Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 3

  • 52 790
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Tannita, каква е рецептата ти за маслен крем. Аз правих по една рецепта, но нещо не ми хареса. Confused Беше от книгата Party Cakes, коята една мама беше снимала.

# 226
  • Мнения: 1 698
Момичета, като правих тортата с марципан Варна, след ден марципана отгоре беше много изсъхнал. Така ли се получава и при вас? Тя тортата след примерно ден-два не става много хубава за ядене, че отгоре пласта е много сух newsm78

# 227
  • Мнения: 729
Цветята са от марципан Варна, а кошницата е от маслен крем. Кафявото си е с кафява боя, а пръчиците които са малко по светли са от кафяво и оранжево.
Благодаря ти, Таннита!
Трудно ми беше да повярвам, че цветята са от марципан Варна, защото  такъв бял цвят не се получава, винаги жълтее, по-скоро телесен. За това реших, че са от друг материал. newsm78  Не знам как става при теб, при мен е невъзможно. Whistling

# 228
  • Мнения: 3 927
Tannita, каква е рецептата ти за маслен крем. Аз правих по една рецепта, но нещо не ми хареса. Confused Беше от книгата Party Cakes, коята една мама беше снимала.

Ами този крем не е за украса, а за замазване и запълване на неравности по тортата преди полагане на покритието  Peace
Чакам да видя пропорциите на Танита, предполагам че действа на око с масло + пудра захар + прясно мляко......

# 229
  • Мнения: 2 099
Момичета кажете ми моля ви как да направя маслен крем или друг, трябва ми за под фондана.

# 230
# 231
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Снимките дават доста информация   bouquet. И филмчетата, но тях преди известно време някой ги беше пуснал тук и знам че ги гледах по няколко пъти.

# 232
  • Монреал
  • Мнения: 631
Момичета, като правих тортата с марципан Варна, след ден марципана отгоре беше много изсъхнал. Така ли се получава и при вас? Тя тортата след примерно ден-два не става много хубава за ядене, че отгоре пласта е много сух newsm78
И аз искам да попитам същото...не изсъхва ли прекалено бързо чаршафа и фигурките от марципан Варна? И какво да направя, за да не ми изсъхне тортата отгоре за 24 часа?

# 233
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Изсъхва, вярно е. Предполагам, че като се глазира не трябва да съхне толкова бързо. Но специалистът по глазирането сега е harmony_broken.

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 16:08 от М_е_г_и

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Tannita, каква е рецептата ти за маслен крем. Аз правих по една рецепта, но нещо не ми хареса. Confused Беше от книгата Party Cakes, коята една мама беше снимала.

Ами този крем не е за украса, а за замазване и запълване на неравности по тортата преди полагане на покритието  Peace
Чакам да видя пропорциите на Танита, предполагам че действа на око с масло + пудра захар + прясно мляко......

И аз така предположих, защото стана по-гъст. Аз всъщност исках да покрия тортата с него, за да не слагам фондан. Но повече няма да го правя.  Confused Също така не стана и гладък, въпреки че пресях пудрата захар. Като се ядеше, се усещаше като пясък в устата.  Thinking Не съм пробвала рецептата от първа страница. Може би ще стане по-гладка. newsm78

# 235
  • Мнения: 3 927
Гладкостта зависи много от пудрата захар, която не е точно пудра  Laughing Joy, а на дребни кристали.......
А крема може да се подобри чрез добавяне на прясно мляко, но много внимателно - лъжичка по лъжичка - това установих при второто забъркване на въпросния крем.....

# 236
  • Мнения: 1 209
ееее м е г и  мерси, ама и аз съм пишман специалист Simple Smile
за да не засъхва бързо и да не става като скреж по края аз ли4но правя нещо много просто. първо слагам марципан варна върху тортата, второ- след това със силно мокри ръце с топла вода минавам цяната торта - така че хем да прилепне добре без мехури, хем да се овлажни, и последно мажа с глазурата - изкарва.

аз не оби4ам маслем крем за ядене, ползвам го само  за под някой 4аршафи, ина4е 4есто полагам "варната "и върху бита растителна сметана. досега никога не ми се е разти4ало и размеквало.
масленият който правя е като споменатия-  на око-масло, пудра захар и прясно мляко, или сметана от кутията,  ако имам останала.

# 237
  • Мнения: 946
Да попитам и аз нещо-трябва ли под чаршафа от марципан Варна да има някакво покритие от крем или може и да няма?
Swetleto много добри идейки има в инфото ти,тъкмо като за мен без фантазия   bouquet

# 238
  • Мнения: 1 209
обикновено се поставя крем на маслена основа , за да се преодолее овлажняването отвътре навън, но аз понякога слагам и сметана, (както писах).

# 239
  • Мнения: 946
Много благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт