Мами пухкави, щастливи, на Юлски бебета ритливи

  • 11 685
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • sf
  • Мнения: 10 156
за имената- - аз вече съм решила как ще е, мъжо уж е съгласен, ама и да не е  hahaha
иначе свеки и тя все ги измисля едни, последно искаше да е Юлий, щото щял да е през юли, ама знайш па кога ше го кръстя така. иначе твърдо искала/ не че я пита някой/ да няма в името К и Р , щото не било хубаво  #Crazy .
но пък ги има  в това, което съм избрала, че и на каката в името, че и в мойто  Joy
 elpet , май зависи от структурата  за тия болежки. на мен корема ми е много голям, направо не знам кво ще стане още 3 месеца, чак ми се реве. та нема и как да не ме боли, ама не се мажа с нищо, ей така си карам

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:53 от donsyy

# 16
  • Мнения: 766
elpet не си само ти с болките в гърба  Tired И мен ме боли, но не постоянно. Повече ме тормози схващанията на мускулите  ooooh! Снощи 3 пъти се събуждах, защото ми се схваща крака.  Tired
Като ходя при доки другата седмица дано не забравя да и кажа за това  Rolling Eyes
pihll Честита ти девойка и от мен   bouquet

Стига толкова после пак ще пиша  Hug

# 17
  • Мнения: 640
Там-там, преди да забременея имах същия проблем с мускулите на крака и се оказаха мускулни крампи в следствие недостиг на калций. Аз  се храня предимно с млечни продукти и то в промишлени количества. На седмица изпивам над 10 л прясно мляко и изяждам над 15 кофички кисело. Отделно са сирене, извара, кашкавал... Та се наложи да пия таблетки калций и наистина ми помогнаха доста. да чукна на дърво от месеци вече нямам проблеми.
И аз да се включа за имената - при нас двамата дядовци са с едно и също име и тъй като ще е момче, то името просто ще е като тяхното. Пък и на мен ми харесва. И въпреки, че се предполагаше, че ще е това име, свеки ме попита как смятаме да го кръстим. Дори не си направи устата за конкретно име. Нашите пък са много над тези неща. Обаче не мога да разбера що за хора са родителите, дето вгорчават с такива неща едно хубаво събитие. Те са имали деца и са ги кръщавали както са си избрали, ама дай сега и пак ние да сме тези, дето ще кръщаваме... Янамама, надявам се мъжа ти в точния момент да се изкаже и да е в твоя полза.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята си е Теодорка - и таткото и каката така й казват Grinning. Каката е много смешна като си навре носа в корема ми и започне да говори на "бебешки". Все се чудя, дали да я светна, че там, където говори е дупето на беба, ама се смилявам Mr. Green Все пак се надявам, когато се роди да е бебе Теди, че Теодорка много не ми звучи...

Там-там и на мен нощем понякога ми се схващат краката. Много е гадно.
Рени, май си права, че може да е от недостиг на калций..

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
това за краката много гадно беее, съчувствам ви ама питайте какво е и няма ли лек? Hug
за именце засега сме се позавъртяли около константин и имаме консенсус (пу пу) отвсякъде, но ше помислим още, има време. Peace

# 20
  • Мнения: 766
Ям си аз и прясно и кисело мляко, а без сирене, кашкавал или нещо подобно не сядам на масата  newsm78
Но ще кажа на Доки пък да видим тя какво ще препоръча  Thinking
Лекси представям си каква сладка картинка сте с каката  Simple Smile
Аз пък често се чудя какво да й говоря на мойта бамбучка  Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
dimianki , честито! Аз по същия начин усетих бебо,ь на същото място. Като си спомня колко бях щастлива си представям в каква еуфория си! Hug
Ми стана ми много хубаво Simple Smile и каква беше тази стойка та да изпъкне нещо толкова Simple Smile Mr. Green МНОГО СЕ ЗАРАДВАХ  Flutter и чакам пак Simple Smile ма от снощи нищооо Simple Smile тепърва смятам,че ще става активно  newsm32 newsm32

# 22
  • Мнения: 984
elpet и аз съм си харесала Константин  Hug Таткото се е заинатил да е Момчил.. на мен и двете много ми харесват, но ми се иска да стане на моето  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
И аз съм с болки в кръста още от преди повечко от месец и не е от корема че ми тежи защото не ми е толкова голям Peace и особенно като легна по гръб Shocked казвам ви няма ставане Confused Вчера доки каза,че е от контракциите защото ми е рано да ме боли от самия корем! За хапването на кисело млекце Simple Smile и аз поне 10 на седмица ги оправям а прясното до 2 литра Simple Smile умирам и за ситенце и си хапвам и от него бая  Mr. Green но нали е полезно Simple Smile

# 24
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте и от мен!   bouquet
Вчера сте изписали темата, но аз все още не съм я прочела - бързах да се запиша в новата.  Party Дано по-късно днес да ми остане време!
elpet и мен ме боли гърба - особено като чистя  ooooh! Обаче при мен си е нормално, защото имам дископатия. Само незнам какво ще правя с кръста до края на бремеността ...  Много напълнях и положението става тревожно Thinking
phil Честита ти девойка и от мен   bouquet  Между другото ти намери ли си кройки за бременни? Майка ми каза, че не била купила, но ми показа една Burda, в която има няколко кройки за бременни. Ако искаш, мога да я попитам кой брой е ... Другия вариант е да ти я дам като си дойда около Великден.
А за име  на бебо ....... таткото иска на баща му да го кръстим и аз се съгласих с условието, че следващото име аз го измислям  Naughty

Успешен ден на всички и до скоро!  Hug

# 25
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Здравейте и от нас!

За схващането на краката (мускулни крампи) - аз открих това:

Симптом - Мускулни крампи
   
Възможна причина - Артрит, недостиг на калций, магнезий или калий, обезводняване, диабет, хипотиреоидизъм, травми, претоварване, влошено кръвообращение


Взех го от тук - http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b3/zdrave_nauka_1.htm


За име мислим да е Катерина  Simple Smile на моята майка.

За болките в кръста - ами боли ме кръст от както каката беше на 1-2 месеца. На първия й рожден ден направих дископатия, а след 10 месеца ишиас, а от 5-6 години имам болки от радикулит (може и едно и също да е, но тези диагнози са ми казвани от 3-ма различни лекари). Та сега при малко натоварване (миене на 2 салатки) кръста ме заболява страшно. Та обикновено вечер съм на легло - важно е да е твърдо и равно!

# 26
  • Мнения: 640
Катерина е едно от любимите ми женски имена Simple Smile
Димианки, обикновено това, дето се издува е гъзето на бебчо  Mr. Green Отпускай се по-често в леглото с ръка на корема (може да я позатоплиш с топла водичка преди това) и то ще се намества под нея. Все едно се гали... А иначе не гарантирам мускулните крампи да са от недостиг на калций. В случая при мен беше така. Но пък си ме прегледа лекар. А тогава имах съмнения за тетанус, че нали съм смотаничка, отнесох едно ръждиво телено ограждение покрай един строеж. Той също е с мускулни крампи. Добре, че в моя случай се оказа, че е калций и бързо се оправи.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 244
Стефи, не. Пък и вече ми е все тая. И чувал съм готова да нахлузя, стига да не ми стяга на корема. Майка ми домъкна един бежов панталон пролетно-летен, сега ходя само с него, но много се цапа. Ще си изнамеря още един и ще ги менкам, пък ще видим.

Мен не ме боли точно кръста, но отдавна бях писала за едни болежки в опашката, които си продължават... Не знам дали не са от седенето в работата (и пред форума  Simple Smile ), но понякога трудно ходя, току някой ме попита що куцам...  Mr. Green

П.С. Николета е нашето, споменавала съм като обсъждахме вариантите за имена в началото. Мъжът ми също от вчера говори за бебето по име Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 15:15 от phil

# 28
  • Мнения: 140
Малее докато се усетя и хоп нова темичка. Браво на вас. И аз имам оплакване. След болките в корема и повръщането онзи ден, сега имам контракции, а съм на преглед чак на 11 април. По точно имам стягане на корема, безболезнено, което в старата тема прочетох като контракции.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
хм да фил, и понакуцвам обаче това е ако съм лежала и ставам да движа на някъде. е успокоихте ме макар че не чуждата болка е това кеото ме успокоява а факта че не е само при мен и може да го счета за нормално.
Катерина и на мен много ми харесва. А пък аз си имам някаква положителна нагласа към имена с буквата К, не знам защо.  Heart Eyes Беболинчо, радвам се че и на  теб ти харесва Константин, името е чудесно и от латински означава "постоянен" а и според едно книжле което ми попадна много хубави неща имаше. При все че за някои от колебанията ни които са Калоян и Калин имаше още по-хубави неща, някак съм по-склонна на Константин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт