Месо..мляко...за и против...

  • 13 447
  • 220
  •   1
Отговори
# 195
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Човека е по долен от всяко животно.Мое мнение. Peace
Не само твое. Не мога да си обясня на какво се дължи тази жестокост в хората... Няма друго същество на Земята, което да изпитва удоволствие да причинява болка... Такива извратени действия са присъщи само на човека.

# 196
  • Мнения: 843
    не,   от мен вегетарианец няма да излезе..  Пилешко и риба  са основните  неща в менюто, но и шунка, понякога.
    А за млякото, просто го оставям без коментар..,  всички производни са на почит в дома ми, особено сиренето,  във всякъкъв вид.
    Е,  може да живея по- малко,  но поне щастливо. В моята си ценностна система.
     И нещо друго... вегетарианството, суровоядството, / даже и храненето със слънчеви лъчи от съседна  /изисква по- високо ниво на духа,,  или наистина  зор за  излекуване на нещо страшно.   И  нерядко се получава.
      Не съм дорасла до там../ по скоро не искам още/       не всички стават за вегетарианци, дори и да искат. 

# 197
  • Мнения: 4 392
 Ще чета..

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 17:02 от Amarena

# 198
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В зряла възраст е много по-трудно да се направят драстични промени в храненето. Колкото организмът е по-млад, толокова по-лесно се свиква.

# 199
  • Мнения: 135
 известни са ми случаи на мами вегетарианки по време на бременност, и след това, деца без месо гледани - напълно е възможно, да не говорим, че в света има много хора вегетарианци от поколения.

това което съм срещал от Рудолф Щайнер (езотеричен изследовател и Посветен) беше в смисъл, че от физическата храна се ползваме за стимул/импулс, а за градежа на тялото елементи се приемат главно по друг начин - дишане , светлина, др.

"Ние  строим себе си  не от веществото на Земята. Това, което ядем, ние ядем просто, за да имаме стимул. Така че всичко, което хората си представят, че там храната влиза, и че там храната отново излиза, и в промеждутъка нещо остава, въобще не е вярно: това създава само стимул. Там постъпва противодействаща сила от от етера, и ние изграждаме цялото наше тяло от етера. Всичко, което ние носим в себе си, не е построено от веществото на Земята...
това е така важно, че ние изграждаме себе си въобще не от Земята и нейното вещество, а че ние градим себе си от това, което е извън Земята... Сърцето, което вие сте носили в себе си осем години назад, него във вас повече го няма, мто се е обновило, обновило се е не от веществото на Земята, но се е обновило от това, което в светлината обкръжава Земята. Вашето сърце е спресована светлина. Вие действително сте спресовали вашето сърце от слънчевата светлина.И това, което сте приели с храната, , то само ви е стимулирало към това, че вие така да уплътните слънчевата светлина. Всички ваши органи вие изграждате от това, което представлява от себе си пронизано от светлина обкръжение, а това, което ядем, което приемаме в храна, това означава само импулс".
Рудолф Щайнер, "Природни основи на храненето"

от тази гледна точка напълно се елиминира въпроса за "незаменимите аминокиселини" и може да се замислим - какви импулси внасяме в себе си, животинската храна носи животински страсти.

# 200
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дийп, откъде я изрови тази тема? Възможно е естествено- аз съм вегетарианка, но децата ги захраних с месо по лекарски препоръки- бях млада и неопитна майка. Обаче те порастват и се осъзнават сами- голяма дъщеря вече почти не яде нищо месно.

# 201
  • Мнения: 4 392
В тази тема съм се записала преди една година , а досега не ми е излизала.. Rolling EyesЯвно е слабо посещавана ..
Точно тя ми трябва в момента.

Да отговоря по темата: Против.

прясна веганка

# 202
  • Мнения: 2 761

И какво ти е менюто при тези условия? newsm78

# 203
  • Мнения: 4 392

И какво ти е менюто при тези условия? newsm78
Салати, ядки, плодове, зеленчуци, студенопресовани масла, кълнове..Да не забравя и маслините. Laughing
Ям и хляб.. Ако не ме домързи, си го меся, иначе купувам.

# 204
  • Мнения: 2 761
Браво на теб.И от колко време така?Ами с домашните как се оправяш?Или и те смениха режима?
А кълновете готови ли купуваш или си правиш?

# 205
  • Мнения: 4 392
Браво на теб.И от колко време така?Ами с домашните как се оправяш?Или и те смениха режима?
А кълновете готови ли купуваш или си правиш?

Сравнително отскоро. От 3 месеца. Мъжа ми продължава да е хищник. Казва, че нямал "3 стомаха" и не бил тревопасно. Rolling Eyes Чудя му се, защото е биолог, но това е и възможното обяснение. Нали така ги учат. Купува си наденици и салами hahaha и си ги добавя в чинията върху постната ми гозба. 
Малката е фенка на ориз и картофи и на ядки всякакви, така, че не ми е проблем.
Веднъж в седмицата у бабини си яде месо обаче. Sunglasses
Понякога си иска и в къщи, ако мъжът ми яде месо. Иначе колбаси никога не е яла.

Кълновете сама си ги правя, но не прекалявам, защото по всяка вероятност и слънчогледът и лещата, които използвам, са генномодифицирани. Crazy

# 206
  • Мнения: 2 761
Прави си житни.

Мъжа ми продължава да е хищник. Казва, че нямал "3 стомаха" и не бил тревопасно. Rolling Eyes Чудя му се, защото е биолог, но това е и възможното обяснение. Нали така ги учат. Купува си наденици и салами hahaha и си ги добавя в чинията върху постната ми гозба. 

Моят пък мама му го е научила,че кучешките зъби в устата са,за да яде месо. ooooh!

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 01:50 от Omega

# 207
  • Мнения: 4 392

Те май са най- манипулирани, наред със слънчогледа и царевицата.
Иначе приемам всякакви идеи. Много обичам кълнове. Heart Eyes

# 208
  • Мнения: 2 761

Те май са най- манипулирани, наред със слънчогледа и царевицата.
Иначе приемам всякакви идеи. Много обичам кълнове. Heart Eyes

Не съм чувала,по-скоро не са.Питай във форума на дъновистите.

# 209
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Иначе приемам всякакви идеи. Много обичам кълнове. Heart Eyes

незнам кои са ГМ и кои не. гледам на етикета да пише,че не са.

аз си правя кълнове от леща (2 вида: черна и зелена), мунго-боб (много бързо стават) Laughing, семена от горчица (май хардал му се вика), семена от броколи .
имам и малко нахут в нас, ама не съм пробвала да го покълвам

Общи условия

Активация на акаунт