Случи ми се нещо странно..

  • 244 336
  • 1 065
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 4 916
... Много често ми се случва, докато слушам музика звука на уредбата да се усилва сам. За това сигурно си има логично обяснение, но като ми се случи и аз  newsm43

Електрониката е прецакана, няма нищо страшно  Peace

# 841
  • Мнения: 2 673
Не съм знаела, че темата е повдигана така често...И понеже виждам, че доста хора има какво да кажат, а аз продължавам да сънувам пророчески сънища, ще споделя един от последните.
Напоследък сънувам гадни неща..Баща ми \извинявам се за това, което ще напиша\ целия оакан, в друг сън го сънувам, че са му оголени слабините и аз му правя забележка да си затвори ципа..и още един, два подобни ...Понеже е човек на възраст се притеснявам за него, а ЗНАМ вече, че сънищата винаги ми подсказват нещо. Седмица, две може би след кошмарите при един наш разговор по телефона мрън, мрън ..призна ми че си напипва някаква "топка" в корема долу. ВЕднага го отведох на лекар и както предполагах - оказа се ингвинална херния. При прегледа доктора свали панталона ..и това всъщност се оказа съм видяла в съня си. АЗ СЪМ ЗНАЕЛА много преди баща ми да ми съобщи за проблема ЧЕ ТАКЪВ СЪЩЕСТВУВА вече. Подсъзнателно дори съм знаела естеството на заболяването.
Наскоро сънувах \кошмарите продължават\ една приятелка, че е починала. Слава на Бог, жива и здрава е, но много плаках за нея в съня си. Сънувах с най-малки подробности, нея в ковчег само че поклонението беше в магазин за обувки в който тя е работила. НЕ мога да разгадая този сън. Само се моля да е наред всичко с близките ми ..с нея и нейното семейство.

Мисля, че е голямо предимство поне малко да му се отвори на човек т.нар трето око. Няма нищо страшно, полезно е.

# 842
  • Мнения: 17 546
Не знам още какво е. Сънувах днес баба, празник е. Утре ще ида да запаля свещичка. Стоях на брега на морето и се надигаше буря, небето - причерняло. Тя ме прегърна и целуна и ми каза, че ще ме пази. Аз знаех, че това е скъпата ми баба, която е умряла, а тя изглеждаше така, както малко преди да си отиде. Събудих се в лошо настроение.

# 843
  • Мнения: 2 673
Балу, дано не е на лошо сънуваното. Не е случайно, че си я сънувала. Каквото и да подсказва съня - ще разбереш съвсем скоро.

..Съвсем скоро се сещам, че сънувах че ми се обажда секретарката \където работя\ и ми казва - Карил, да знаеш че от 29 юли си на работа. На сутринта помнейки съня си \така "достоверен"\ си викам..брееей мама му стара, кво ли ще стане тогава ?? майчинството ми свършва есента newsm78

# 844
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
карил да сънуваш че някой жив умира значи че му е умряло злото и ще е щастлив.

# 845
  • София
  • Мнения: 1 223
За жалост, аз поне не съм открила зависимост между съновната терминология и сънищата... Случвало ми се е да сънувам неща, които се сбъдват 1:1, но определяща си остава емоцията, която изпитвам - едно е да сънуваш, че летиш и съвсем друго, че падаш от високо ...
Мисля, че всеки си е изградил собствена дефиниция за странно - има хора, настроени да игноритат, потискат и забравят всичко, което не могат да пречупят през призмата на светоусещането си. Не ги виня, напротив - възхищавам им се в известна степен - аз винаги се стремя да анализирам ...

И за да не е изцяло off topic, ще споделя някои сънища /странни за мен/. Мислех да карам подред - първо реални /в будно състояние/ случки, но понеже темата се отклони, а "реалните", не са особено впечатляващи, ще карам занапред, както ми падне  Wink

Отиваме с приятеля ми на хижа /същият от миналите постове/, при негов познат - управител. Взехме и моя приятелка с нас, пристигнахме благополучно към 22ч., централната сграда беше заета от ученици, а в барчето на спалнятата /отделна близка сграда/ се вихреше компания от десетина човека - порядъчно  подпийнали вече... Не успяхме да се впишем в задушевната обстановка и след час си легнахме, за да не дразним /и да не се дразним/...
Сънувах жена около 30-35г., стройна, с искрящи черни очи, изписани вежди и буйна гарваново-черна коса почти до кръста, облечена в бяло, но по-скоро като увита с измачкан/продран чаршаф до коленете - много красива, но с диво /лудо/, властно и страшно излъчване. В съня ми тя казва, че е св. Ана и е много ядосана, че са и бутнали къщата, станала скитница и всичко, което преди е получавала - сега се унижава да проси. ..После сънувах поп на магаре, че се изкачва към някакъв връх... и някой го бута...за капак се появи и някакъв Ахмед, дето нареждаше да си му върнат "дупката", че досега търпял, но щял да се ядоса...
В общи линии, шантав сън - само дето на сутринта, като го разказах на закуска, на двама/местни/ им виснаха ченетата, започнаха да ме убеждават, че предишната вечер някой ми е разказвал на "уше" местни легенди и затова съм сънувала /аз седях м/у гаджето и приятелката ми - няма начин/...
Разказаха, че  е имало параклис на св. Ана, който е бил съборен, за да се построи хижата, посочиха ми връх от който, според легендите е хвърлен поп /по турско/ и се оказа, че има красива пещера на близо,  посетихме я,  кръстена от местните Ахмедова дупка Shocked
През зимата пак отидохме хижата с приятелят ми. Нямаше хора и управителят ни настани на аванта в лукс-апартамента, включващ коридорче с баня, хол и спалня, помещенията не бяха с врати, а преминаваха едно в друго с портали. Пак сънувах жената /само нея!/, която твърдеше, че е св. Ана - седи права в холчето /със същата продрана бяла одежда/ и ми казва заповедно, да направя нещо, че си иска къщата и и било много студено. За разлика от първия ми сън, този беше кошмар... Събудих се, но не посмях да си отворя очите, бях убедена, че ако го направя, ще я видя... Когато легнахме, загасихме всички лампи, а на сутринта тази в холчето светеше, точно както в съня ми.
За 3-ти и последен път /от инат/ отидох на хижата с две приятелки... Беше пролет и преди да тръгна се отбихме в една църква. Запалих свещичка, нарекох я на св. Ана да и е светло и топло. Спахме там две вечери и не сънувах нищо.
Пак бих отишла, природата е изключителна, но хижата е в ремонт повече от 10 г.
Не съм набожна, до случката дори не знаех коя е св. Ана. В църква влизам 1-2 пъти годишно, но когато го направя изпитвам потребност и и  паля свещичка  Confused


# 846
  • Мнения: 1 418
Много интересно наистина...

# 847
  • София
  • Мнения: 62
И на мен ми се случи нещо странно . Преди време бях в болница за една седмица , в същата болница в , която преди по- малко от година почина баба ми . Бях сама в стая , но майка ми оставаше вечер да спи при мен. Последната вечер обаче се чувствах добре и затова майка ми не остана . През  нощта се събудих  и неможах да заспя повече .Изведнъж потърсих шишето с водата , но първоначално  не го намерих . След това го съзрях на земята  от другата страна на леглото.невъзможно беше аз да съм го преместила , защото бях доста неподвижна тогава ,пък и леглото беше доста високо , така ,че не можех да  оставя шишето на земята. Бях сигурна ,че баба ми иска да ми каже нещо - това може би бе начин да ми покаже ,че е била около мен .Така и не можах да се сбогувам с нея , когато почина...Обичам те Бабо!

# 848
  • Мнения: 4 380
lulito, на колко си години?

Повярвай, в това, шишето да се окаже не от тази страна, от която го помниш, и още повече в болница, няма нищо странно. Mr. Green Духовете като правило също така не местят шишета, а в болници се появяват на смъртен одър на близък за да го посрещнат. Няма какво да прави баба ти в същата тази болница и със сигурност не ти оставя знаци по такива начини. Wink 

daniabc, разказите ти направо са за публикации. Grinning Какъв сън, точно по темата! Много странно е да усетиш енергетиката на мястото по този начин. Интересно, какво всъщност е искала от теб св Ана? newsm78 Може би по принцип си иска параклиса от всички, но само ти си успяла да я почувстваш? Интересно какви са тези ремонти на хижата цели 10 год. Shocked

# 849
  • Мнения: 167
daniabc, и на мен много ми хареса разказа ти. Разказвай и други ако имаш. Hug Hug Hug

# 850
  • Мнения: 17 546
А на мен защо ми се случи следното докато четях daniabc: тръпки ме побиха и ми настръхна кожата на гърба, и ме разтърси студ (в тази жега!). Rolling Eyes

 Имах си проблеми с едно от децата и бях готова да се помоля на всеки светец само и само да стане чудо! И точно тогава една нощ сънувах светец, нарече се в съня ми Панталеймон. на другия ден си реших, че просто ей така заради съня ще запаля една свещичка. Като влязох в параклиса попитах жената, която продава свещите дали знае кога е деня на св.Панталеймон, а тя ме погледна изумено и каза: "Днес! Защо питате?". Разказах и. Тя беше втрещена. А с детенце всичко се оправи.

# 851
  • Мнения: 577
Оооооо,Балу,сега аз настръхнах.И аз не го бях чувала докато не посетих манастира в Атина-- Свети Пантелеймон -Άγιος Παντελεήμονος,и се чудех кой ли е тоя светец?Той е учил медицина,приел е християнската вяра,убит е заради това и сега той закриля медиците и им помага.От стари хора съм чувала,че не само на тях а е закрилник и на семейството. Радвам се,че всичко с детенцето се е оправило.

# 852
  • Мнения: 17 546
Той е учил медицина,приел е християнската вяра,убит е заради това и сега той закриля медиците и им помага.
Shocked медицината е голямата ми любов, нищо, че заради гледане на дечурлига не можах да осъществя мечтата си! Не знаех тези подробности за светеца.
Благодаря! Hug

А същото това дете, с което тогава имах проблеми, веднъж на едно място(институция) беше приканено от жената, която се занимаваше с него да бръкне в купа със значки и да си избере една, ей така подарък. Той рови, рови... имаше и значки, които дори на мен харесаха, а той не можеше сума време да избере. Накрая извади една и каза "искам тази". Значката беше Св.Георги и змея.

# 853
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Той е учил медицина,приел е християнската вяра,убит е заради това и сега той закриля медиците и им помага.
Shocked медицината е голямата ми любов, нищо, че заради гледане на дечурлига не можах да осъществя мечтата си! Не знаех тези подробности за светеца.
Благодаря! Hug
Наистина ли не си знаела, че св. Пантелеймон е медик? newsm78 Ако е така наистина е странно Thinking
Сега проверих- Православната църква го почита на 27 юли.

# 854
  • Мнения: 17 546
Наистина ли не си знаела, че св. Пантелеймон е медик? newsm78 Ако е така наистина е странно Thinking
Днес, тук научих от barboranova!

Общи условия

Активация на акаунт