От кога да сядаме

  • 1 998
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
малкият седна сам на 7месеца всяко дете е различно но мисля че по рано не бива да се кара да сяда

# 31
  • Мнения: 2 891
След шестия месец. Не бързайте, няма смисъл!

# 32
  • Мнения: 574
След 6-ти месец.
А в шезлонг, люлка, кошче... може и сега.
Съгласна съм Peace

# 33
  • Мнения: 184
мен също ме интересува от кога да сяда детето,защото синът ми е на три месеца и постоянно се набира да стои седнал,а ако не го повдигна започва да плаче докато не го придържам седнал

# 34
  • Мнения: 289
SonchetoЙоана беше по същия начин.Щом детето си показва и иска значи е готово и трябва да му се помогне,но ако няма признаци за това не бива да се насилват нещата.Правете си я гимнастиката с почивки,помагай му да седне,но не го подпирай с разните му възглавници,а само за ръчички.Simple SmileИ той ще е от бързаците.

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 199
След 6ят месец.

# 36
  • Мнения: 560
Ние като ходихме на ортопед, той каза, че било изключително погрешно това подпиране с възглавници на бебетата, за да седят. Щом се налагало подпиране, значи бебето не било готово да седи още. След шестия месец те сами се научавали да го правят. Кой по-рано кой по-късно, но няма ненаучило се дете.

# 37
  • София
  • Мнения: 315
Препоръчително е след 6м,но моето бебе се набираше да седи още на 4.5м,при което го слагах отново да лежи/полулегнал/.На 6,5м вече седеше без проблем и на гърне. Peace

# 38
  • Мнения: 5 362
След 6-я месец.

# 39
  • Мнения: 3 500
След навършени 6 месеца, а моята педи препоръча момичетата след 7.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние седим от както Меги навърши 6 месеца и вече много и харесва.  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 1 775
Води се по бебчето. По принцип около 6 месец. Има по- жилави бебета, които сядат и по- рано. По- тежките, по- късно. Има и изключения, разбира се. Когато е готово само ще си покаже. Не го насилвай.

# 42
  • Мнения: 3 695
Според нашия ортопед - когато само е готово, няма фиксирана възраст. И по-добре само да го направи, когато е готово, а не майката да го "учи", с което само може да му навреди.

# 43
  • Мнения: 640
Детето си показва наи-добре.Аз Иван започнах да го подпирам с възглавници от 4 месец.Не ги слушах тея за 6 тия.Той постоянно се надигаше да шпионора какво става около него

# 44
  • софия
  • Мнения: 636
От 6-ти навършен месец нататък. Не по рано.

Общи условия

Активация на акаунт