy
Гаргамелчо, браво на вас с Виктория! А аз още дори гърне не съм купила Embarassed Имаме си обаче малка тоалетна чиния и сутрин, като стане от сън Слава я ползва по предназначение, макар и с рев и вкопчена в мен.
canadianmom, не си с най-глемите дечица, моята голяма щерка е в 3-ти клас. Не е от най-щурите, но понякога такива ги твори, че после имам нужда от психиатър.
GTA-ки, за другата седмица имам огромното желание да се съберем у нас. До 2-3 дни, ще знам как ще съм с ангажиментите и ще уточня кой ден. Ще ви чакам с нетърпение Hug

# 28
  • Мнения: 912
Отдавна не съм се включвала при Вас Hug
То е защото работя в България в момента, но ми се иска да се върна отново в Канада, но сега трябва да подам документи за цялото ми разширено семейство, и въпреки че съм живяла само в Онтарио преди, още се колебая къде да подам документите ни за постоянно гражданство- в Квебек или във федералната част? детето ми е още на 1г. и 3 месеца и се чудя   newsm78

# 29
  • Мнения: 676
Краси Хвърлила съм му око за зет, да знаеш Mr. Green
Снежи, така кажи що си траеш още сега ти го пращам, та да се знаят от малки Laughing

А за срещата, зависи кога е. Аз само в събота съм свободна.

Лек ден на вси4ки.

Общи условия

Активация на акаунт