Мнението ви за ваксините?

  • 6 724
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
И мен много ме е страх от тези ваксини. Бебка се роди в 34г.с. и заради това все още ги забавят. Педиатърката ми каза да намеря полиомиелитна, която се инжектира, защото била по-безопасна. Е намерих я и сега чакам да мине грипната епидемия, но много ме е страх. Другото различно при нас е, че полиомиелитната и ДТК ще се бият по отделно, пак за по-голяма сигурност. Надявам се да съм ви полезна с тази информация. Късмет с ваксинирането.

# 46
  • Мнения: 3 146
Цитат на: iskrica_nadejda
Цитат на: mama kenga
Полудявам вече от такива противнички на ваксините.а тези доктори дето фалшифицирали, че има сложени ваксини - е тях бих ги удушила с голи ръце.а и колко хомео  --ПАТКИ се навъдиха - просто да 'падлудееш

Еееее,айде и ти сега,давай малко по-толерантно спрямо мнения,различни от твоите.И добре,че има такива "хомео --ПАТКИ ",защото една от тях помогна и продължава да помага на детето ми,след като "Нехомео-патите" бяха безсилни и просто ми казаха да го чакам да умре #Puppy dog  #Shocked

п.с.относно ваксините няма да се включвам;мнението ми е в другата тема Crossing Arms


Проблемът е в това, че в България куцо и скато стана хомеопат и с това се създаде лош имидж на тези специалисти.За мен тази дума означава единствено мошеник, некадърник и използвач.На братовчедката една такава патка й беше дала някакво лекарство да го дава на детето си , за да се избегнел стреса от новата бавачка.Това представяш ли си го?Някакви капки ама 30 лв. в джоба на "Патката".И много други такива примери знам.

# 47
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
mama kenga,
проблемът не е само в България,а навсякъде по света.Става въпрос за това,че всяко стадо си има и мърша,така че независимо от професията,която практикуват,хората се делят на некадърни и кадърни.Мен също много ме е яд на разни,които учили-недоучили,се афишират,като хомеопати,а всъщност си нямат понятие за какво става въпрос и по този начин създават и отрицателното отношение към хомеопатията.
А ако знаеш сред лекарите колко некадърни има...тъй като съм работила в тази сфера,мога да говоря от личен опит.Има просто фрапиращи случаи...смъртни случаи...увреди...всичко това,благодарение на "специалистите".И никога след това няма виновни,макар че свидетели винаги има.
Хомеопатията не е шарлатания,а е медицина толкова,колкото и традиционната.В много страни тя е напълно легализирана.В Германия например,здравното осигуряване покрива и хомеопатията и пациента сам решава дали да посети лекар-традиционалист или хомеопат.
Ето тук давам няколко линка за тези,кото искат да прочетат повече за хомеопатията:

All About Homoeopathy
You Always Wanted to Know


КАКВО Е ХОМЕОПАТИЯТА?

Hahnemann's Organon Of Medicine

Българско Хомеопатично общество

Статия от сайта на Дойче Веле за Хомеопатията

Въведение в хомеопатията


ХОМЕОПАТИЯ ЗА ДЕЦА-ПРЕВОД НА БЪЛГАРСКИ -тук в този форум за първи път и аз попитах за хомеопат.

Хомеопатични алтернативи на ВАКСИНИТЕ

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
От хомеопат до хомеопат разликата е от небето до земята! Има си учили специално за това хора, които съвсем сериозно го практикуват. А има и такива, като педиатърката на моето дете, които изкарват курс по хомеопатия и предписват по телефона...
Та така - не бива под един знаменател всичките да се слагат.
Аз от педиатърката общо взето съм доволна, и за дребни неща (като никнене на зъби) й се доверявам на предписаната хомеопатия; но ако става дума за нещо сериозно (например тези дни ще водя свеки за комплексно лечение от една камара проблеми), бъди сигурна, че ще се обърна към истински хомеопат, който ще интервюира, ще прегледа цялостно и чак тогава ще изписва каквото там.

