Първа пролетна седмична тема - 19-25.03.2007

  • 4 399
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 526
Честита Пролет!
При нас днес беше разкошен и приятен слънчев ден- същинска пролет Hug!
Благодаря ви за благопожеланията за Викче. Той е значително по- добре.
Според мен това спадане на кръвната захар се дължи на това, че маймунчето напоследък не се храни добре. Решил е, че в градината на обед няма да яде  ooooh!. Капризен е малко...
Лекарите предполагат, че може да е прекарал някой вирус на крак, без темп. и това да е развалило апетита му и да е разхлабило инунната му система. До сега не ни се беше случвало и дано да не се повтаря  Praynig  Praynig  Praynig.
Мамче Б, дишаше си нормално, но спа 13 часа подред, събуди се ,пи вода и каза, че много му се спи и пак заспиваше, но аз го откарах в спешното. А и кръвното налягане му беше ниско. Иначе всички други изследвания му бяха добри.

Калидка, тя Меди първо на бг буквите научи, но после когато започна да учи иврит се бъркаше с посоките ( нали тук пишем `наобратно`) и я оставих първо да свикне с едните, а после ще учим по- цялостно и другите. Твърдо съм на мнение, че и двамата ще знаят да четат и пишат на бг. Според мен всеки един език е богатство и `прозорец`. А нашата `родна реч- омайна, сладка...` е толкова красива и е грехота да не ги науча.
В този ред на мисли- Майка чудесни снимки, това е толкова хубаво за Томи хем му доставя удоволствие, хем го учи на българщина ( в добрия смисъл на думата)

Я Владиииииииии, как сте бе жена, забрави ни съвсем. Но ти е простено с такова съкровище като Теди  Hug ( айде, поднови снимката в подписа, той расте юнака- дай да го видим) Фло адаптира ли се към новите отговорности, помага ли ти?

Звездолинка  Hug докъде стигнахте вие с ремонтите? А мебелите за Беболинчо? Дрешки? Бъдещият татко спокоен ли е. Спомням си моя как го беше подгонила параноя първия път...

Поздрави на всиииииииииички по шареният свят   bouquet!

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 21:50 от Tali Dan

# 106
  • Мнения: 1 526
Голям смях  Joy  Joy  Joy
Свалила съм си ` Васко Да Гама от село Рупча` и когато намериха Васко на кораба капитанът издаде заповед да не се псува. Тогава един от моряците се изцепи:`ееееееееее то пък хич да не напсуваш, изобщо, то пък егати и живота...`  hahaha
А после капитана:`... ако не бях издал заповед, такава майна щях да ти тегля...`  hahaha
Ох, хиля си се сама, такива бисери...
И така хубаво ми става, едновременно и тъжно- носталгично...

# 107
  • Мнения: 2 427
Тали,добре сме,малко нанагорнище ми идва всичко и с голям срам си признавам че доста чето започнах да си лягам в 9.30 с Теодор вечер.Просто не издържам на подобни солидни напрежения.Освен това сериозно поддавам и психически.За някои неща съм изключително издържлива и силна,но понякога простото ежедневие ме побърква.Водолейка,иди ме разбери.А и Тедо е един...ако не беше издадена заповед да не се псува....този човек умора няма,почвам сериозно да се плаша от тази негова активност.Бе спи по 15 мин,ококорва ми се след малко и пак почваме да се носим и да се занимаваме.Аман!През деня не мигва това детенце,какъв е такъв не го знам newsm78.Вярно че през ноща си почива,ма то бива,бива....боже,моля се да стане по голям и да почне да спи по един-два часа следобед,ако изобщо го прави.
С Фло покрай къщата съвсем спряхме комуникацията,забравих му физиономията на този човек.През седмицата е на работа,вечер като се прибере го виждам за 10-на мин.докато сложа масата,аз хапвам на крак,после бягам с Теодор да се къпем,храним,приспиваме и после заспивам.Сутрин не го виждам като замине на ранота.Събота и неделя е на строежа.Мразя я тази къща.Не я ща.Добре си живeeхме без собственост,под наем,к'ви ни бяха грижите.Сега и двамата се смазваме буквално от работа и сме еднакво супер изнервени. Confused

# 108
  • Мнения: 2 959
Честита пролет и от мен!

Само усмивки и пролетни настроения да има в сърцата Ви!

...преди тортата или заедно с нея се слагат всякакви чипсове и малки кракерчета с готови салати, сирена и масла...
Звездице, и как успяват да изглеждат добре тез хора, ама може би заради високият им ръст? Теб май вегетарианството Те спасява в повечето случай от калоричните неща, но и опита с различните диети, както и съчетанието на воля и хубаво тяло, по природа?!
Ралфиетка, благодаря за хубавият пролетен поздрав!
Петя, да ги снимаш тез фигурки, а какво правите с тях, просто като украшения ли са? Аз пак невиждам снимката, но може би сървърите нещо са недостъпни оттук?!
..."Никое място не е далеч",..."Всеки от нас ,в действителност,е като образа на Голямата Чайка, една безкрайна идея за свобода,без граници." Ричард Бах ...
Романтичке, страхотни думи са това, избрани от една космополитна жена, но защо на английски?! То вярно че си една от Примите на италианската тема, но Теб Те четат и много момичета, които не са на Ти с езика?! А за университета, май трудничко ще Ви е с Масимо, но амбицията и бъдещето на красавицата Ти са най- важни. Татито от Америка няма ли да помогне с нещо поне за образованието на детето Си?
Морки- априлска бъдеща Мамо, защо толкоз лаконично?! Как е коремчето, таз година ще имаш ли помощ за Великден, ще има ли козунаци, яйца?
...Само да ме ме разубеждават да раждам без епидурал, че отсега ме втриса...
Хей, Сонитка- красива Бременелке, от болката ли се страхуваш, че отсега си замислила за епидурал?! Остави се на природата, за да изживееш всичко от раждането, заслужава си! Поздравления за Майчето, много е хубаво че ще имаш родната си майчица до себе Си. А за пералните и сушилните, тук е масово използването им, ако не Те притеснява цена на електричеството в Европа е доста добър и лесен вариант сушилнята. А за кърменето си права, инстинкт е който се придобива. Да погалиш принцеската в себе Си от нас!
Мамче Б, за Пилатеса, според мен е трудно само в началото, докато схванеш начина и методиката му, нали идеята е да се научим правилно да изпълняваме различни упражнения, и как да натоварваме различни мускулни групи. А при вас температурите качиха ли се вече над 0оС, тук днес стигнаха +1оС и сме доста щастливи, и при нас май пролет се задава?
Амимамми- прекрасното Майче на прекрасните Теди и кака, радвам се че намираш време и за нас. И не се жалвай от кг, ами първо се успокой, защото от пренапрежение и стрес се пълнее, а не се отслабва, хубава Мамо! А за титлата, нищо не съм сменяла от самото начало, явно сега си ми обърнала внимание.
Карилиусче, поздравления за 1/2 за новата работа, толкоз учене и докторати, сега ще събирате плодовете. А Ти не се кахъри за курсовете, след време нови ще откриеш.
Сърфлайн, честит ти нов аватар. Ти не спираш да се обновяваш напоследък?!
Дессинка, а ти какво реши ще записваш ли за по- нататъшно учене или вече стига?
Ивалекс, успех с местенето и внимавай за коремчето, Бременелке.
МАЙКА, много хубави снимки, разбираемо е защо Томи е избрал народните танци!
Мимка, все пак някаква надежда има в думите Ти. Дано вече не пускаш подобни мрачни темички и да няма повече поводи за тревога. Я се стегни, Ти си пример за възхищение, бе, Момиче. Млада си, красива си, амбициозна си, постигнала си толкоз много досега в живота, смела си- да осигуриш на сем- вото си живот извън БГ, да пробиеш там за където и много местни само мечтаят, да имаш смелостта да се бориш въпреки трудностите, а ти ми говориш за депресия и сивота?! Всичко около Теб и от Теб струй от жизненост, не се поддавай на унинието. радвам се че намираш утеха във форума.
Чумби, успех с демонстрацийте! Честит Ти нов аватар, слънчево Майче!
Дунде, ама ти сега се радваш на доста БГ присъствие. Майчето с вас ли ще си ходи за БГ?
Тали Дан, хвърли ме в спомените с тоз филм. Мадлен гледа ли го или още е малка за него?
Вечернице, честит Ви сняг, а защо да не празваш?! Пролетта първо идва в сърцата, а след това търси навън, какво да кажем ние в по- северните крайща, като още сняг си имаме?! А и снимките, макар и снежни са много красиви, Естетке!

Хубав нов ден Ви желая!

# 109
  • Мнения: 316
Привет рано рано от мен  Hug
Забелязвам тенденцията вече при мен - една седмица чета и пиша много, следващата ме наляга мързела и даже и не чета или само по диагонал. Сори, ама всеки луд с номера си  Joy
Не можах да се наспя - бебока тежиииии и продължава да рита с тези крачета по ребрата - ако е г-ца ще да е определено дългокрака  newsm78 Мажо кашля до мен през 5 мин. - няма сън  ooooh!
Калида  Hug мама ще е тук и й предостявям възможността за великден да се изяви подобаващо - козунак, яйца + чистене, готвене и глезене Naughty
amymommy, от колко време строите бе душа....не се разминавайте така каспарски  Hug
Tali Dan, затъжих се и аз по тез филмчета...откъде го дръпна? Много добре, че ще упорстваш и за бг език....то наистина е факирство за мъничетата от ляво на дясно ли, от дясно на ляво ли....
ivalex, не се преуморявай с тез кашони...пази яйчицето  Hug
Мимката, и аз някъде честитих пролетта на 21, ама тогава е астрономическата....
Майка, прекрасно ..... на бг танци. Аз само до право го докарвам+малко ръченица. Но бебето в корема май най-добре ръченицата владее Joy
mcdirock, как сте мила? Малко ни остана и ще гушнем пролетните бебчета. Пожелавам ти много леко раждане, прекрасно бебче и бързо възстановяване   bouquet
На всички   bouquet  Hug
  bouquet

# 110
  • Мнения: 5 476
Бонжур от мен!  Hug

Пиша малко и бягам,че задачки ме чакат  Wink

Калидка,таткото хич не му пука за дъщеря му и това е от повече от 5-6 години. Twisted Evil  Не плаща дори мизерната издръжка,присъдена от Бг.Съдя го ,но и това кой знае колко ще се проточи.  Rolling Eyes
  Другия път като си сменя аватара,ще е на английски или български  Wink Hug

Мамче Б,отдавана съм забелязала много допирни неща между нас  Heart Eyes Hug
Да нацелуваш Гого и чакаме снимките на хъскито!   bouquet

Морки и МакДирокче ,чакаме пролетни бебчета от вас!  Hug
Стискам ви палци за леко раждане!  Heart Eyes

Лек петъчен ден на всички!  Hug  bouquet

# 111
  • Мнения: 3 388
Здравейте пички / една от любимите думи на мъжа ми  Mr. Green/

Тук е страхотна пролет, да ви кажа! Сутрина се събудихме с 3 градуса навън, които сега са се качили до 7!!! Голям кеф, ще взема да отида на плаж край реката тук  Mr. Green

Калида, тук електричеството е скъпо, сушилните консумират средно 5 пъти повече от пералнята!!!! А това е доста! Но, ако с еналага, поне да я имам за крайни случаи.

Майка, ти нали беше в Нова Зеландия? Моят мъж се беше амбицирал да ходим там, че имало много работа за геолози. Аз си мислех да го разубеждавам, ама после си викам, пак по-добре от предишната му страст Канада / че там за мен е много студено/  Crazy

# 112
  • Мнения: 7 914
Добро утро, момичета
дано днешния ден е по-добър от вчерашния... или поне за мен..

Вчера беше най-ужасния ден от бременността ми до сега.... Sick

Да започна от далеч системата е такава... след 2 ехота( на второто ми казаха за ниска плацента)... не се налага трето, освен ако не е изречно препоръчано от акушерката...Аз го имах вчера само че тя вместо да ме прати за плацентата е объркала и написала че отивам за растежа на бебчо
А там където ме праща  не е при гинеколог а друг акушерски център, и акушерката там  каза, че те не са ауторизирани да определят растежа на бебета -  това го прави само гинеколог.. но при него пак моята акушерка трябва да ме прати! Но понеже е написано и акушерката ( не моята, а от центъра)мери мери и накрая  каза , че главата е по голяма от нормалното и съответно съотношението глава-корем е извън нормите и уж няма нищо обезпокоително...ама аз съм отишла супер позитивна и въобше не очаквах да чуя какво и да е за моя бебешор... и уж се държах, ама като се прибрах в къщи се разкапах тотално...и сега идния вторник съм при моята акушерка... и ще се моля за благоволението и да ме прати на гинеколог...
Вярно е, четох че може да е нормално, че може измерването да не е точно и тн...ама...притеснението ще си остане до края....

И отгоре на всичко уж се бях пооправила -  смао гърленцечто едвам се обаждаша , ама снощи не можах да спя от запушен нос - чувствам се по -уморена дори от дните в които боядисвахме   Tired Tired ooooh! ooooh!

Ама днес поне имам сила да пускам по една

# 113
  • Мнения: 1 526
Звездинце, горе главата!
Ама и тия ваши лекари  #Cussing out   #2gunfire  censored ...
Не можеш ли да отидеш по- рано при твоята акушерка? А ако вземеш милото , него бива ли го да спори  с тях? И настоявай за гинеколог!
Разбира се, че всичко ще е наред!
Стискам палци!
И мен на 2-3 път лекари са ме плашили до полуда ( в Бг когато казаха че Вик е с епилепсия, а ето че НЯМА)
Мисли позитивно- това е най- важно за теб и Бебчо!  Hug  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 1 909
Леле, Звезди, съвсем ще те уморят тези твоите акушерки, гинеколози и тем подобни! Май има резон  при вас човек да си ражда в къщи и да не се занимава много-много с разни доФтори! Успокой се и хич не ги слушай, нали дотуй всичко е било нормално - няма смисъл да се тревожиш! Дръж се, още малко остана!
  bouquet

Тали Дан, а цифрите също ли наопъки се пишат на иврит?

Амимоми, май много ти се е събрало напоследък - ама пък ще имаш нова къща, мисли позитивно! Я кажи имаш ли още време да готвиш? Laughing

Калида, все се чудя при вас какво е времето - сняг ли е, студ ли е или започва да прилича на пролет?

Слънчеви поздрави на всички!

# 115
  • Мнения: 1 110
Zwezdiiii аз не съм се сблъсквала с местните доктори в това направление, ама си мисля вместо да се притесняваш ти сега, задръж притесненията до срещата с акушерката и там с пълна сила. Та дано направи каквото иска6 Hug Hug Hug

# 116
  • Мнения: 1 017
Добро утро, момичета
дано днешния ден е по-добър от вчерашния... или поне за мен..

Вчера беше най-ужасния ден от бременността ми до сега.... Sick

Да започна от далеч системата е такава... след 2 ехота( на второто ми казаха за ниска плацента)... не се налага трето, освен ако не е изречно препоръчано от акушерката...Аз го имах вчера само че тя вместо да ме прати за плацентата е объркала и написала че отивам за растежа на бебчо
А там където ме праща  не е при гинеколог а друг акушерски център, и акушерката там  каза, че те не са ауторизирани да определят растежа на бебета -  това го прави само гинеколог.. но при него пак моята акушерка трябва да ме прати! Но понеже е написано и акушерката ( не моята, а от центъра)мери мери и накрая  каза , че главата е по голяма от нормалното и съответно съотношението глава-корем е извън нормите и уж няма нищо обезпокоително...ама аз съм отишла супер позитивна и въобше не очаквах да чуя какво и да е за моя бебешор... и уж се държах, ама като се прибрах в къщи се разкапах тотално...и сега идния вторник съм при моята акушерка... и ще се моля за благоволението и да ме прати на гинеколог...
Вярно е, четох че може да е нормално, че може измерването да не е точно и тн...ама...притеснението ще си остане до края....

И отгоре на всичко уж се бях пооправила -  смао гърленцечто едвам се обаждаша , ама снощи не можах да спя от запушен нос - чувствам се по -уморена дори от дните в които боядисвахме   Tired Tired ooooh! ooooh!

Ама днес поне имам сила да пускам по една

момичЕта, дайте да я нагуШкаме (пък и само виртуално) наШата Звездичка сега с пълна сила, да не се притеснява, и да остави бебока спокойно да порасне достатъчНо и да зарадва мама  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 117
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Хелоу на всички мами и дечица Hug Peace  bouquet
минавам за малко за по едно здрасти и после  на работа, че днеска петъчно нещо са се разработили колегите Crazy Thinking newsm78
Днес в Софето вали як дъжд, много е мрачно и сиво Rolling Eyes Tired Confused
Довечера пък съм на рожден ден на една мовя близка приятелка и ще се купонясва Party Flutter Crazy
Мимка, ама моя снимка ли искаш, бе душа Peace Няма проблеми, ето я Peace


Калидка, ще записвам, ще зашисвам магистратура на есен... Thinking Дано не ми мине котка път обаче Thinking Иначе като специалност мисля да е европейска интеграция или  бизнес администрация Thinking...ама все още го обмислям Thinking Ти как си иначе Peace Как е в Канада времето...
До кукане....наоколо съм Crazy Hug Peace  bouquet

# 118
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Звезденцеее, едно голяяяяяямо ГУУУУУУШ и от мене, мила, не се притеснявай, всичко ще е наред, ние сме с тебе Hug Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug

# 119
  • Мнения: 316
Звездичка, недей така бе мила.....нали сме ги обсъждали тукашните акушерски грижи и знаеш какво е нивото  #Cussing out Я не се притеснявай излишно, че бебо и той е притеснен сигурно  Hug След като акушерката не е спец. за такова измерване, вероятността за грешка е 99.9% Спокойно бъдещо мамче  Hug  bouquet  Как правят за бой  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт