От кога да сядаме

  • 1 987
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
след 6 месец. Първо за малко, постепенно се увеличава, докато детенцето стане стабилно.
Давид сяда от началото на тази седмица, не сам, но е толкова щастлив и горд. Grinning

# 16
  • Мнения: 475
По принцип е добре бебчето да сяда след навършени 6 месеца,но...При нас ситуацията беше почти критична.Когато стана на 5 Ния просто си седна сама и нямаше сила,която да я задържи легнала. ooooh!В чудо се бях видяла,ама какво можех да направя newsm78

# 17
  • Мнения: 6 461
Здравейте меми. Дъщеря ми е още малка, но ме интересува от кога мога да я оставям по малко да седи като я подпирам с възглавници. Изобщо как да процедирам със сядането? Благодаря ви.
След 6ти месец Peace можеш да започнеш да приучаваш детенцето да сяда.
Това разбира се става постепенно .


# 18
  • Мнения: 950
Почнах да я подпирам в полуседнало положение, когато беше на 5 месеца, а от шестия почнах да я слагам да седи.

# 19
  • Мнения: 4 399
Подпирането с възглавници е отречено. Остави детето да си седне само. То и само то може да прецени кога му е дошло времето.

# 20
  • Мнения: 1 999
След 6 месец се препоръчва.

# 21
  • Мнения: 683
Според мен да изчакаш. Детето само ще си покаже като е готово. Но по принцип по-късно е по-добре за тези неща. Да покротува сега, че послед като тръгне няма да можеш да го стигнш  ooooh!

# 22
  • Мнения: 649
Племенничката беше много едра на 4 мес и педито каза, че майка й може да я слага по 5-10 мин да седи, обградена с възглавници. Моите шошовци бяха много крехки и започнах с полуседнало положение като станаха на 6 месеца.

# 23
  • Мнения: 4 621
След 6-ти месец.
А в шезлонг, люлка, кошче... може и сега.
Peace

# 24
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Подпирането с възглавници е отречено. Остави детето да си седне само. То и само то може да прецени кога му е дошло времето.
Точно така. Naughty

# 25
  • Мнения: 819
След поне 6 месеца.За мен не е правилно бебетата да се слагат насила да седят с възглавници под мишниците.

# 26
  • Мнения: 289
Йоана се надигаше в количката още щом стана на 5м,не можех да я спра като седнех до нея се набирше по мен ,за да седне и така на 5 и 1/2 ве4е стоеше стабилно сама.Никога не съм я насилвала и подпирала.Според мен поставянето по-често по корем и масажите които може да са дори 2 пъти на ден са по-голям стимул.Само за статистиката - на 6м то4но се изправи сама в креватчето.

# 27
  • Мнения: 8 917
След 6-ти месец Peace

# 28
  • Мнения: 81
Много зависи от детето, то само си показва. На мен ми казваха че момченцата трябвало да се сложат по-късно, той непрекъснато се напъваше докато го държа легнал и сядаше сам. Така че започнах да го слагам полуседнал нямаше и пет месеца. Но в мен, не сам на възглавница, защото се кундеше на страни.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Синът ми от 6-ти месец стои седнал ,но подпрян.В 7 вече си стоеше самичък, въпреки ,че рядко го прави,предпочита да стои прав .

Общи условия

Активация на акаунт