Констанца

  • 34 113
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Някой да е ходил и да сподели впечатления?Границата,пътя (от Варна),там на място кво,що? Grinning

# 1
  • Мнения: 2 839
Ходихме преди 2-3 седмици. Пътя - път като път. Обаче града ...  #Crazy
Очаквах да е нещо като Варна. Нищо подобно. Варна, ама отпреди 10-15 години  Shocked Грозно, мръсно, неремонтирани комунистически сгради. Всъщност сградите ме изумиха най-много, този град няма стара част, изглежда като престрояван целия в комунистическо време  Thinking Даже щях уж да му търся историята, дали не е бил изцяло съборен по време на войната, защото пък 1 стара къща да няма в центъра е странно. Магазини има много малко в пешеходната зона, повечето са тип нашите на битака - универмаг  Mr. Green Избора е беден, а всичко е по-скъпо.
Като се мине границата веднага има едно курортно градче - Мангалия. Хотелите всичките са тип соц. почивни станции.
На границата няма проблеми.
Очаквах нещо повече, защото постоянно пишат, че Букурещ е европейски град, че Румъния се справя по-добре от нас с интеграцията ... Ако съдим по Констанца са 10 години назад.

# 2
  • Мнения: 11 747
Чух и аз нещо подобно,но пък изнамерих едни снимки в нета и там имаше стари сгради,изглеждаше красиво... newsm78Ние искаме просто да се разходим за един ден,не съм била в Румъния!На границата минахте ли само с лични карти,че някои от нас нямат паспорти?Винетка от границата ли си купихте,разбрах че била 60цента дневната?
А пътя,така като върви покрай морето има ли някакви красоти,заливчета,скали,нещо? Thinking

Отчайващо го описа,пък на мен много ми се ходи Crazy

# 3
  • Мнения: 2 839
Чух и аз нещо подобно,но пък изнамерих едни снимки в нета и там имаше стари сгради,изглеждаше красиво... newsm78Ние искаме просто да се разходим за един ден,не съм била в Румъния!На границата минахте ли само с лични карти,че някои от нас нямат паспорти?Винетка от границата ли си купихте,разбрах че била 60цента дневната?
А пътя,така като върви покрай морето има ли някакви красоти,заливчета,скали,нещо? Thinking

Отчайващо го описа,пък на мен много ми се ходи Crazy

Ами не знам, аз ти я представям такава, каквато я видях. Вярно е, че тръгнахме без грам организация, решихме в 11ч. и в 11:30 бяхме тръгнали след бърз преглед в Нета. Но не мисля, че е от това. Аз също не съм чула добър отзив от там.
Красоти има ... строежи, пристанище ...  Twisted Evil
За винетките ... като подминахме границата се усетихме, че забравихме да купим и така и не се върнахме  Mr. Green

Въпреки всичко мисля, че трябва да си `начешете крастата`  Wink

# 4
  • Мнения: 11 747
"Въпреки всичко мисля, че трябва да си `начешете крастата`  "

Да,това е основното! Mr. GreenПо-натам мислим да отскочим и до Букурещ,за него вече имам много добри отзиви,ама първо ще се пуснем на по-близката дестинация,че досега нямаме опит с кола на вън и да видим как е! Thinking
Благодаря за отговорите,друго си е някой да си каже някоя и друга дума!  bouquet

# 5
  • Мнения: 415
Впечатленията ми са от 2002:
Пътят до границата /особено след Варна/ беше ужасен, в Румъния доста приличен. Румънците спазваха правилата за движение доста стриктно - знаци, ограничения на скоростта, спиране на пешеходни пътеки и т.н.
Констанца има някаква стара част, но сградите там бяха изоставени и превърнати на бунища. Спомням си, че доста трудно намерихме ресторант, за да обядваме. Наистина няма такова масово ново строителство, но стандартът им и тогава беше по - висок, а и нямаха голяма престъпност.
Гледката към пристанището /доста е по-голямо от това във Варна/ от стария град е интересна - голямо пристанище, много съоръжения, кораби.
А, и има приличен аквариум /е,не е като в Лондон Simple Smile/.

# 6
  • Мнения: 11 747
Благодаря и на теб за инфото,все ще ми е от полза! bowuu
Замислих се чак,дали има смисъл да ходим,но може би си струва да се посети едно забравено от бога място!(поне така ми го описвате)Поне явно не е комерсиално,ще е различно от това,което сме свикнали! newsm78

# 7
  • Мнения: 13 512
По-добре отидете до Букурещ- 270 км. от Варна.Там определено е по-различно..
ето тук малко снимки от Констанца

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 04:04 от monda

# 8
  • Мнения: 11 747
Да,Монда,гледала съм ги аз тези 270км и май така ще стане! ConfusedНещо другите не са съгласни с моята идея за Констанца,та ....

# 9
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
А от къде минава пътя за границата до Констанца? Някой ми беше обяснявал, че от Варна се хваща пътя за Добрич и от там към Кардам, така ли е? И колко часа горе долу е Варна-Констанца. По митницата плащат ли се някакви такси?

# 10
  • Мнения: 11 747
Ами тука най-удачния път мисля,че е от Варна през Балчик,Каварна и от там нагоре,все покрай морето до Дуранкулак.На границата доколкото разбрах,няма никакви такси,а само винетка трябва за Румъния - дневна...,май 60 евроцента беше.
Пътя е 160 км,така че около 1.30h.

# 11
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ами тука най-удачния път мисля,че е от Варна през Балчик,Каварна и от там нагоре,все покрай морето до Дуранкулак.На границата доколкото разбрах,няма никакви такси,а само винетка трябва за Румъния - дневна...,май 60 евроцента беше.
Пътя е 160 км,така че около 1.30h.

И аз този мислех, че е пътя, но мои приятли ми твърдяха, че другия бил по-добър и по-бърз, въпреки, че на мен ми се вижда по заобиколен  Thinking
Мерси за информацията, наистина е близко час и половина колко е ... :> А от къде се взима тази винетка?

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета,мъжът ми беше един месец в Румънско.След 20 дни отново заминава.Чувствата му към братята румънци са смесени.Все пак той е там по работа ,а не за удоволствие. Grinning На нашата граница са поискали само зелена карта на автомобила и личните карти.На румънския пункт са платили въпросната винетка,но мъжът ми не може да си спомни точната сума.Той беше главно в Букурещ и една седмица в Кълъраш,който се пада точно с/у Силистра.Направили са си и екскурзия до Синая.
За самата Констанца румънските им колеги са ги отказали с думите,че лятото задължително ходят във Варна,защото там е:
1.топло
2.евтино
3.чудесно обслужване
Изводите остават за нас. Laughing

# 13
  • Мнения: 13 512
Аз днес се връщам от Букурещ.На отиване не ни спряха изобщо . Платих такса за моста- 15 лева май. имах си зелена карта. На първата бензиностанция в Румъния-още на границата си купих  винетка за 1 месец- 5 евро. За една седмица е  2 евро. плаща се и в евро. На връщане- платих  8 евро такса мост в Румъния, а на българската граница ми поискаха личните карти и талона на колата. На отиване бях с 2 деца в колата- никой не попита какви са, чии са... .Задните ми стъкла са тъмни,може и да не са ги видяли, но според мен  редно е да спират и да поглеждат.

# 14
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
 newsm78 Ходих в Букурещ януари месец и таксата за моста беше 6 евро в едната и 6 евро в другата посока. Явно са увеличени. Колко логично.... влизаме заедно в ЕС, вместо да намаляват таксите ги увеличават. Винетка не знаех, че трябва да имам  Mr. Green Не съм купувала изобщо.  Blush

Пък днес колко румънски коли видях тука...

# 15
  • Мнения: 13 512
Днес си намерих бележката от БГ за моста- 12 лева съм платила, но за Румъния съм сигурна,че беше 8 евро.

