Месо..мляко...за и против...

  • 13 461
  • 220
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11 607
Я,и Елън Уайт е писала по въпроса...моята информация беше от "тюлените" на СаЩ. Thinking
Значи пак сме информирани и всеки си носи отговорността за последствията. Peace

Коя е Елън Уайт? Може и на ЛС за да не разводняваме.....

# 181
# 182
  • Мнения: 704
Omega, благодаря за линка; това ми хареса  Simple Smile -  "Няма сексизъм, расизъм или видизъм в термина землянин и той съдържа всеки от нас..."
Не догледах до края, защото от сцени на насилие буквално започва да ми се гади, а днес не съм в настроение за това  Sunglasses

Не е задължително да преминеш през етапите на 1/ осмиване и 2/ съпротива, за да осъзнаеш или приемеш една идея...

И... се съмнявам  Thinking, че един филм би променил възгледите на някого... По-скоро е въпрос на опитност, определено изживяване, за да избереш вегетарианския начин на живот  Simple Smile

Повечето от нас, които са такива, са направили избора си напълно съзнателно и мотивирано...

# 183
  • Мнения: X
Повечето от нас, които са такива, са направили избора си напълно съзнателно и мотивирано...
Не гледах - плача на такъв тип филми. Иска ми се и аз да имах куража да стана пълна вегетарианка - ям пилешко/пуешко месо, риба... доста рядко, но все пак... Cry

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 21:31 от Анонимен

# 184
  • Мнения: 4 150
Омега,какви са теzи филми дето ни предлагаШ zа уикенда... Sick Как да гледам сега в тавана Wink
Замислих се дали не си сготвим сьседа на грил....наддал е последно време,zалоил се е,Ще поте4е хубава мас... Mr. Green
Като видях как се ядат прасетата едно друго,zаЩо да не опитаме и ние малко канибалиzьм...

# 185
  • Мнения: 2 761
Е,съжалявам, не съобразих деня...

# 186
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От друга страна без месо, за да си докараш необходимите протеини ще падне страшно смятане, ядене на соя и коноп, варене на киноа и амарант и дъвчене на водорасляци до припадък, да не забравяме омега3 от лененото семе (бая горчи) което накрая те прави доста нещастен, пробвала съм  Grinning.
От къде ли си набавям протеини като не ям нито месо, нито соя, коноп, киноа, амарант, водорасляци или ленено семе вече 17 год? newsm78

# 187
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От друга страна без месо, за да си докараш необходимите протеини ще падне страшно смятане, ядене на соя и коноп, варене на киноа и амарант и дъвчене на водорасляци до припадък, да не забравяме омега3 от лененото семе (бая горчи) което накрая те прави доста нещастен, пробвала съм  Grinning.
От къде ли си набавям протеини като не ям нито месо, нито соя, коноп, киноа, амарант, водорасляци или ленено семе вече 17 год? newsm78

мляко пиеш ли  newsm78

# 188
  • Мнения: 4 150
Цитат
От къде ли си набавям протеини като не ям нито месо, нито соя, коноп, киноа, амарант, водорасляци или ленено семе вече 17 год?
Такива подробности не ги zнаят някои хора и си zнаят една и сьЩа песен.."Трябва протеини,тях ги има само в гореиzброените..и тн.."Това са прочели,това каzват.Рени,поzдравления zа храненето.  bouquet
Иначе се питам кравата откьде вzима протеини...нито пие мляко,нито яде сирене и месо..... newsm78
Логично би трябвало да ядем месоядни животни,zа да набавяме "истински" протеини,zаЩото теzи животни ядат "истинско" месо.

# 189
  • Мнения: 599
Благодаря Мецанке и на мен би ми било интересно


и аз мисля, че щом в месото се съдържат незаменими, според науката, аминокиселини, то е незаменим хранителен продукт ..... вече друг е въпроса за качеството, кулинарната обработка и т.н....
Няма такова нещо, 100%.  А, видях, че някой е пуснал разяснение.
Така, аз няма да споря, не ме е еня дали е бил месояден човекът преди 3 500 000 год., важното е, че аз днес не съм Simple Smile
С никого не искам да споря, всеки праяви своя избор  Peace
Ще ми е интересно да науча нови неща. Не отричам нищо априори.
 

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 16:06 от Ne/Da

# 190
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С годините към млякото (както и към млечните продукти и яйцата) започвам да изпитвам все по-силна естествена непоносимост. Все още се опитвам да ги ям (защото понякога просто няма какво- напр. на работа), но понякога наистина не успявам да преглътна Sick... Значи всички животински продукти имат една специфична много тежка миризма (от която ми се гади), но аз започнах да я долавям едва след като спрях да ям месо... Та така... дори ходя на фитнес и трупам мускулна маса Laughing И никога не съм се замисляла дали пък нещо не ми липсва като не консумирам месо Crazy

Иначе се питам кравата откьде вzима протеини...нито пие мляко,нито яде сирене и месо..... newsm78
И за това не съм мислила newsm78... Просто за мен е съвсем естествено да не се консумират животни (живи или умрели).

# 191
  • Мнения: X

И за това не съм мислила newsm78... Просто за мен е съвсем естествено да не се консумират животни (живи или умрели).
Като каза живи или умрели, се сетих за един чпонски ресторант, в кйто вадеха една риба от аквариума, изчистваха я и я пържеха (без да режат главата) и веднага я поднасяха на клиента - тя още мърдаше!!!! Sick Sick

# 192
  • Мнения: 11 607
Като каза живи или умрели, се сетих за един чпонски ресторант, в кйто вадеха една риба от аквариума, изчистваха я и я пържеха (без да режат главата) и веднага я поднасяха на клиента - тя още мърдаше!!!! Sick Sick

Да, и аз го гледах и казаха дори,че било майсторство да сготвиш рибата и като я поднесеш тя все още да е жива.... Дори го видях това и на филма... Гадост! Жива храна...

# 193
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е извратено! Sick

# 194
  • Мнения: 4 150
А на petatv гледах видео с една маймунка сложена по средата на една крьгла маса.На масата има в средата дупка и там е zавряна маймунката.Тялото й е под масата,главата е само на масата.Клентите имат по едно чукче и чукаха по главата на маймунката докато я убият.Не мога да опиШа мьченията на животното и письците,които оЩе кьнтят в главата ми...
Когато умря,сервитьора донесе неЩо остро и отряzа черепа.С малки и фини льжички всеки от гостите на масата опита пресен маймунски моzьк.
Човека е по долен от всяко животно.Мое мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт