Сирене "Не купувай това"

  • 3 413
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 944
Напротив,задължително е да има етикет със състав и производител.
Напротив, задължително е да има етикет със състав и фирма, представляваща търговската марка. Дадох ви пример със собствените марки на веригите, на които не е указано кой е производителя, а само търговеца. Моля, не коментирайте неща, за които не сте сигурни, така само заблуждавате и без това слабо информираните потребители.

Цитат
Също, щом знаете кой е производителят, защо не напишете кой е за информация на останалите?
Не знам кой е, просто отбелязах че не е задължително да се изписва, а е достъчно да бъде отбелязан само кода му! Но ако дамата, която пусна темата, напише кода върху опаковката, то веднага ще ви кажа и кой го произвежда прословутото сирене.

# 31
  • Мнения: 3 178
Ето примери, с продукти на марки на Кауфланд.
Сирене "Брей"

И Ка-Класик меко сирене Бри



Кисел мляко "Брей",ето отново всичко си има.


Сега,нека не коментираме кой колко е запознат, на снимките ясно се вижда какво има и какво няма!

# 32
  • Мнения: 381
На лидълските марки не пише, обаче.
Някой да снима опаковката на това новото сирене, че ми стана любопитно Grinning

# 33
  • Мнения: 3 178
На лидълските марки не пише, обаче.
Някой да снима опаковката на това новото сирене, че ми стана любопитно Grinning


Напротив,пише и тук.
В изискването е написано-"Данни за производител и страна на произход – посочват се името и адреса на произвеждащото лице, както и държавата или мястото на произход." Което в случая на Лидъл,си е Лидъл. А в случая на Кауфланд,не се водят производител,а собственик на търговска българска марка и са си посочили,кои производители произвеждат тяхната собствена марка.

# 34
  • Мнения: 381
Пише "Произведено за", а не "Произведено от".
Говорим за различни неща.

# 35
  • Мнения: 3 178
Продуктите на Лидъл,не се произвеждат в България и се продават под собствени марки. Няма как да ти пише "Произведено от",с изключение на "Родна стряха",която е единствената им бг марка и се произвежда от "Млечни продукти“ ООД. Останалите им продукти са обозначени по изискване на ЕС.
Същото и с  Кауфланд и тяхна собствена българска марка "Брей"-различни български прозиводители. Останалите са произведени навсякъде в Европа и не пише "Произведено от" .

# 36
  • Мнения: 24 353
Напоследък интернет изобилства ит реклами  " Не купувайте това, освен ако искате да вкуси те нещо качествено....."

За 7.69 лв./кг баш ще е нещо качествено.
7,69 лв е 400 гр, което си е почти 20 лв/кг.
Аз наистина не разбирам какво се коментира в темата?
Извън това, че маркетинговата им стратегия е леко странна, явно сиренето е хубаво и самия факт, че не се продава във веригите е само в негов плюс. Какъв е проблемът, освен че не бил написан производителя, както е при много марки като Белииса, Булгарче, марките на Лидл и Кауфланд и т.н. и т.н. Производителят е указан чрез баркода, а закона повелява че това е достатъчно, стига да е написана и фирмата, която оперира с търговската марка.

Откъде явно, че сиренето им е хубаво?

Виж изискванията за качествено сирене - период на зреене, водно съдържание, киселинност.. и етикетът със съдържанието и производителя е задължителен.
https://aktivnipotrebiteli.bg/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82/216/%D0%A … D0%B5%D0%BD%D0%B5

# 37
  • Мнения: 4 450
Не знам защо се защитава продукт, промотиран с толкова ниска маркетинг култура. Всеки знае триковете с червено/жълто/черните анонси, с ужде обърнатия знак на CTA (не купувай) и разни евтини мнемоники.
Те са толкова досадни, че само някой възторжен, току що научил за тях ще се зарадва, че е открил топлата вода с удивителната.

Жалко само, че дори сиренето да е хубаво, марката само губи от тия евтини похвати.

Жалко, защото по-малко хора ще си я купят.
Маркетинга я е погребал.

Иначе доверие потребителя има, когато прочете какво има в сиренето, както пише кукумицинка. И крава с пет глави да има отпред, всяка нормална жена обръща и чете, да не изброявам познатите двухлориди, мазнини и прочее показатели за качество/некачествено сирене

# 38
  • Мнения: 244
Продуктите на Лидъл,не се произвеждат в България и се продават под собствени марки. Няма как да ти пише "Произведено от",с изключение на "Родна стряха",която е единствената им бг марка и се произвежда от "Млечни продукти“ ООД. Останалите им продукти са обозначени по изискване на ЕС.
Същото и с  Кауфланд и тяхна собствена българска марка "Брей"-различни български прозиводители. Останалите са произведени навсякъде в Европа и не пише "Произведено от" .

Не мога да разбера защо някои хора продължават да са толкова упорити в доказването на своята неосведоменост по дадена тема, само защото "така ги усещат нещата". Няма такова изискване - точка.
Няма значение дали продуктът е собствен бранд на някоя верига,  дали е произведен от чужд или български производител -  няма изискване да бъде посочено и точното наименование на фирмата производител.
У нас има безброй продуктови брандове, за които на етикета е посочено само юридическото лице представляващо бранда, под формата на "Произведено за:". Такива продукти може да са масло или други млечни продукти, сладоледи, консерви, газирани напитки. Това, че някои от собствените брандове на веригите имат и посочен производител, нищо не доказва - това е решение за конкретния продукт, а не задължение.

# 39
  • Мнения: 944
Пише "Произведено за", а не "Произведено от".
Говорим за различни неща.
Имено! Но както виждате потребителската култура е на такова ниво, че никак не е чудно че ядем най-долнопробната храна на едни от най-високите цени. И вече и втори потребител ви обясни какви са законовите изисквания, но ето нагледен пример за липсат на производител на етикета:

Кой е производителя на този продукт? Къде и как е указан?

# 40
  • Мнения: 3 178
Опитах се да кажа,че има разлика дали са произведени в БГ или в ЕС.
На този показания няма и е редно да се сигнализира БАБХ.

https://bfsa.egov.bg/wps/portal/bfsa-web/activities/food.control

# 41
  • Мнения: 244
Опитах се да кажа,че има разлика дали са произведени в БГ или в ЕС.
На този показания няма и е редно да се сигнализира БАБХ.

https://bfsa.egov.bg/wps/portal/bfsa-web/activities/food.control

Да се разбира: "опитах да се предположа"
Дори не си четете информацията от линковете, които давате
Цитат
При етикетирането на храната е необходимо да се изписват данни за наименованието, под което храната се продава, списък на съставките на храната и количество на някои от тях, количествено съдържание на генетично модифицирани организми и уникалния им код, срокът на трайност на храната и условията, при които трябва да се съхранява, нетното количество на предварително опакованите в отсъствие на потребителя храни, име/ фирма, седалище и адрес на производителя или на лицето, което пуска храната на пазара, държавата на произход при храни от внос, маркировка за обозначаване на партидата, към която принадлежи храната, указания за употреба, ако е необходимо, както и действителното обемно алкохолно съдържание за напитки, съдържащи повече от 1,2 % vol.

# 42
  • Мнения: 944
Опитах се да кажа,че има разлика дали са произведени в БГ или в ЕС.
Няма разлика. Изискванията за етикиране на стоки, предлагани на българския пазар са еднакви, независимо дали са произведени в Костинброд или Шри Ланка.

Цитат
На този показания няма и е редно да се сигнализира БАБХ.
Този "показания" е продукт собствена марка на Лидл и може би искате да кажете, че мениджмънта на Лидл не знае какви са законовите изисквания за етикиране.

Мисля, че спора вече е безпредметен! Не съм искала да трия сол на ничия глава, просто се опитах да възразя срещу неверните твърдения, които масово битуват у българските потребители. Колкото по осведомен е даден човек, толкова по-трудно ще бъде излъган или манипулиран. За съжаление, "тълпата" рядко иска да чуе разумно и аргументирано мнение...

# 43
  • Мнения: 2 965
Много пазителки на сиренето в темата? И какво стана? Има ли на Не купувай това сирене! данни за лицето, което пуска на пазара. За производителя разбрахме, че няма? Или чакаме още кода да извадим нещо от ръкава?

# 44
  • Мнения: 3 178
Simple Smile Няма как да няма различни изисквания за България и Шри Ланка,най-малкото защото втората се намира в Азия и не е част от ЕС. България подлежи на изискванията на ЕС,но БАБХ има контрол само над храните,произвеждани в България,а не на целия ЕС. За това и обясних,че разлика има и тя е съществена. За останалото,може да се обърнете към БАБХ.

Общи условия

Активация на акаунт