Как се готви картофена манджа?

  • 79 022
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Аз я правя като Меги, много любима манджа ми е това, а преди време се светнах да и слагам и щипка-две кимион, пробвайте, отива си с картофите  Peace
Дона, твойто патЕ ще го пробвам, добре ми звучи - просто и вкусно  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 922
Любимата ми родопска картофена манджа се казва "рядко патЕ" 

Тази манджа звучи много добре - непременно ще я пробвам  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз я правя така:Запържвам в тенджера лук 1-2 глави,чесън-2-3скилидки,морков-1-2 и добавям картофи нарязани на средно големи парченца доливам водичка и варя до готовност,може да сложа домати а може и без.Подправките са ми сол,чубрица,може пилешки бульон,соев сос,червен пипер и пресен магданоз.Става си доста приятна яхнийка.

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Любимата ми родопска картофена манджа се казва "рядко патЕ"  Simple Smile Сварявам в подсолена вода нарязани картофи - повечко. Намачкавам леко, да не са съвсем на пюре, да има и по-едри парченца. Запържвам в масло повечко лук и червен пипер, и изсипвам при картофите. И това е  Simple Smile
Баба ми слагаше при картофите и един зелен домат на парченца - за да е киселко, но и без него става.
Звучи супер, ще пробвам!

# 19
  • Мнения: 4 406
Аз я правя така:Запържвам в тенджера лук 1-2 глави,чесън-2-3скилидки,морков-1-2 и добавям картофи нарязани на средно големи парченца доливам водичка и варя до готовност,може да сложа домати а може и без.Подправките са ми сол,чубрица,може пилешки бульон,соев сос,червен пипер и пресен магданоз.Става си доста приятна яхнийка.
и аз така я правя, моят мъж все казва, че не умея да готвя яхния, т. е. не му харесва...на мен си ми е вкусно,но ще пробвам някой от предложените тук варианти

Общи условия

Активация на акаунт