# 49
Цитат на: Chochi
Здравейте,най-вероятно темата е обсъждана,но неможах да намеря нищо.Така че бих искала да знам какво мислите за ваксинирането на бебчетата ни.Попадна ми една книга Световната конспирация срещу здравето,незнам доколко може да и се има доверие,но все пак.Доста стряскащи неща има ,само един малък цитат ще дам "Според някои учени,лекари и медицински изследователи последствията от ваксинациите при много деца се свързват с трайно увреждане на мозъка и нервната система и аутизма,хиперактивността,дислексията и др.проблеми имащи отношение към характера,поведението и обучението,започват да се наблюдават все по-често след въвеждането на имунизационни програми в средата на нашия век."Според автора на книгата д-р Атанас Гълъбов от ваксините няма никвава ползва ,освен че не предпазват от съответната болест ,те водят до най-различни доста страшнички заболявания.
  Това изказване не прави "комплимент" на този доктор #Shocked .Казаното от него означава, че НЕ СИ Е НАУЧИЛ "УРОЦИТЕ" ПО МЕДИЦИНА newsm11

# 50
Чела съм книгата и въобще не е повърхностна!!!
Изцяло е съставена от резултати от изследвания, статистики, мнения на известни доктори и изследователи...и ФАКТИ!
Препоръчвам ви да я прочетете.
Най-малкото за да имате информация и за другата гледна точка.
Аз ваксинирам с голямо нежелание и преди всяка ваксина съм нечовешки гипсирана и напрегната.
Ако зависеше само от мен нямаше да ваксинирам /начини за това си има/ уви таткото не се съгласи

# 51
  • Мнения: 704
На детето ми са поставени всички задължителни ваксини. Най-прилежно си я водихме на уречения час и дата. Винаги следях да е здрава.
Когато дойде ваксината на 2 годишна възраст, специално се обадих да попитам задължителна ли е; казаха ми, че ако е здрава няма причина да я отлагаме.
Педиатърката /която има над 1000 пациента-деца/ я третираше като здрава, но детето ми винаги е имало проявите на алергия. Обръщах й внимание, но тя ми смееше Imp , че на 2 годишно дете давам адаптирано мляко, защото не смея да го захраня с прясно и кисело краве мляко. Историята става много дълга, но в крайна сметка през нощта, следваща на деня, когато й биха ДТК ваксината, дъщеря ми вдигна 39 градуса температура, беше й лошо, зле. Оправи след около три дни, но оттогава алергията й е страшно активирана.
На своя глава я заведох при лекар-алерголог, който ми обясни, че при фамилна обременост, от ваксината ДТК се изключвала коклюшната компонента.
П.С. Лекарката педиатърка на детето ще бъде сменена с друг Twisted Evil , НО не мога да върна нещата назад по отношение на алергията на детенце!

# 52
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Anonymous
  Това изказване не прави "комплимент" на този доктор #Shocked .Казаното от него означава, че НЕ СИ Е НАУЧИЛ "УРОЦИТЕ" ПО МЕДИЦИНА newsm11

А твоето изказване пък на теб не прави "комплимент".Също и факта,че поне не пишеш с регистриран ник,когато хулиш колега(предполагам е така?!?).Кои уроци не си е научил д-р Гълъбов?Тези,които ти дават сдъвкана информация и не ти остават място за собствени разсъждения?Които те приобщават към едно мнозинство(лекарското съсловие)... и всеки опит да мислиш различно,да приемаш методи на лечение които от векове са давали резултат,да се стремиш да покажеш негативните черти на една система и да провокираш положителните такива...моментално те правят неудобен и мнозинството с всички сили се стреми да те отлъчи.
За щастие,все още има и такива лекари,които отказват да учат такива уроци и гледат на пациента,не като на поредния случай или диагноза,а виждат човека пред себе си,вникват в същността му и изграждат доверие,без което лечението е невъзможно.

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Искрица, това е гостенката от нашия форум Кърмене  Laughing
Нарекла съм я Докторка. Доколкото разбирам, работи в Пирогов и има мнение по всички въпроси Wink
Не й се дразни... няма сили момичето да се регне.

Общи условия

Активация на акаунт