Ya llego la primavera....ИСПАНИЯ

  • 10 532
  • 276
  •   1
Отговори
# 195
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
inkdg у4илиЩето за големия ти исн е безплатно само у4ебници ти трябват но те не са много скъпи, държавните детски градини са около 200/250? има с жклиу4ена в тях храна и ли сама си носиш храната за близнаци може и да ползваш отстъпка незнма, във вси4ки слу4ай Ще ви трябва самостиятелно жилиЩе с трите деца, което Ще е около 700?, може пове4е може по малко зависи от зоната и стаите, жилиЩата са обзаведени, т.е. не е невъзможно но Ще ви е доста трудни4ко, надявам се мъжът ти да взема сносна заплата и Ще се справяте безпроблемно, горе главата и успех
maripossa нали ти казах за аутономото нямаш грижи, какво не разбра за ресиденциата после, кажи ако мога да ти помогна
а тя екстранхерията си е така нали ти казах

# 196
  • Мнения: 200
После ще мога ли да мина по куента ахена?

# 197
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
няма смисъл да минаваш с тази ресиденция можеш да работиш и по куента ахена и по куента пропия смесна е, смао се даваш в баха като аутономо някой ти прави договр трудов и те дават на алта по куента ахена

# 198
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета,  Hug
Чета Ви от известно време, но досега не съм писала. Много сте готини и Ви се радвам на всички.
Виждам, че обсъждате темата за аутономос и Ви пускам един линк, току що го видях и аз в един друг форум и не съм чела още. Приятна вечер на всички!   bouquet
http://www.lasasesorias.com/es/publica/autonomos/hacerseautonomo.html

# 199
  • ES
  • Мнения: 2 172
Анет,така е за жалост...4ака се доста.И ако е зима е много гадно.Но хората отвън казваха ,4е лятото пък 4акали на жега от 40 градуса ,та угодия няма...Въпроса е,4е могат да направят една зала за 4акане.4е сега като бяхме имаше толкова малки деца,бебета по то4но. Дано ,когато ти дойде до главата да се пооправят нещата и да става по бързо.[/color]

Аз за това май ще ида във Валенсия, защото 120 е ние пътя до Мадрид с или без автобуса. И излиза същото, само дето няма да ставаме в 4 с бебе и да висим цял ден пред посолството, то не, че в Валенсия няма да висим. Така ще спестим умората и лашкането на бебчо 1000 км.

А между другото за тая посредническа фирма, къде е дадена информацията. Аз телефона го имам от моя позната, използвала услугите им, трябва да я питам. Но вие от къде я имате информацията. Статията за Мария Томова от в. "Нова дума" ли е?

# 200
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ааааа какво виждам в подписа на Kлара, ще си има бебееее.  pregnant Страшно се радвам за тебе Kларита, сега много спокойствие, силна храна и на есен едно хубаво здраво бебе.
  newsm30

# 201
  • Мнения: 811
Ааааа какво виждам в подписа на Kлара, ще си има бебееее.  pregnant Страшно се радвам за тебе Kларита, сега много спокойствие, силна храна и на есен едно хубаво здраво бебе.
  newsm30
Ама наистина...не се бях заглеждала Grinning.
Браво,4естито   bouquet.Много се радвам за тебе,Клара.Пожелавам ти лека ,прекрасна и незабравима бременност   bouquet.И ще 4акаме скоро да кажеш какво ще е малкото 4ове4е  Wink.
Пиши  как се 4устваш.

# 202
  • Spain
  • Мнения: 3 750
поздрави - накрая да ме отмързи да напиша и аз 2 реда Simple Smile
Светли4 - юзъра е BgMammaSpain .. паролата  espana - нали напоследък параноясах с това разглеждане на снимки от 4ужди хора , не се знае кои ще ги разглежда и т.н. ..ама както и да е конспирацията се развали ...които ще да гледа Simple Smile -даже по бански се тупнах  Simple Smile
 а сега съвсем сериозно - за 2 месеца напълнях отново с 5 кг - даите идеи как да отслабвам - какво ползвате тук - някакви 4ай4ета , хап4ета ... има ли нещо ефикасно ?
така като ви слушам за посолството - аз сигурно съм голям непукист - ами ходихме миналата година , стояхме на опашка както си му е реда ..забавлявахме се със едни "35 годи6ни мом4енца" - много весели бяха и изобщо си изкарахме добре . тези на гишето бяха много любезни .. е ,4акахме до 3 4аса разбира се ..ама то не е болка за умиране - де да знам -  аз на такива неща не се нервя - и после , как да не са груби- около нас поне 50 % от "народа" бяха цигани и турци дето трудно говореха български , незнаят как да пишат , немогат да 4етат ..е и аз бих се изнервила . това с разли4ните цени на пълномощни и документи и мен ме смаива - а не го ли смениха посланика тази година ?  единственото за което съжалявам с ходенето до Мадрид е 4е не се видяхме с ХАра ..ама за посолството  Rolling Eyes newsm78 ве4е го забравих Simple Smile
Анет - малко не ми е ясно това,  което си писла -  искаш да каже6 4е някои си може да ми подпише дакажем документите за 4иста4ка  и аз да си извадя по куента пропиа тархета де трабахо ... след което да отида в един завод дакажем или магазин и там да ме назна4ат на работа ? - аз все си мисля 4е така не може - допълнително 4е на тази тархета май пи6е сервисио доместико . може аз да не съм те разбрала за каква тархета де трабахо става въпрос .  наи ниската осигуровка е 145 евро . има още по ниска - тя е за земеделието - декларирате 4е не полу4авате пове4е от 650 евро на месец и до колкото разбрах се плаща сегуридад сосиал към 60 евро . как може да се направи такава ауторизасион де трабахо ?

# 203
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ПУ пУ Кларка ... Praynig а дано   bouquet

# 204
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
никой не е нуйно да ти прави оферта за да станеш аутономо, просто минаваш през два типа трамите 1.фискал и лаборал това е след като ве4е имаш НИЕ, попълваш един милион деклараций и модели и на двете места даваш си емпресата на алта и после ти самата ве4е имаш право да се дадеш на лата минималната осигуровка за тази година на аутономото е 209 и неЩо
за осигуровките който ти говориш са за куента айена не пропия и са при спец режим на затворена по активидад тархета, т.е. не можеш да работиш ниЩо по разли4но и си ги внасяш сам в банката, няма ниЩо обЩо с аутономот
ако има пове4е хора който ги интересува мога да ви обясня стъпка по ступка как сеьправи аутономо какво се попълва и къде се ходи, стига да не спамя темата
освен това да Ще бъде смесена заЩото бг ве4е е 4лен на ЕС и ако се дадеш на баха като аутономо т.е. по куента пропия и някой ти направи трудов договор, може да те даде на алта по куента ахена
за лимпиеза не виждам смисъл да се вади аутономо заЩото то ограни4ава не можеш да работиШ друго тъй като е със спец режим, съЩото важи и за земеделието има и други такива със спец режим но за разли4ните комунидади са разли4ни

# 205
  • Мнения: 1 818
 HugАNЕТТ,аз също искам да разбера повече за аутономото.Благодаря  bouquet

# 206
  • Мнения: 42
Здравейте на вси4ки. аз съм в Испания от 2 години , но от скоро ви 4ета и се регистрирах. Голямя съм шматка,   : Embarassed  притеснявях се да ви пиша. Много сте готини, а аз до скоро не знаех и как да ви пиша на бг език. Ама стига съм се оправдавала.   Laughing  Живея в Палма де Майорка. На 31 години съм, имам син на 9 години.  Като всички вас се сблъсквам всеки ден с абсурдите тук.   Mr. Green   Ще се радвам ако мога да съм ви полезна понякога и аз, щото до сега бях крадла на ваще писания/ Благодаря ВИ.   Peace    Нямяте представа колко сте ми били полезни. Надявам се да си пишем от сега на татък. Между другото май имаше една мацка от Палма. Поздрави на всички.

# 207
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ха, къде бяхте до сега всички бе?!    Laughing  Сега остава и някоя мама и от моя град да се включи.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 21:22 от gery_to

# 208
  • Мнения: 354
Такаааааааа,айде и аз мара подробната  Crazyчула недочула да кажа та значи на мен в нашата естранхерия ми казаха че ако в момента някой ми направи оферта за работа за сервисио доместико ще мога да работя и друга работа тъй като на трахетата няма да го пише както до сега че е точно определено за сервисио доместико или за земеделието понеже вече сме в европейския съюз и това отпада за нас.Тъй като това ми го казва служителката при която подадохме миналата седмица а тя се допита до по висши от нея защото изрично искахме да знаем дали ще мога да работя друга работа след това.Но все пак мисля като ви гледам какво пишете да се дигна утре и да търся някой висшестоящи да го хвана за гушата и да ми обясни Twisted EvilЗначи мисля че това се отнася само за такива които имат 5години вече в Испания.

Май се улях айде стига отиваме да пийнем по едно после пак ще се включа

# 209
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
ти след като си тук пове4е то 5г Ще полу4иш по арайсго (уф не знам дали така се пишеше) и наистина Ще ти е отворена тархетата, както за дейност, така и за територия

Общи условия

Активация на акаунт