Бързи въпроси и отговори деца - 9

  • 22 918
  • 767
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 361
Здравейте, синът ми е на 2.2 години още е с памперс, ползваме  памперс премиум кеър, напоследък сякаш не съм много доволна, като е много напишкан, сутрин примерно има бели топчета полепнали по дупето от памперса, време ни е отдавна за гърне, обаче категорично отказва да седне, също не иска и памперса явно му е топло, предпочита да ходи гол.
Та в тази връзка бихте ли препоръчали някоя марка памперси или гащи по-тънички за лятото да взема докато се учим, също от какво бельо сте доволни като за първо такова за малко момче.
Чудя се дали да те пробвам направо с бельо и да се опикава в него докато разбере необходимостта от гърнето.

# 241
  • София
  • Мнения: 10 992
Ние сменихме Премиум със серията Хармони.

# 242
  • Мнения: 1 970
Здравейте, синът ми е на 2.2 години още е с памперс, ползваме  памперс премиум кеър, напоследък сякаш не съм много доволна, като е много напишкан, сутрин примерно има бели топчета полепнали по дупето от памперса, време ни е отдавна за гърне, обаче категорично отказва да седне, също не иска и памперса явно му е топло, предпочита да ходи гол.
Та в тази връзка бихте ли препоръчали някоя марка памперси или гащи по-тънички за лятото да взема докато се учим, също от какво бельо сте доволни като за първо такова за малко момче.
Чудя се дали да те пробвам направо с бельо и да се опикава в него докато разбере необходимостта от гърнето.
Аз на малкия му вземам памучни гащички.
И съм много доволна.
Слипчетата които купувам от 4,5 лв но са  му много
Удобни.
Такъв модел горе долу купувам.

# 243
  • Мнения: 973
може да пробвате и с преходни гащи. мокрят се, но не протичат така като обикновеното бельо. може би ще ви е по-удобно. хем детето ще усеща, че е мокро, хем няма да има локвички след него (или поне не толкова). запопнете сутрин веднага след ставане да водите.. обяснете, че памперсите са за бебета, изберете заедно гащи. може и таткото да се включи и да покаже как пишкат 'момчетата' (независимо дали прав или седнал).

# 244
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря за отговорите, и аз мислех за тези преходни гащи, но се опасявам, че няма да мога да му ги обуя или поне след първия път, понякога като реши, че не иска памперс и няма начин да му сложа, голямо ритане е и въртене.
Сега ще ходим на гости при родителите ми, които живеят в къща, приятелка ме посъветва направо гол на двора, нейните така много бързо се научили за какво иде реч.
Иначе за бельото, купих един пакет боксерки от НМ, но отгоре ластика е широк на коремчето му, явно ще е проба-грешка Grinning

# 245
  • Мнения: 973
това със стоенето гол е нож с две остриета... може и да стане, но може и въобще да не му прави впечатление, че се мокри и после категорично да откаже гащи. и за такива случаи знам...
вече е голям и би трябвало да разбира и може да пробвате сам да се обува (или поне да се опитва). така може да му е по-интересно и да не се налага вие да се мъчите да го обувате, а той да се съпротивлява.

# 246
  • Мнения: 4 227
Детето след прием на яйца започва да ака слуз и на ден се изхожда  по 3-4  пъти .
Очевидно има непоносимост.
Мога ли да заместя с пъдпъдъчи яйца и като цяло как се процедира с тайъв проблем .
Води ли сме го на алерголог ,каза да изкючим яйцата за 6 м . Не сме давали около година и нищо не се промени .
Няма други симптоми освен слуз и рядко  ако,но не е чак диария .
Ще се радвам на съвети от майки минали през това

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 17 397
Пъдпъдъчите яйца са "по-силни", дали няма още повече да се отразяват на организма 🤔

# 248
  • София/Севлиево
  • Мнения: 12 674
Аз купих преходни гащи от Амазон -уж с висок рейт,уж супер хвалени-ами детето ставаше цялото мокро като ги обуеше.И се отказах да му ги слагам...

# 249
  • София
  • Мнения: 10 992
Детето след прием на яйца започва да ака слуз и на ден се изхожда  по 3-4  пъти .
Очевидно има непоносимост.
Мога ли да заместя с пъдпъдъчи яйца и като цяло как се процедира с тайъв проблем .
Води ли сме го на алерголог ,каза да изкючим яйцата за 6 м . Не сме давали около година и нищо не се промени .
Няма други симптоми освен слуз и рядко  ако,но не е чак диария .
Ще се радвам на съвети от майки минали през това
Бих посъветвала да се обърнете към алерголог и да спрете всякакъв вид яйца за момента. Правила съм на дъщеря ми изследвания за млечни продукти. Лекарят и залепи една лепенка за гърба и отделно пусна още панели по кръвен път.

# 250
  • Мнения: 4 227
Направили сме всичко това и кръвен тест.
Излезе ни непоносимост и единственият съвет беше да ги изключим за 6 м
Междудругото излезе непоносимост към мляко и пшеница също ,но към тях няма неразположеност нито симптоми

# 251
  • Мнения: 973
за преходните гащи. ние не сме ползвали, но доколкото знам идеята им е че са една идея по-плътни ( някои даже имат външен по-непропусклив слой), задържат течността, детето усеща мокрото, но се образува директно локва под детето, юакар и то да е мокро след като се е напишкало.
естествено трябва и да се подканя да пишка на правилното място (в тоалетна, гърне), да му се обяснява и тн...

в това отношение не мога да помогна с опит, тъй като звяра започнах да я слагам на гърне в момента, в който можеше да седи и никога не сме имали проблеми с използването на гърнето.  махнахме памперса, когато запопна да е суха по-дълги периоди, но дълго време я водехме до тоалетната на определени интервали.

# 252
  • София
  • Мнения: 10 992
Направили сме всичко това и кръвен тест.
Излезе ни непоносимост и единственият съвет беше да ги изключим за 6 м
Междудругото излезе непоносимост към мляко и пшеница също ,но към тях няма неразположеност нито симптоми
Няма какъв друг съвет да дадът освен да ги спрете всъщност. Другият вариант е да се обърнете към гастроентеролог за мнение.

# 253
  • Мнения: X
Не ви трябват преходни гащи. Лято е. Слагайте детето по-често на гърнето и поощрявайте като пишка там. На нас ни помогна и ето тази книжка:


Тя е с триизмерни рисунки и привлича вниманието.

# 254
  • София
  • Мнения: 2 361
Там е работата, че по никакъв начин не мога да го сложа на гърнето, просто не иска да седне, той дори ака прав, племенницата поне клякаше с памперса, имам чувството, че при момичетата по-лесно се случват нещата.
Ще видя тази книжка - благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт