Водили ли сте детето си на очен лекар?

  • 2 042
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Ми аз още не съм го водила,обаче още малко да стане на 3 г. и ще си искам задължително направление от педиатъра за профилактичен преглед.

# 16
  • Мнения: 1 494
Аз водих 2 годишната си дъщеря днес на очен преглед, понеже забелязах сивкаво петънце в оченцето,каза че има нещо като бемка в бялото на окото,или склерата на едно място била по тънка .Извинявам се, че използвам темата но ви моля ако някой е чувал за нещо подобно да сподели.
И ние имаме такова петънце. Забелязах го още след раждането. Мислех, че е кръвоизливче, но така и не изчезна. Това ми беше и притеснението, а иначе исках профилактичен преглед. Лекарката също каза, че е пигментация, нещо като бемка. Нямало да изчезне, нямало и да прави проблеми-дай Боже! Иначе го кара да гледа в един апарат някаква къщичка, и после на друг апарат всяко око поотделно. Каза, че има по половин диоптър далекогледство и астигматизъм.Но с времето намалявало. Засега нищо тревожно. Praynig

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
 Копирам си мнението от една друга тема:
Нашият малчуган(вече е на 3 г. и 10 м.) мисля, че има проблем с очите. Забелязахме го преди около година - мисля, че има някакво леко кривене на очите при гледане в различните посоки. Понякога не се забелязва, понякога се вижда.
 Аз веднага разпитах за лекари и го заведох(при д-р Облашка) - прегледа беше пълен провал, уж го бяхме подготвили, уж лекарката работи с деца - нищо.
Успя само да види на едното око (и то не беше много сигурно, че много се движеше).
 Изчаках още малко, уж да порастне - заведох го при друг лекар(забравих му името) - същата история - на едното око изкара някакви 5 диоптера късогледство(а той си вижда добре, пробвали сме го, не се спъва, не си свива очите като гледа и т.н.). Лекарят каза, че е малък и ако няма съдействие от страна на детето няма как да стане.
 Записах час при д-р Димитрова в МА, но за мое голямо разочарование, тя просто си беше тръгнала въпреки записаният доста по-рано час.
 Направо не знам как мога да накарам малкият да е изпълнителен при преглед(много му говорим преди това, но...), а вече се притеснявам, че е голям и ако е нещо, което се коригира в по-ранна възраст да не закъснеем .


Сега след Великден пак ще го водя, дано да стане - той е сравнително кротък, послушен и изпълнителен, направо не знам защо при прегледите не мирува.

Общи условия

Активация на акаунт