Месо..мляко...за и против...

  • 13 458
  • 220
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 704
Много интересно, къде го видя това мое мнение ЗА месото. Много интересно и е изречението след тирето (започва в мн.ч., завършва в ед.ч.). Ако не беше употребила ед. ч. във втората част от изречението нямаше да приема лично препоръката.

SafeHeaven, в Огледалния свят виждаш само "отраженията" на "нещата"  Simple Smile ... затова и лични препоръки не смея "да давам"...

Има един/една потребител/ка Холограма, който/която има наистина интригуващ "поглед"...  -   bouquet /ако случайно прочете това  Simple Smile/.

# 166
  • Мнения: X
Цитат
"По въпросът за месото и витамините единственото месо което наистина НЕ СЪДЪРЖА витамини е заешкото. Има документирани случа и на индивиди които са се хранили изключително и само със заешко месо и в последствие са умрели от глад поради изброените горе причини. Но обърнете внимание става дума само за заешко да нямаме спекулации по въпроса "
Довечера ще се разровя още, ако не ще цитирам по памет, но в основни линии се припокрива с горния цитат. Peace
"Изсмуква" витамини, минерали и организмът буквално се"самоизяжда".

# 167
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Както рядко влизам в тоя форум, като нищо щях да я изпусна тая тема Simple Smile.

и аз мисля, че щом в месото се съдържат незаменими, според науката, аминокиселини, то е незаменим хранителен продукт .....

Сикрет, ти си умен човек, как може да привеждаш този вече отдавна изтъркан манипулативен аргумент. "Според науката" колкото са незаменими тези аминокиселини за човека, толкова са незаменими и за животните. И терминът незаменим означава, че и ние, и животните не можем да си ги синтезираме сами, а трябва да си ги набавяме с храната. От къде мислиш си ги набавят животните? Не видях някой да ти е отговорил по това съждение, затова се включих  Peace.

Така мисля Андеа ...ако не беше необходимо да си ги набавяме нямаше да са Незаменими  Peace

# 168
  • Мнения: 2 761
„Незаменими" аминокиселини и „пълноценни"   протеини
Протеините са изградени от по-малки молекули, наречени аминокиселини. След приемането им протеините се разпадат на съставните си аминокиселини, които се усвояват индивидуално или пък отново се групират в различни типове протеини, необходими на организма. Има около 22 аминокиселини, които нормално се синтезират в организма. От тях 8 са така наречени „незаменими аминокиселини". Ако коя да е от тези аминокиселини липсва, то останалите не биха могли да бъдат усвоени, така че всичките 8 незаменими аминокиселини трябва да присъстват в една и съща храна. Освен това всички те трябва да са в определени пропорции помежду си. Дори и ако една от тези съществено важни аминокиселини е в недостатъчно количество или липсва, то останалите съответно се намаляват и организмът получава" по-малко наличен протеин, необходим за нуждите му. За храните или комбинациите от храни, осигуряващи всичките тези 8 незаменими аминокиселини в необходимата пропорция, се казва, че съдържат пълноценни протеини. Месото не е единственият пълноценен протеин и в действителност много видове месо не съдържат една или повече от тези незаменими аминокиселини. Соята и млякото са изцяло пълноценни протеини, а комбинирайки определени храни, можем да получим храна от много високо качество, чието съдържание надвишава значително протеиновата стойност на отделните храни самостоятелно. Експертите по хранене са установили, че следните комбинации от храни осигуряват пълноценни белтъчини за организма:
Мляко с ориз, пшеница, фъстъци, сусам, бобови храни или картофи.
Бобови с ориз, пшеница, царевица, ядки, сусамено семе. фъстъци с ориз, пшеница, царевица, овес. Соя с пшеница, царевица или сусам. Зеленчуци с ориз, зърнени продукти или сусам. Хората от селските райони изглежда успяват инстинктивно да комбинират протеините в храната си, смесвайки например ориз с бобови храни (като например в Китай и Индия) или царевица и боб (Централна и Южна Америка).

Философия на вегетарианството
по материали от книгите на П. Р. Саркар


Аз съм против соята,затова я изклю4вам,но и без нея може.

# 169
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря, Омега ...много полезно  Heart Eyes

# 170
  • Мнения: 2 761
Примерно вегетарианско меню:
Неделя

Слънце: ориз, леща,грозде, портокали, мандарини ,стафиди, слънчоглед, зеле, овес, ръж, ечемик

Понеделник

Луна: зеле, лапад, лобода, зелен фасул, марули, краставици, царевица зелена, картофи, домати , бакла, тикви, гъби

Вторник

Марс: коприва, червени чушки, домати, лук , чесън, хрян, бяла ряпа, репички; храни, които съдържат лютевина и желязо

Сряда

Меркурий: моркови, круши, леща, зряла царевица , магданоз, чубрица; жълто обагрени плодове

Четвъртък

Юпитер: картофи, тикви, бамя, мляко, фъстъци, растително масло, орехи, бадеми, маслини, жито, праскови

Петък

Венера: грах, сусам, череши, ябълки, сини сливи, смокини, вишни, чгоди, малини, дини, мащерка

Събота
Сатурн: орехи, бадеми, лешници, кестени, сини патладжани, зрял боб, черна ряпа, кафе, какао, боровинки, шипки ,черупкови и с голяма калоричност плодове ,

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

# 171
  • Мнения: 3 810
"Изсмуква" витамини, минерали и организмът буквално се"самоизяжда".

Цоцоланке, тамън кат' за вас! Peace Но оставете някой витамин и минерал за разкош...

# 172
  • Мнения: 11 607
Следователно - заешкото е много вредно месо, така ли?

Мимче.....

# 173
  • Мнения: 3 810
А го препоръчват за първите меса за захранване на децата..........................

# 174
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E5%ED%E … %EE?_20070203154/

Вегетарианците да не влизат ....

ей тук някъде пише за заешкото

http://www.novo-nachalo.org/downloads/02_hranene_2.pdf

# 175
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вторият линк е много полезен  Peace

# 176
  • Мнения: 11 607
Вторият линк е много полезен  Peace

Ню старт програмата е това..... Чела  съм книгата...

# 177
  • Мнения: 2 761
Да не 4етат месоядни:)))

Вегетарианците са в по-добра физическа форма от месоядците
Едно от големите недоразумения по отношение на вегетарианския начин на хранене е мнението, че вегетарианците са слаби, бледи и болнави хора. Нищо подобно! Точно обратното! Много резултати сочат противоположни факти - вегетарианците са по-здрави, по-жизнени и са много по-издръжливи от хората, които ядат месо.
•    Д-р Шотедьо от Белгийския университет е провеждал тестове, за да сравни издръжливостта, силата и бързината на възстановяване след умора при вегетарианци и при месоядци. Естествено резултатите показват, че вегетарианците са със значително по-голям капацитет по всички показатели.
•    Тестовете за издръжливост, провеждани в университета в Йеил от д-р Фишер със спортисти, спортни инструктори, лекари и медицински сестри, показват че вегетарианците имат почти два пъти повече енергия и по-голяма издръжливост от невегетарианците. Подобни тестове провежда и д-р Келог в Мичиган. Те потвърждават описаните вече резултати.
•    Изследвания на д-р Йотейко и В.Кипани от университета в Брюксел показват, че вегетарианците могат да изпълняват два или три пъти по-дълго тестовете за издръжливост в сравнение с невегетарианците, преди да настъпи пълно изтощение, а за възстановяване след този тест им е необходимо само 1/5 от времето, нужно на техните конкуренти невегетарианци.
Тези шокиращи резултати показват, че вегетарианската диета е най-добрият начин на хранене, осигуряващ физическа сила, издръжливост и ефективност. Наистина, най-силните и най-дългоживеещите животни в света са също вегетарианци. Конят, волът, бикът и слонът, всички те имат здрави тела, голяма издръжливост и феноменална сила, която им дава възможност да носят масивни товари и да извършват тежка работа в помощ на хората. Нито едно от месоядните животни няма достатъчно енергия и издръжливост, за да бъде товарно животно.
Интересно е също да се отбележи, че много от атлети-те, поставили световни рекорди, са били вегетарианци.
• В Англия Клубът на колоездачите-вегетарианци притежава около 40% от националните колоездачни рекорди, а и в цяла Европа повечето колоездачни рекорди са на вегетарианци, а не на месоядците.
•    Плувецът-вегетарианец Мърей Роуз е най-младият трикратен носител на златен медал от Олимпийските игри. Той е бил обявен за един от най-добрите плувци на всички времена и е подобрил много рекорди. Най-бързото преплуване на Ламанша в историята - 6 часа и 20 мин. -е също постижение на вегетарианец.
•    Много световноизвестни атлети, бивши и настоящи, преминават към вегетариански начин на хранене и намират, че този начин на хранене им носи по-добри постижения. Например А.Андерсон - вдигане на тежести от Австрия, поставил много световни рекорди, или Джони Вайсмюлер, на когото принадлежат 56 световни рекорда по плуване. Всички тези спортисти заявяват, че не само не отслабват силите им, а напротив - всичките им способности значително се подобряват.
•    Бил Уолтън, известна американска баскетболна звезда, познат на всички с агресивната си твърда игра, се убеждава от личен опит в ползата от вегетарианския начин на хранене и препоръчва горещо този режим на съотборниците си.
По цял свят вегетарианците поставят забележителни рекорди - в бокса, в борбата, футбола, спортното ходене и др. Всъщност, вегетарианците имат повече енергия и издръжливост, защото организмът им не прахосва това огромно количество енергия, необходимо, за да се противодейства на отровите в месото.

Философия на вегетарианството
по материали от книгите на П. Р. Саркар

# 178
  • Мнения: X
Я,и Елън Уайт е писала по въпроса...моята информация беше от "тюлените" на СаЩ. Thinking
Значи пак сме информирани и всеки си носи отговорността за последствията. Peace

# 179
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хм. Не че съм чела много по темата, ама мъжа ми е голям фен на разни техники за оцеляване и съответните бумаги по въпроса. Та там се споменава, че заешко не може да се консумира продължително време като единствена храна, защото в него липсва една от всичките есенциални аминокиселини - което предизвиква въпросното нарушаване в баланса, тъй като при липса дори на една не могат да се синтезират куп важни за организма съединения (ензими, белтъци и т.н.) и това води до сериозно разстройване на метаболизма. Мързи ме сега с чичко Гугъл да го проверявам... ама ако някой е чел, да коментира Grinning
На мен темата ми е интересна - изчетох до последния постинг, имаше интересности Peace
Не съм вегетарианка и няма да стана. Намалили сме консумацията на месо - всички вкъщи, но не я изключваме напълно. За мен бедата е в прекаляването... Ако ще се позоваваме на това как е било `едно време` - изобщо не е имало такава огромна консумация на месо, каквато е в презадоволеното ни общество. Месо се е ядяло по празници - не постоянно, ежедневно и по няколко пъти на ден, както е в момента.
А прекаляването и в двете посоки си има своите недостатъци, както е видно и от спора дотук. Още повече, че вегетарианството изисква бая задълбочено обмисляне на комбинирането на храни, така че да се постигне баланс и да няма липси - нещо, което мен инстинктивно ме отблъсква, също както броенето на калории, мазнини и прочее в идиотски диети Twisted Evil
Иначе харесвам веганските сайтове - имат много интересни рецепти Laughing Някои са и вкусни Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт