Какво е това на снимката?

  • 14 358
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 091
Пащърнак е според мен

Пащърнака е като голям бял морков и има сладникав вкус ( и силен мирис), а момичето казва, че това няма вкус и мирис, също така прилича повече на картоф, отколкото на морков.
Нямам идея какво е земната ябълка, но ginger-а ( джинджифила) е ужасно лют и не става за хрупане със сигурност.
 Peace

# 61
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Земна ябълка е, ама вече са я поизяли след чуденето Simple Smile
Вкусно и полезно нещо.
А сладкия картоф печен си е баш тиква Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 425
Земна ябълка е. На турски е йер алмасъ. Белиш и ядеш. Аз в момента ям ( даже сутринта си обелих една и я изхрусках) заради бъбреците. Полезно е, не се притеснявай нищо няма да ти стане Peace Wink

# 63
  • Мнения: 1 906

Мога да добвя само - МНОГО ВКУСНО!  Laughing

# 64
  • Мнения: 243
И аз й казвам гулия. Чувала съм, че и викат и земна ябълка. В суров вид не съм я яла, но всяка година слагам в трушията. Става страхотна и хрускава. А, пащърнака наистина е като голям бял морков. Имаме в градината и го използвам за супички. Laughing

# 65
  • Мнения: 6 167
на мен ми прилича на джинджифил, но май не е.
джинджера е май с по-малки и по-разклонени рамена.
това сигурно е някакъв вид картоф Laughing

# 66
  • Мнения: 222
И аз й казвам гулия и го слагам в зелената трушия. Много е хрупкаво и вкусно.

# 67
  • Мнения: 127
При нас му викат градуни и съм го хапвала само  в суров вид!

# 68
  • Мнения: 5 500
Вчера минах през пазара и попитах един човек, който продаваше същото нещо  Grinning
всички, кото казаха: земна ябълка, гулия и иерълма бяха прави  Peace но ние така или иначе го преполвихме вече  Mr. Green
Благодаря на включилите се   bouquet

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3
ММММ мноого обичам и е мноого полезна , аз си хапвам в големи количества но сурово (е болеше ме корема един път но то от лакомия) Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 1 392
Ако ти е безвкусно - посоли го. Аз така го обичам, с малко сол.

Общи условия

Активация на акаунт