Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 3

  • 52 842
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
Mnogo vi blagodaria momi4eta , shte polikuvam snimka no samo ako opita mi e uspeshen

# 211
  • Мнения: 349
М_е_г_и  bouquet  bouquet  bouquet
Много благодаря, откопирах си  - www.cakecentral.com/cake-decorating-photos - идеи за всеки празник и повод smile3501

# 212
  • Мнения: 1 209
привет тортоправки,
днес изненадах една дружка със скромна торти4ка с рула, 4е е най -бърза. резултатът не ме удовлетвори, но тя остана доволна.

идеятата,  която пробвах (не знам друг дали е пробвал, не намерих тук писано) е дали с обикновенни бои на прах (разредени) може да се рисува върху марципан варна. (тествах в зелелно , за да замажа щетите после) .
може- с 4етки за акварел , но ако после не се глазира със спрей се поразмазва. явно за нещо по-така трябва да си купя професионални те4ни сладкарски бои. ина4е става Simple Smile тъй 4е дерзайте.

# 213
  • Мнения: 1 116
Момичета благодаря на всички ви за хубавите думи, но и вашите торти са разкошни!
Благодаря на Меги, че е отговорила вместо мен за решетката, нямах време тия дни.
Ето аз снимах и една книга на Wilton, как се прави решетката и видовете решетки с какви накрайници се правят, да видите че може и с накрайник за розички, какъвто имат всички обикновени шприцове.



Ето тук продуктите на Wilton за направа на торти
http://www.wilton.com/store/site/department.cfm?dc=4&killnav=1
Ето тук всички накрайници, аз имам този най големия комплект и отделно по няколко още от най-използваните накрайници, като тези за цветята, за решетката, за листчетата за да не сменям постоянно когато правя с няколко цвята. Та да ви кажа, че въобще няма нужда да ги имате всичките, може би само четири-пет от тях си струват.

# 214
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
harmony_broken, я кажи сега за спрея дето се глазира с него...   Wink
Tannita, винаги съм готова да помогна Simple Smile
От тези щуротии си харесах някои...

# 215
  • Мнения: 1 283
Привет момичета!
Страхотни торти сте измайсторили!  bouquet

Таннита и Меги,с какво правите украсата,та изглежда толкова добре?Меги,подаръците са като истински Heart Eyes От каква смес измайстори панделките?
Аз за пръв път правих марципан "Варна" и видях голям зор. ooooh! Цялата кухня стана в пудра захар и сместта ту ми лепнеше,ту изсъхваше и 3 пъти се скъса докато точех! Crazy
Накрая за капак затиснах тортата с вратата на хладилника!  ooooh!

Искам да знам дали има друга смес за украса,която си остава мекичка,а да не изкъхва и да се напуква така? Tired
За събота бях замислила торта с човечето от аватара ми,но сега съм сигурна,че с марципан 'Варна" няма да се справя.

Ето я тортата от Рожденния Ден на сина ми:(2-ри април):

# 216
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
HOLY, моите торти са точно с марципан Варна. Стана ми добре още първия път като го правих и не съм имала грешка досега. Някои от панделките ми се счупиха, но грешката ми беше, че и за тях разточих много тънко марципана, както за чаршафа. А и не бяха добре изсъхнали и от собствената си тежест се пукнаха.

# 217
  • Мнения: 729
Tannita, сподели моля те с какъв материал си направила цветенцата и кошницата! Praynig Кафевия цвят как го постигна? Не ми приличана маслен крем, въпреки, че с него може би лесно ще се работи. newsm78
Че вече втори ден я сънувам и само се връщам да я гледам! Embarassed


# 218
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всички торти са прекресни.Наистина тази с рулата е най-бърза.Мойта торта е далеч от идеята за кошница, по-скоро панер.И аз искам да попитам за материала.Аз го направих от сметана и течен шоколад, но в ръцете ми се стопляше и размекваше.А цветята от марципан Варна, но децата искаха да изрязват и се справиха горе -долу добре.Не намерихме фигурките.Вътре е обикновен блат от вашите съвети и млечно -маслен крем ягодка

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2563009 
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2563008












                                                                     

# 219
  • Мнения: 2 099
harmony_broken  моля те сподели за какъв спрей става дума- тортичката ти е станала много идейна.
 

# 220
  • Мнения: 1 116
Tannita, сподели моля те с какъв материал си направила цветенцата и кошницата! Praynig Кафевия цвят как го постигна? Не ми приличана маслен крем, въпреки, че с него може би лесно ще се работи. newsm78
Че вече втори ден я сънувам и само се връщам да я гледам! Embarassed



Цветята са от марципан Варна, а кошницата е от маслен крем. Кафявото си е с кафява боя, а пръчиците които са малко по светли са от кафяво и оранжево.

# 221
  • Мнения: 1 209
за спрей ползвам обикновено шише с помпа, а вътре разтвор на мед и вода. полу4ава се добре макар и не така лъскаво и тежко както при мазането с 4етка.

# 222
  • Мнения: 1 117
Момичета ,да попитам как пренасяте разточения чаршаф от марципана Варна върху тортата.
На мен тази част ми е най-трудна. Все се разкъсва тук таме. Веднъж пробвах да го пренеса навит на точилката , но тогава взе че позалепна Embarassed

# 223
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
С точилката, ще го пудриш повече - и точилката, и между отделните пластове. И бързо мяташ върху тортата, че ако се помайваш, захарта преминава в самия марципан (както когато месиш) и отново залепва.

# 224
  • Мнения: 1 209
нямам проблем с пренасянето- то4а между 2 найлона, отлепям единия и го мяткам с другия на тортата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт