Анемия

  • 4 017
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: BAN
Да разбирам ли, че си забременяла с анемия?
От петък (когато пуснах темата) насам се консултирах с още лекари - отговрът им е, че по-вероятно не е пречка, но е по-добре да го елиминирам като вероятен проблем и да се опитам да вдигна хемоглобина докато успея с бебеправенето.
  Всеки лекар би ти отговорил така! newsm10

# 16
  • Мнения: 529
Цитат на: Teya
Сега да дам малко инафо.Току що се връщам от болницата и ми казаха изследванията.
За БХС, резултатите са добри, но другите са пла4евни.  
Имам много тежка физиологи4на анемия.Изписаха ми желазо/феро градумет/  Sad
Лекарката ми каза, 4е ако не го пия всеки ден щели да ми преливат кръв по време на раждането, да не говорим , 4е се отразява в момента зле и на мен и на бебето.Гадно.
Да не говорим, 4е като пия добавка на желязо, винаги съм с болки в корема и ми е зле.Но нямам избор.


Цитат на: Teya

..да понася ми за сега желязото, пия го на гладно и 4ак поне след половин , един 4ас запо4вам да ямммм.

Тези които имат недостик на желязо да си го пийват от сега, 4е работата е сериозна. Хубаво е сега да се пият витамини като добавки, защото края на зимата и на4алото на пролетта организма е супер беден на витаминки. М даааа.Знае ли 4овек ве4е от къде да я докара за сполу4лива бременност, като се сетя аз какво правих, 4ак срам от мене си ме хваща... #Silly ама важен е крайният резултат Crossing Arms



Тея е бременна и има анемия, доколкото съм схванала от нейните мнения. Но не се е появявала скоро за да я питаш. Sad

# 17
не искам да те плаша но имам анемия от 15 години а преди месец родих но бебето почина в следствие на малформация. моите стойности на хемоглобин също не надвишават 100 и аз се чувствам добре но това не е достатъчно за бебето. след тази загуба започнах да се информирам много и пратих писмо на доц.кременски в софия който ми отговори че трябва да се направят изследвания за анемията в александровска б-ца в софия ако искаш по подробни данни ми пиши на deyana_t@abv.bg

# 18
  • Мнения: 1 441
Цитат на: deyana_t
не искам да те плаша но имам анемия от 15 години а преди месец родих но бебето почина в следствие на малформация. моите стойности на хемоглобин също не надвишават 100 и аз се чувствам добре но това не е достатъчно за бебето. след тази загуба започнах да се информирам много и пратих писмо на доц.кременски в софия който ми отговори че трябва да се направят изследвания за анемията в александровска б-ца в софия ако искаш по подробни данни ми пиши на deyana_t@abv.bg


О, господи! Деяна, много съжалявам за загубата ти. Едва ли мога да си представя какво ти е било, но искрено ти съчувствам за мъката ти .....  action032
Много ти благодаря за полезното инфо. По-добре е да ме стреснеш повече, отколкото да напудриш отговора си като лекарите, с които се чух в събота и неделя... Мен достатъчно ме наплаши моято лекарка отново - неизносване, спонтанни аборти, малформации, недохранване. За щастие всичките изследвания за причини за сега са ми отрицателни и лечението ще е просто симптоматично - трупане на желязо и хемоглобин в депата. Само дето ми забрани категорично да забременявам през следващите 3 месеца. Що се отнася до този доц. Кременски, засега няма да го безпокоя, но си запазвам правото да те питам за в бъдеще, ако ми се наложи (не дай боже)

Общи условия

Активация на акаунт