Мама ЛЕКСИКОН

  • 6 630
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
1/ 22.12.2006
2/ и ние искахме да е с буквата на таткото Simple Smile
3/ пластмасови. Стерилизатор Авент
4/ памперс
5/ 1 засега, но искам поне още 1
6/ нямам такива!
7/ не, но ми помага с пълненето на коритото Simple Smile
8/ мисля от рано да започнем с ангийския
9/ тук ве4е ме хвана... не знам
10/ 21:00
11/ бюбхен и нивеа
12/ нормално  -АГ-Русе
13/ дай боже да не боледува!!!
14/ учим се на плодови сокчета. засега сме на Фризовом
15/ има , но е за предпочитане пред лапането на палеца
16/ още е рано да я уча на това
17/ АМ
18/ още не мисля за тези неща, но скоро ще дойде момента
19/ след година, година и половина...
20/ нямам против
21/ извара и масло
22/ като се научи да яде заленчуци
23/ след няколко месеца ще я напиша Simple Smile
24/ още е много рано
25/ и двете
26/ детска
27/ още не сме
28/ от 40-я ден
29/ още не сме
30/ има злато, но скоро  няма да я "накича"
31/ да, мн се кефи да "спори" и да "разговаря" с Коритаров Simple Smile
32/ не мисля че е мн добре дете и дом любимец да са на едно място
33/ и за това е рано
34/ виж аватара ми  Peace

позабавлявах се с анкетата! Благодаря на авторката  Hug

# 16
  • Мнения: 929
1-14.10.2005г
2-Имахма списък като накрая стигнахме до мояфаворит - Никол, а и родителите ми са Нина и Николай
3-използвам Чико-преварявах ги до 7-8 месеца
4-използвам Пампирс и Либеро
5-само 1, но искам поне още едно
6-Ползвали сме на братовчедка й като беше бебе
7-да, но рядко
8-Като порасне още малко ще започнем и друг език
9-Незнам честно казано, а играчките и дрешките са нещо често срещано в подаръците и за това не ги смятам за оригинален подарък
10-Имам проблем с това. След като се "преборим" заспива към 22.30- 23.00
11-зехтин или бебешко олио
12-нормално в Майчин дом-Варна
13-Два пъти е боледувала
14-захраних след 6-стия месец с картофено пюре, АМ не съм ползвала никога
15-имаше залъгалка, но от доста време не я ползва
16-Да не се тъпче насила, като яде пресне плодове и зеленчуци(или на пара) месо, риба и др.  в нормалните граници
а) попара с мляко и бисквити
б) ядене, което съм направила
в)крем или плодове
г)захар ползвам малко и рядко, предпочитам мед
д) хляб хапва нормално 1/4 -1/2 филия
е) естествени от плодове и зеленчуци
17-Не ги хахесвам, но ползвах през първите 1-2 месеца на захранвана,когато лапашее по лъжичка-две, а после си приготвях всичко
18-пържена хранане е за препоръчване, но е изяждала някои и друг пържен картоф
19-за
20-да,- не иска да пие преварена. Натоварват се бъбреците и може да се стигне до доста сериозни проблеми, затова мин. вода трябва да е трапезна и да се сменя извора
 21-Всичко давам, като сиренето е обезсолено, а маргаринът го ползвам рядко
22-Яла е само спанак и се надявам да разбера ако има някакви последствия, защото аз ненам за такива
23-та-та и ба-ба
24-на 1г. и 5 дена
25-Количка
26-на такава на която да танцува
27-на 5 месеца
28-не помня
29-в университета30-против
31-не
32-не
33-против
34- много са
35-

# 17
  • Мнения: 1 273

01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? На 03.01.2007г
02.Как избрахте име на детето/децата си? В последния момент, не е кръстен на никой. Но бях пуснала анкета с имената, които си бяхме хареса ли и това спечели
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? Пластмасови, против колики--ползваме ги само за водичка. Изварявам ги във вода със сода
04.какви памперси използвате/използвахте? В началото Pampers, а сега сме на Молфикс и Либеро
05.Колко деца имате?И колко искате? имам едно, а искам три
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?  Нямам нищо против, аз самата ползвам такива на племеничката ми
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? Да
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? Супер е, от малки да знаят два езика. Аз лично не уча бебо на друг език, защото е малък пък и аз не съм голям разбирач Embarassed
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? Кутия на спомените
10.Кога слагате детето си да спи вечер? Към 23ч
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? Себа Мед
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? Нормално, без упойка в клиниката на Мазнейкова
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате? Ох до сега не е боледувал и дай Боже да не боледува Praynig
а)сериозни болести
б)леки настинки
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? Ами още сме на кърма
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? Имаме и нищо незнам, освен, че веднъж четох,че при бебетата със залагалки по рядко се среща Синдрома на внезапната детска смърт
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене" Ох, нищо незнам, пък и още сме малки
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви Не
д)хляб в храната на детето/децата Ви Да
е)витамини - естествени или изкуствени? естествени
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? Ами нямам нищо против, но още не сме ползвали
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?Незнам
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? Нямам мнение
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? Не ,недавам
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? От всичко
22.Коприва?От кога? Незнам
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?
25.Кенгуро или количка? И двете
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? Ами заслушва се, но още няма изявени предпочитания
27.Кога подстригахте за първи път детето си?
28.Възглавничка - от кога? Незнам, още не смея
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? Седи си вкъщи в една кутийка с гривничките от родилното
30.За или против злато за бебе? За
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? В университета учих, ама никога не съм пробвала и да но не ми се наложи
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?Не
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? За. Имам котка.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца Ами засега няма нищо толкова интересно
35.Покажете ни Вашето дете/деца? В аватара  и в подписа ми

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?
25.06.1999 и 06.12.2004
02.Как избрахте име на детето/децата си?
 За първото мъжа ми държеше да е кръстено на баща му, но взехме само буквата, а името избрах аз. За второто - изцяло мой избор, несъобразен с никого.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?
Шишета съм ползвала само с баткото - изцяло стъклени, само едно пластмасово за вода, като порасна и си го държеше сам. Не съм стерилизирала след първите 2-3 седмици.
04.какви памперси използвате/използвахте?
Помня ли вече... С дребната Памперс и Паломита, не съм избирала по цена, а по удобство.
05.Колко деца имате?И колко искате?
Имам 2, искам още - но едва ли ще имам.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?
Ползвам без притеснение, купувам и от секънд хенд.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?
Само инцидентно.
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?
Индиректно да, на баткото и директно помагам с английския. Говорила съм му на немски като бебе - не се оказа удачно за нас.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?

10.Кога слагате детето си да спи вечер?
Около 20.30 започваме да ги оправяме за сън - от раждането им.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?
Бюбхен
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?
Нормално. В МД и Окръжна - София.
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
а)сериозни болести - май не е имало (визирам такива с влизане в болница)
б)леки настинки - както дойде; ако са леки, със сироп, капки за нос, алтернативни средства. Ако се усложнят, както каже педиатърката.
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?
Баткото стандартно по бг-схемата - сокче на 40 дена. Дребната - навършени 6м, оризова каша. Не смятам, че има най-добро АМ - има такива, които индивидуалното дете понася по-добре от други, но това има много малко общо с прякото им съдържание. Разликите в състава са изключително малки.
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?
Имаха - баткото до 4-годишен, дребната - след първия месец до около 5 месечна. Съгласна съм с умерено използване след първия месец при кърмачета. За бебетата на АМ може да е доста по-необходима.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви - на баткото - боб. Дребната обича картофи, череши и за удивление на всички - обожава грейпфрут Heart Eyes
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
Избягвам, не само в напитките. Сладки храни не обичат и двамата - единствено на шоколад налитат, но внимавам да не прекаляват.
д)хляб в храната на детето/децата Ви - употребяваме.
е)витамини - естествени или изкуствени?
Само естествени.
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?
Почти не съм ползвала. Нямат нито вкуса, нито консистенцията на нормална храна и съм резервирана относно съдържанието им - голяма част от тях съдържат основно нишесте.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?
След година и нещо - но вкъщи много рядко се яде пържено, навън също.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?
За - използвам за претопляне, никога за готвене.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?
Давам - в тази от чешмата имам още по-малко доверие.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?
Сирене! Изварата е нискокалорична и най-бедна на калций от млечните продукти. Масло - маргарин не ползвам.
22.Коприва?От кога?
Някъде след 8-9 месеца.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?
Тата за баткото и Мама за дребната.
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?
И двамата преди годинката.
25.Кенгуро или количка?
Слинг - с дребната количка буквално не съм ползвала.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?
Да - баткото си пада по Рамщайн в момента Rolling Eyes Дребната обича всичко ритмично и танцува много.
27.Кога подстригахте за първи път детето си?
Баткото - около годинката. Дребната не е подстригвана.
28.Възглавничка - от кога?
Някъде след втората година.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?
Първото го забравихме в родилния дом Laughing Второто още не съм решила.
30.За или против злато за бебе?
Против.
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?
Да.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?
Да - но го правят много рядко, обикновено събота и неделя по около час сутрин. За сметка на това висят пред компютъра много повече, отколкото смятам за разумно Embarassed
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?
За - ама не се получава при нас, таткото е много против... Иначе аз и дребната искаме котка, баткото - куче, а таткото се навива в краен случай на рибки Laughing

# 19
  • Мнения: 990
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?-20.11.2005г.
02.Как избрахте име на детето/децата си?-след дълго умуване ,нй-накрая се спряхме на Кристиян и Неделин
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?-ползвах шишета Авент, които стерилизирах до 6 месеца
04.какви памперси използвате/използвахте?-на Памперс
05.Колко деца имате?И колко искате?-имам две деца -лизнаци, винаги съм искала поне три   Laughing
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?-ами въпрос на възможност е .Всеки предпочита новите неща , но не всеки може да си позволи. Аз лично всичко съм купувала ново.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?-да вече само той ги къпе , защото са доста тежички
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?-моите деца са твърде малки за да ги уча на друг език , но по принцип нямам нищо против
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?-столче за хранене или столче за кола
10.Кога слагате детето си да спи вечер?-в 20.00 часа
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?-Бюбхен
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?-секцио в Стара Загора
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
а)сериозни болести-Неделин го оперираха от кранеостеноза
б)леки настинки-обичайните хреми
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?-от 3 месец с плодово пюре .За мен има много добри АМ ,но аз имам предпочитания към Нутрилон
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?-имат естествено, чувала съм какво ли не за залъгалките от това колко са полезни до това че едва ли не са пагубни. Все пак си е въпрос на избор, а и самото дете си показва
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"-в днешно време това е много изкривено понятие
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?8.00- попара,12- супа, 16 -каша, 20 -мляко

б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете-много са
в)любимите храни на детето Ви-супите
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви-против съм
д)хляб в храната на детето/децата Ви-вече слагам
е)витамини - естествени или изкуствени?-естествени
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?-има марки ,които са добри
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?-не давам и мисля да отложа ,до колкото ми е възможно
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?-микровълновата фурна е удобство от което се възползвам непрекъснато
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?-давам им Девин ,розов етикет. Какви последствия? Чешмяната в нашия град е много по-лоша от минералната
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?-Сирене и масло
22.Коприва?От кога?-Коприва започнах да давам след 10 месец
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?-мама Heart Eyes
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?- 1 год
25.Кенгуро или количка?-количка, с близнаци е трудно с кенгуро  Wink
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?- обичат много.
27.Кога подстригахте за първи път детето си?-След първия им рожден ден
28.Възглавничка - от кога?-така и до сега не спят на възглавничка
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?-паднхаа в родилния дом и не съм ги взимала-останаха си там
30.За или против злато за бебе?-нищо против
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?-дано не ми се налага  Praynig
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?- да , а и те сами си пущат ТВ
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?-нямам дом. любимец
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца-всеки ден е интересно с тях.
35.Покажете ни Вашето дете/деца?-в момента нямам тяхна снимка , по-късно ще сложа

# 20
  • Мнения: 7 723
 01.Кога е родено/родени детето/децата Ви?- Ивка- 5. 6. 1999г, Нети- 6. 10. 2004г
02.Как избрахте име на детето/децата си?- Сама си ги израх
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?- ЧИКО, стъклени за мляко и сок, пластмасови за вода, когато започнаха сами да си го държат- само пластмасови. Стерилизирах до 4 месеца в стерилизатор
04.какви памперси използвате/използвахте?- Памперс, Хепи, Молфикс
05.Колко деца имате?И колко искате?- 2, и на трето няма да се дърпам06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?- няма лошо
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?- не
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?- не, и двамата сме Българи и засега говорим само български. Каката учи английски в у- ще
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?- ? зависи от какво има нужда, какво си има и какво си няма. Обикновено подарявам играчки
10.Кога слагате детето си да спи вечер?- в 9 и половина ги слагам, не заспиват преди 10
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?- Бюбхен и Чико
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?- нормално, в Майчин дом- София
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?- Слава Богу, не често, само в краен случай се стига да антибиотик
а)сериозни болести
б)леки настинки
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?- АМ съм им давала Фризолак и НАН, от 4 месеца - плодово пюре
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?- ДА
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"- важното е да има режим на хранене
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
в)любимите храни на детето Ви
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви
д)хляб в храната на детето/децата Ви
е)витамини - естествени или изкуствени?
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?- Харесвам ги, улеснение за родителите са
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?- от година и половина ядат пържено
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?- ЗА
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?- давам, напоследък рядко
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? - и сирене и извара, и масло и маргарин
22.Коприва?От кога?- незнам, аз не готвя такова нещо, ядат в яслата и у- щето
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?- мама
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?- и двете - на 11 месеца25.Кенгуро или количка?- и кенгуро и количка
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?- да- танцувална
27.Кога подстригахте за първи път детето си?- голямата на година,- бретона, малката още не съм
28.Възглавничка - от кога?- от бебета, много ниски, почти без
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?- на каката- в лампиона на една голяма банка, на малката...... още е в шкафа  ooooh!
30.За или против злато за бебе?- златото стои в чекмеджето
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?- да, поне така си мисля, ако се наложи незнам дали бих могла да реагирам адекватно
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?- да
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? - против да живеят заедно. Нашето куче е на двора
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца- оооооооо, много са
35.Покажете ни Вашето дете/деца?- и двете са ми в подписа
 

# 21
  • Мнения: 3 500
Допада ми идеята, но кой ще ги чете тия фермани -  ooooh! ooooh! ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 334
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? 07.07.2004г.
02.Как избрахте име на детето/децата си?предлах на мъжа ми различни варианти,а той винаги се съгласяваше с мен,реших да го изненадам и го кръстих на него.Определено не очакваше. Wink
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте?Използвах пластмасови на Авент,стерелизирах ги с таблетки и изваряване на котлон до 6м.
04.какви памперси използвате/използвахте?на памперс
05.Колко деца имате?И колко искате?имам 1 дете,но все още се колебая за второ.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?не съм фен,но от сестра ми съм взимала яке ,но друго не.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?Да случвало се е!
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?За сега се въздържам,тя не проявява интерес въпреки опитите ми.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?фен съм на албумите
10.Кога слагате детето си да спи вечер?21,00 часа.
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?Бюбхен
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?Родих нормално в Ботевград
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?рядко боледува,понякога с хомеопатия я лекувам.
а)сериозни болести-няма
б)леки настинки-рядко
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?Захраних на 5м.,но ако имам второ дете ще го захраня много по-късно.АМ-Аптамил Peace
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?Имаше,отучихме я на 1,11м.
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви?-за всяко дете това е индивидуално.
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете- newsm78
в)любимите храни на детето Ви-любим ни е таратора Peace
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви-избягвам захарта
д)хляб в храната на детето/децата Ви-използваме сухари,препечени филийки,пълнозърнест хляб също.
е)витамини - естествени или изкуствени?естествени витамини Peace
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо?Давал съм,но съм предочитала да си направя домашни гозби.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?Определено след 1г.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо?Аз съм За,ползма я постоянно Peace
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията?Много рядко съм давала Peace
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?Давала съм с попарата след 6м.сирене и масло
22.Коприва?От кога?Давала съм след 7м.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?Баба
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?9 месеца
25.Кенгуро или количка? количка Peace
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква?Фен е на детските песнички,друго не я впечатлява за момента;-)
27.Кога подстригахте за първи път детето си? след 1г.
28.Възглавничка - от кога? от 8м.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?още не съм го хвърлила
30.За или против злато за бебе? против....не ми харесват деца накичени Peace
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? определено НЕ много,а и съм паника,така че ако се наложи не може да се разчита на мен..............дано не ми се налага.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?От скоро започнах,но тя не гледа,предпочита да си играе с куклите
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията?Против,според мен е нехигенично Peace
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца- newsm78 те са толкова много,че роман да напиша Laughing
35.Покажете ни Вашето дете/деца?виж подписа

# 23
  • Мнения: 528
1.На 14.09.2005-сряда в 16.30
2.Тя се казва ВЕроника.Мъжа ми искаше да носи на сестраму буквичката и един ден докато гледахме планета видяхме певицата ЕВроника и така решихме,а той искаше Виктория,но като казах че всяко второ тази година родено се казва Виктория ,реши да е ВЕроника
3.Пластмасови,на Камера.Стерилизирах с хапчетата на чико за стерелизация.Стерелизирах до 1 годинка,но след 6 месец не след всяко ползване.
4.Памперс,Молфикс,Мания,Кан бебе,Хепи
5.Едно,но догодина започваме работа по второ и после стига толкова
6.АМи те наще са само такива.За 1 година и близо 7 месеца съм й купила на мойта едно яке,3,4 чифта обувки и това е .Всичко друго ни е втора ръка
7.За този период от 1 год и близо 7 месезца да съм я къпала най много 10 пъти.САмо той я къпе и съблича и облича.
8.Няма лошо детето да може да говори на няколко езика,но мойто не го уча.И без това цял живот ще учи нещо.Ако го влече след време няма да го спра да учи ако ще и китайски
9.Бебешки дневник,в който родителите да слагат снимки на детенце и да записват думички и т.н.ИЛи нещо от което имат нужда в момента родителите за детенцето
10.Около 21-21.30 часа вече спи
11.Мазах я мойта с домашна мас и зехтин след това,а сега и мажа личицето с НИвея Бейби
12.Нормално за 15 мин.В Св.София-бившата ТИна Киркова
13.За година и близо 7 месеца ми е боледувала два пъти-една настинка и сега преди 20 дена имаше Бронхит с антибиотик,който й беше първия в живота
14.От края на третия със домашно изтискан сок от ябълка или моркови.Накрая на четвъртия месец зеленчуково и средата на 5 с месно пюре и вече от 6-7 месеца каши на Слънчо.От 8 месец АМ,до токава имах кърма и й кърмих и пи до към 1 годинка,след това си започна да си пие прясно и кисело мляко.ОТ 10 месеца е на държавна кухня и яде всичко.За АМ сме ползвали само НАН1и 2
15.ДА имаше.Сигурно пет шест скъса вече и от три дена не го ползваме.Знам че ако до 2-2 и половина не се откаже детето от бибата му ставали после криви зъбите.Даже съм видяла такова дете,което е израснало пред мене почти.
16а-Сандвич с кашкавал или един кроасан
    б-манджата която си готвите за вас
    в-няма нещо да не яде.Най обича кроасан с крем брюле
    г-Мало слагам.
17.АЗ ползвах на ГАнчев,по простата причина че аз не мога да готвя,ако и на права нещо тя го плуеше
18.Не не яде пържено.Явно не й харесва
19.АЗ ползвам само за секунди да й стопля яденето
20.Давам от време на време,но от чешмите на ЕКзарх Йосиф имаме разтройство.САмо купешка на горна баня или ДЕвин.Давам по някога защото чешмяната какво ли няма в нея.
21.Аз давам обезсолено сирене-Краве иползвам МАргарин,защото по лесно се маже на филия
22.Те такова животно в наща къща не се яде
23.ея-леля.След това ба-ба и ма-ма и накрая ТА-ти
24.От десет месечна ходихме за двете ръчички хаванти и на 1 и 2 месеца самостоятелно
25.И двете съм ползвала,но като ползвах кенкуру повече от два часа после не си чувствах кръста
26.О много.Пусна лий чалга веднага затанцува е и на другите но на чалгата най много
27. newsm78 newsm78 newsm78.Не помня
28.Някъде след годинка,но ние ползвахме за възглавничка един тензух згънат на четири ката и беше около 2см възглавничка
29.Падна ни още на другия ден в къщи и го хврълихме в Софийския университе с пожеланието да е по ученолюбива  и по умна от мама  и тати
30.Средна работа.Понеже аз не нося,а тя след време ако иска нека да носи
31.Същисвам се,но по принцип знам.Имам завършен курс когато карах книжка
32.Да гледа,но от много близо,даже сега се е научила да се качва и да го гаси от копчето или да си търси нещо.Иначе пред компа по малко седи,само когато скрийнсейвъра е включен,защото там са нейните снимки.
33.По принцип съм за,но тук в центъра няма къде да разхождаме ако имаме куче,а едно малко коте точно сега ще ми стане доста трудно с мойта беля
34.О много са няма да ми ситгене времето да ги напиша
35.На аватара ми е.Това е от раждането до рождения  й ден

# 24
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
01.Родена е на 3 юли 2007
02.Името предложи една приятелка, искахме да е хубаво и рядко срещано и да не е твърде изчанчено
03.Използвах едно стъклено шише, изварявах го чат-пат във вода до 3 месец
04.Най-различни памперси ползва малката, аз не ползвам.
05.Имам 1 дете, искам шест
06.Повечето ни неща са подарени, мисля, че е хубаво да имаме приятели, които да помагат, и на които и ние да сме полезни после.
07.Таткото много обича да къпе бебата
08.Двуезичните бебета имат по два езика Simple Smile Ние засега се мъчим с един.
09.За бебе - шарен плакат за стената да си го гледа. За по-големи деца - ролери например
10.Детето заспива към 22 ч.
11.Почти никаква козметика за новородени не ползвах, само кремче Бочко чат-пат и слънцезащитен крем Nivea 50
12.Родих секцио в Търново
13.Засега детето , слава богу , не е боледувало, ако се случи - ще опитам да избегна антибиотиците.
14.Захраних я на 6 навършени месеца с оризова каша, за АМ идея нямам кое е най-доброто
15.Детето няма залагалка - то не залага още
16.Здравословно хранене е това, което е съобразено с възрастта и е приготвено от истински продукти с минимална обработка
а)примерно дневно меню още няма, бавно се захранва
б)здравословна рецепта -
г)захар в храната/напитките на детето гледам да няма, ама не съм вманиачена
д)хляб в храната на детето сигурно ще се навърта
е)витамини - естествени или изкуствени?- въпроса не го разбирам
17.Храните от бурканче са удобен вариант, когато пресни продукти така или инак няма през сезона
18.Пържена храна предполагам ще и дават в детската градина, не смятам да им се меся
19.Микровълнова фурна - за затопляне на вода, не за готвене
20.Не давам минерална вода и не знам последствията оттова, дано не са фатални
21.Сирене и извара.Краве масло и маргарин, но по-нататък.
22.Коприва?От кога?От утре!
23.Първа дума - мамба
24.Първи стъпки на Вашето дете в науката
25.КенгурУ , количка и самар за бебе
26.Детето обича музика, която става за друсане Mr. Green
27.Няма коса, не съм я стригала
28.Възглавничка има за гушкане само
29.Пъпчето са изхвърлили на боклука в болницата, ще кара боклукчийския камион като порастне
30.Против злато за бебе
31.Зная как да окажа  първа помощ
32.Давам на детето да гледа телевизия
33.Детето и домашният любимец - за .Последствията ще си ги бием у главата
34.Май ми писна да отговарям, в училище беше по-забавно
35.Покажете ни Вашето дете/деца- има го на аватара

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 105
01.09.11.06.
02.Накараха ни да го кръстим на свекъра ми,но......
03.Пластмасови-на би фрий.Изварявам ги на котлона.
04.само на памперс
05.Имам едно.Таткото иска още едно,а аз все още се страхувам от раждането,че първото беше ужасно
06.Ние почти не сме купували.Ползвам дрешките на бебето на моята братовчедка.
07.Да,с удоволствие
08.Все още не го уча.Малък е според мен.
09.Зависи от какво има нужда,но чак пък оригинална...
10.Като му се доспи-към8-9часа.
11.Все още се къпем с бръснарски сапун и се мажем със зехтин-по съвет на педиатърката.
12.Родих нормално.
13.За сега,откакто сме се родили не сме се разболявали,но преди 4-5 дни ни се лепна някаква кашлица-пием сироп на др.Таис и суметролин,а за нослето коларгол.
14.Започнах на четири навършени.Педиатърката каза само НАН-хипоалергичен,но не ни е по вкуса.
15.Само с нея заспива и се успокоява.Мисля,че водят до изкривяване на зъбките.
16.Здравословно хранене -пплодове,зеленчуци,по-малко тестени храни и сладкиши
17.Давам му пюренца от бурканче,защото в момента няма още пресни и домашно произведени плодове и зеленчуци.
18.Не съм мислила-максимално късно и то само да опита като за начало.
19.Микровълнова фурна - за ,по-лесно е.
20.Не давам-натоварва бъбреците и сме малки още.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин?-все едно.
22.Коприва?Поне след годинка,не знам,не съм чела.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ?-малки сме
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца?-малки сме
25.Кенгуро или количка?-количка,но зависи докъде отиваме
26.Обича ли детето/децата Ви музика?обича всякаква и се успокоява като му пея
27.Кога подстригахте за първи път детето си?-не сме
28.Възглавничка - от както се роди,но мекичка и ниска
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?Още стои в шкафа.
30.За или против злато за бебе?Носим гривна-подарък от майка ми,а тя се сърди като я махаме,та не сме се замисляли по въпроса
31.Знаете ли как да окажете първа помощ?-не
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?-още не
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Против съм,животните носят толкова зарази
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца-не се сещам,още само ядем,спим и се сърдим
35.Покажете ни Вашето дете/деца?

# 26
  • Мнения: 2 663
Готина темичка....

1.Сина ми се роди на 22.02.06
2.Просто решихме да го кръстим на баща ми и мен, аз исках друго име, но така стана просто
3.Използвах пластмасови шишета и ги изварявах.Правех го до към деветия месец, може и малко по-рано
4.Използвах Хъджис, сега  Либеро
5.Имам 1, чакам второ, а искам 3
6.Зависи за какво става дума
7.Само мъжа ми къпе детето, на мен ми се е случвало, когато бяхме на почивка сами с детето
8.Мисля, че е голямо предимство.Надявам се детето ми да е като мен и да му сеотдават езиците, но да не го мързи да учи толкова  Embarassed
9.Измислям на момента
10.Откакто е роден до сега в 21:00
11.Само Чико
12.Родих нормално в МД София
13.Сина ми боледува рядко(да чукна на дърво) и гледам да го лекувам предимно с бабини лекове или хомеопатия
14.Започнах да давам сокове след третия месец, считам го за неправилно.Захранването трябва да започнее след 6 месец
15.Имаше, има и сега.Ползва я сам опри заспиване, но вече рядко
16.За мен здравословно хранене е природосъобразно и разделно
а) и б) всеки ден е различно, предимно без хляб.
Ако ще е месо е без картофи и хляб, ако ще е заленчук може сухар....
в)Всичко що е сладко , но не тачи шоколада
г)Не слагам захар почти в нищо
д)Вместо хляб слагам сухар ако се налага
е) естествени, но давам от време на време и Саностол
17.Не ги одобрявам напълно- всичко що е прясно е полезно
18.Не мисля да давам пържено скоро, тежка храна за това мъничко стомахче
19.Против, но понякога е удобство-разгражда веществата до молекулно ниво
20.Давам изворна
21.Сирене и масло
22.Коприва давах преди деветия месец още
23.Мама, ама май значеше ам-ам
24.На 12 месеца
25.в зависимост от случая-имам и двете като кенгурото ползвахме като беше мъничък
26.Много обича музика-всякаква.Само като чуе и започва да танцува и пее
27.Преди първия рожден ден
28.Винаги е спал с възглавничка около сантиметър висока
29.Все още го пазя, мисля да го хвърля в Прага
30.Против каквито и да е било накити
31.Да, и дано не се налага
32.Гледа телевизия от много малък, така заспиваше
33.Децата трябва да свикват с животните и съм "ЗА" но ак остава дума за котка-твърдо "НЕ"
34.Трябва да помисля
35....



# 27
  • Мнения: 4 965
01.Кога е родено/родени детето/децата Ви? - На 11.08.2004 г. - Кика в 11:08 ч., а Еса - 2 мин. по-късно.
02.Как избрахте име на детето/децата си? - Много дълго мислихме. Определен ми беше термин за Кръстовден и решихме първата да носи името на този ден, а Яни се казва баща ми, та стана Кристияна. Ванеса носи името на майка ми Вани и на свекър ми (лека му пръст) Иван, а и "ванеса" е вид много красива пеперуда - нежна и рядко срещана.
03.Какви шишета използвате/използвахте?Стъклени или пласмасови?Как ги стерелизирате/стерелизирахте?До кога ги стерелизирахте? - Пластмасови на камера (пробвах с тези "против колики" на Чико и Авент, но децата не ги искаха), а и Кика имаше проблем със захапката и сукателния рефлекс, та се справяше само със шишета с по-груби биберони и с по-големи дупки. Не съм стерилизирала - само след купуването и когато Ванеса направи конюктивит на 6 месеца.
04.какви памперси използвате/използвахте? - Като бебета - Хъджис. Сега ползват памперси само в яслата за спане - вземам "гащи" на Пипи и едни италиански (не им знам името - в магазина знаят кои купувам и не ме питат даже).
05.Колко деца имате?И колко искате? - Имам 2 - близначки. Искам 3 и вече се замислям дали не е време да започваме "работа" по въпроса, но се колебая и дали да не изчакаме още 2-3 г. Всъщност, тайно искам 4 и се надявам пак на близнаци, защото имам гинекологични проблеми и едно предишно неуспешно раждане, та докторите са категорични, че ще е опасно да раждам повече.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца? - Не ми допада идеята. Вземала съм единствено едни "отделни" грейки (просто не успях да намеря с отделни якета и панталони) от братовчедката на мъжа ми, която също има близнаци.
07.Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви? - Да - предимно той ги къпеше като по-малки (аз дори не мога да къпя бебе във вана - само съм ги мила на чешмата). Отскоро се къпят сами, а някой от нас двамата ги "надзирава".
08.Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици? - Твърдо съм зад идеята. Аз съм била такова дете, но родителите ми са решили да ми говорят само на български. И досега имам проблем с 2-рия език - разбирам, чета и пиша на него, но не успявам да си "пречупя езика", въпреки че говоря още няколко езика - този ми е най-труден  Sad. Сега се опитвам да убедя баща ми да говори на децата на гръцки, но той не е въодушевен от идеята.
09.Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете? - Люлка-слонче, което се разкача и става на колелца - моите деца са влюбени в тези люлки и си играят ежедневно с тях, откакто станаха на 10 месеца - досега.
10.Кога слагате детето си да спи вечер? - Доскоро лягаха точно в 21:30 ч. - в 21 ги къпехме и после заспиваха почти веднага. Сега сами слизат от креватчетата (прескачат решетките) и е трудно да ги накарам да легнат, преди да им се доспи. Някъде около 22:30 Кика казва, че й се спи и сама си отива в кревата, а Есина идва да се гушнем на спалнята и точно 5 мин. по-късно вече спи (аз само я пренасям в тяхната стая).
11.Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца? - Бюбхен, Клоран и чист зехтин (имаме в Гърция роднини, които произвеждат и те ни носеха "истински").
12.Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде? - Секцио (след като докторите 3 дни се опитаха да забавят раждането, но на децата им се излизаше, а не ставаше - Кика беше заседнала напречно в таза ми, а Еса беше седалищно). В "Св. София" - при д-р Валя Григорова - златни ръце има (оказа се, че буквално ни е спасила живота и на 3-те, а сега нямам дори белег).
13.Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
а)сериозни болести - досега са карали само варицела преди няколко месеца (давах едни капки против сърбеж и ги мазах с ментолов спирт) и Есина (като бебе още) направи конюктивит - слагах й Тобрекс;
б)леки настинки - имали са не повече от 2-3; давам им чай и Мулти Саностол; за температура - Панадол; против съм антибиотиците.
14.От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ? - От 6-тия месец - с безглутенова каша и зеленчукови пюрета (картоф и тиква). АМ зависи от детето - аз направих възпаление на гърдите, заради захапката на Кика и кърмата ми спря, а те бяха недоносени и им трябваше АМ с много калории - давахме им Милумил. След 6-тия месец минахме на Блемил и мисля, че им се отразяваше по-добре на стомахчетата.
15.Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките? - Не ги одобрявам, но са удачни в периода на изникване на зъбите. Моите деца ги ползваха от 4 месеца до 1 г., а после на 1,5 г. - за около 2 месеца - предпочитам ги пред пръстите. Определено влияе на захапката - докато ги ползваха, зъбите им се бяха изкривили, но сега се "наместиха".
16.Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене" - да не преяждат, но и да не гладуват; да не ядат "боклуци"; да хапват достатъчно плодове, зеленчуци, нетлъсто месо; разнообразна храна...
а)примерно дневно меню на детето/децата Ви? - сутрин - припечена филия със сирене или кашкавал/макарони със сирене/кроасан с мляко; 2-ра закуска - чаша пресен сок/ябълка/киви; обяд - супа и млечен крем; следобедна закуска - плодове - основно искат банани/детски бисквити със сок/филия с пуешко филе; вечеря - основно ястие - картофи/ориз/печено пиле + прясна салата;...
б)предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете - като по-горе;
в)любимите храни на детето Ви - Кика обожава банани и зеле; Есина - пилешко и кашкавал;
г)захар в храната/напитките на детето/децата Ви - в границите на нормалното, без да се прекалява;
д)хляб в храната на детето/децата Ви - да, основно типов и от пълнозърнесто брашно;
е)витамини - естествени или изкуствени? - естествени - твърдо да; изкуствени - зимата и само след консултация с педиатър (давам Мулти Саностол, като средство за укрепване на организма).
17.Какво мислите за храните от бурканче?Защо? - Не ми допадат - предпочитам домашни храни или от детска кухня. Отвратително миришат и не ми допада, че са пасирани и децата се научават директно да ги гълтат.
18.От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна? - Давам, но рядко и само вкъщи, защото пържа без мазнина или в растително олио. Самите ние не ядем пържени и мазни храни.
19.Микровълнова фурна - за или против?Защо? - За. Удобна е за притопляне. Не готвя в нея.
20.Давате ли минерална вода на детето/децата си?Защо?Знаете ли последствията? - Понякога давам - навън я предпочитам (то няма много други варианти) - основно вземам изворна. Вкъщи им давам от чешмата, но прецедена през кана Брита.
21.Сирене или извара?Краве масло или маргарин? - И сирене, и извара, и кашкавал, и всякакви млечни произведения. Маргарин - не. Масло - при нужда, но не мажа на филии и подобни.
22.Коприва?От кога? - Някъде от 10-тия месец, но не обичат (ние също) и правя максимум веднъж в годината.
23.Първа дума на Вашето дете/деца ? - И двете първо казаха "тата" и "баба" и чак тогава "мама".
24.Първи стъпки на Вашето дете/деца? - Започнаха с опитите около 10-тия месец, но се придържаха за мебелите или за количката - не сме им помагали. Кика проходи самостоятелно на 1 г. и 3 мес., а Еса - на 1 г. и 4 мес.
25.Кенгуро или количка? - Количка. Кенгуруто е удобно за майката, но не и за детето. Е, за 3-тото ще ползвам слинг.
26.Обича ли детето/децата Ви музика?Каква? - Обожават. Еса е много музикална и помни текст и мелодия - повтаря перфектно и танцува в ритъм. Кика само се кълчи и си измисля песнички - снощи цяла вечер пя: "Ооооо, баба Меца с босите крачета, аааа." Обичат детски песнички и разни рокаджийски парчета. Чалга-канала го изтрих (като чуят навън, веднага почват да се подрусват), защото веднъж сами откриха канала и Еса поиска да я съблека, че да пеела "гола, като каките" ooooh!.
27.Кога подстригахте за първи път детето си? - Вече не помня - след 6-тия месец напълно си смениха косите и бретоните им постоянно ги режех, че им влизаха в очите и ги дразнеха. След 1 г. им оставих дълги коси и не съм ги подстригвала скоро.
28.Възглавничка - от кога? - От бебета, но специално за бебета - съвсем тънка - много е удобна, когато бебето повърне или се изпоти (не переш целите чаршафи). Сега уж спят с малко по-високи, но редовно си ги махат.
29.Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си? - Паднаха още в болницата - никой не си направи труд да ми ги даде, а после (като попитах) се майтапега, че ще станат я докторки, я акушерки.
30.За или против злато за бебе? - За - като подарък (това е нещо, което остава за цял живот). Не - за носене - не ми добада малко бебе с "дрънкулки".
31.Знаете ли как да окажете първа помощ? - Да.
32.Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия? - Да, но предимно анимации (подбрани от мен), детски предавания и музикални предавания (пак с подбрана музика) + Анимал планет и Дискавъри (обожават "Династията на сурикатите" и "Маймунски работи").
33.Детето/децата и домашният любимец - за или против?Последствията? - Против животни, които обикалят из цялата къща - имаме 2 кучета и няколко котки на вилата (обезпаразитени и под постоянни грижи - едната ми зълва е ветеринар) - играят с тях на двора, после мием ръцете и сменяме дрехите. Вкъщи имаме златна рибка - откакто е вкъщи, децата станаха по-грижовни и по-отговорни - следят дали сме им дали храна (не им давам да пипат храната), дали сме сменили водата, дали сме й дали витамини и т.н.
34.Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца - много са.
35.Покажете ни Вашето дете/деца? - От служебния комп не мога (имаме забрана за достъп до сайтове със снимки). Ако не забравя - по-късно. Пускала съм снимки в по-стари теми.
[/quote]

# 28
  • Мнения: 1 701
01. Кога е родено/родени детето/децата Ви?
      - 07.07.2006
02. Как избрахте име на детето/децата си?
      -  След дълго мислене...  Crazy
03. Какви шишета използвате/използвахте? Стъклени или пласмасови? Как ги стерелизирате/стерелизирахте? До кога ги стерелизирахте?
      - Използвам пластмасови шишета на Авент. Стерилизирам до момента със стерилизатор на Авент за МВ.
04. Какви памперси използвате/използвахте?
      - Памперс.
05. Колко деца имате?И колко искате?
      - Имам 1, искам поне 2.
06.Какво мислите за дрешки и аксесоари от други деца?
      - Ако са близки - нямам нищо против, но не купувам от разпродажби.
07. Къпят ли мъжете Ви бебетата/децата Ви?
    - Да, къпем заедно.
08. Какво мислите за двуезичните бебета?Учите ли детето/децата си директно или индиректно на чужди езици?
     - Мнението ми е положително, но Калина е още малка... /тя дет се вика още БГ не го схваща добре...  Mr. Green/
09. Оригинална идея за подарък за бебе или малко по голямо дете?
     - Детска касичка, образователна игра, подходяща за съответната възраст...
10. Кога слагате детето си да спи вечер?
    - Между 21 и 22 часа.
11. Каква козметика използвате/използвахте за новороденото/новородените си дете/деца?
     - Мустела, А-Дерма, Ексципиал...
12. Как родихте - секцио или нормално раждане?Къде?
    - Секцио в Шейново.
13. Колко често боледуват децата Ви - как ги лекувате?
а) сериозни болести - не
б) леки настинки - един път - давах витамин С, капки за нос и гърло /не помня как се казваха/
14. От кога започнахте да захранвате детето/децата си и с какво?Кое е според Вас най - доброто АМ?
      - На 4 мес. и половина с пюре от ранни моркови на Хип.
      - За АМ - не мога да кажа, защото не съм ползвала всички марки на пазара. Купувам Аптамил и съм доволна!

15. Има/имало ли е детето/децата Ви биберон залагалка - какво знаете за залагалките?
      - Да, има. Това, което знам е, че не са кой знае колко полезни /получават се изкривявания на зъбките, трудно се отучват децата и т.н./, но не мисля, че е болка за умиране - щом е средство за успокояване, аз съм ЗА!      
16. Здравословно хранене - какво разбирате под "здравословно хранене"
а) примерно дневно меню на детето/децата Ви?
   - АМ, зеленчуково пюре със сиренце или месно пюре, плодова или др. каша, плодово пюре, АМ.
б) предложете някоя здравословна рецепта за бебе и/или по - голямо дете
    - по принцип още не готвя на Калина, но от време на време й пасирам ябълка, банан, бишкоти и АМ за следобедна закуска.
в) любимите храни на детето Ви
    - тиква, морков, банан, ябълка
г) захар в храната/напитките на детето/децата Ви
    - избягвам да купувам пюрета с подобно съдържание, но не съм крайна - случва се и да има понякога захар в някое...
д) хляб в храната на детето/децата Ви
    - все още не, но не съм твърдо против - всичко с мярка!
е) витамини - естествени или изкуствени?
    - по-добре естествени, но ако няма /или ако са колкото и нитратите/ - изкуствени!
17. Какво мислите за храните от бурканче? Защо?
    - едно чудно изобретение на човечеството!   chef В тях всичко е балансирано и съобразено с възрастта и нуждите на детето /е, в повечето случаи/ и не на последно място - спестяват доста време на мама!  Grinning
18. От кога давате/планирате да давате на детето/децата си пържена храна?
    - оооо, много ми е рано да мисля за това, но може би след 3 год.19. Микровълнова фурна - за или против? Защо?
     - ЗА! Още едно време-спестяващо средство!
20. Давате ли минерална вода на детето/децата си? Защо? Знаете ли последствията?
     - Не давам. Ако някой ден давам, ще я редувам с изворна или чешмяна.
21. Сирене или извара? Краве масло или маргарин?
     - Всичко по реда си.
22. Коприва? От кога?
     - Ба ли га???  newsm78
23. Първа дума на Вашето дете/деца ?
     - чЕкаме я...
24. Първи стъпки на Вашето дете/деца?
    - също...
25. Кенгуро или количка?
    - и двете... те нямат много общо...
26. Обича ли детето/децата Ви музика? Каква?
     - да, детски песнички.
27. Кога подстригахте за първи път детето си?
     - още не съм, то няма и какво...
28. Възглавничка - от кога?
     - не знам, не ползвам за сега.
29. Къде изхвърлихте пъпчето на детето/децата си?
     - седи си в шкафа...
30. За или против злато за бебе?
    - защо не, стига да не настояват да го носи...  Mr. Green
31. Знаете ли как да окажете първа помощ?
     - зависи от случая...
32. Давате ли детето/децата си да гледа/гледат телевизия?
     - да, ама не се заглежда още много, така че нЕма проблеми!
33. Детето/децата и домашният любимец - за или против? Последствията?
     - ако детето не проявява някакви алергии, съм твърдо ЗА!
34. Разкажете интересна история свързана с Вашето дете/деца.
     - най-интересното, за което се сещам е как пътувахме до Ковачевица около 5 часа, когато Калина беше на 2 месеца и после баща й я разнасяше в кенгурото по едни чукари 2 часа...
35. Покажете ни Вашето дете/деца?
     http://www.snimka.bg/album.php?album_id=111775&photo=8

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 15:36 от jane1

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Допада ми идеята, но кой ще ги чете тия фермани -  ooooh! ooooh! ooooh!


Никой.

Общи условия

Активация на акаунт