Домашните животни

  • 2 743
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Имаме куче.Аз самата съм израстнала с животни.Имали сме кучета, котки, канарчета, хамстери и какво ли още не. Сега детето ми расте с Зара(кучето)Даже двете бременеехме заедно hahaha За сега нямаме никакви проблеми и се надявам да нямаме.

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да добавя за нашата котка, че нощем спи пред вратата на детската стая като куче пазач Laughing

# 32
  • Мнения: 1 174
Нямам, но много бих искала да гледам.Израстнала съм сред животни и сега много ми липсва един домашен любимец...куче, например.

# 33
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Мили майки,молбата ми в тази тема,беше да обясните как се грижите за животното/животните,които отглеждате,а не само да ги изброите.Целта е да си дадем една на друга информация,как да се пазим от заразите,които неминуемо животните пренасят.Ето нещо за моята костенурка : "Изследвания на наши паразитолози и микробиолози категорично установиха, че в храносмилателната система на голям процент от костенурките има салмонели, а в кръвоносната им система лептоспири. Почти всяка костенурка е опаразитена с кръвосмучещи (Hyaloma spp.) и други кърлежи. Контактът с костенурки и техните фекалии представлява сериозна опасност от заразяване и разпространение на салмонелоза, а вероятно и от други тежки заболявания. Ето защо предупреждаваме, че всякакъв контакт с костенурки (особено в детските заведения!) е недопустим от хигиенна гледна точка. Независимо от установените болестотворни микроорганизми и паразити, сухоземните костенурки не представляват никаква опасност за здравето на човека, ако не бъдат пипани, пренасяни, отглеждани в домашни условия или използвани за храна".Мерките,които съм взела отглеждайки костенурката са : никакъв достъп до синът ми(животинчето живее на двора),а когато отиваме да и се радваме,не му позволявам да я пипа или да играе около нейното кътче в двора.Задължително миене с антибактериален сапун,след игра на двора.
Засега сме здрави и дано така и да си остане:о)

# 34
  • София
  • Мнения: 1 951
Да добавя за нашата котка, че нощем спи пред вратата на детската стая като куче пазач Laughing
И нашата спи на същото място ,а децата говорят за Тити,като за по малка сестричка.Водим я и на море ,а там и е много трудно,въпреки 15кв.м. ,които и се полагат.Просто си иска нейната къща тук в София.Много трудно я извеждам от апартамента.Вски път е със страшем плач,въпреки ,че е в торба. и не вижда .

# 35
  • София
  • Мнения: 1 249
Нямам и няма и да имам.А и не обичам животни в къщи.Против гледането съм на животни по домовете.Трябва да си живеят свободно в гората. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 951
Ваксинирана е ,а отделно и давам хапчета,против глисти.Много редовно и се дават,Приема ги без проблем.Чистя й всеки ден по няколко пъти ,за да няма миризма.Привързана е към нас,Тя беше на един месец,когато я доведох вкъщи и оттогава е с нас.Изпраща децата на училище до входната врата ,а после ги посреща.

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За грижите - ваксинирана е против бяс, има паспорт. Обезпаразитяваме я - вътрешно и външно, въпреки, че никога не е напускала апартамента /изключвам пътуванията до морето, където си стои в бунгалото/.

# 38
Мерките,които съм взела отглеждайки костенурката са : никакъв достъп до синът ми(животинчето живее на двора),а когато отиваме да и се радваме,не му позволявам да я пипа или да играе около нейното кътче в двора.Задължително миене с антибактериален сапун,след игра на двора.
Засега сме здрави и дано така и да си остане:о)

Че какъв домашен любимец е това, щом синът ти няма достъп до него???
Надявам се знаеш вече, че костенурките са под закрилата на закона?
А относно безопасността - преди да се вземе някакво животно вкъщи, е просто задължително човек да се поинтересува за него. Не само как да го гледа, но и какви евентуални болести може да пренася, има ли или няма нужда от ваксинации, колко често и от какви болести боледува (и да се направи сметка може ли семейството да си позволи съответните ветеринарни услуги) и прочие. За човек с достъп до Интернет това е съвсем проста работа.
За съжаление, честата практика е да се прави точно обратното. Взимаме животното, пък после се чудим какво да го правим...

# 39
  • Мнения: 533
Отскоро имаме декоративни рибки в малък аквариум - 30л. Първоначално не бях много ентусиазирана, но сега много ги харесвам. Основно аз се грижа за тях, храня ги, чистя аквариума, лекувам ги, като ги нападне някоя болест, чета и се интересувам за отглеждането им, още се уча.
Мъжът ми и дъщеря ми (на която ги подариха) само им се радват и току купят някоя рибка, която не е особено подходяща за останалите  Joy

# 40
  • Мнения: 8 999
Нямаме домашен любимец. И не смятам да проимаме поради много причини - почти няма животно, което по някакъв начин /окосмяване, слюнка, други секрети, естествени за животното паразити и Бог знае още какво/ да не е алергенен фактор. Не смятам да експериментирам с децата си, дори това да ги прави нещастни /те много искат някаква животинка/. Страх ме също, че ще се привържа към "нещото" /защото съм го изживявала не еднократно/, а на него ще му се случи някоя гадост. Страх ме е, че от любов, моите два домашни звяра могат да го уморят /те се карат за абсолютно всичко, така че ще ми се ноложи, в случай че се реша, да взема две животни/. А КАК ИСКАМ КОТЕЕЕЕ!

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Просто затваряш очите и купуваш коте. И се нагаждаш Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 722
Опасността от зарази съществува дори и да няма домашен любимец у дома а да има разхождащи се на свобода котки, кучета а и плъхове около блоковете. Нашето куче редовно го обезпаразитяваме за вътрешни и външни паразити, ваксините се поставят на време и козината се разресва навън. Приела съм допустимия риск да се получи алергична реакция, консултирала съм се с личния лекар, кожен лекар и алерголог. Внимателно следя ръцете на Милен да минават през мивката винаги след като си е играл с кучето.
Не ме притеснява хигиената в дома, по-скоро ми е неприятно че общата блокова котка редовно пишка в пясъчника - ние пясък в устата не слагаме, но пък няколко бебета от тези които си играят там редовно го похапват Cry

# 43
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Цитат
Мъглата « #38 сряда, 21 март 2007, 11:24 »
Че какъв домашен любимец е това, щом синът ти няма достъп до него???
Надявам се знаеш вече, че костенурките са под закрилата на закона?
Зная,че костенурките са под закрилата на закона и съм изложила това съвсем в началото на темата.Получих костенурката наочаквано и без никъкво предварително известие,а нямаше как да я върна(животинчето ми бе изпратено,като изненада ,по човек,от близък живеещ  в Либия).Говоря за домашното си животно(поне е такова,докато не го върна,при първа възможност в природата) и се старая да не се привързваме(аз и членовете на семейството ми)към нея,защото така или иначе до няколко месеца ще се разделим с нея.
Съответните власти за защита на сухоземните костенурки в България(въпреки,че моята,не е от българия,тя попада в графата,защитени български видове) са уведомени и са ми дали инструкции относно по нататъшните ми действия.
Всъщност Баба Костенурка(това и е името) е ужасно сладка и се надявам аз самата да не се привържа към нея,докато дойде момента,в който ще я пусна на свобода.На синът си не давам да се мотае много много около нея,заради заразите и заради привързаността,която се развива.

# 44
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Цитат
Мъглата « #38 сряда, 21 март 2007, 11:24 »
Взимаме животното, пък после се чудим какво да го правим...
За жалост съм напълно съгласна с Вас - в българското общество,все още е практика,първо да се вземе,домашно животинче и след това да се мисли за грижите,които то изисква.
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт