Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 444
  • 506
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Didia,детето носи постоянно очилата затваряме и очите един ден лявото другия ден дясното,проблема е точно в прегледа и упражненията заради проблема с дефицита на внимание тя не успява да ги направи тези упражнения,лекаря неможе да прецени и той добре точно как вижда заради нейната разсеяност и непостоянство.това ни е ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ.затова реших да питам тук за търпелив доктор,обикновенно лекарят се изнервя даже повече от самата Йоанна.

# 16
  • Мнения: 434
За мама Иги
Александровска, вход откъм Бул. Пенчо Славейков . Между Александровска и Света Екатерина.
Приемният кабинет е на първия етаж с отделен вход по едни метални стълби. Лекарите от клиниката преглеждат по график.

# 17
  • Мнения: 3 914

Непонятното за мен е
ирис- по-рехава структура в pars pupillaris iridis,

Това е областта във вътрешността на ириса м/у предната и задната очна камера т.е. областта на зеницата,явно има аномалия в съдържанието на камерната течност и нейния обмен.
pupilla-зеница от латински
Има заболяване което се характеризира с голяма роговица - МЕГАЛОКОРНЕА ,обикновенно не води до проблеми в зрението.
Би ли ми казала какво е основното заболявате-тежкото.Понякога има общо със очните. Hug

# 18
  • Мнения: 448
Няма никаква връзка, освен че се наложи да стои в кувьоз излишно и рисковано дълго. Диагнозата му беше, вродени органни малформации: дубликатура на хранопровода. Казаха ми ,че има два органа, като единия е с отвор към трахеята. Било невъзможно да приема храна. Първоначално и доста след това ни убеждаваха, че детето няма шанс да оцелее и въобще не се спрягаше идеята за евентуални увреждания и последствия. Това си е друга история, невярна при това, нищо му няма. Връзката с очите , е че всичко това удължи неимоверно престоя в кувьоз. Първите 10 дни въобще не беше хранен (само вливания). Две седмици глад си е проблем сам по себе си, освен това после водеше до отслабване на организма, инфекции и вместо 2 седмици, 2 месеца в кувьоза. За това още там му направиха първия очен преглед, но наистина беше още съвсем малък. Вторият трябваше да е на 6 месечна възраст, но след изписването ни препоръчаха няколко месеца никакви контакти, имунната му система все още беше много слаба ( дори без баби и дядовци) и затова го отложихме с няколко месеца. Обяснявам всичко доста лаишки, но обратно на очакванията ни той не наваксваше достатъчно бързо, чисто физически, нито като тегло, нито като зрялост, до късно не можехме да го захраним ,беше видимо по-слаб, по-дребен от връстниците си и затова и очичките му бяха "по-незрели". С израстването диоптъра падаше на всеки шест месеца с по 0.5 и ни казваха, че просто детето расте и се "само регулира". Но като очен проблем и до сега роговицата си нараства неравномерно голяма. Доволна съм от лекарката, имам и доверие, единствения ми проблем е това, че е трудно да намирам информация като цяло за очните заболявания. Предвид горчивият ни опит с лекари и диагнози ( подписвала съм документи и съгласия за какво ли не вярвайки че е за добро), просто искам във всеки един случай да знам, какво става ( без да параноясвам естествено Hug)
Ужасно съм многословна за което се извинявам

# 19
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен!Моето детенце се роди с мезодермална дисгенеза и различни зенички,също така и с вродена глаукома,която открихме когато беше на 2месеца.
Писала съм много в темата GLAUKOMA и други теми,но не намерих никои с мезодермална дисгенеза.CTramell  много се радвам ,че пишеш  и най-искрено те моля ,напиши повече за това заболяване,най-вече как протича ,доколко е увредено зрението на твоите близки.Моето детенце е още малко и не се знае колко вижда,но се борим постоянно с глаукомата ,сега сме с два вида капки.Знаеш ли нещо за синдрома на Аксенфелд Ригър който се проявявал по този начин?Е това е от мен ще помагам и аз с каквото мога.Поздрави на всички!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря много Think, и ме извинете отново!

# 21
  • Мнения: 3 914
teis много съжалявам ,че си преживяла такива неща,повярвай ми ,разбирам те напълно и те поздравявам ,че въпреки всичко се бориш за детето си Hug
Престоя в кувьоз обаче във вашия случай няма общо,ако имаше, очните ви дъна нямаше да са б.о.Питах за другото заболяване ,защото някой синдроми са с прояви и в очите ,често и с по голяма роговица и глаукома /например Стърч-Вебер синдром-но изобщо не можем да говорим за него в този случай/
Сега си мисля че вашето си е Мегалокорнеа,отделно и диоптер,дано е така Peace
По отношение на информацията си права и ние година и половина бяхме с грешна диагноза/онази от кувиоза Wink/затова я изучих из основи и успях да изтъкна съмненията си,за да стигнем до истината.Какво излиза,раждайки деца ние трябва да завършим и медицина.А пък сега вече ми е и интересно,срам ме е да го кажа ,но мисля че даже вече се е превърнало в мания-чета и говоря само за очи Embarassed
Затова и направих тази тема,всеки да каже през какво е минал и какви са проблемите,за да може ,ако някой изпадне в подобно положение,като при мен и теб,да прочете и да си направи някакъв извод/лекарите често спестяват важни неща/.
Все пак най добрия лекар за детето е всъщност майката

milenski здравей!Ще опитам да намеря нещо за този синдром Peace

# 22
  • Мнения: 448
Viki i mama, току що бях в Google, на Стърч- Вебер синдром няма намерена информация?
Извинявам се за разводнявката, но когато лежахме в болницата, една от студентките беше на тридесет и няколко години с едно момченце. Шом те влече  Hug

# 23
  • Мнения: 247
Здравейте! Току що попаднах на този форум и бързам да се включа само за да поздравя Viki i mama за идеята да споделим проблемите със зрението на нашите деца.  bouquet Ще оставя за утре описанието на проблема на Александра /1 г.8м./ и пътя, който сме извървели досега. Ще се радвам ако някой ни помогне. Не по-малко ще се радвам ако с моя разказ дам на някого кураж и надежда.  

# 24
  • София
  • Мнения: 498
Приветствам идеята за тази тема, тъй като постоянно(за съжаление) се появяват дечица  очни проблеми, а така всичко ще бъде на едно място, а не хаотично разпръснато из целият форум.
Моето дете е с Вродена Катаракта на едното око, така и никои не можа да каже защо е станало така. Направена му е операция в Александровска б-ца  - импалнтирана му е мека леща на мястото на неговата. След това 2 пъти е правен лазер. Засега незнам или по-точно не съм сигурна дали и какво вижда с това око.... Sad Скоро сме и пред ТЕЛК. Времето ще покаже всичко. Борбата продължава.

# 25
  • Мнения: 3 914
Ето го,не е приятно ,но щом търсиш Peace
Казах ,че нямате общо ,защото има кожни прояви ,но ако искаш разгледай

http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1T4SKPB_enBG208BG209& … urge-weber-krabbe+

# 26
  • Мнения: 7 391
Didia,детето носи постоянно очилата затваряме и очите един ден лявото другия ден дясното,проблема е точно в прегледа и упражненията заради проблема с дефицита на внимание тя не успява да ги направи тези упражнения,лекаря неможе да прецени и той добре точно как вижда заради нейната разсеяност и непостоянство.това ни е ГОЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ.затова реших да питам тук за търпелив доктор,обикновенно лекарят се изнервя даже повече от самата Йоанна.
     Светла,разбирам проблема с доктора,но аз имах нещо друго на ум.Ние правехме упражнения и в къщи.За съжаление открихме проблема късно и беше невъзможна корекция.Въпреки това опитахме всичко и резултата беше 0.Гледаха я всички професори ,които открихме и всички ни казаха,че ако навреме сме взели мерки нямаше да имаме никакъв проблем.Говоря за + 9 на едното око .Така нареченото мързеливо око.В момента положението е същото,но дори на нас ни казаха,че проблема е решим ,ако не бяхме загубили ценно време.Аз го забелязах още когато беше на 1 година и един такъв нервен доктор ме изгони с думите,че такива умни като мен му правят опашките пред вратите.И до днес не мога да си простя,че не отидох при друг по-търпелив и внимателен.След това на 11 години разбрахме за какво става дума и детето плака,аз го мъчех ежедневно и нищо.За това моят съвет към теб беше да не отстъпваш и да я оставяш да си почине и отново.  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 914
Didia на колко години е детето сега?
Знам че се прави операция ,ако се интересуваш............................

# 28
  • Мнения: 450
Здравейте,мами.
Синът ми е с колобома на дясното око.Казаха ни,че не можеда се лекува и все още не могат да кажат с точност точно колко вижда-около 50%.Това е супер,дано да е така PraynigСлед месец ще ходим на профилактичен преглед,макар,че ни казаха,че колкото и да ходим нищо няма да се промени...
Знаете ли нещо за очен център Вижън?Дали преглеждат деца и колко ли струва прегледа?Днес прочетох статия в Стандарт.Щели да преглеждат един ден безплатно,но аз предпочитам този път да си платя.

До мама Иги - номерче за прегледа се взима в деня на прегледа,колкото се може по-рано от рецепцията на болницата,тя е точно във входа при рампата.А кабинета е зад ъгъла в дясно по едни метални стълби.Аз съм ходила в 7.30 сутринта,защото много бързо свършват Sad Можете да си вземете направление от педиатъра.

# 29
  • Мнения: 3 914
Здравей,къде точно е колобомата?
Сега четох тук в една книга ,че всъщност са прави докторите,не се лекува ,защото това е вродено състояние и не се развива,може и да не навреди на зрението Peace
Във Вижън преглеждат деца,но не са детски лекари и ще е по добре и ти да идеш,при Топов например Wink
Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт