Ние сме Май - ки полудели, за слънцата ни на път поели

  • 10 479
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 371
Здравейе момичте, честит празник на всички с имана на цввтя, да сте живи и здрави имного късмет пожелавам smile3525

Днес наистина се очертава много приятен слънчев ден и мисля да се възползвам от него;)
А това че пудрата категорично била отхвърлена за първи път го чувам, аз ползвах и сега съм взела пка - доволна съм, подходяща е за нежната бебешкакожа.
А относно кърменето - с първото кърмех под час, както ми бяха казало в родилното. Не само че не спря да се събужда, а на третия месец ме направи луда ( в продължение на 3 седм) докато не се предадох и не и дадох мляко. Та ние започнахме нощното хранене на 3-4 месеца. Сега съм решила да давам "на поискване" както се изрази, защото от опита на мои познати, казват че около 2-рия месец децата сами се орказвали от нощното хранене и наистина спират да се будят. Пък да видим какво ще излезе накрая;)

# 241
  • Мнения: 205
 Joy temp много забавни тези в твоите банки... аз не се обиждам ,щото и на мен ми се  е налагало да се разправям с такива неща - вярно, че кефа на служителката (особено, ако е някоя останала от комунизма там ) е от много голямо значение  Laughing
поне се позабавлявах с твоите случки, щото знам аз колко съм готина с клиентите  Wink Каккто и да е - сега да мислим вече за бебоците и по-малко за работа и бюрокрация  Hug

# 242
  • Мнения: 103
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО ПРАЗНУВАТ ДНЕС!!!
  bouquet
Да са живи и здрави и да се радват на здрави бебоци!!!
 Hug

# 243
  • Мнения: 3 089
чид на всеки, който има повод!

петра винаги е била кърмена на поискване. това не я спря да се буди през нощта нито като бебе, нито като едногодишна. струва ми се, че е въпрос на темперамент. вода не съм давала. всъщност, май предложих веднъж-дваж, но тя не щя и спрях до там. сег аобаче пие много течности - и вода, и сок - стига до половин литър. и това се отприщи след годината съвсем спонтанно. нито съм я насилвала, нито сим я тормозила като малка. каквото иска, по олкото иска и когато иска. но аз съм друга работа.
лепенки за пъп имам още от преди, но така и не разбрах за какво да ги ползвам; така че сега си имам някакви изостанали. все така не знам за какво се ползват  hahaha
пудра за дупе не съм позлвала. и тая работа не я знам за какво служи. който има мерак - да ползва, но моля от сърце да не купува тази на джонсън, че за нея съм чела мн. лоши неща. аз ползвах крем против подсичане на нивея и бюбхен /всички кремове против подсичане са на цинкова основа/, при тежки лсучаи /винаги се оказва, че дупето се зачервява/ - мехлем, забъркан в аптеката, а сега, когато петра е по-голяма, купувам крем бочко за около левче. бочко може да се използва и от самото начало, всъщност.
поли - ми вземи си сгъваема кошара; и без това ще ти е нужно, когато пътувате; аз поне имам кажи речи във всяка стая по едно легло; а ако не искаш да даваш пари за друго легло, шезлонг ще ти свърши подобна работа; но аз бих препоръчала легло  Peace

# 244
  • Мнения: 1 924
Честит празник на всички с цветни имена! Hug

За кърменето, аз също мисля да почна на поискване,пък ще видим- то едно е да си правиш планове и сметки , докато бебето е още в корема , друго е , когато ти е в ръцете Grinning. Уж бебенцата си знаели от колко храна имат нужда. Във всеки случай знам, че майчината кърма се усвоява от стомахчето по-бързо, отколкото адаптираното мляко, така че интервалът между храненията трябва да се изчисли внимателно-не може да е 3 часа, както при изкуствено хранените бебета.И в крайна сметка пък, всяко бебе си е индивидуално.Затова колкото и да си кроя планове,на този етап нищо не е сигурно- последната дума е на малкото  Animal Pig.
 
 Един бебешки шезлонг ми се струва наистина добър вариант, макар че ,както каза Майчето, сгъваемата кошарка има повече приложения.Аз лично мисля да си го оставям самичко в стаята на отворена врата, все ще го чуя,ако се разплаче.

# 245
  • Мнения: 162
Честит празник на всички!
Поли аз ще бъда със сгъваема кошарка на клелца но не мисля че ще е удачно да я влача непрекъснато след себе си така че живот и здраве мисля да си взема шезлонг или едно такова легълце което става до годинката и не е скъпо. Сега ще пробвам да го намера и изпратя
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 5/products_id/378

# 246
  • Мнения: 362
  Привет и от Дунава!! Hug
   Честит имен ден на цветята да са циви,здрави и усмихнати!!!!!!!!!!!!
     НИе с милото вече се разходихме и да се похваля че си купихме плот за повиване и комплект-обиколник,олекотена завивка,долно чаршафче,калъвчица и някаква подложка мека към комплекта.Много им се радвам.
  Сега правя и ви черпя с домашна пица.Айде мързелувайтееее.
  А и честито на първите майски мами които влизат в деветия-вече почваме да чакаме  Laughing

# 247
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
Честит празник и от мен на всички празнуващи.

Абе мами гледам продават бибероните по две в комплект на Чико-да взема ли такива.Питам защото майка ми ми изнася лекциа че не било толкова хубаво да свиква човечето с биба.И друго да питам-като купувам шишета колко да взема -едно за колики и едно нормално или повече ooooh! егати въпросите.

# 248
  • Мнения: 7 914
Честито на всички цветенца, които празнуват днес!!!

# 249

Честит празник на цветята и на всички други, цъфтящи като цветенца !! Simple Smile

само аз май се чудя какво да правя, че съм сама и не ми се предприема нищо сама ...  Cry

за лепенките за пъпчето - две си купих предишния път и така си останаха, не ми се наложи да ги ползвам, няма проблем за пъпчето дори и леко да се намокри, само спирт и кислородна вода ползвах, без топоцин;

за температурата в помещението на човечето - препоръчително между 21 и 24-5, но малките са функция наша, така че който на каквато си е свикнал на такава ще свикне е мъничето;

карчита - е добрич ми е малко далечко за съжаление;

за кърменето - не съм фен на голямата дисциплина и не мисля, че човек огладнява точно през 3 часа; първия път спазвах приблизително препоръчителния интервал между храненията, който е минимум 2 - 2,30 часа и сега мисля да направя така; само дето няма да се пъна със захранването, че косите ми обеляха от тая глупост миналия път - мойта педиатърка съветва точко както е по книгата на др Трифонова; ей поли, не съм чувала за такъв феномен бебето да спре да се буди още на 5-6 ден, минимума ако си късметлийка е 3 месеца, така че се запаси с търпение; акушерката не е искала да те стряска  Flutter

пудра за дупе - и аз не съм ползвала, наистина съм чувала, че е "отречена", затова пък кремът против подсичане на НИВЕЯ го препоръчвам с десет ръце и досега слагам на малката като видя леко зачервяване  Peace

поли - и кошарка е необходима - при пътувания при баби и по хотели, и шезлонгче за през деня във вкъщи, аз първия път ползвах за тази цел столчето за кола на САМ (не е имало никакъв проблем, противно на някои схващания), сега мисля да се подновя с едно шезлонгче тип http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/1068 за разнообразие, не за друго; много ще му е скучно на малкото 24 часа в едно легло ...

а за слинга - май никоя от вас не е ползвала преди ...
хубав усмихнат ден на всички!!

# 250
  • Мнения: 536
Честито на всички с имена на цветя!  bouquet
Лепенките за пъпче служат ако пъпчето на бебето изкочи навън да се прибере с помощта на лепенка. После, като се махне лепенката(след около седмица носене) пъпчето вече е прибрано. Поне педиатърката на Лора ги ползваше за това. Не се използва за предпазване от намокряне.
За пудрата - бях взела пудра Топоцин за Лора, но педиатърката ми каза да не я ползвам! Така си и стои още. Сега също няма да ползвам.
За кърменето - първия път започнах да кърмя "на поискване" още от родилния дом(беба беше при мен). Будеше се всяка нощ до 1г 11м. Но и аз мисля , че е до темперамент. Сега кърменето пак ще е "на поискване".
Според мен сгъваемите кошарки не заместват шезлонга(обратното също е вярно). Аз имам и двете. Шезлонга ми беше незаменим, беба беше с мен във всяка стая и наблюдаваше какво правя. Сгъваемото легло ни е служело като пътуваме някъде да има бебето къде да спи.
Аз да се похваля, че края на ремонта вкъщи се вижда. До сряда всичко ще си е по местата. Мислех ние да минаваме с латекс (аз обичам да се занимавам с такива дейности), но накрая оставихме и това на майсторите и сега имаме една почти готова спалня bowuu

# 251
  • Мнения: 162
Олеле момичета ей сега надничах във форума на априлските мами. Малееееее ама как са се разраждали - не останаха бебета за април. newsm62 Да са им живи и здрави Grinning И като си помисля че най много след две седмици и при нас бебетата ще започнат да валят чак не ми се вярва

# 252
  • Мнения: 1 461
За бибероните аз съм си приготвила на д-р Браун едно малко и едно голямо.
Казват че докато кърмиш няма нужда да даваш вода н бебето защото в кърмата си има всичко. А за среднощното кърмене ако бебето се събуди тогава ,иначе кърмене в 6 ,9,12,3,6,9 часаестествено това е плюс минус 20-30 минути. Галина първите два месеца ужсно много повръщаше, беше много лакома като и дадях по малко кърма голям рев падаше, но като направи два месеца спря да павръща.
А в трапезарията имам и сгъваема кошетка, за да си е при мен и за да си я наблюдавам.
Кати смееш се ама на мен взеха да ми треперят гащите колкото повече наближава.

# 253
  • Мнения: 1 531
ох, предстоящите раждания направоооо  Crazy 
за пъп4ето на едната лекция казаха, че е имало проблем да се мокри едно време, когато е било с плат хващано - сега, когато е с пластмаса, нямало никакъв проблем  Peace 
за другите стаи шезлонгче според мен е перфект, най-вече щото да не му е скучно + може да се ползва и за хранене, а има и играчки и направо си заспиват в него  Flutter
слинг съм си поръчала от сестра ми от америка, след препоръките на майчето и използвалата го доста успешно и продължително янчето  Hug

# 254
  • Мнения: 1 531
за слинга http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149664.0   прясна тема  :peace:

Общи условия

Активация на акаунт