Месо..мляко...за и против...

  • 13 434
  • 220
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
Иzвари,суроватки....кравето мляко е zа телетата.Ние не сме телета,имаме си майки и майчино мляко.
Най блиzко по сьстав е коzето мляко,но и то е zа малки коzички.
Навика да се консумира мляко идва от времената на война,когато друга храна е била в недостиг и хората са се принуждавали да се хранят предимно с мляко и картофи.По това време и туберкулоzата е вилняла и врьzката около "слуzестото" мляко и дихателните zаболявания се прави от много учени в медицината.Но zа сьжаление тоzи навик си е останал и до днес,макар,че можем да го zаменим с много други по полеzни продукти.Мое мнение. Peace
А какво е обяснението за слузта, предизвикана от пиенето на мляко? Много искам да знам, че мъжът ми е убеден противник на прясното мляко, искам аргументи Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 500
Аз си купих тази боя:



Състав: боя за хранителни цели, разрешена с Наредба N 8/06.04.2002г.
Дали е безвредна?  newsm78
hahaha Не знам! На всичката дето я гледах пише безвредна! Но, дали е така, кой, коооой ще ни каже  Mr. Green?

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Иzвари,суроватки....кравето мляко е zа телетата.Ние не сме телета,имаме си майки и майчино мляко.
Най блиzко по сьстав е коzето мляко,но и то е zа малки коzички.
Навика да се консумира мляко идва от времената на война,когато друга храна е била в недостиг и хората са се принуждавали да се хранят предимно с мляко и картофи.По това време и туберкулоzата е вилняла и врьzката около "слуzестото" мляко и дихателните zаболявания се прави от много учени в медицината.Но zа сьжаление тоzи навик си е останал и до днес,макар,че можем да го zаменим с много други по полеzни продукти.Мое мнение. Peace
А какво е обяснението за слузта, предизвикана от пиенето на мляко? Много искам да знам, че мъжът ми е убеден противник на прясното мляко, искам аргументи Simple Smile

Не знам за слузта, но знам, че прясно мляко трябва да пият само деца, при възрастните не може да донесе полза. Някои даже не успяват да си изработят ензим, който да го разгради и....получават разстройство.

# 18
  • Мнения: 988
За "деминерализираната суроватка" в бисквитки и шоколадчета - силно се съмнявам да е същото като натуралната суроватка от квасене на мляко и правене на сирене  newsm78 още повече че по наблюденията ми от етикетите, това нещо (на англ. whey powder) обикновено е на прах, т.е. пак кой знае през какъв процес изкуствен е минало...

За прясното мляко от всякакъв вид, логично е да не е подходяща храна за възрастни по простата причина, че никой възрастен бозайник не пие мляко.

За боята която е снимала ТИлиева, всички български бои за яйца се позовават на тази наредба, но тя не забранява Е 123... Въпросната гадост е забранена в САЩ, Русия и доста други места но у нас е разрешена  Crazy

# 19
  • Мнения: 704
А какво е обяснението за слузта, предизвикана от пиенето на мляко? Много искам да знам, че мъжът ми е убеден противник на прясното мляко, искам аргументи Simple Smile


1. Всяко хранене да започва със сурова храна.
Това предодвратява хранителната левкоцитоза(считана за физиологично явление), която настъпва винаги при готвената храна. Тази левкоцитоза се изразява в бързото съсредоточаване на бели кръвни телца в червените стени, като че ли там трябва да се посрешне някаква инфекция. Тази мобилизация трае по 1 до 1,5 часа и след това отпада. Левкоцитозата може да се избегне само чрез хранене със сурова растителна храна или чрез хранене което започва със значително количество сурова храна (салата, плодове или кълнове).

2. Много широк кръг от неща от главоболието, стомашни пробелми, загубата на гъвкавост, та дори обикновенната хрема или лошата ви защита и срешу настинки и грип се дължи на киселинността. Киселинността също влияе на общия ви тонус и енергия и може да се отразява в немалка степен върху вида на кожата и косата. 99% от несурова храна, тоест месо, ястия в които има мазнина преминала през топлинна преработка, млечните продукти, захраните изделия и др. дават киселинна реакция в организма. Когато тези неща са преобладаващата част от храненето ви, то е твърде вероятно да сте извън добрите граници за киселинност на кръвта. Това също е причина за автоинтоксикацията, повишения риск към някои заболявания и по-бързото остарявана на организма. За да сте сигурни, че кръвта ви е в добро състояние , то над 50% от храната ви трябва да е сурова, а твърде препоръчително е да са 2/3. Освен това всички наситени и преработени мазнини(пържени храни и ястия приготвени с повече мазнина) и захарни изделия трябва да се ограничат. Същото важи и за млечните храни, особенно пушени и топени сирена. Алкалните храни са почти всички сурови, растителни храни, плодове и заленчуци. Бобовите, зърнените култури, както и семената са обикновенно неутрални или все пак почти не допринасят за киселинността във организма.

3. При храненето което имат мнозинството от хора в организма се образува голямо количество слуз, което се явява в тежест за организма. Тя се отделя в дробовете, но може също да я има и в части или в целия храносмилателен трякт. Ясно е кои храни са причината за образуване на слуз. Това са общо взето същите храни, които всеки може да вкара в категорията "вредни". Едно пояснение - за образуването на слуз огромно влияние оказват храните от млечен произход. Възрастните и децата които често се разболяват от вирусни разболявания, настинки, пневмония, кашлица, хрема, синузит обикновенно са с такъв организъм които е предразположен към натрупване на слуз. Това може да се избегне ако основните млечни продукти останат кисело мляко, извара и по леки сирена. Много лошо е прекаляването с принцесите с кашкавал, мазните сирена, топеното и пушеното сирене и пиенето на мляко( особено варено) в големи количества.

"Заемка"  Simple Smile от тук: http://daobg.com/forum/lofiversion/index.php/  - хареса ми разбираемото обяснение.

# 20
  • Мнения: 2 761
Кои са възможните вредни ефекти на млякото и млечните продукти?
......
Трябва да се знае, че ранното въвеждане на мляко (преди 9-ия месец) при кърмачетата увеличава риска от развитие на алергия към млякото. Козето мляко предизвиква по-малко алергии в сравнение с кравето. Голямата консумация на мляко (1 литър дневно и повече), особено от малките деца може да доведе до анемия. Причината е, че млякото е бедно на желязо и прекалената му консумация не дава възможност за приемане на достатъчни количества други храни, добри източници на този минерал. Ранното въвеждане на мляко и голямата му консумация в ранното детство увеличават нивата на антителата към кравето мляко и повишават риска от развитие на автоимунното заболяване инсулин зависим диабет при децата, които имат родител с това заболяване.

При сиренето, от млечния белтък в продукта се образува аминът тирамин, който може да предизвика мигрена при някои хора.


Ot:http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=3&temaN=14&page=3


Варенето е желателно да става на водна баня или с млековарка, за да не се надвишава температурата от 100° С. Така по-голяма част от витамините и белтъците се запазват непроменени. Ако температурата се повиши над 100° С – настъпват необратими промени в структурата им и те не само губят ценните, но придобиват вредни свойства.

Веднъж сварено, млякото се съхранява в хладилник и само се притопля преди консумация до 50 - 60° С. В никакъв случай не бива отново да завира. При повторно кипване, молекулата на казеина (основният белтък на млякото) се разкъсва до малки съставки, отново белтъци. Те имат канцерогенен (предизвикват рак) и токсичен ефект.

Ot:http://culinary.pop.bg/product41.html

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нашето семейство обожава мляко .... баба ми и дядовците ми също ...никога не са получавали разстройство или нещо подобно .... баба и дядо на село по традиция вечерят и закусват само мляко .....

# 22
  • Мнения: 531
Искам да се запиша, за да следя темата.И ние със съпруга ми сме фенове на Горичка, също и на здравословното хранене, доколкото можем.Имам списък с вредните Е-та, даден ми от сестра ми.Имам пакетче зеленчукова добавка, но май ще се намери в кофата.
Проблем е, че дъщеря ми много обича прясно мляко, не знам как да я вразумя Sick

# 23
  • Мнения: 3 810
мааалиии...добре де ами вие не консумирате ли млечни продукти? newsm78
Направо ме хвърлихте в дълбок размисъл...
Ами нали уж к. мляко е полезно?
А и бабите и дядовците ни са консумирали мляко, сирене и са доживели до старини...

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А и бабите и дядовците ни са консумирали мляко, сирене и са доживели до старини...

Точно така ...даже са били столетници ...ядяли са само млечни продукти, черен хляб и плодове и зеленчуци ..... на празниците - месо ... и почти никакви ядки , кълнове и дрън- дрън полезнотии

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 21:12 от secretgarden

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Иzвари,суроватки....кравето мляко е zа телетата.Ние не сме телета,имаме си майки и майчино мляко.

Навика да се консумира мляко идва от времената на война,когато друга храна е била в недостиг и хората са се принуждавали да се хранят предимно с мляко и картофи.

О, браво. Перфектната мисъл. Освен да накарам майка ми да релактира, на 58 каква й е работата...
Може да не съм теле, но на 28 определено не смятам, че съм на години за майчино мляко.

И това за войната е меко казано, глупаво, да не ползвам по-силна дума. Викаш, по-рано никакво мляко, идва 41-ва и хоп! Човечеството пропива целокупно мляко заради обсадата в Ленинград? Аман, аман, пожали ме...

Млекодайните животни се отглеждат от векове именно с цел мляко (ако беше само за месо, нямаше да се е наложила практиката за ранното отбиване и захранване на малките, която е валидна и до днес).

Съжалявам за офф-а, но някой път и аз не се стърпявам.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 21:15 от Мис Бу

# 26
  • Мнения: 3 810
Викаш, по-рано никакво мляко, идва 41-ва и хоп! ......
Млекодайните животни се отглеждат от векове именно с цел мляко
.........

 Thinking Замислих се и за Аспарух, как се преселили тук...
Не са ли яли кобилешко мляко?

Може би просто трябва млечните продукти да се консумират умерено. Всичко с което се прекалява е вредно.

# 27
  • Мнения: 531
Пиели,Мими, пиели,кумис.

# 28
  • Мнения: 11 607
Ох, мами, вече ми е толкова съвестно като ям...., като дишам... ,като пия..... - то все е вредно!!!! Помощ!

Без всички тези вредности в храната - няма да има и хранителна промишленост! та тя се крепи на вредностите! Не вярвам на етикети - кой знае какво премълчават те.....

Искам да ям колкото се може по-малко вредности, записах се в темата, но вече от толкова информация се питам - какво наистина да сложа на масата... А и при тази бедна наша хранителна промишленост - какво ли слагат другите, какво ли ядат... Вече косата ми няколко пъти се изправи и пак се накъдри..... Побеля и пак почерня...

# 29
  • Мнения: 531
А какво ще кажете за разрешаването да се произвеждат и в България генно модифицирани плодове и зеленчуци? newsm78
добре, че майка ми отглежда истински домати на село!

Общи условия

Активация на акаунт