Деца с очни проблеми, редки аномалии и не толкова редки очни заболявания

  • 42 452
  • 506
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 214
Привет на всички
Това което ни бият е Дипрофил и казват че го биели за да могат да спрат загубата на зрение и да се разбиели някакви плътни тъмнини зад лещата.Който не позволявали  да се огледа  очното дъно.
ВОД=0,02нк
Слагаме и капки Наклаф,Мидрум и Максидекс
Ревматоложката се колебае и не може да каже дали Артрита е причината понеже изследванията ни са много добри.

Пожелавам на всички лек и усмихнат ден

# 61
Здравейте, от този форум разбрах, че глаукомата се проявява и в такава малка възраст. Нашия проблем е  почти същия с тази разлика, че синът ми е на 20 години. Очното му налягане е в границите на 22-25. От скоро разбрахме за това, а иначе имаме фамилна обремененост от нашите родители.  Лекарят който го преглежда не ни даде много подробности около заболяването, в смисъл от какво може да се прояви и дали в случая става въпрос за временно повишаване на налягането или констатира точно заболяването. Направиха му компютърно изследване ,което установи разширено сляпо петно в лявото око, папили с уголемени екскавации на нивото на ретината C/D=0.5 , камерен ъгъл- открит,  интензивно пигментиран, лява зеница малко по-широка и по мудно реагира на светлина. Тези констатации нищо не ми говорят дали нерва е увреден. Не ни предписа дори капки които да слагаме поне временно. Очното налягане в продългение на 2 седмици варираше  максимум 25. Моля някой ако може   и има повече информация какво означава  описанието на състоянието на синът ми да ми отговори
и ако може да ме насочи към добър специалист.

# 62
  • Мнения: 3 914
Здравей Таня!
Мисля ,че е добре да отидете при акад.Василева,която приема в 18 та п-ка,на партера се намира частната и клиника.Казваше се май*Център за зрение "Пашев"*/не помня точно/.
По принцип това ,което описваш ,са глаукомни изменения и предполагам ,че и зрението е увредено,само че това което попрочетох за т.нар. юношеска/ювенилна/глаукома е, че прогнозите са доста по-добри ,отколкото при вродената ,но ако има адекватно и навременно лечение .Така че, отиди при Василева и настоявай за лечение,имате големи шансове Peace
Успех Hug

# 63
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен, нужна ми е информация за терапия или лечение на атрофия на зрителен нерв  след менингоенцефалит- зная че е нелечима ситуация, но  все пак...

# 64
  • Мнения: 3 914
Здравейте и от мен, нужна ми е информация за терапия или лечение на атрофия на зрителен нерв  след менингоенцефалит- зная че е нелечима ситуация, но  все пак...
Много неприятно Sad
Мога да ти дам идея,естествено нищо не гарантиран,но поне е нещо-помисли за иглотерапия например newsm78
Аз лично пробвах,но при нас проблема си е функционален на окото,не от нерва,та не подейства,но при вас.............кой знае,може и да стане чудо newsm78-пожелавам ви го Hug

# 65
  • Мнения: 662
Здравейте мили мами!!!
Имам нужда от вашата помощ 
Изчетох цялата тема но искам,ако може малко по подробно да ми оясните какво точно да направя.Проблемът ми е следният:
Синът ми е на 1г. и 8 месеца и преди 5-6 дни изведнъж започна да си криви леко едното оче на вътре.Всички ми казаха,че си въобразявам,но след два дни започна да го криви повече.Според мен вижда много добре.Въпросите са ми следните:
1.Утре отивам при личната-какво направление точно да взема и за къде?
2.От изчетеното разбрах,че в МА са най-добрите,но нещо за някакви номерца за часове не ми стана ясно(ако изобщо беше за там,че нещо от толкова информация се умотах)
3.Мъжа ми познава управителката на Вижън дали да го заведа и там за второ мнение и колко ли струва?
Много ще съм благодарна ако някой ми отговори и ако се сетя още нещо ще питам
П.П.Никога не е боледувал от нищо само преди 1 месец ни оперираха от херния

# 66
  • Мнения: 450
Здравей,gudzy  Simple Smile
За преглед в детския кабинет при Александровска болница :номерче за прегледа се взима в деня на прегледа,колкото се може по-рано от рецепцията на болницата,тя е точно във входа при рампата.А кабинета е зад ъгъла в дясно по едни метални стълби.Аз съм ходила в 7.30 сутринта,защото много бързо свършват  Можете да си вземете направление от педиатъра.

Но ние по препоръка на Вики и мама и останалите мами;) решихме този път да отидем в частния кабинет на д-р Топов. Прегледа сина ни внимателно и съм доволна.При нас ще чакаме още година,защото криви очето навън.При вас не знам какво ще каже , успех ви желая:)
Предпочитам да платя,защото обръщат повече внимание в частните кабинети.За Топов прегледа е 20лв. Координати: тел.952 36 00.Кабинета е в блока да ресторант Капитан Кук. бул.Пенчо Славейков18 бл.2,входа е от към вътрешния двор. Отделете си време,защото капят капки в очичките и трябва да минат 30 мин за да ви прегледа отново.
Успех:) Както и да решите къде да бъде прегледа ,кажете как е минал  bouquet
 

# 67
  • Мнения: 662
Ellza,мерси за бързия отговор Hug
Смятам да отидем първо до Александровска и после за второ мнение при Топов.Смятате ли,че така е добре или мнението на Топов е достатъчно?И ако ходим 2 пъти на преглед тези капки пречат ли?А в частния кабинет само Топов ли е?
Ще ме извините за хилядите въпроси ама съм доста невежа по въпроса Embarassed

# 68
  • Мнения: 450
Не пречи,естествено отговор и от двете места;) . Топов преглежда и там- в Александровска.Лекарите се сменят и не се знае кой ще е на смяна,но казват,че там са най-добрите.Дано:)
За капките - не знам.Другите мами ще кажат.Но ако прегледите са разредени във времето,не би трябвало да има проблем. Частния кабинет е на Топов или поне така аз знам.

  bouquet

# 69
  • Мнения: 1 881
Qudzy, при нас се случи , че първия преглед в Александровска случайно беше при д-р Топов, а после записах и час за частния му кабинет...И на нас много ни допадна и при него ще продължим да я водим...

Относно капките, направи така, че и двата прегледа да бъдат по едно и също време /ние така постъпихме/, мъчително е за детето да се капят, а освен това действието им продължава 10 - на дни, през които детето се дразни от светлината.....

# 70
  • Мнения: 4 053
искам и аз да се включа при вас,
аз съм майка на дете с мързеливо око,
имахме само 10 % зрение на болното оченце,и благодарение на д-р Топов и упоритоста на сина ми, за около 10 месеца възтановихме до 90% зрението,
оперирахме го,изправихме кривенето и сега даже ползваме очилата само когато седи пред  компютъра
желая успех на всички дечица с очни проблеми, а на техните родители търпение,
ако може и аз,с радост бих отговаряла на вашите въпроси  Hug

# 71
  • Мнения: 3 914
Добре дошла при нас,вече се чудех кога ще се появиш Hug
Чела съм вашите премеждия и ще бъде много ценно да споделяш опит и да помагаш когато има нужда Hug

# 72
  • Мнения: 4 053
Добре дошла при нас,вече се чудех кога ще се появиш Hug
Чела съм вашите премеждия и ще бъде много ценно да споделяш опит и да помагаш когато има нужда Hug

благодаря    Hug
мен имаш в предвид, нали  Blush

# 73
  • Мнения: 3 914
Добре дошла при нас,вече се чудех кога ще се появиш Hug
Чела съм вашите премеждия и ще бъде много ценно да споделяш опит и да помагаш когато има нужда Hug

благодаря    Hug
мен имаш в предвид, нали  Blush
Дааа теб Hug

# 74
  • Мнения: 4 053
 Blush Blush Blush
къде е снимката на твоята сладурка


на разположение съм на всички мами Hug

Общи условия

Активация на акаунт