# 16
  • Мнения: 11 747
Ох,аз пуснах темата,а никъде не съм отишла - ни Констанца,ни Букурещ!
То ние се отказахме от Констанца,общо взето и сме на вълна Букурещ,та инфото за моста ми е доста полезно! PeaceНадявам се тука до няколко седмици да се хванем и ний най-накрая и да я видим тая Румъния,че тука под носа ни е!
То вчера минахме по центъра,та все едно бях в Румъния,че 80% от хората из улиците,както и колите бяха румънски! Mr. Green

# 17
  • Мнения: 13 512
Аз бях един ден в Букурещ  миналата седмица. Има ИКЕА от 10-на дни.Не е много голяма, но-става. На много лесно място е - по пътя за PLoesti-към летищата. Там има и няколко много хубави търговски центъра. Откъм магазини му държат края, но заведения- не могат да се мерят с нас. Иначе се строят пътища и магистрали на поразия, няма задръствания. Смятам да отидем към края на месеца до ИкЕА пак.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз бях един ден в Букурещ  миналата седмица. Има ИКЕА от 10-на дни.Не е много голяма, но-става. На много лесно място е - по пътя за PLoesti-към летищата. Там има и няколко много хубави търговски центъра. Откъм магазини му държат края, но заведения- не могат да се мерят с нас. Иначе се строят пътища и магистрали на поразия, няма задръствания. Смятам да отидем към края на месеца до ИкЕА пак.


Монда,с извинения,че ще разводня темата ме интересува темата "ИКЕА".Ако прецениш те моля да ми отговориш на лични.Интересуват ме  главно цените.Ако можеш и някакви примери да ми посочиш.Мъжът ми заминава към 25-ти този месец и мисля ако мога този път и аз да отскоча до Букурещ.
Случайно да знаете как стои въпроса с автобусния превоз до съседите?

# 19
  • Мнения: 13 512
От Русе има и автобуси , и таксита до Букурещ..не знам за цени, но сигурно са нормални като за такси. потърси в нета, има много оферти за транспорт.
Икеа в Букурещ е по-малка от тази  в Солун например, а цените...като в другите икеи. Можеш да ги видиш в сайта на икеа, за Румъния е www.ikea.ro

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
От Русе има и автобуси , и таксита до Букурещ..не знам за цени, но сигурно са нормални като за такси. потърси в нета, има много оферти за транспорт.
Икеа в Букурещ е по-малка от тази  в Солун например, а цените...като в другите икеи. Можеш да ги видиш в сайта на икеа, за Румъния е www.ikea.ro

Kakто винаги си много точна.Благодаря.  bouquet

# 21
  • Мнения: 11 747
Момичета "начесах си крастата" ходихме до Констанца,сега следва Букурещ! CrazyГраницата наистина се минава не за минути,а за секунди само с лични карти!
Eто малко снимки,които не са нищо особено...

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 11:07 от pina

# 22
  • Мнения: 5 622

 И ние мислихме да ходим до Констанца, гледах даже, че имат някакъв мол- Томис мол (не мога да сменя на латиница....) и си помислих, че ще да са по-добре от нас  Crazy

До Букурещ ще вземем да отидем и ние, сигурно има какво да се види+ това, че 100% имат хубави търговски центрове и ИКЕА(Така и не успях да отида да видя турската Икеа...  ooooh!)

А цените в моловете(ако някой е ходил) как са? Тук, в Бг е скъпо, ако там е още по-скъпо, май по-изгодно е да се ходи до Истанбул на пазар...  Thinking

# 23
  • Мнения: 13 512
Ние пък вчера хоихме за пореден път до Букурещ! Страшен шопинг си направихме. до 3 часа ИКЕА, после 3 мила обрисахме- до 10 часа, а имаше и още, ама следващия път- с преспиване, че много ни дойде за един ден.
Имат наистина много хубави  молове, с хубви марки и нормални цени. 

# 24
  • Мнения: 11 747
Да,имат Мол - точно този дето казваш,доста големичък ми се видя,но не влизахме в него.Гледах цени по магазини по улиците и не ми се стори да е по-скъпо от тук,противно на всеобщото мнение!Ама да подчертая,че никак не съм се вживявала в пазарната тематика...

# 25
  • Мнения: 5 622
Ние пък вчера хоихме за пореден път до Букурещ! Страшен шопинг си направихме. до 3 часа ИКЕА, после 3 мила обрисахме- до 10 часа, а имаше и още, ама следващия път- с преспиване, че много ни дойде за един ден.
Имат наистина много хубави  молове, с хубви марки и нормални цени. 

Аха. Много ценно инфо, благодаря много!

Моловете са в същата посока като ИКЕА, така ли?

# 26
  • Мнения: 13 512
най-големият е в цетъра, там има още два, а други 2 има в посока Икеа. единия е дизайнерски аутлет- с 2-3 магазина- Byblos, versace, Rocco Barocco, ferre i Armani , ima[e i detski Biblos, -неща от нови колекции, но няма много номера. А другия е до ИКЕА- не е голям, но има Tosca Blu  и Le Petit bateau , ako не се лъжа. Имаше и Orchestra  детски, а цените бяха по-ниски от Лондон. Има няколко Sephora също така. w tretiq ima mnogo hubaw magazin na Guess  и  така...

# 27
  • Мнения: 5 622
най-големият е в цетъра, там има още два, а други 2 има в посока Икеа. единия е дизайнерски аутлет- с 2-3 магазина- Byblos, versace, Rocco Barocco, ferre i Armani , ima[e i detski Biblos, -неща от нови колекции, но няма много номера. А другия е до ИКЕА- не е голям, но има Tosca Blu  и Le Petit bateau , ako не се лъжа. Имаше и Orchestra  детски, а цените бяха по-ниски от Лондон. Има няколко Sephora също така. w tretiq ima mnogo hubaw magazin na Guess  и  така...

Звучи доста добре. Много благодаря!

А как се оправяте там?(как намерихте всичко това) С питане?На какъв език?

# 28
  • Мнения: 13 512
Аз познавам Букурещ.

# 29
  • Мнения: 5 622
Ясно. МИсълта ми беше дали с питане(на английски примерно?  Thinking) ще могат да ни упътят към всичко, което ни интересува. НИкога не сме ходили с кола някъде извън страната и изпитвам известни притеснения  Rolling Eyes

Все пак твоите бяснения са доста добри и смятам, че ще са от помощ  Peace

# 30
  • Мнения: 13 512
Не говорят никакви езици...много рядко съм попадала на някой,който да говори нглийски. Иначе са много отзивчиви, само дето не могат да обяснят. Ще направя  нова тема за Букурещ,нека тази си остане за Констанца.

# 31
  • Мнения: 13 512
Това са магазините в Tomis Mall:
Bigotti,Body Shop,Braiconf & Sergio,BSB,Byzette,Dinasty,Donna M,Guess,House of Art,Kenvelo,Luca,Massini,Oxette,Polo Garage,River Woods,Rutti,Stefanel, Steilmann,Stone Creek,Swatch,Time Out,Tina R,Trendy
sportni-Lotto,Nike,Reebok & O'Neill,Sergio Tacchini
обувки:Cory's,Gianni,Il Passo,Office Shoes,Otter Stonefly

# 32
  • Мнения: 2 839
Сакън! Не си заслужава ходенето. Нищо няма в Томис.

# 33
  • Мнения: 13 512
А...знам аз, знам-  затова и не съм си правила труда да ходя до там

# 34
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Понеже събота вероятно ще ходя в Констанца , а пък в цялата тема намерих повече информация за Букрещ....Simple Smile

Та, в крайна сметка, пътят от Варна към Констанца край морето ли минава, през Каварна нагоре или през Кардам ? И от къде по-точно се взема дневната румънска винетка и наистина ли е 60 цента?

Също така на центъра има ли Мол или нещо подобно от където си струва да се пазари? Защото ми се струва, че ако не е в централната част няма да го открием..  Rolling Eyes

А в неделя работят ли магазините в Румъния?

Монда, Томис Мол в Констанца или в Букурещ е, че се обърках.. ?

# 35
  • Мнения: 13 512
в неделя моловете работят, но този в Констанца не си заслужава- боклуци,а по-скъпи от тук. няма марки и стоки,каквито в Букурещ.Има освен това и Метро и Карфур/ подобно на Метро/. В центъра е томи мол, но не си заслужава, ако за него ще  ходите. Винетката се купува от бензиностанцията на границата. Минава се през ГКПП Дуранкулак

# 36
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Ахаааа. Видях, че си писала магазините в Томис Мал ама помислих, че е в Букурещ.

По-принцип отиваме да видим за какво става въпрос в Констанца.. Да види г*з път, дето се вика. Щом е в центъра, предполагам , че ще видим къде е Мола и няма да го подминем :>

В Метро едва ли има смисъл да ходим. Тази седмица нашето беше пълно с румънци.  Rolling Eyes

Мерси за информацията и за границата  bouquet

# 37
  • Мнения: 13 512
Та, в крайна сметка, пътят от Варна към Констанца край морето ли минава, през Каварна нагоре или през Кардам ?
Да, покрай морето се минава-балчик,Шабла, Дуранкулак, Мангалия, Ефорие Суд, ефорие Норд, Констанца.Около 160 км са. до Дуранкулак са  100 и още 60 до Констанца.

# 38
  • Мнения: 2 839
НИе минахме през Кардам. Ама тя Монда го проспа  Mr. Green

# 39
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Решихме днес да отидем до Констанца, че през работен ден има по- голяма надежда да има признаци живот там сякаш. И до по-късно вечерта да сме там. Ама взех да се разубеждавам нещо сякаш, след всички коментари..

# 40
  • Мнения: 1 937
НИе минахме през Кардам. Ама тя Монда го проспа  Mr. Green
И аз за Кардам мислех да рекна, ама си мълча, Монда е авторитет безспорен.

Във всеки случай бягайте от Мамая бийч  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 13 512
Ами минете през Кардам- аз май не съм минавала  по този път, но знам,че е с 5-6 км. само по-краък от крайбрежния..Добре  е да се мине през курортите им и тогава ще  ви стане ясно защо идват тук да купонясват.

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 02:49 от monda

# 42
Бих искал да попитам дали някой знае за директни автобусни линии от БГ (независимо от кой град) до Констанца. Предполагам, съществуването на такива е по-вероятно в Русе, Варна или Добрич примерно..Силистра също. Много ще съм благодарен за полезна (за мен) информация.

# 43
  • Мнения: 13 512
Бих искал да попитам дали някой знае за директни автобусни линии от БГ (независимо от кой град) до Констанца. Предполагам, съществуването на такива е по-вероятно в Русе, Варна или Добрич примерно..Силистра също. Много ще съм благодарен за полезна (за мен) информация.
Прочетох във вестник/ 24 часа май/, че има авт. линии от Добрич до Констанца- 30 лева в двете посоки. Както и таксита- 10 лева на човек в едната посока.

# 44
Благодаря за инфото...аз също бях попаднал на подобна информация

http://bulgaria.actualno.com/news_102911.html

# 45
  • Мнения: 11 747
Днес видях микробус,беше спрял на пазара с табела - Констанца-Мангалия-Добрич-Варна.Но нямам представа от разписанието му и цената му.

# 46
Благодаря много, най-вероятно ще е с такси, въпреки че парите после трябва да се отчетат...бакшишите дават ли фактури? Thinking

# 47
  • Мнения: 13 512
Длъжни са да издават, само че във вашия случай- не знам как би могло да стане, защото сумата се дели между пътниците, а касовият бон е за цялата сума.

# 48
Да, кофти е, че не може на всеки да се издаде документ, инак сме една тумба. Лошото е, че автобусите пътуват вторник, четвъртък и събота, а на нас ни се налага с сряда.

Общи условия

Активация на акаунт