АПРИЛ идва, време е вече, приготви се да те гушна, мъничко човече!

  • 17 694
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • Попово
  • Мнения: 687
сега като сте в 9 месец,живеете ли с домашен любимец случайно newsm78,аз съм с едно куче,което майка ми иска да махне, ама аз съм против засега.
И ние имахме куче, което "заточихме" на село още когато бях в 6-тия месец... по препоръка на док разбира се, когато бебето поотрасне ще си го вземем обратно Simple Smile

# 91
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 841
Цитат
сега като сте в 9 месец,живеете ли с домашен любимец случайно newsm78,аз съм с едно куче,което майка ми иска да махне, ама аз съм против засега.
Дейзи Г много сте сладки Peace

Ами аз съм с немска овчарка и тъй като таткото е през седмицата в командировки се гледаме двете.   animal037 Единственият проблем е , че иска да и се обръща внимание и да си играя с нея, пък аз съм вече танк   261uu Иначе и на мен родата нещо не са очаровани от бебе+куче в една къща, но аз не давам и дума да се каже.  ignore2
По принцип единственото нещо, което е задължително е да се ваксинира кучето и да му се дават таблетките против вътрешни паразити много редовно /на около 2 месеца/. След раждането казват, че е хубаво да се занесе някаква дрешка на бебето и да се даде да я подуши. А иначе естествено не трябва да се оставят без надзор в една стая, т.е. бебето да не е в обхвата на кучето.
Аз лично не се притеснявам, тъй като племеницата ми е на 3 годинки и израсна с кучето /то става на 2 сега/, и то до някъде е свикнало с малки деца и да си играе с тях.
Проблем може да има само ако бебето реагира алергично, тогава ще се наложи да го пратим на бабите - дано не се стига до там, че то сега си е детето в семейството и ще е много тъжно  Sob Sob

# 92
  • Мнения: 228
Tevolere, ти имаш куче, ама аз да кажа за моята котка: големият ми син е отгледан с един ангорски котарак с много дълги черни косми... Нищо му няма на детето: нито алергии, нито котката го е наранявала (обратното важи с пълна сила). За съжаление, наложи се м. Октомври да направим ефтаназия на котарака, защото се разболя от рак на бъбреците, а след това получи инсулт и се парализира. Беше на 16 години и накрая много се мъчеше... Cry

# 93
  • Мнения: 187
И ние си имаме котка и изобщо не мисля да я махаме.
Има достатъчно място за всички ни. Ако се появи проблем ще се разделим, разбира се. Sad

smooth, стискам ти палци за петък. Аз ще съм по обяд в Майчин дом на запис на тонове и ще ги питам за теб. Ако може даже ще дойда да те видя.   bouquet
Днес май те видях там. newsm78

Нашият юнак е решил да не чака термин. Вторник ще разбера кога ще се видим.
Още не мога да повярвам, че времето му да си седи в корема на мама почти свърши! Thinking

# 94
  • Мнения: 505
За домашния любимец ние си дадохме котарака на временно отглеждане за около година, но не заради мнението на роднините (те наистина са доста настоятелни), а защото в този апартамент няма как да разделя котето от бебето. В момента сме в стая и кухня и целият апартамент е на велтер/мокет и съответно частици от тоалетната на котето безпрепятствено минават в стаята на бебето. Пък и котето не може да живее само в коридора и то без дневна светлина и достатъчно свеж въздух, а в кухнята е абсурд да го оставям. Сега честичко си плача за него, но го чувам от време на време по телефона. МНОГО МИ ЛИПСВА Cry А колкото до алергиите те в действителност рядко са причинени от домашния любимец, но това е първото, което докторите ни карат да правим - да изнесем животинчето и цялата рода скача в подкрепа на доктора #Cussing out Аз съм с множество алергии, но цял живот живея с разни любимци и успях да докажа, че рядко те са причинителите. Ама темата е много дълга пък вилнея из къщи - мия секции - та по-натам ще обяснявам Simple Smile

# 95
  • Мнения: 635
Здравейте момичета , ние също имахме котка , но като забременях и я подарихме, защото смятам че все пак дедтето е по важно , а и котките носят болестта токсиоплазмоза затова , не че не ми беше жал .
Днес като няма кво да правя и реших да погледам малко моят сватбен ден и реших дори да сложа снимка , така че може да ме видите като булка  Simple Smile Сещам се колко беше щастлив тоя ден за мен , най прекрасния , а представяте ли си когато видя моето съкровище  Laughing

# 96
  • Мнения: 221
Смут,стискаме палци и чакаме новини от теб и бебчето!Дано всичко мине по възможно най-добрия начин и бързо да се възстановиш. Hug Praynig Peace
За животните вкъщи-Синът ми като се роди гледахме у дома западно-сибирска лайка.Още като се прибрахме от родилния ,показахме бебето на кучето-откъм крачетата му дадохме да го подуши и оттогава до ден днешен сме нямали никакви проблеми с него,приятели са и много се обичат.Сега го гледаме на вилата,че животното се измъчи вкъщи на теснотията.Никакви алергии не ми  е правил сина ми,а кучето си го ваксинирахме и обезпаразитявахме редовно.По едно време гледахме и рибки,детето беше на 2 год.,но бързо се разделихме с тях,защото малкият  направи алергия от храната на рибките.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 16:02 от larsen

# 97
  • Мнения: 350
Виви, не съм била днес в Майчин дом, утре ще ходя за среща с анестезиолога и за изследвания. Ще се радвам да дойдеш да ме видиш, дано те пуснат  Grinning
Благодаря на всички за пожеланията, време е вече за варненско бебе..

# 98
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
Бяхме на док!
Гледа ни на магарето.Каза,че имам 1.5-2см.разкритие.Прегледа беше неприятен,но не и непоносим.Бебо е високо и поради факта,че кръвното ми е постоянно-140/80 и че казах,че наше тати го няма една седмица от неделя до петък и док каза да ида на преглед чак другата седмица в сряда.Така,че засега съм в положение на изчакване. JoyКато цяло съм щастлива с изключение на факта,че ме е страх да не го кача много пустото кръвно.
Ради,стискаме палци.С теб сме:) Hug  bouquetЩе чакаме новини
Аз днес пак съм на работа;)В къщи много се отегчавам Thinking Party
Лек ден

# 99
  • Мнения: 221
larsen, и аз искам календар. Давай го и тук и в пощата!  Peace


Аз си имам дата за секцио - 06.04. На Разпети петък ще ме 'разпнат', но се надявам да 'възкръсна' до Великден!  Joy
Илит,ако родя и аз точно на термина си-06.04.ще стане интересно-имам впредвид появата на две моми-и двете с име Калина.Нали това име избрахте и вие? Simple Smile


Слагам и тук календара-ако на някой му е по-удобно да си го дръпне от тук.

                           
                                    Имунизационен календар на Република България
 
През първите 24 часа след раждането Имунизация против хепатит тип Б ( І прием ) Рекомбинантна хепатит Б ваксина мускулно  0,5 мл 

От 48-ия час след раждането Имунизация против туберкулоза Ваксина против туберкулоза ( БЦЖ )  вътрекожно  0,1 мл 

Един месец  Имунизация против хепатит Б ( ІІ прием ) Рекомбинантна хепатит  Б ваксина мускулно  0,5 мл 

Два месеца  Имунизация против полиомиелит ( І прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата, 2 капки 

Три месеца  Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш ( І прием ) Ваксина ДТК  подкожно, 0,5 мл 

Имунизация против полиомиелит ( ІІ прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата, 2 капки 

Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш ( ІІ прием ) Ваксина ДТК  подкожно  0,5 мл 

Четири месеца  Имунизация против полиомиелит ( ІІІ прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата, 2 капки 

Имунизация против дифтерия, тетанус и коклюш (III прием)  Ваксина ДТК  подкожно, 0,5 мл 
Шест месеца  Имунизация против хепатит Б ( ІІІ прием ) Рекомбинантна хепатит Б ваксина мускулно  0,5 мл 
Седем месеца  Проверка за белег след БЦЖ имунизация. На децата без белег се прави проба Манту ( 5 ME PPD ) и отрицателните се имунизират БЦЖ ваксина  вътрекожно 0,1 мл 
Тринадесет месеца  Имунизация против морбили, паротит и рубеола Триваксина морбили-паротит-рубеола подкожно или мускулно        0,5 мл.
Четиринадесет месеца  Първа реимунизация против полиомиелит ( ІV прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата, 2 капки 
Двадесет и два месеца  Втора реимунизация против полиомиелит ( V прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата, 2 капки 
До 24-ия месец  ( не по-рано от една година след ІІІ прием ) Първа реимунизация против дифтерия, тетанус и коклюш Ваксина ДТК  подкожно  0,5 мл 
Седем години  Трета реимунизация против полиомиелит ( VІ прием ) Тривалентна жива полиомиелитна ваксина ( І, ІІ, ІІІ тип ) през устата,  2 капки 
Реимунизация против дифтерия и тетанус ДТ ваксина  мускулно  0,5 мл 
Реимунизация против туберкулоза ( след отрицателна проба Манту) БЦЖ ваксина  вътрекожно  0,1 мл 
Единадесет години  Реимунизация против туберкулоза ( след отрицателна проба Манту) БЦЖ ваксина  вътрекожно  0,1 мл 
Дванадесет години  Реимунизация против морбили, паротит и рубеола Триваксина морбили-паротит-рубеола подкожно или мускулно        0,5 мл.
Реимунизация против тетанус и дифтерия ТД ваксина  мускулно  0,5 мл 
Седемнадесет години  Реимунизация против тетанус и дифтерия ТД ваксина  мускулно  0,5 мл 
Реимунизация против туберкулоза ( след отрицателна проба Манту) БЦЖ ваксина  вътрекожно  0,1 мл 
От 25-ата година през 10 години Реимунизация против тетанус и дифтерия ТД ваксина  мускулно  0,5 мл 
 
Приложение № 1 към чл.2 ал.2 към Наредба № 15 / 12.05.2005 за имунизациите в Република България.

# 100
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От средтаа на тази година ЗК поема цената на умъртвената ваксина против полиомиелит. Доколкото помня вече ще е във вид на инжекция.
Аз смятам да говоря с педиатъра да отложим поставянето и ако не намерим в аптеката умъртвената която да си купим, защото както се почнат така трябва да се слагат докрая.

# 101
  • Мнения: 221
Момичета,черпя ви виртуално за рождените дни  на баща ми и брат ми-брат ми се е родил на 30-годишнината на баща ми и сега си бяха поръчали бебето да се роди на днешния ден,но ...уви ,явно още ще се носим 2 в 1 и дядото ще почака за новото внуче ,а вуйчото за племенница. Simple Smile
       

# 102
  • Мнения: 85
Днес има засилена активност на варненски мами, което мен само ме радва  Laughing
Ларсен каква Калина, нали адашка щеше да бъде момата-защо така сега  Blush?

Хриси радвам се, че засега си изчаквате, той бебо си чака татито, тъй че спокойно и не го притеснявай детето  Stop

Мелодия темата наистина е прекрасна, стихчетата особено много ми харесват  Hug Предполагам на теб дължа удоволствието да съм написана родена на 25.01.1985 г, но уффи съм родена цели пет годинки по-рано -1980, ама пък ако много държиш може и така да ме оставиш  Embarassed

Стискам палци на всички мами, на които скоро им предстои срещата с бебо (обратно на всички тук май аз пък се надявам да не съм от тях).

# 103
  • Мнения: 91
Относно домашните любимци и ние вкъщи сме с куче, което брат ми донесе уж замалко и си остана постоянен член семейство. Засега не смятам да се разделям с него, защото считам, че е адски благородно да израстеш с животно, стига да няма здраволсловни причини за обратното. С малко повече хигиена и в началато забранен достъп до стаята на детето /демек нашата/ мисля, че няма да е проблем. Дори благодарение на него сега искам-не искам излизаме на разходка. Ние кучкарите в квартала сме страшна агитка и дори с нетърпение се чакаме - хем кучетата се забавляват, хем на нас не ни е скучно и времето неусетно лети. Ако не беше кучето никога нямаше да се запозная с някого от тях и си мисля, че щях да загубя този ценен контакт. Надявам се, така в последствие да бъде и с майките в градинките.

# 104
  • Мнения: 221

Ларсен каква Калина, нали адашка щеше да бъде момата-защо така сега  Blush?


Да,Денисимо , първоначално решихме да ти е адашка,защото това име го бяхме намислили още като чакахме раждането на сина ми.То беше резерва в случай,че е момиче,но сега предвид празниците и най-вече Цветница ,решихме да е Калина.А пък и е с буквичката на баща ми и мислехме да е като подарък за днешния рожден ден,но явно ще е подарък на патерици.

Общи условия

Активация на акаунт