Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 3 част

  • 60 578
  • 390
  •   1
Отговори
# 60
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Здравейте момичета!
Направо ми събрахте очите в точка.
От снощи полудях за негърката, от предишната тема. Много ми се иска да я направя. Свалих всички възможни схеми. Обаче имам "кило" въпроси:
1. С какъв бод се шие??
2. Струва ми се, че схемата е за cross stitch, може и да греша.
3. На нормалната панама ли да го шия, при нас има всякакви големини, естествено панама за гоблени си мъкна от Бг.
Много ще съм благодарна, ако успеете да ми помогнете.
От снощи свалям, всичко което ме грабне, така, че ще питам още, но не сега. Трябва да правя и украсата за Велик ден. В другата тема за Велик ден има страхотни малки нещица и вече поръчахме рамките във форма на яйца, така че няма как.
Схемите за cross stitch, се шият 1:1 нали??
Manzhelka, конете със cross stitch, half cross stitch, back stitch i french cnots ли се шият??
В интерес на истината имам, две гобленарки под ръка, ама ми се струва, че от тук ще получа най-вярната информация.
Приятен ден, аз ще лягам Simple Smile

# 61
  • Мнения: 439
Despina,ето заповядай Horses by a stream

# 62
  • Варна
  • Мнения: 5 567
bella_, благодаря ти.  bouquet
Проблема е че това е легендата с конци на дименшънс, а аз се опитвам да намеря с ДМС, за да може сама да си окоплектова гоблена.

# 63
  • Мнения: 2 116
Despina виж дали нещо от тук ще ти свърши работа!     

http://goblenite.org/showthread.php?t=2090

  bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 111
еее, грешно са ме разбрали някои от вас - знам,че късмет носят само "Конете на Водопой",а не всички коне....

# 65
  • Мнения: 439
Despina,имам и приравнителна таблица,но виждам,че Здравка ме е изпреварила-успех! Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте, много сте изписали, докато се включа  bouquet
sweet baby, и аз разгледах целия албум с ушити гоблени Simple Smile Видях че си шила Омагьосания замък (или Горски кът), да те питам имаш ли схема и можеш ли да я споделиш, или поне легенда с конците?
А за коне, аз съм чувала, че всички коне носят щастие, без значение дали са на гоблен или на картина  Hug

# 67
  • Мнения: 616
Да се запиша и аз макар че само ви чета че нещо нямам муза да шия.Но иначе и аз имам ушити "Коне на водопой" макар че още не съм ги сложила в рамка.

# 68
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Пак да нахалствам - обяснете а невежия, как шиете гоблените? като започнете един цвят и бикаляте по целия гоблен или редувате цветовете?

# 69
  • Мнения: 820
Много сте изписали момичета:D. Аз също се записвам в новата темичка. Spinki, обикновенно аз шия с един цвят, но колкото е най-близката област. Избягвам да прескачам големи празни пространства защото вероятността да допуснеш грешка при броенето е голяма. Относно започването на гоблена, мисля че няма значение  (аз винаги почвам отгоре надолу) важното е целия гоблен да се шие с еднакъв наклон на бода. Гоблените, които се шият на неразграфена панама се започват от средата.

# 70
  • Мнения: 157
аз само да се запиша и да ви кажа, че сте супер!   bouquet

# 71
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
Аз също шия много хаотично, дори ми е трудно да обясня как точно, как дойде  Laughing. Но по принцип започвам от долен ляв ъгъл и гледам с кой цвят имам най-много символи. Така имам основа, на която да започвам и завършвам цветовете, с които има по 1-2 бода. Много често си оставям разни празни местенца (които вадят очите на Здравка79  Laughing) и някой ден, когато ми се занимава с тях, си ги запълвам. По принцип конец с който шия, рядко го връщам обратно в пликчето - шия докато свърши. Сигурно нищо не разбрахте  Mr. Green затова прилагам снимков материал

# 72
  • Мнения: 616
И аз шия от долу на горе и си избирам един цвят и шия с него докато мога да се " закачам" или докато ми омръзне и после почвам с друг.

# 73
  • Мнения: 2 116
За сравнение! С Petiah шием един и същ! Ама тя е много по напред!  Hug /сигурно заради дупчиците  Simple SmileLaughing Laughing Laughing



Аз си попълвам всичко!  Peace

# 74
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте!
Последно - всички коне ли носят късмет или само "Коне на водопой". Защото имам ушити "Коне в реката" - 1:1, да ги рамкирам ли? Малко късмет в повече няма да ми е излишен Grinning...

Общи условия

Активация на акаунт