Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 449
  • 506
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 914
Пратих ти Hug

# 46
  • Мнения: 167
Мари Пешева здрасти във форума. Атрофията на зрителния нерв е по-скоро неврохирургичен проблем, който засяга зрението, защото е увредена връзката мозък-око. Не съм чула за добър специалист точно по този въпрос, но за много добър очен диагностик и сериозен лекар минава д-р ДДрагомир Драганов 0889228756 и аз лично съм изключително доволна от него-оперира в международната пътуваща клиника "Орбис". Друга корифейка е проф Петя Владимирова в София но не зная томчно къде е, мога да науча утре. Тя работи с един американски фонд с изключителни щатски специалисти и иматпрограми за бедни семейства- безплатни операции илечения. А доц Тошо Митов във Света Петка също смятам че е добър.

# 47
  • Мнения: 167
Сгреших-Петя Василева е професорката и е републикански консултант последно е била завеждаща клиника "Св.Ана " в София.

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте! Дъщеря ми Йоана е на 4.5 г има далекогледство 2 диоптъра и стребизъм. Криви очите навътре около 20 градуса, като редува ту едното, ту другото око. Зрението й е равностойно на двете очи и ги използва поравно, като няма мързеливо око. Така е откакто стана на 1.6 г. Вследствие на висока температура събра очичките. Консултирахме се с д-р Кимова от Перник и тя ни предписа очила. 1 година носихме очила и на контролния преглед ми заяви, че детето ми не може да фиксира с едното око. Което се оказа пълна глупост и въобще нямаше такова нещо! #Cussing out Отидохме при д-р Топов. Той беше доста рязък и Йоана плака по време на целия преглед. Предписа очила 3 диоптъра. Аз обаче реших да получа още едно мнение и отидохме при д-р Лолова. Тя ни остави с очила 2 диоптъра и започнахме с контролни прегледи през 3 месеца. Постепенно забелязахме напредък, но преди няколко месеца се разболяхме от бронхит и напредъка от 5-6 градуса изправяне изчезна! Тя каза да я оперираме. Все пак реших да видя и мнението на Топов. Вчера бяхме при него и той ни отчая, че тя е вече на 4.5 г. и операцията може и да корегира козметичния проблем, но няма гаранции, че мозъка ще започне да възприема картината и от двете очи!  Cry Препоръча да носим един месец очила 3 диоптъра и ако не помогнат да я оперира.  Интересува ме има ли някаква алтернатива на официалната медицина при стребизма? Някой от вас имал ли е подобни проблеми и решил ли ги е с алтернативна медицина? Ужасно ме е страх, че от 3 години тичаме по лекари и нещата не се променят.  Cry В крайна сметка, ако операцията ни е бил винаги единствения шанс просто е трябвало да я оперираме още преди три години... И сега се чудя да и слагам ли тези три диоптъра, да я оперирам ли и при кого - Лолова или Топов! Ужас!

# 49
  • Мнения: 3 914
Здравей!
Нещо не ми се връзва Confused
Какъв мозък и какво има да възприема ,нали няма мързеливо око?/Топов ме изненада Rolling Eyes/
Ако няма мързеливо око,имате реални шансове след операцията всичко да е ОК.
НО ,за дете на 4,5г. не бих казала, че е дошло времето за операция-естествено това е мое мнение Peace
Никъде не прочетох ,дали правите упражнения,които се правят на деца с кривогледство,а това е много важно,наред с очилата Hug
Защо не опиташ при Галя Димитрова или при Попова newsm78,и двете в детска очна в Александровска болница.
  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 914
Преди 1г. на компютъра не показа астигматизъм или диоптри, възможно ли е да се появи без причина?
Вени,астигматизма обикновенно е вроден,възможно е обаче да не е видян,не винаги на компютър се вижда.Може да се направи периметрия newsm78/пак е компютър/ Peace

# 51
  • Мнения: 2 116
Приветствам идеята за тази тема, тъй като постоянно(за съжаление) се появяват дечица  очни проблеми, а така всичко ще бъде на едно място, а не хаотично разпръснато из целият форум.
Моето дете е с Вродена Катаракта на едното око, така и никои не можа да каже защо е станало така. Направена му е операция в Александровска б-ца  - импалнтирана му е мека леща на мястото на неговата. След това 2 пъти е правен лазер. Засега незнам или по-точно не съм сигурна дали и какво вижда с това око.... Sad Скоро сме и пред ТЕЛК. Времето ще покаже всичко. Борбата продължава.


Желая ви успех! Пиши какво е станало!   bouquet

# 52
  • Мнения: 1 881
Мили мами, не знам от къде да започна.........
Допреди една седмица всичко беше наред с момиченцето ми. Прекара вирус, пи антибитик и точно го свършихме и детето просто се събуди с кривогледство. Днес я водихме на два прегледа, изписаха й капки за разширяване на зениците и сме на преглед  във вторник в Александровска /дори не знам при кого бяхме на преглед, беше много висок мъж/, а в сряда в 18 - та поликлиника при д-р Цонев. Нищо не ни казват засега /освен, че градуса на кривене е около 15, и на двете очички/, чакат да се види причината....Но аз съм разбита ...не мога да спра да плача вече втори ден, не знам какво  очаква милото ми детенце и не мога да справя с болката. Моля ви, кажете ми всичко...как протича прегледа, какво е възможно да е....Четох, че може да е следствие от вируса, или пък да има наследствена обремененост /която почти изключвам/.  Няма ли начин на лечение, или вариантите са очила, операция...

Моля ви и за мнение за споменатите доктори, толкова хаотични са ми мислите, едва успявам да пиша от пороя сълзи Cry

Благодаря на всички предварително.....

# 53
  • Мнения: 3 914
Здравей Небесна Hug

Разбирам ,че още си в шок,защото доскоро не сте имали проблеми,но недей така,това е решим проблем и няма място за такъв порой от сълзи Hug
Сега се успокой и погледни на нещата от правилния ъгъл Peace
Ако това ще те успокои,трябва да знаеш ,че 80% от хората имат някакъв проблем на очите,който в голяма част датира от детството.Хубавото е ,че си го забелязала сега и си завела детето веднага на офталмолог,което допълнително ме навежда на мисълта,че детето ще се оправи Hug
Сега следва-разширени зеници/две годишно дете ,дори не реагира остро/,преглед от детски офталмолог с офталмоскоп,евентуално ще я накара да седне и на компютъра/детските имат подход,закачат децата и всичко минава бързо и лесно/,после евентуално очила/има прекрасни детски модели/,може и упражнения да правите/нищо сложно и травмиращо/,ами това в общи линии Peace
А операция,още е мнооооооого рано, даже да мислиш ,пък и 15 градуса .......ми не е толкова страшно Wink
Сега извади една голяма кърпа,попий пороя и се порадвай на детенце,представи си я с едни прекрасни,сладурски ,розови очилца,точно като за нея Hug Hug Hug

# 54
  • Мнения: 1 881
"Вики и мама", много благодаря за топлото отношение. Благодаря и за обяснението Hug
Може би именно неизвестното страшно много ме плаши, и това, че стана толкова бързо и неочаквано.

Още веднъж Hug

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да споделя това произведение на руски класик(
ченох го в 8-9-ти клас и до ден днешен го помня
невероятно е - мисля си, че има какво и вие да научите от него
http://www.lib.ru/RUSSLIT/KOROLENKO/slepmuz.txt

# 56
  • Мнения: 1 881
Здравейте отново. Искам да споделя...Ходихме при д-р Топов и още един лекар, но оставаме при Топов, много беше мил и любезен. Детето е с 3, 5 диоптера далекогледство и криви едното очнеце. Засега само слагаме очила, след 20 дни отново сме на преглед. Това ни казаха...без обещания, без особена надежда:(

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 16:13 от Небесна

# 57
  • Мнения: 214



Здравейте мили майки

Мой та дъщеричка е с диагноза- реактивен артрит
получи изкривяване на дясното око,след преглед в Александров-ската болница при доктор Кемилев се установи,че е загубила към 85%от зрението на дясното оче.
Започнаха лечение с капки и инжекции на очето,моля ако на друго детенце са му правели такава манипулация да ми каже не можели тези инжекции да се поставят с упойка.
Много ще съм ви благодарна ако имате и някакви впечатления от този доктор да ги споделите с мен.

# 58
  • Мнения: 214
Искам само да допълня,че артрита ни го откриха преди две години и половина.А изкривяването се получи преди седмица и то без да е боледувала.

# 59
  • Мнения: 3 914
Здравей Мирослава,аз ти писах и в другата тема и ,както ти казах, поискай местна упойка ,която е на капки Peace
Не ми стана ясно обаче ,на какво се дължи загубата на зрението и то 85%,защото кривогледството не може да е причина,а само симптом.Защо не попиташ каква всъщност е диагнозата и защо бият инжекцийте? newsm78
Дали е свързано с артрита сега май няма значение,важното е да се оправи детенце Peace
Бих могла да потърся инфо ,но ми трябва диагноза и името на препарата в инжекцията Hug

Общи условия

Активация на акаунт