Мнението ви за ваксините?

  • 6 701
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 722
аз я ваксинирам, твърдо съм за ваксините
аз лично не съм си правила реимунизациите ... от мързел

# 16
  • Мнения: X
Твърдо съм ЗА. Както по-горе беше казано, благодарение на тях не сме измрели от болестите срещу, които се ваксинираме, а не благодарение на по-добрия начин на живот. За жалост, стават и грешки.

# 17
  • Мнения: 1 383
Отдавна ,още преди в България да се заговори за вредата от ваксините, гледах един филм по ВВС за деца болни от аутизъм вследствие на ваксина. Чувала съм и за случаи на паралич. Мисля си обаче , че ползата от тях е повече от вредата. Вярно, никой не иска да се случи точно на него, но това не означава, че трябва да се откажем от тях. Сигурно повече деца загиват при катастрофи , отколкото са увредени от ваксини, значи ли това да не ги качваме в кола?
Едно е ясно - детето трябва да е напълно здраво при поставянето на ваксината, и да е с нормален имунитет. Ако родителите имат някакви съмнения, или детето има някакво особено заболяване, има дори утвърден план за отказ от ваксиниране, но не съм много запозната. Ако се подходи индивидуално, мисля, че може да се "спестят" някои случаи на увреждане от ваксини.

# 18
  • Мнения: 768
Може да ви прозвучи много невежо, ама каква е тази ваксина за детски паралич??
Ние тук сме правили всички задьлжителни ваксини и тази за менингит която не е задьлжителна.
Тук календара за ваксиниране е сьщия като едновремешния бьлгарски преди промените.

# 19
Колко наивно звучат повечето от отговорите-е това е.българите сме си овце -накъде ни бутнат-натам вървим.искам да кажа.че въпросната книга съм я чела и с основание майчето задава въпроса за ваксините-ако севникне по-дълбоко в нея ще разберете.че наистина ваксините са мното опасни-с тях играем "ВА БАНК".много хора си нямат и на идея.че на никой не му пука за НАС и НАШЕТО ЗДРАВЕ.всичко е ПАРИ.МНОГО ПАРИ.някой от вас да сее замислял-какво ще правят тези фармацефтични гиганти.ако се спре или намали ваксинирането-е те просто ще фалират.тук нямам за цел да ви убеждавам.но ми се ще да има по голяма гласност относно ваксините-сами знаете.че педиатрите не споменават за евентуални усложнения-не дай Боже никому.А как мислите-защо са задължителни ваксините?

# 20
Цитат на: Vilione
А някои болести не се срещат по рядко а са напълно изчезнали.
При редовно и задължително ваксиниране и реваксиниране  на цялото население.

Е.може и да е така.ако се доуточниш.че не се сещам. а за СПИН-а как мислите или за РАК-а все пак медицината уж е много напред.а то какво......

# 21
  • Мнения: 18 542
Мисля, че книгата е прекалено крайна и нещата са разгледани едностранчиво.

# 22
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Anonymous
Е.може и да е така.ако се доуточниш.че не се сещам.

Вариола например.

# 23
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Chochi
Според автора на книгата ,тези болести се срещат по-рядко поради подобрения начин на живот и най-вече подобрените хигиенни условия.А това за вероятността за усложнения мен определено ме стряска,ами защо да не е моето дете едно от тези усложнения???Моя приятелка като малка (около 2 годишна) след една ваксина получава парализа ,за радост след време се е оправила.Абе незнам напоследък нещо съм се стреснала за тези ваксини.

Ваксините задължително се поставят на абсолютно здрави деца. Голяма част от усложненията след ваксини се дължи на това, че са поставени, когато имунната система е била отслабена.

# 24
  • Мнения: 18 542
Цитат на: AQ
Много съм ужасена, защото познавам 2 семейства с увредени деца от ваксината за детски паралич. И двете са с аутизъм, едното и с увредена нервна система.

До колкот знам няма безспорни доказателства за връзката между аутизма и ваксините.

# 25
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Ружа72
Може да ви прозвучи много невежо, ама каква е тази ваксина за детски паралич??

Ваксината против детски паралич е полиомиелитната всъшност.

# 26
  • Мнения: 4 116
И аз съм чувала за тази книга, така и не можах да се добера до нея, защото разбрах, че била изкупена набързо от пазара и забранена след това.
Но съм говорила доста с приятелка, която я е чела и съм убедена, че има доста верни неща във въпросната книга и определено съм против ваксините, макар че сина ми е ваксиниран с всичко задължително. Друг е въпросът, че съм ги отлагала с месеци, дори когато не е бил болен и много съм се страхувала до не се увреди нещо...Благодаря на Бог, че е добре, надявам се и занапред да няма проблеми, когато се наложи да бием някоя ваксина!
Но е факт, че някои лекари не ваксинират собствените си деца...защо ли?

# 27
Цитат
Но е факт, че някои лекари не ваксинират собствените си деца...защо ли?

Аз съм лекар и не познавам нито един колега, който да не е ваксинирал детето си, моето също е ваксинирано с абсолютно всички ваксини от имунизационния календар на РБългария, но сигурно Вие познавате много повече лекари от мен...
Лекарското съсловие не е застраховано от фантични и параноидни личности, както и останалите хора.
Всеки има право да отглежда детето си както иска, но е добре да се замислите все пак дали само заради прочетеното в една булевардна книжка имате право да решавате бъдещето му.

# 28
  • Мнения: 3 595
Аз съм много против ваксините и не знам какво ще правя като се роди бебчо. Познавам лично педиатърка, която има 6-7 годишен син и който няма нито една поставена ваксина. Тя е против ваксините и доста ми е разказвала за другото мнение относно тях. Под другото имам предвид различното от това на повечето лекари.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Ivy
Аз съм много против ваксините и не знам какво ще правя като се роди бебчо. Познавам лично педиатърка, която има 6-7 годишен син и който няма нито една поставена ваксина. Тя е против ваксините и доста ми е разказвала за другото мнение относно тях. Под другото имам предвид различното от това на повечето лекари.


Ами двете все ще измислите нещо. Всъщност тя явно вече го измислила, грижи няма да имаш.

Общи условия

Активация на акаунт