Седмиците бързо си минават, за НОЕМВРИЙКИТЕ тревогите назад остават

  • 9 186
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 100
И аз да се включа за Феревекса - както са казали и други момичета  - много внимателно, парацетамолът изобще не е безобиден. В унгарската листовка и на Фервекс и на Колдрекс пише, че не трябва да се употребява от бременни и кърмещи. Аз поисках лекарят да ми препоръча нещо против главоболие, че от време на време става страшно, направо не се търпи. Препоръча ми Парацетамол, Панадол и подобни. Последният път, когато ме болеше глава отидох ни жива, ни умряла до аптеката, купих си Парацетамол 500 мг /в Колдрекса парацетамолът е 750 мг/, налях си чаша вода още в аптеката и аха да го изпия, когато реших все пак да прочета листовката. И добре, че го направих, пишеше да не се употребява от бременни, особено в първи триместър!  В руска листовка към тези лекарства, пишеше същото, а в България официално ги смятат за напълно безобидни. Затова моето мнение е да се пият наистина в краен случай. Аз реших, че по-добре да си изтръпя главоболието, нищо че продължаваше повече от 24 часа ...
Маруся, и аз съм отслабнала с 1 кг според кантара, ама коремчето си расте е почти не ми останаха панталони, които да закопчавам спокойно Grinning И как няма да отслабна, като почти нищо не ми се яде. А пронатални витамини пия от юни миналата година, от както спрях противозачатъчните, с малки прекъсвания. Аз надебелях от тях с 6 кг, затова от време на време ги спирах, защото се получаваше килограм на месец  Shocked Пък може и да е от спирането на противозачатъчните. Е, мъжът ми остана доста доволен, че се позакръглих, но на мен ми е жал за дрехите, които вече няма да мога да обличам, но тепърва ще има още такива, които това лято ще си останат в гардероба Grinning Тук витамините ги предписват от етапа на бебеправенето до края на четвърти месец.

# 181
  • Мнения: 54
 marusj ,мисля че в МЦ Лора всичките изследвания са към ЗК.И аз не искам да ги правя в кварталната поликлиника.Тъй като по цял ден съм на работа,няма как да се обадя по телефона в Лора и да ги попитам как стои въпроса с изследванията при тях.

# 182
  • Мнения: 62
kanela на мен докито не каза да пия витамини,но таткото се притеснява че почти не ям плодове и че може да навредя на бебчо.кво ще кажеш по въпроса?

# 183
  • Мнения: 1 100
Ами, Маруся, изглежда навсякъде имат различни теории. Освен при частния ми лекар, трябваше да се регистрирам на още три места, където да ме следят и навсякъде ме питаха пия ли вече витамини - тук е така и според мен определено няма да ти навреди, ако започнеш някакви витамини за бременни. Аз пия Елевит, не зная дали ги има в БГ, но чух че има Матерна, изобщо питай в аптеката за витамини за бременни, не пий други - витамините за бременни са специално дозирани. Но пробвай да хапваш и плодове. Защо не ти харесват? За мен са най-приемливото нещо на този етап, а и винаги съм обичала - ям по 3-4 вида плодове дневно и така вероятно ми се набира към килограм, ако не и повече. Ако и насила не става, тогава витамините ще компенсират. А бебето си е добре, не се притеснявай, то черпи от твоите запаси, ама се погрижи да ги увеличиш, за да има и за теб, не само за него Wink

# 184
  • Мнения: 112
С първата ми бременност си спомням, че от самото начало пиех Матерна,
но сега лекарката отсече - "само Фолиева киселина!
след 3 месец пий комбинирани витамини..."
Незнам...със сигурност съм чела, че витамините за бременни не могат да навредят
даже напротив! така, че всеки сам си взема решение...
аз пия само Фолацид...сега има плодове и зеленчуци и с тях си набавям витамини!
Хубав ден на Всички Ви!!!

# 185
Привет и аз да се отчета към заслабналите мами, свалих 3 килограма от забременяването. От както се прибрах в България си възвърнах 2. /за 5 дни/  Ям единствено таратор и картофи /печени, пържени и задушени/ редувам ги. Laughing  и мойта рода се е притеснила за витамините и желязото, плодове и месо не мога да погледна. Утре ще видя моята докторка какво ще каже за изкуствените витамини. Млечни продукти също не мога да ям/с изключение на тараторчето/. Отвратително направо. С пътуването нямах никакви проблеми, но няколко дена преди това ми спря гаденето и лошото и май имах късмет.
Хубав ден на всички, ако имате силици излезте малко на въздух, времето е фантастично.   bouquet

# 186
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз понеже се записах на ЖК в поликлиниката до нас и там лекарката ми каза, че за изследванията ще ме изпрати в една лаборатория - сани мисля каза, където правели всичко по здравната каса, понеже в ДКЦ-то ни васерман и СПИН се плащало. В понеделник ще ходя да си взема направленията и ще ви кажа къде е точно тази лаборатория, ако на някой му е удобно.
За витамините ми казаха да си взема от хранителните добавки за бременни на Хип - много добри били и не дразнели стомаха, мисля да ги почна от другата седмица и ще видя как ще ми понесат, че с това  Sick не е работа.
На вас подува ли ви се корема от време на време и после да спада? Много неприятна работа - имам чуството, че съм като балон.
Приятен ден и положителни емоции   bouquet

# 187
  • Мнения: 15
Здравейте момичета:) и аз не се чувствам хич добре и чакам с нетърпение да минат тези седмици, че да живна малко Grinning
На мен докторката ми каза, че сега няма да правим изследвания защото скоро(в началото на март) минах профилактични изследвания (кръв, урина, ЕКГ...), тогава всичко беше наред и сега незнам дали е необходимо пак да си правя изследвания newsm78. Аз ходя в Полимед и предполагам, че и за напред там ще си правя изследванията.
Витамини не пия никакви още (освен фолиева киселина), мисля след третия месец да почна нещо (чудя се за Hipp)

На мен моята гинеколожка ми изписа фолиева и Hipp и ги пия и двете сега.

# 188
  • София
  • Мнения: 10
Jani4ka и как ти се струва Hipp? Natal Active пиеш нали?Мен това което ме притеснява е, че пия фолиева киселина отделно, а в Hipp, а и в другите витамини  също има фолиева киселина...и така ще станат две дози...и незнам...чела съм че неможе да се предозира фолиевата но все пак...
Мисля като спра фолиевата тогава да почна с някакви витамини  Simple Smile

# 189
  • Мнения: 884
Здравейте! Най-сетне и аз да се запиша, терминът ми е 27 ноември и това за мен е втора бременост- имам син на 10 , а аз съм на 32. С интерес ви чета вече от седмица, две, но днес вече видях и сърдечната дейност на бъдещото човече, така че се осмелих и да пиша. Проблем засега се оказват само килограмите- преди ходех на фитнес, запален планинар съм, така че силния апетит не ми се отразяваше кой знае как на фигурата. Но сега Embarassed... Направо не знам- не ми става лошо, не ми се вие свят, спя, ям и кипя от енергия, на почти нищо не ме събира вече в кръста. И така -леко бременеене на всички, почивка, спокойствие и силна храна, и от собствен опит ви казвам- никакво влизане в проблемното.Лек ден!

# 190
  • Варна
  • Мнения: 208
На вас подува ли ви се корема от време на време и после да спада? Много неприятна работа - имам чуството, че съм като балон.
Приятен ден и положителни емоции   bouquet

Подува се и още как - а като се замисля че основно с вода се наливам - може би от това. Но ям ябълки и активии и по този начин си набавям съставките от киселото мляко и ядките  Sunglasses

И добре дошла TIHA VODA  Wink

# 191
  • Мнения: 7
Здравейте на всички,днес бях на преглед най-после лекарката потвърди,че всичко е наред.Сърдечната дейност е на лице,аз лично не я видях макар,че гледах в монитора.Иначе сърчицето го видях,ама не видях тупкане.Но нищо,важното е че лекарката го видя.Направиха ми изследване на кръв и урина,другата седмица ще излязат резултатите.Иначе аз съм си все така зле,доскоро само ми се гадеше а вече почнах и да повръщам,нямам търпение да мине още месец нали тогава тези симптоми изчезвали.Между другото бебето е дълго 1.5 см. а се намира в балонче 3.0 см. Изглеждаше толкова мъничко....чак ми стана жал за него,искам да расте по бързо.Док.каза че не е малко,напълно точно отговаря за възрастта си.Това е ,разказвайте и вие.

# 192
  • Мнения: 14
Здравейте момичета.
Как сте днес , времето навън е много приятно.
Аз обаче кашлям много лошо. Хремата ми попремина , но сега тази кашлица направо ме съсипва.
С какво да я лекувам. Кашлям почти неприкъснато. Притеснявам се , чак започнаха да ме болят мускулите от напрягането на гръдния кош. Дайте някакъв съвет.

# 193
  • Мнения: 7
vasiags-аз сега се връщам от поликлиниката,бях на профилактичен,но водих и сина ми на лекар защото кашля,на него му изписаха сироп но на излизане срещнах друга майка.Тя каза че за кашлица смесвала мед и сода и на детето му минавало,никога не е давала сироп а детенце и е на 3 год. Аз лично не съм пробвала,защото вярвам на тези сиропи,но ако сега се разболея сигурно ще пробвам меда и содата.Една голяма супена лъжица мед с една малка равна чаена лъжичка сода.Другото което знам от едно време ,действа при бебета,не знам как е с възрастните.Издълбава се една черна ряпа и кухината се пълни със захар,оставя се да престои една нощ.Получава се сироп и се дава 3 пъти по една лъжичка.Това сим го пробвала и то няколко пъти-при децата действа но за големи.....незнам може би в по-големи количества.В аптеките има и чай "бронхо"-облекчава кашлицата.За друго не се сещам.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 208
Галка-26 и аз днес бях на лекар и ми правеха изследвания  Wink. Големи съвпадения !!!! Но тази при която ходих и ще ми води ЖК - нищо не разбрах. Само че сакчето било около 3,2 см.а бебето ???? Лошото е, че при мен изникна проблем, но с бебето всичко е наред и се надявам да не окаже по-нататък влияние. А тестове за кръвна група  СПИН и т.н. чак след месец!!! Малко странно ми се вижда

Общи условия

Активация на акаунт